Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

anjika42
27. máj 2016

oprava - pod novým nickom

bielamacka3
27. máj 2016

ok, už to vidno

meli8412
27. máj 2016

@saskia212 Kedy vlastne mas dostat ms?

saskia212
27. máj 2016

@gurags Tak pre mňa je to ešte veľmi skoro, počkám ešte pár dní, resp.chcela by som vydržať aspoň do dátumu ms, no neviem či sa mi to aj podarí 😉

saskia212
27. máj 2016

@meli8412 veď práve že som ešte len 7 dpo, takže ms očakávam až 4.6

meli8412
27. máj 2016

@saskia212 Tak este pockaj s tym testovanim, ked ti bude meskat ms. Bola na mk jedna baba, ktora zacala testovat pred ms a aj mala ducha na tehu teste, isla potom k dr., ktora jej zobrala krv. Krv mala poz., ale iba hodnota 10 a potom zacalo klesat a strasne bola nestastna a sklamana. Len aby si nedopadla, ako ona...Silno budem drzat palce, aby si nasla tie 2 ciarocky na tehu teste.

saskia212
27. máj 2016

@meli8412 mám to v pláne, že počkám, no ale to čakanie je hrozné, ja som len bola prekvapená pri tom ovu teste, lebo som to vyskúšala už aj minulý cyklus po ovulke a nebol pozitívny, ledva bolo vidieť druhú čiarku. Ale presne ako pises, nechcem si robiť falošné nádeje

meli8412
27. máj 2016

@saskia212 Ja viem, ze to cakanie je najhorsie. Ale nespoliehaj sa iba na ovu testy, mne tehu ukazal skorsie, ako ovu. Drz sa a drzim palce.

3d
30. máj 2016

@gurags ja tam vidim tehotensky pozitivny. Gratulujem ! 🙂

nadej13
13. júl 2016

Ahojte,dnes som mala dostať ms,ale nič,tak som si spravila ovu test,som zistila ze deň pred ms ho mávam pozitivny,ale toto ma prekvapilo.našla som aj trhu test,ale je už hodne po záruke,ostal mi z minuloročného bohužiaľ neúspešného tehu.aj sa bojím po tom všetkom tešiť,odvčera som na pn,tak ani nemôžem zbehnúť do lekárne,no neviem,posúďte.oba som si robila na obed.

tinnky
13. júl 2016

@nadej13 vyzerá to nadejne

nadej13
13. júl 2016

@tinnky az sa mi tomu nechce veriť,nechcem myslieť negatívne po tom všetkom,tak sa snažím držať pokojná.viem že ku gyne by sa malo ísť az neskôr,len po tých potratoch neviem či by som nemala ísť skôr,asi počkám ešte dva týždne,to by boli 4 týždne,ale predtým ani raz neboli také koľajnice uz v deň ms.ani náznak po špinení,nič a ani takú silnú ovu čiarku som ešte nikdy nemala.no kiež by boli vypočuté moje prosby.a sranda je,že predchádzajúce 3 ms prišli o 5 dni skôr,tak som sa aj tešila ze sa to upravilo 🙂

lynn333
13. júl 2016

@nadej13 je to tam 😉

nadej13
13. júl 2016

@lynn333 krásne tehulkovanie ti prajem,ja som to riskla dať sem,ako test,lebo vždy keď som sem nakoniec dala radostne 2 čiarky tak sa to pokazilo,tak ak je toto to pravé,tak nech to tam hore rýchlo rozhodnú,samozrejme tam hore prosím o kladnú odpoveď 🙂

lucyyjja
13. júl 2016

@nadej13 drzim palec....ja som tiez po potratoch nechcela uverit,ked mi ovu test ukazal 4dni pred ms dve kolajnice a tehu test druhu slabsiu....testovala som az do ms kazdy den a aj ked mi meskali a a tyzden po meskani som sla gyndoske a hned PN,lebo v maternici bol vidiet gestacny vak....a PN sim az doteraz ....
Tvoje ciarky vyzeraju dost dobre,takze uz len klud a potom gyndoske....drzim ti palec....presne viem,ako sa citis...

nadej13
13. júl 2016

@lucyyjja si zlatá,ďakujem,teraz som od včera pn,ale preto ze nemám hlas a kašlem,dala mi antibiotiká a keď ráno ms nič,tak som na obed spravila ovu.uz len ostať v kľude navzdory tomu co sa deje,asi to tak všetko ma byť.ze si ostala na pn si asi spravila dobre,mňa občas tiež napadlo ze keby som ostala možno by to inak dopadlo.ale teraz je teraz a uvidíme.

lynn333
13. júl 2016

@nadej13 dakujem😇.Velmi ti drzim prsteky a verim,viem,ze teraz to bude v poriadku.Uvidis🤗
Velmi ti to prajem👣

bobulab
27. júl 2016

Vidite tam niečo?

bobulab
27. júl 2016

Som 27 DC

lucyyjja
10. aug 2016

No ja vidim😉

butterfly333
10. aug 2016

@bobulab to može byt aj kanálik tie je vždy vidiet, no držím palce

dadka1582
30. aug 2016

Dievcata a viete mi povedat co znamena toto?? Robila som si ho 11den cyklu... teraz neviem ci je to ovu alebo nebodaj konecne splneny sen?

meli8412
30. aug 2016

@dadka1582 Nedala si fotku, ak si chcela.

niky21
1. sep 2016

Baby poraďte. Na tehu teste mikroduch a na ovu toto.. Mám 4 dni do ms a už týždeň ma bolí brucho, prsia ...

nivea777
1. sep 2016

@niky21 negativny..aby bol pozitivny musela by byt druha ciarka silna alebo silnejsia ako kontrolna

lauritka
1. sep 2016

@niky21 no zatial tento testik nevypoveda o nicom

butterfly333
1. sep 2016

@lauritka ahoj vieš mi prosím povedat do kedy je po ovu krčok otvoreny?? No dnes som 22dc a bt 37,0 včera som nemerala boli sme na chate a pili. No predvčerom 21dc bt 36,7 a dnes sme ešte dali sex no a krčok je otvoreny.

lauritka
1. sep 2016

@butterfly333 fuh tak takto presne to odsledovane nemam..on sa meni aj pocas dna..ale par dni to zrejme moze trvat.ja ho nejak extra nesledujem

meli8412
1. sep 2016

@butterfly333 Čím viac sa blíži ovulácia, krčok sa mierne otvára a je mäkký, ako pera.

butterfly333
1. sep 2016

@meli8412 to viem ale dajme tomu že včera bola ovu do kedy je ešte otvorený

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre