Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lynn333
25. máj 2016

@gurags ja som mala takyto tehu test a az o tyzden mi ukazalo kolajnice.Tiez som cakala s malou dusickou.Takze ti rozumiem a velmi ti to prajem 😊

tinnky
25. máj 2016

@gurags podľa mňa ti môžeme gratulovat,pozri si môj album,m ne postupne tmavli ovu testy a až neskôr tehu ukázal.my sa teraz snažíme o druhé bábo a keď nie som tehu tak na ovu testoch je len slaninka.ciarocka a nesilnie a ty máš dosť silnú,aj keď nie je silnejšia ako testovacia..keď je každým.dnom tmavšia,tak určite si tehu a aj ten tehu teste so slabým duchom to len dokazuje..presne ako ja som mala pred 3 rokmi 😉 daj vedieť ako sa to u teba vyvíja..nám sa asi zase nepodarilo m slabulinke čiarky na ovu testoch,tak tehu ani nerobím zatial

saskia212
26. máj 2016

Ahojte, som tu nová a prosím o váš názor. Dnes ráno som skúšala ovu test, keďže som tu čítala, že to môže ukázať tehu skôr ako tehotensky test a výsledok pozitívny, je mi to čudné, som 6dpo a pozitívny ovu test som mala 15dc a ovulka bola podľa všetkého 16dc, čo mi potvrdila aj teplota. Tak prosím o vaše názory ☺

emily0412
26. máj 2016

@saskia212 aj ja som mala pozitivny ovu aj tehu uz 3 dni pred ms

emily0412
26. máj 2016

@gurags na tehu teste mas slabu ciarku.. vidno ju dobre

saskia212
26. máj 2016

@emily0412 ďakujem, len mi to pripadá ešte dosť skoro, kedy by som mohla vyskúšať tehu test?

tinnky
26. máj 2016

@saskia212 už by ti slabú čiarku ukázal aj tehu test,kuk môj album,mne to už pri takejto coarke ukazal

gurags
26. máj 2016

@emily0412 dnes by mala prist MS, tak som zvedava...dufam ze to bude pravda 🙂

saskia212
26. máj 2016

@tinnky a ten ovu sa ma robit ráno, keď chcem teda zistiť tehu? Ja som ho robila ráno, ale nie.z prvého moču. Tak skúsim počkať aspoň do nedele a potom vyskúšam aj tehu test. No nechcem si zasa robiť zbytočne nádej

meli8412
26. máj 2016

@saskia212 Mne tehu test ukazal skorsie,ako ovu test. Drzim silno palce.

gurags
26. máj 2016

@saskia212 drzim palce, ja chcem testovat v nedelu rano ak dovtedy nepride MS

tinnky
26. máj 2016

@meli8412 a na ovu teste si nemala ziadnu ciarku?Lebo ked som bola tehu,lala som ciarku,aj ked nie silnejsiu ako testovaciu a ked tehu nie som, nie je tam bud ziadna ciarka, ale strasne slabunky duch a nesilnie to..t

meli8412
26. máj 2016

@tinnky Bola tam ciarka, ale ovulacny test bol negativny a sice kazdym dnom silnela, ale napriek tomu tehu mi ukazalo skorsie.

saskia212
26. máj 2016

@meli8412 ďakujem, tak uvidím čo z toho bude 😊

saskia212
26. máj 2016

@gurags Aj ja najskôr v nedeľu, snáď tam bude to čo má byť 😉

gurags
26. máj 2016

@saskia212 drzme si palce 🙂

saskia212
26. máj 2016

@gurags Ja som inak skúšala ten ovu test aj teraz a už pozitívny nebol 😞no asi neostáva nič iné, len čakať

gurags
26. máj 2016

@saskia212 ovulacny na tehotenstvo sa ma robit rano, ak si ho robila poobede to asi preto na nom nic nebolo. Ja som si dnes kupila nove 2tehu testy, inu znacku, tak som zvedava. Dnes som mala dostat MS, zatial nic, tak dufam ze to tak zostane, hoci ma raz pichne nalavo, raz napravo...vkuse chodim na wc, ze co a nic. Vytok mam biely.

gurags
26. máj 2016

@saskia212 snazite sa o prve babo? My ano, tento mesiac 1.krat s ovu testom. Bola som ale aj u lekara a povedal mi kedy sa mame snazit...

saskia212
26. máj 2016

@gurags Tak si ma trocha upokojila 😊 no veď nebudes zajtra rano skúšať už tehu test? Ja som mala včera večer a dnes také čudné kŕče, ale to už asi pracuje psychika 😔My sa snažíme o prvé, už 7 mesiacov, zatiaľ sa snažím ešte nestresovat, ale keď sa nepodarí tak v lete sa chystám k lekárovi na nejaké testy. Ovu testy používam 2 mesiac aj si meram bazalnu teplotu. Tak uvidíme.

gurags
26. máj 2016

@saskia212 ak nepride dorana MS tak vyskusam asi, lebo budem zvedava 🙂

gurags
26. máj 2016

@saskia212 mne lekar povedal,ze ak sa nam do 9mes nepodari tak mam prist. Dufam ze pojdem ale s tym ze som tehotna... zatial som v pohode, ale chcela by som jarne babo

saskia212
26. máj 2016

@gurags Tak zajtra daj vedieť ,držím prsty 😉

gurags
27. máj 2016

@saskia212 co povies? Podla mna vyzera nádejne

saskia212
27. máj 2016

@gurags to je tehu test? To vyzerá viac ako nádejne, ja tam vidím krásneho dusika 😊 nech už len tmavne. A teplotu nemeras?

saskia212
27. máj 2016

@gurags teda v podstate to ani nie je duch, veď tá ciarka je už tam a pri tehotenskom teste stačí že je druhá ciarka, nemusí byť rovnako silná, takže ja už tak potichu gratulujem 😊😀😉

saskia212
27. máj 2016

Moj dnešný ovu test, ale už asi ani nie je pozitívny, ciarka je slabšia ako včera

gurags
27. máj 2016

@saskia212 vyskusaj zajtra tehu, moje ovu tiez neboli pozitivne 🙂 dakujem, nechcem sa este tesit, ale je tam pekna viditelna ciarka a ano je to tehu z lekarne dr max

lynn333
27. máj 2016

@gurags je to tam!Blahozelam 😊

anjika42
27. máj 2016

napíšte mi prosím, či vidíte túto moju reakciu,lk lebo mám dojem, že mi nefunguje pridávanie odpovedí ani po tom, ako som sa zaregistrovala pod novým niockom - sem do tejto témy mi to stačí napísať - ja totiž svoju odpoveď vidím pod konkrétnou témou ale nie medzi najnovšími odpoveďami vpravo, adminovi som písala pred tromi dňami a mi neodpovedal

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre