Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

23petka
29. apr 2014

@lauritka nie neviem,ale ms mavam 31DC

lauritka
29. apr 2014

@23petka aha.. no tak ale mozes vyskusat ovedzem zajtra.. jeden den pred terminom aky bude ovulacny, z ranneho mocu.

remeli
29. apr 2014

Ahojte, tak ja som aj dnes znova ocikala ovu test a fakt tmavne, len neviem kedy konecne stmavne na tehotenskom 😒

tomiholjubavi
30. apr 2014

@remeli mne sa tiez zda, ze tmavne...ci? horny 32 ranny moc, dolny 34 vecerny moc ...tehu som nerobila uz par dni...mam strach ze zas nic neukaze...
tvoje tmavnu krasne 😉

remeli
1. máj 2014

@tomiholjubavi ahoj, ja som dnes spravila tehu test a mam poriadne // 😉 , tak drzim palce aj tebe...

tomiholjubavi
1. máj 2014

@remeli jeeeeeeeeeeeeeeej...gratulujem srdecne 🙂 ja robim test zajtra...hrozne dufam, ze to uz konecne vyjde 🙂

milacik3
2. máj 2014

@jaja9891 ahoj aj ja som skusala OV test na 6 DPO a mala som tam slabucku ciaku, takze viem ze LH hormon tam skoro nie je 🙂 takze za tyzden skusim este testut a snad bude ciarka taka ako kontrolna a bude to znamenat tehu...bodaj by 🙂

jaja9891
2. máj 2014

@milacik3 no ja som skusala 9DPO z ranneho mocu ovu test a bol bielucky...ak by som ho robila po obede,tak vzdy mi nejaku ciarocku ukazuje... tak netusim,teraz som 10DPO,teplota zacina klesat,ale testy som uz nerobila...nechcem byt opät sklamana.... najprv som sa aj citila vselijako,ale teraz sa citim ako normalne...necitim sa ako tehu,alebo tak nejako...

milacik3
3. máj 2014

@jaja9891 no ja mam v piatok testovat tehot.to mi doktorka nakazala keby som nahodou bola tak aby som v liekoch (duphastone) pokracovala...tak uvidim zatial mam len tlaky v maternici uz tyzden pocas celeho dna a pravidelne chodim na wc,co je u mna zazrak 😀

satanka1
3. máj 2014

mne ukazuje ovu test tehotenstvo takto..bola som zvedavá,ako to je...zelený je ovu a modrý tehu..na ovulačnom je silnejšia čiarka ako na tehotenskom..je to 16 DPO

jaja9891
4. máj 2014

@milacik3 no mne uz dosla ms,takze nic ☹ ideme odznova...

milacik3
4. máj 2014

@jaja9891 hm to ma mrzi dufam ze buduci cyklus bude uspesny😉

jaja9891
4. máj 2014

@milacik3 ktovie,mam zdravotny problem,takze je to tazke,ale dakujem 🙂

milacik3
5. máj 2014

@jaja9891 no to poznam ja sa 11 rokov liecim, bez liekov MS nemavam vobec...i ked od potratu lieky neberiem sa mi cyklus upravil, tak to je jedno pozitivum z tej situacie...

jaja9891
5. máj 2014

@milacik3 no vidim,ze sme si vsetky prezili svoje... ja mam endometriozu,a to my sme sa v tej dobe este ani nezacali snazit a uz bolo neskoro vraj, a to mam teraz 25... tazky udel mame...a ja som pozitivum este nenasla

milacik3
5. máj 2014

@jaja9891 my sa snazime 2,5 r. To sme skoro rovnako stare ja budem mat 27 r. no je dobre vzdy vidiet aj v zlom nieco dobre aspon sa to snazim hladat....kazda z nas ma aj zle chvilky ale potom zase pride vela optimizmu a tak dokola sa to strieda...Len dufam ze dlho nebudeme cakat na to co si prajeme 😉 mojou velkou chybou je ze som velmi netrpezliva vsetko chcem mat hned :/

jaja9891
5. máj 2014

@milacik3 no my sme sa pred svadbou velmi nesnazili,ani nedavali pozor,v auguste budu 2 roky od svadby,ale pol roka po svadbe uz prisli problemy,ako vravis,raz sme hore a raz dole a tak dookola,ja som tiez netrpezliva,vravim si,ze uz som cakala vyse roka dost,ze som si uz pretrpela svoje,ale asi nie,asi este neprisiel moj cas... dufam,ze coskoro sa nam to vsetkym snzailkam zadari,ty mas aj nejaky problem momentalne?

milacik3
5. máj 2014

@jaja9891 🙂 aj my sme mali v auguste svadbu a budu to 3 roky (to je sranda) 😀 no v 7 tt v novembri sme prisli o babetko, uzivala som dufaston na to aby som mala MS...ale odvtedy uz nie povedala dr.nech si oddychnem od hormonov... 2 mesiace sme museli mat pauzu, a potom februari sme zacali snazit sa len nebola ovulka, ani v marci :( tak v aprily mi dala clostyl ovulka bola 🙂 co som rada ...a dala mi dufaston povedala ze ak sa zadarilo tak nech sa udrzi...tak teraz cakam na to co sa stane...som 28 DC, len ja mavam dlhe cykly...a lieky mi koncia vo stvrtok a povedala dokt.ze mam test skusit v piatok a hned jej mam zavolat...tak som zvedava... Citala som ze sa da aj z ovu testov zistit tehot...len ja som aj dnes skusala som 10DPO a test negativny tak neviem :/

jaja9891
5. máj 2014

@milacik3 no ovu testy podla mna je zbytocne robit,pozerala som ako ho robili zienky a väcsinou uz maly pekne ciarky na tehotenskom teste a vtedy zacal aj ovu test tmavnut... takze asi by som skusala rovno tehotensky test.. tak drzim palceky nech uz su tam //

milacik3
5. máj 2014

@jaja9891 vsak uvidim pockam do piatku len to zase budem len 14 DPO no neviem ci ukaze nieco...

jaja9891
5. máj 2014

@milacik3 tak to uz by mal ukazat,pisala som s jednou babou a jej uz 8DPO ukazoval ducha... no kazdy je iny,inak mne teraz vysla lutealna faza len 11DPO,nie je to malo???

milacik3
5. máj 2014

@jaja9891 no to neviem ci malo, ja som si toton ikdy nesledovala ja som skor mavala si okolo 14 dni..lebo viem ze som mavala ovulaciu neskor a takze ja mavam skor tu prvu fazu dlhsiu...No to viem ze test sa niekomu ukaze aj skor...no ja ked som to zistila ze som teh. v novembri to som testovala 39 DC (23 DPO) a nebola ta druha ciarka taka ako kontrolna ale tak neda sa to porovnavat vzdy je to asi ine...

jaja9891
5. máj 2014

@milacik3 tak na tehu teste staci ak s avobec objavi druha ciarka a postupne silnie,nemusia byt hned rovnako silne ako na ovu , aby bol pozitivny... no uvidime co bude s nami dalej,drz sa,nech uz mas //

milacik3
5. máj 2014

@jaja9891 dakujem aj ja ti to prajem 🙂 vsak v piatok sa ozvem 🙂

remeli
5. máj 2014

@milacik3 mne teh test ukazal dve ciarky az na 41 DC do vtedy som to riesila tiez s ovu testami a ciarka kazdyden silnela tak som uz vedela, ze som tehotna 😉

milacik3
5. máj 2014

@remeli a vedela si to skor ako test ukamyal mala si priznaky?

remeli
5. máj 2014

@milacik3 ani nie, iba som mala strasnu chut na sladke stale... inak sladkosti vobec nejem, aj teraz mi vobec nic nie je, ziadne priznaky 😉. Viac menej som si myslela, ze sa mi len rozhadzal cyklus..

macinka92
5. máj 2014

kocky co znamena ked uz tyzden mam pozitivne ov,u testy

milacik3
5. máj 2014

@macinka92 podla toho co znamena pozit.test,nemas foto? A kolky DC si dnes?

macinka92
5. máj 2014

@milacik3 16nastseho som mala ms cize o chvilku by mla byt dalsia a jha mam stal ovu púozitivne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre