Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

cvikla12
1. feb 2017

@boba82 nám akí ktorý doktor. Niektorý 3 mesiace niektorý po 6 nedeli dovolil a niektorý pol roka podľa toho ako sa cítiš. Mi sme čakali dva mesiace 30.9 sme prišli o syna začali sme sa snažiť v decembri a teraz sme používali ovu testy a pomohli. Rodila si ci to bol normálny potrat?

boba82
1. feb 2017

@cvikla12 u mna to bol spontany potrat..som 3,5 mesiaca po...rozmyslam este mesiac pockat, ale tiez uz som nedockava...drzim prsteky🙂

cvikla12
1. feb 2017

@boba82 bola si aj na čistení?

boba82
1. feb 2017

@cvikla12 ano, aj mi robili kyret...tiez mam neprevidelnu ms, tak uvidim, ze ako to pojde? a Teba?

cvikla12
1. feb 2017

Nie ja som rodila normálne z vyvolavačkou. Ja na tvojom mieste by som asi aj skúšala nevieš kedy sa zadari. A ak máš nepravidelnú odporúčam ovu testy nám pomohli.

boba82
1. feb 2017

@cvikla12 dakujem za info...snad teraz to uz vyjde 🙂

cvikla12
1. feb 2017

@boba82 neboj všetko bude v poriadku.

hen89
6. mar 2017

Ahojte zeny...chcela by som vediet vas nazor na tieto moj

hen89
6. mar 2017

Ahojte zeny...chcela by som vediet vas nazor na tieto moje ovu testy...je to prvykrat co som testovala...snazime sa uz cca 7 mes....ked mi vysli pozitivne tak sme sa dost snazili ale.aj sme sa zacali citit chori..potom som prestala testovat. brali sme antibiotika..tak uz sme si hovorili ze urcite sa to zas nepodari...dnes je 27 DC a ovu vyzera pozitivny...uz lutujem ze som neskusila urobit aj tehu test..ale myslim ze je este skoro a bojim sa dalsieho sklamania...myslite zeby to predsa mohlo vyjst?

cvikla12
6. mar 2017

@hen89 no Vyzerá to tak ze test je pozitívny takže podľa mňa si tehu. Ja som bola tiež chorá na antibiotikách a mysleli sme si že to nevyšlo ale aj tak pre istotu som si dala také antibiotiká ktoré môžu užívať aj tehulky. No a teraz som v 9tt aj napriek chorobe. Takže si myslím že si tehu keďže ovu testiky sú pozitívne. Skús aj tehu keď je ovu takýto tmavý tak aj na tehu teste už bude niečo vidno. Potom hoď foto a označ ma som zvedavá držím palčeky 😘

meli8412
6. mar 2017

@hen89 Ked mi tehu test ukázal už ducha, stále som mala ovu negatívny. Čiže keď si spravíš tehu, tak by ti malo ukázať už druhú čiarku, ak nemáš znova ovuláciu. Držím palce.

hen89
7. mar 2017

@cvikla12
@meli8412
Ahojte... skusila som dnes rano ovu test a 2 rozne tehu testy....aaaa vyzera to tak ze to fakt konecne vyslo 😊 nemozem tomu uverit...dnes ma manzel meniny...tak to bude najkrajsi darcek aky som mu mohla dat

cvikla12
7. mar 2017

@hen89 no vidíš ja som to vedela že si tehulka 🤰. Manžel bude nadšený ja som tiež mala darček na svoje meniny pozitívny testik a bol to ten najkrajší darček😉. Teším sa s tebou daj vedieť aká bola reakcia som zvedavá a ešte raz veľmi gratulujem 😀.

luta13
7. mar 2017

@hen89 Gratulujem a uzivaj zdrave tehulkovanie 😀 ...Manzel bude ozaj happy 😉

hen89
7. mar 2017

@cvikla12
@luta13
Dakujeeeem...super to teda vyslo aj tebe aj mne🙂 tiez som zvedava na reakciu..ani vcera som mu nic nehovorila...ze mam nejake podozrenie...:-P

cvikla12
7. mar 2017

@hen89 super daj vedieť
Ako pokračuješ

meli8412
7. mar 2017

@hen89 Super. Gratulujem!!!! Krásne tehulkovanie do šťastného konca 🙂

tinnky
7. mar 2017

@hen89 gratulujem, tak vam to krasne vyslo..prosim ta a snazili ste sa kazdy den v obdobi ovulky?

hen89
7. mar 2017

@meli8412 dakujem 😊
@tinnky dakujeem.....ano kazdy den (12 DC..13 DC...a 14 DC dvakrat 😊 )

ajronka
9. mar 2017

Ahoj holky, snad nevadí, když se k vám přidám 🙂. Potřebuji poradit. Jsem 41 DC, zpoždění 14 dnů. Vždy jsem měla cyklus 28 dní a teď nevím, co se děje. Dr. má celý týden dovolenku, takže jsem k ní nemohla zajít. Těhu testy jsou bílé, ale ze zajímavosti si už pár dní dělám ovu testy a sílí. Bolí mě pořád v podbřišku a včera jsem úplně malinko špinila, dnes už nic. Nevím, co se děje ☹ . Přidávám foto testů. Moc děkuji za rady 🙂

lauritka
9. mar 2017

@ajronka nemeriaš BT ?? to by dost pomohlo

ajronka
9. mar 2017

@lauritka drží se na 36.7

lauritka
9. mar 2017

@ajronka a to su tvoje predouvolačne ?? nemaš cely grafik ??

ajronka
9. mar 2017

@lauritka bohužel nemám. 27.1. jsem měla poslední ms. Grafy si nedělám, ovulaci jsem měla vždy v polovině cyklu a ms byla pravidelná. Teď nevím, proč je zpoždění. Těšila jsem se, že to bude těhu, ale testy jsou pořád bílé a teď ty sílící ovu testy mě překvapily. Jsem asi nějaká divná..

lauritka
9. mar 2017

@ajronka tak bud sa teda ovulacia posunula, skoda ze nevidime viac teplot.. alebo maš anovulačny.

ajronka
9. mar 2017

@lauritka To doufám ne. Ale děkuji.

lauritka
9. mar 2017

😘

ajronka
9. mar 2017

@lauritka ještě se zeptám 🙂. A při anovulaci můžou sílit ovu testy?

lauritka
9. mar 2017

@ajronka ano kludne LH maš v močri stale.. a moze to kolisat.. niekedy aj pred ms zosilnia.. to vobec nič nedokazuje. LH sa vylučuje vo vlnach
ani pred ovulaciou napriklad nemusia kontinualne tmavnut. moze to vyskočit zo dna na den.
alebo mozu byt sillnejšie, potom zoslabnut a potom pride pozitivny.

ajronka
9. mar 2017

@lauritka ach jo..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre