Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

marca22
4. dec 2010

@marikac Jé tak za půl roku to je krásné i já jsem měla takovou představu že když vysadim antikoncepci tak to bude hned a už se snažíme 2 a půl roku 😒 Nepravidelná ms,chronická anovulace a fsh vyšší jak 10. A co by jste chtěli,holčičku nebo chlapečka?

marikac
4. dec 2010

@marca22 ja urcite dievcatko. Ale manzel sa na mna hneva...ze aj keby to bol chlapec (ktoreho chce on a svokor),tak ze ja ho lubit nebudem, co tak sialene chcem dievcatko. 😀 Co narobim. Ja nad tym,ze to bude chlapec ani neuvazujem. Aj ked "znamenia " su proti mne. Ziada sa mi kysle jedlo,ovocie.....nebyva mi zle. Iba sa skoro gulatim na brusku.
Juj, to ti poviem,ja som uz po pol roku bola skoro na dne. Tak dlho ako ty by som nevydrzala. Obdivujem ta. Dufam,ze mas aspon dobrych lekarov,ktori sa tvojej liecbe a tebe specialne venuju. A dotiahnete to do stastneho konca. 😵 Prajem ti to. Teda kazdej zene,co tuzi mat male krasne babatko. 😵

lifinka
4. dec 2010

marikac, však v pohodě, klidně piš, aspo|ň si to marca také dozvěděla 😉
marca22, však s prvním početím to trvalo 4 roky ☹ byla jsem i na profukách vejcovodů a rok s pauzami brala clostyl....právě už to tak nechci, byly to muka 😢 , sex na rozkaz dr.,

marca22
4. dec 2010

@marikacdíky,u nás je to podobně,také bych chtěla holku a ten můj kluka,ale myslim si že budu ráda vůbec za 1. Abych ti pravdu řekla tak jsem byla víc na dně po půl roce než teď,já už se nezmůžu ani na to abych kvůli tomu brečela,vždycky když se něco pohne a myslim si že to třeba už konečně přijde,tak jsem akorát zklamaná,takže se koukám jak všichni kolem mě těhulkují a mám radost aspoň za ně,co nadělám když mi neni přáno ☹

marca22
4. dec 2010

@lifinka a to jsi řikala že jsi pak brala ten femigard nebo jak se to jmenovalo,třeba na tom fakt něco bude,znova to zkusit nechceš jo?

marca22
4. dec 2010
lifinka
4. dec 2010

marca22, jj, třeba pomohl femigard, já už o tom uvažovala,no musím něco pořídit.A ty ovu testy co mám, tak myslíš, že jsou pozitivní, že jsem brala ten clostyl?víš, jak jsi poslal ty super odkazy o příčinách poz. testů.

lifinka
4. dec 2010

holky papa,jedeme na mikulášskou k manželovi do práce,večer dočtu...pěkné odpoledne 😉

marca22
4. dec 2010

@lifinka Já bych nedělala žádný závěry,počkej na ms.

lifinka
4. dec 2010

marca22,díky, že jsi se mnou!A já zase s tebou 😵 😵 😵 😵 😵

marca22
4. dec 2010

@lifinka 😅 Taky děkuju...

nemko
18. dec 2010

kocky, aj ja patrim medzi tie co skusaju ovu testy na zistenie tehotenstva,som po IUI, ovu testami testujem uz asi 3 dni a dnes som mala palicku tmavu cize pozorujem ako pekne zo dna na den tmavne, ale na zelenom rapi clear teh.teste // nemam, som 10 den po IUI.myslite, ze je sanca, ze najdem // aj na tehu teste? priznaky nemam nic len pobolievanie v podbrusku, ale tie pripisujem utrosu.nemozem mat tie // na ovu z toho utrosu?

kuratko
20. dec 2010

baby keby som bola tehotna, ale iba par dni (4-5 dni), bol by uz ovu test pozitivny? lebo ten co som si robila mal iba bledunku druhu ciarku a to je podla navodu negativne. co poviete?

denda29
3. apr 2011

@lauritka Ahoj citala som tu ze ovu test môze rychlesie zistit ci si alebo nie si tehu. Dnes som 10Dpo tak som skusila ale je tam iba jedna ciarka myslis ze teda sa mi to ani tento mesiac nepodarilo? alebo je este skoro? Pisem tebe lebo som tu citala ze ste to testovali tak som zvedava na tvoj nazor 🙂 . BT mam inak 37,3. A robila som si aj mamatest dnes a tiez je negativny ziadny naznak nie je.

lauritka
3. apr 2011

@denda29 ahoj, no vacsinou LH test reaguje na HGC, vsetky tehulky maju skor ci neskor pozitivny ovu test.
10 dpo hmm.. no skor si myslim, ze to tehu nebude...ale pockaj este dva dni a skus znova.

denda29
3. apr 2011

@lauritka Ja si tiez myslim ze to tehu nebude 😢 . Dakujem za odpoved

denda29
5. apr 2011

@lauritka ahoj tak skusila som dnes ovu test a je o dost silnejsia ciarka ale stale nie su tie ciarky rovnke. No tehu negativny. Rano ma strasne zacalo brucho boliet myslela som ze MS dorazi skôr ale nic bola to len chvilkova bolest ale taka ze som sa nu zobudila. No a teplota sa stale drzi 37,2. Co si mysliiiss? Na tehu test je este skoro?

lauritka
5. apr 2011

@denda29 ahoj, hod mi grafik.

denda29
5. apr 2011

@lauritka ja si robim iba graf doma na papieri.

lauritka
5. apr 2011

@denda29 no a ktory den sa ti drzi teplota hore ? teda po ovulacii od zvysenie teploty ?

denda29
5. apr 2011

@lauritka 11Tý DEN. TROCHA TO SKAKALO ALE BOLA STALE VYSOKA

lauritka
5. apr 2011

@denda29 tak este dva dni a uvidis, ci klesnes.. 🙂

denda29
5. apr 2011

@lauritka no dufam ze nie 🙂 . Inak ani minuly mesiac my den pred MS neklesla. az na treti den

drobcek11
6. apr 2011

ahojte kocky tak ja uz meskam 5 dni a tehu test stale negativny a skusala som ovu test v nedelu a bol pozitivny druha bola taka ako kontrolna ale po zaschnuti zbledla to iste v pondelok tak som pockala a dnes som urobila a po ocikani ihned bola druha taka ista a po zaschnuti silenjsia dokonca ja uz neviem co mam robit tehu testy negat a ovu pozitivne a ja ovu teraz nemam ☹ poradte co mam robit k dokimu nemozem lebo som v uk a este tu nemam dokiho nakolko som tu len par tyzdnov, dakujem

lauritka
7. apr 2011

@denda29 tak ako si dopadla ?

@drobcek11 ako vies, ze nemas ovulku ?? merias teplotu ? 🙂

denda29
7. apr 2011

@lauritka no moja ovu test rovnaky ako vcera mozno troch silnejsie neviem to posudit. Teplota sa drzi 37,2. No tehu je negativny. Myslis ze sa mohlo nekôr uhniezdit??? ked mi tehu test ukazuje negativny??? No mozno som ani neni tehu. asi viac pravdepodobne ze?

lauritka
7. apr 2011

@denda29 no mas dost vysoku teplotu, ano zalezi aj od uhniezedenia... no nic, musime este vyckat.

denda29
7. apr 2011

@lauritka no ved toto cakanie ma ubija. uvidime zajtra rano aka bude teplota. Vcera som mala ale 37,3 dokonca.

denda29
8. apr 2011

@lauritka ahoj lauri. Dnes rano ovu test pozitivny. Ta druha ciarka je uz len o nieco slabsia ako testovacia a dost silnejsia ako vcera. Ale BT dnes rano 37. Myslis ze pride mrcha zajtra? Asi ano ze? ked BT klesla o 0,2? Ale dnes som trocha neskôr merala lebo som zaspala rozdiel asi 15min. Potom som odmerala este o 40min nekôr a bola 37,4. Tak neviem som z toho nejak pomylena. ☹

lauritka
8. apr 2011

@denda29 no... este nerobim zavery, pockame este na zajtrajsiu teplotu, ci klesne... teraz si uz 12 dni po ovulke ?
teda 12 zvysena, ci kolko ???

nevies hodit foto testu ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre