Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

solinkarka
18. nov 2010

@tinna13 ja 29dc

tinna13
18. nov 2010

@beuska1986 ano aj ja to mam hlavne vecer, tak nam drzim palce aj vsetkym snazilkam. idem teda do lekarne. dam vediet ako som dopadla

tinna13
18. nov 2010

@solinkarka a uz si si robila testik? ja som rozhodnuta zajtra rano skusit

solinkarka
18. nov 2010

@beuska1986 skor by ma potesil pozitivny teho test

beuska1986
18. nov 2010

@tinna13 super,budeme sa tesit na // 🙂

beuska1986
18. nov 2010

@solinkarka tak zajtra rano testni,podla mna ti mamatest uz moze ukazat.

solinkarka
18. nov 2010

@tinna13 vcera som robila ovu testik

kuratko
18. nov 2010

co je dpo? ma to asi nieco spolocne s cyklom ze? mno ale ja nemam pravidelny cyklus este od porodu, cize rok a dva mesiace skoro a ms som mala iba dva krat aj to s pauzami. takze neviem vobec... :(

solinkarka
18. nov 2010

@beuska1986 skusim zajtra este ten ovu a v sobotu teho test

solinkarka
18. nov 2010

@kuratko den po ovulacii

kuratko
18. nov 2010

@solinkarka no... len ja neviem ci vobec nejaku mam kedze nemam ani kramy :D ... :(

beuska1986
18. nov 2010

@kuratko DPO je kolky den po ovulacii si.A DC je kolkaty den cyklu si(pocita sa od prveho dna menstracie).Respektive kedy by si asi mala dostat mrchu?Mozno si aj bola tehu,ale vajicko sa neuchitilo 😒 To sa niekedy stava.Ale urcite by som este testovala.

solinkarka
18. nov 2010

@kuratko jaj no to neviem este som nerodila 🙂

beuska1986
18. nov 2010

@kuratko aha,tak to je potom tazko 😀 Skus teda testnut za par dni a uvidis.

tinna13
18. nov 2010

@solinkarka a aky bol vysledok?

kuratko
18. nov 2010

no len praveze uz to je par dni po prvom testovani, takze uz to asi skusat nebudem.. predsa by si to zase tie testy nerozmysleli..

solinkarka
18. nov 2010

@tinna13 mam ho v albume kukni

tinna13
18. nov 2010

@solinkarka ja tam pekne vidiet druhu ciarocku. prajem ti taku aj na tehu teste.idem uz do tej lekarne na nakup testov zatial pa

solinkarka
18. nov 2010

@tinna13 a daj vediet ked dostestujes aky bol vysledok 🙂

tinna13
18. nov 2010

@solinkarka
@beuska1986 na ovu teste mi vysla slaba druha ciarka ☹

beuska1986
18. nov 2010

@tinna13 uplny duch?Skus hodit foto.Kazdemu stupa hcg inak,takze to este nevzdavaj 😉

beuska1986
18. nov 2010

Kocky dala som svoje testy do albumu,tak sa mozte mrknut 🙂

tinna13
18. nov 2010

@beuska1986 nie je to duch, je slabsia ako ta povodna. teraz som si precitala celu temu, tak uz tomu rozumiem.vlastne by som mala teraz kazdy den testovat priblizne v rovnakom case a ak bude silniet tak by to mohlo vyjst ved uvidime. tehot.test si este nebudem robit, podla mna by aj tak este nic neukazal tak skoro.
ak tebe uz teraz ukazuje silnu druhu ciarku tak je to na dobrej ceste 🙂

tinna13
18. nov 2010

@beuska1986 prave som si pozrela tvoje testy a moj test je taky ako tvoj na 6DPO.nejde mi ho dat do albumu

beuska1986
18. nov 2010

@tinna13 tak to potom nie je az taka slaba palicka 🙂 Uvidis,ze bude silniet.

tinna13
18. nov 2010

@beuska1986 uvidime, dam vediet v pondelok, cez vikend nebudem doma a nebudem mat net

solinkarka
18. nov 2010

@beuska1986 no nie su az take slabe nie? kedy budes este testovat? 🙂

beuska1986
18. nov 2010

@solinkarka ja testujem kazdy den 🙂 Ale tehotensky skusim az buduci tyzden.

solinkarka
19. nov 2010

@beuska1986 no ja dnes skusim este ten ovu testik ked pridem z prace a potom by som uz v sobotu teu testik ak to ovsem nebude skoro

beuska1986
19. nov 2010

@solinkarka supis,tak daj po robotke vediet 🙂 Ja budem tiez testovat poobede.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre