16 týždňový synček prestal po očkovaní blabotať

terus00
12. nov 2014

Nas 16 tyzdnovy syncek uz akosi neblaboce. Vsimla som si to pocas poslednych dvoch tyzdnov, asi odvety co bol ockovany. Predtym sa s nim dalo aj ,,pokecat,, no teraz ked sa mu prihovaram len otvara pusu ale nevyda zvuk. Ockovanie sme zvladli bez vaznejsich problemov, len trosku viac poplakal ale potom uz nic. Inac je ako predtym, smeje sa, aj nahlas ale to jeho blabotanie mi chyba. Zvuky vydava len ked je na brusku, aj to skor asi sa jeduje ze tak nechce byt. Stretli ste sa s tym niektora?

kiki68
12. nov 2014

tak asi to sposobilo mensi regres, lekari ti to nepriznaju,ze by sa nieco mohlo tym ockovanim stat. isli by sami proti sebe. Ja by som uz dalej neockovala po tejto skusenosti. Podla mna sa to vrati za nejaky cas do normalu. Snaz sa ho uputat roznymi podnetmi a on sa zase rozkeca 😉

evittam
12. nov 2014

@terus00 Je možné a bohužiaľ vysoko pravdepodobné, že to má z očkovania - možno menší regres možno nie. Ale držím pršteky aby bolo všetko ok. 🙂 A samozrejme, že lekár to neprizná, a len pre zaujímavosť - si čítala alebo si bola poučená alebo si si našla informáciu čo vôbec tie vakcíny obsahujú?! Čo za látky pichajú do našich detí a čo tie látky spôsobujú......Nechcem rozpútavať debatu o tom či je to správne alebo nie - myslím očkovať, na to je tu na MK tém až až. 😉

vvia
12. nov 2014

moja mala priblizne vo veku tvojho synceka mala obdobie kedy neblabotala, aj som to riesila velmi a na nic sa nedoslo. samo prislo samo odislo. ockovana nebola a teraz sa krasne chyta a rozprava o 106. drzim prsty

sharlotta
12. nov 2014

Neboj sa, znova zacne blabotat, nema to z ockovania. Deti tak jednoducho rastu, raz zacnu nieco robit, potom prestanu, potom znova zacnu a nieco pridaju, potom si najdu nieco ine...Normalny kolobeh zivota. Prestante uz ockovaniu pripisovat vsetko zlo sveta a sirit strach a paniku. 😠 😠 😠

belllinka
12. nov 2014

@sharlotta Regres vo vyvoji nie je vobec normalny.

jerryjanka
12. nov 2014

my sme to zažili po druhom očkovaní v pol roku, okrem toho ale sme mali aj ine neurologické problemy, kvoli ktorym sme boli aj u neurologičky, postupom času sa to dalo dokopy ale už som neočkovala dalej

evittam
12. nov 2014

Nikto tu nešíri strach a paniku, zase jedna obľúbená veta..... 🙂

sharlotta
12. nov 2014

Sorry baby, nie som zvyknuta sa vyjadrovat tvrdo, ani vulgarne, som dost tolerantny clovek. Ale mne uz tieto protiockovacie dristy taaaaaak neskutocne lezu na nervy, ze uz mi to nedalo. Uz mi to pripada jak sekta, totalne poprekrucane fakty, ach jaj, no nech si kazdy veri, comu chce...

nastasyk
12. nov 2014

Aj moj to mal v tom case a nebol ockovany, o mesiac to preslo, ked vysli zuby🙂

curious_george
12. nov 2014

@evittam @belllinka pravdaže, za všetku pliagu na svete môže očkovanie... niekedy mám pocit, akoby tu už niektorí normálne číhali, kedy môžu niekomu napísať, že to, čo tu popisuje spôsobilo očkovanie... presne ako píše @sharlotta, sekta...

lilly30
12. nov 2014

mna len prekvapuje, ze za nasej ery sme vsetci boli ockovaní a nikomu nic nebolo ...a teraz len sama ockovacia protikampan...ved ten kto chce dat ockovat da a ten kto nechce tak nech nedava...

vroni
12. nov 2014

@lilly30, neviem, co je tvoja era, mne na zakladnej skole po ockovani umrel spoluziak (obrna). A fakt je, ze neterke, ktora chodila s detmi k tej istej doktorke, co bola nasa skolska, lekarka tvrdila, ze sa v zivote s negativnou reakciou nestretla... (cim rozhodne nechcem tvrdit, ze stranku slobody v ockovani treba brat ako slovo bozie!!!)

maminuska
12. nov 2014

ja som minulý štvrtok dala dcéru zaočkovat druhou dávkou Prevenarom. V piatok sa mi sama posadila , systém chrbát brucho , nožičky pod brucho , na štyri a cez bok do sedu . Po týždni štvorkuje ako das.
Naštartovalo to očkovanie ? 🙂

@terus00 v každom prípade je to určité vyvinové obdobie , ja som mala posunutý Prevenar kvôli soplom , kašlu a malá sa mi prestala hlasno smiat asi na tri týždne, usmievala sa od ucha k uchu ale neoboli to tie hrkálky. V tom čase očkovaná nebola .Dnes sa rehoce znova ostošest.

curious_george
12. nov 2014

@maminuska to, že Vám dcérka po očkovaní tak výborne napreduje by mali zaradiť medzi nežiaduce účinky očkovania - antivax agenti by sa toho potom určite s vervou chytili 😀

@vroni kde beriete tú istotu, že za úmrtie Vášho spolužiaka na základnej mohlo očkovanie?

slavaf
12. nov 2014

@jerryjanka My presne tak isto, po druhom očkovaní prestala bľabotať, ale mali sme aj iné neurologické problémy, ale pomaly sa motorika dávala dokopy. Čo sa týka rozprávania, pomaly sa to rozbieha teraz a to máme takmer tri roky. Ja som pre istotu tretiu dávku odmietla a potom aj očkovanie v 15tich mesiacoch. Keď to porovnám s druhou dcérou, ktorá očkovaná nebola, je to obrovský rozdiel. V niektorých činnostiach posun takmer rok a pol. A to ani tak nie je o tom posune, ako vidím, že ten mozog prirodzene chce sa pohnúť ďalej. U staršej dcéry toto všetko bolo utlmené...

zebra41
12. nov 2014

@terus00 nasa tiez prestala blabotat okolo 3 mesiaca. nesuviselo to s ockovanim,proste ju zaujalo cosi ine. zacala naspat okolo 6. mesiaca a nema ziaden problem

stangb
12. nov 2014

@slavaf každé dieťa je iné, vôbec by som to nepripisovala očkovaniu..moja dcéra začala sedieť a štvornožkovať na konci 8 mesiaca, syn len čo dovršil 6 mesiacov..s kamoškou máme rovnako staré dcéry, jej do 3 rokov poriadne ani nehovorila, moja dovrášila 2 roky a rozprávala super, nemôžete porovnávať deti. a nechápem tej vete že posun o takmer rok a pol, to mi chcete povedať že ročné dieťa neočkované sa správa a vie veci ako 2 a pol ročné?? 😕

aristka
12. nov 2014

dieťako takto staré má svoje pocity a dáva ich najavo ,má obdobia tj jeho obdobia sú veľmi menlivé ,už premýšľa čo sa deje ,čo s ním kto robí a možno premýšľa prečo mu robili zle tj ho pichali a bolelo to a možno má fakt obdobie ,že sa mu nechce rozprávať ...mám tri deti a každé bolo iné a každé malo obdobia ....podľa oho čo píšeš dieťa je ok a zbytočne sa stresuješ ...

albao
12. nov 2014

@terus00 Pokiaľ správne viem, stáva sa, že deti pri chorobe zastanú vo vývoji, alebo dočasne zabudnú niečo robiť. Či sa jedná o chorobu s hospitalizáciou, alebo aj doma liečenú chorobu,, stáva sa to. Po vyliečení to dieťatko časom dobehne. Zrejme tvoje dieťatko zaťažila tvorba protilátok, boj s vakcínou a jej složkami. Malo by sa to zrovnať.
Ak nedajbože sa to nezrovná a za pár týždňov sa to nevráti, bude sa jednať o nežiadúce účinky. Ale takto, od počítača, ti to nepovie ani lekár, ani zástancovia očkovania, ani odporcovia očkovania. Sú to len dohady.
Ak ťa to ale poteší, keď som študovala očkovanie a nežiaduce účinky, väčšinou boli sprevádzané vysokými horúčkami. U vás neboli vysoké horúčky a mnoho hodín neutíchajúci plač, ktoré poukazujú na problém. Tak by som sa toľko nebála 😉

slavaf
12. nov 2014

@stangb Len som čakala, kedy sa toho niekto chytí. Ja veľmi dobre viem, že každé dieťa je iné. Nechcem ich porovnávať, len som napísala, že bolo vidieť ako ten mozog pracuje inak. Kto to nezažil nepochopí, opisuje sa to dosť ťažko. Treba to vidieť a zažiť. A nie ročné dieťa sa nespráva ako 2,5ročné, ale v roku robí to, čo to staršie, keď malo dva a pol. Posun opačným smerom...🙂 Mladšie v pohode a staršie má posun...

evittam
12. nov 2014

@curious_george Ako som pisala,nechcem vyvolavat ziadne rozbroje ani nic podobne. A nie som v ziadnrj sekte,len som napisala vlastny nazor a skusenost. Su proste svinstva v dnesnych vakcinach a to je fakt,bohuzial. A nech si kazdy robi a mysli co chce.

curious_george
12. nov 2014

@albao Súhlasím s Vami, až na túto Vašu vetu "Ale takto, od počítača, ti to nepovie ani lekár, ani zástancovia očkovania, ani odporcovia očkovania" - práve naopak, žiaľ práve odporcovia očkovania hneď na všetko píšu, že je to z očkovania. Stačí si prečítať pár tém na tému očkovania tu na tomto fóre...

katrin21
12. nov 2014

podla mna to vôbec nesuvisi, dieta prechadza roznymi obdobiami.... ja moja dcera, chvilku rozpravala, potom ani za svet,len take hatlaninya potom zase slova a tak.... normalne... aj u vacsieho dietata, nie to u babatenka.

terus00
autor
12. nov 2014

Dakujem za komenty maminy. Ja som urcitenechcela rozputat protiockovaciu kampan, ako tu uz par ludi naznacilo, o dva mesiace ho dam zas ockovat, mne len bolo cudne ze presne potom prestal ,,rozpravat,, tou jeho recou. Ako hovorite niektore maminy, mozno to vobec nesuvisi s ockovanim, mozno je to fakt len vyvojova faza a presjde to. On uz nehovori to ga ga gu a neviem co to este hovoril, zrazu zacal stale len brr brr a teraz uz ani to, ale zato niekedy riadne nahlas krici a viska. Aj to je zlate ale uz mi ,,neodpoveda,, ked na neho rozpravam. Aspon ze sa smeje a inac je uplne v pohode.

stangb
12. nov 2014

@terus00 podľa mňa len skúša nové, aj môj má také fázy, raz bľaboce mama mama, potom má zase fázu že od neho nepočujem nič len si brbmká až je celý zaslintaný, a niekedy len fňuká keď sa mu niečo nepáči, alebo keď sa teší tak sa chichoce nahlas..myslím, že sa nemusíš báť, uvidíš hlavne že napreduje aj v ostatných veciach 🙂
@slavaf prepáč ale aj tak nechápem ten posun 🙂 asi mi to dnes nepáli, ale píšeš že nie ročné sa nespráva ako dva a pol ročné, ale v roku robí to čo druhé robilo keď malo dva a pol 😕 ??nejako nerozumiem tej vete, resp. mi príde protichodná. ale to je jedno v podstate, hlavne že tie naše deti sú zdravé.
a čo sa týka očkovania, ja osobne by som paniku nerobila, žiaľ choroby trápia aj detičky, ale mamy by sa mali držať zdravého rozumu, kto môže 100 % preukázať že keby aj dieťa nebolo očkované, tak by neochorelo? to by potom krajiny ktoré neočkujú mali viditeľne menej detských autistov, cukrovkárov alebo onokologických pacientov a ak sa nemýlim tak takých detských pacientov máme po celom svete.áno verím, že niektorý organizmus môže zareagovať na vakcínu všelijako, vakcína môže mať vedľajšie účinky, tak ako každý liek, ale nerobila by som z toho celosvetové spiknutie farmaceutických firiem, ktoré zámerne infikujú vakcíny svinstvom len aby zarobili ako to niektorí odporcovia očkovania až fanaticky rozširujú.

ruthmaria
12. nov 2014

@albao

chces povedat, ze ockovanie sposobuje choroby, ktore vedu aj k regresu vo vyvoji?

jana_eyre
12. nov 2014

moje deti po ockovani zacali viac jest a viac posluchat.. urcite za to moze ockovanie.. a teraz ked tak nad tym rozmyslam - moj syn zacal stvornozkovat az v 12tich mesiacoch - dovtedy iba sedel.. a cuduj sa svete, rozstvornozkoval sa presne tyzden po ocku..

vroni
12. nov 2014

@curious_george, nie, za jeho umrtie mohla obrna (jednak nam diagnozu povedali a druhak sme ho este raz videli na vozicku), ktora sa objavila v casovej naslednosti po ockovani (ockovalo sa este zivou vakcinou) - ockovali nas v skole, takze aj mna, preto viem.

curious_george
12. nov 2014

@vroni to chápem a je to smutné, no nemožno to len tak dávať do súvislosti s očkovaním.

vroni
12. nov 2014

@curious_george, nuz, zaver nech si spravi kazdy sam. Ja som len povedala, ze dostal obrnu po ockovani, nie z ockovania