Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

meli8412
23. jan 2016

@lucyyjja Niektorym babam ovu skorsie ukazalo tehotenstvo, ako tehu test, ale u mna to tak nebolo.

lucyyjja
23. jan 2016

@meli8412 no s malou nadejou budem dufat aj ja....uz by to mohlo vyjst do tretice....
30.1.cakam mrchu.bol by to teda sok,keby neprisla😉

meli8412
23. jan 2016

@lucyyjja tak drzim palce, aby nedosla. 🙂

lucyyjja
23. jan 2016

@meli8412 dakujem😉....tebe pekne tehu do juna....uprimne ti zavidim,samozrejme v dobrom....

lucyyjja
23. jan 2016

Meli8412 budem skusat ovu test aj zajtra zo zvedavosti,ked bude viditelna ciarka,dam foto a ked aj tehu test po pardnoch,tak ma picne....😉

meli8412
23. jan 2016

@lucyyjja len dobreeeee spravy 🙂 Dakujem, a ver tomu, vela veci som zazila, aby som mohla otehotniet,4 roky skusania, 5 umele oplodnenia, 2 inseminacie. Nastastie mam uz 2 uzasne deti a tretie na ceste, ale zial nebolo to lahke. Dufam, ze tebe sa rychlo podari a samozrejme vsetkym snazilkam.

lucyyjja
24. jan 2016

@meli8412 ahoj,no skusala som aj dnes a tiez slaby dusik.....takze nestmavlo to si myslim,ale to preto,ze som mohla pickat aspon 2dni,ale to sa nedaaaa.
No nic uvidim v sobotu...bud/alebo....
Ty si hlavne davaj pozor v tomto zrazu nasnezenom obdobi....a snazilky vam tiez vela zdaru😉

meli8412
24. jan 2016

@lucyyjja potom daj vediet, ako si dopadla. Drzim palce.

lucyyjja
26. jan 2016

@meli8412 ahoj meli,no smusala som dnes tiez ovu test a zasa len slaby dusik,takze si nebudem namyslat zbytocne,lebo to vyzera,ze v mojom pripade asi bude ren dusik stale,pocas cyklu,no okrem ovulky.
Keby som bola tehu,silnela by druha ciarka,ako baby pisali,no nesilnie....takze v sobotu sa ukaze.😉...Urcite dam vediet tak,ci tak...

meli8412
26. jan 2016

@lucyyjja Sobotu mas dostat ms? Tak dufam, ze buduci mesiac je tvoj, ale nadej zomiera naposledy. Ako dlho snazilkujete?

lucyyjja
27. jan 2016

@meli8412 hej v sobotu mam dostat.
Snazilkujeme 2roky ....pocas toho sa na podarilo 2krat otehotniet,prve som potratila a druhe mimomaternicove.....mozno sa telos tym este vysporiadava,neviem.....
Samozrejme neprestavame snazilkovat😉
Dakujem za podporu kazdopadne sa ozvem.

meli8412
27. jan 2016

@lucyyjja to muselo byt strasne. Stratila si vajcovod? Dobre robite, ked nestracate nadej. Drzim palce. Potom napis, ako si dopadla.

lucyyjja
27. jan 2016

@meli8412 Bolo to strasne,no dufam uz nikdy viac a nastastie mi vajcovod zachranili,len riziko mimomat.uz zostane ,ale ako si napisala,IDEME DALEL,UZIVAME SI JEDEN DRUHEHO A DUFAME kazdym mesiacom,ze uz to vyjde....😉

lucyyjja
27. jan 2016

Meli814....tak uz to prislo....dnes som dostala....o 4dni skor....hormony si robia,co chcu😉....
Ale napriklad dnes som mala na ovu ciarku najtmavsiu (aj ked nie tmavsiu,ako ine baby) a dostala som....ale zasa,ked som mala mimomat. tak som mala pozitivny aj ovu (lebo akurat som mala mat ovu) a zacala som ktvacat a tak som si spravila len tak tehu a tiez pozitivny.....
No nic,ved raz sa dockam malej fazulky😉

meli8412
27. jan 2016

@lucyyjja je mi luto, niekedy pred ms, moze tmavnut ovu test. Ked budes mat takto casto nepravidelny cyklus, tak sa obrat na dr, vela bab sa snazi ovu clostybegytkm dosiahnut. Drzim palce a dufam, ze dalsi cyklus bude tvoj.

cammeronka
4. feb 2016

U mna aj ovu ukazuje tehu # 19dpo

meli8412
4. feb 2016

@cammeronka a ovu ti skorsie ukazal tehu? Mne tehu test skorsie.

meli8412
4. feb 2016

@cammeronka gratulujem, stastny koniec tehotenstva.

cammeronka
4. feb 2016

@meli8412 dakujem, mne v podstate ukazoval rovnako slabe druhe ciarky ako tehu testy..nebolo to tak, ze ovu ultra silne a tehu slabe..davam priklad z #10dpo

meli8412
4. feb 2016

@cammeronka tak ako u mna. Vraj ovu skorsie ukaze, ako tehu. Ale asi nie. Nevadi, hlavne, ze tehu je poz!

lucyyjja
24. feb 2016

Meli 8412 co ty na to?😉...
Ovu je tmajsia ciarka,ale je to taaam....dufam to.takto aj zostane😉 zajtra by som mala dostat,no dufam ze nepride najblizsich 9mesiacov😉

meli8412
24. feb 2016

@lucyyjja ten lavy je ovu? Ale je negat, ako som pisala, podla mna ovu vobec neukaze skorsie tehotenstvo,. Gratulujem! Uz ti meska ms?

lucyyjja
24. feb 2016

@meli8412 ano ten na lavo je ovu....len som chcela tym povedat,ze ovu ma taku istu slabu ciarku,ako tehu....hej meska mi to druhy den....no este sa nechcem na to velmi viazat,lebo co ked....pockam tyzden a ked nepride MS,pojdem k dokimu....

lucyyjja
24. feb 2016

@lucyyjja inak uprimne ,po minulom mediaci,uz som mala dostat pred 2dnami,ale normalne by som mala dostat az zajtra....

meli8412
24. feb 2016

@lucyyjja Skus este jeden test a ked bude ciarka silnejsia, tak hcg sa zvysuje. Skus z ranneho mocu.

lucyyjja
24. feb 2016

@meli8412 aj toto bolo z ranneho....aj zajtra skusim a aj pozajtra....😉

meli8412
24. feb 2016

@lucyyjja poto hod sem fotku. Drzim palce!

lucyyjja
26. feb 2016

Dievcata,dnes prvy den meskania....ovu silnejsi a tehu test takto....difam bude tmavnut

1234lubka
26. feb 2016

@lucyyjja podla mna je to dost silne na ducha 🙂 normalna ciarka🙂

lucyyjja
26. feb 2016

@1234lubka no ty si uz dufam zbalena😉....drzim palec....a dakujem....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre