2 vpichy pri očkovaní proti TBC. Je to problém?

jelcamt
17. feb 2009

ahojte, nie je tu niekto kto bz mi vedel povedat ci to nemože byť problem. malej pri ockovani na tbc do ramena zdravotnej sestre vyskocila ihla, ked ju pichala a nedostala s atam davka so striekacky, tak ju pichla o kusok vedla znova a tam vlastne vytlacila obsah. teraz je to 6 t po ockovani, dcere sa tam urobila riadna hrca co je ok, ale urobila sa jej aj druha na tom mieste prveho vpichu. dr. sa tvarila divne ked som jej to ukazovala, ze s tym sa este nestretla, ale vraj by to nemal byt problem. som si neni moc ista, ci to vie posudit poriadne ked to este nevidela, neviete niekto poradit, ci je to problem????ked ma dve zahnisane loziska, jedno mensie, a druhe velke. dakujem

pammy
17. feb 2009

ahojky, ja by som zavolala na plucne a informovala sa o tom... drzim palce

alon111
17. feb 2009

nechcem ta strasit ale chod s tym na plucne aby ste nedopadli ako my mojho maleho museli operovat lebo sa mu pod pazuskou urobila uzlina

pietra
17. feb 2009

presne ako ti uz baby radili, chod to konzultovat na plucne

tina_
17. feb 2009

tak to je teda dobry pruser, urcite to nenechaj tak...ozvi sa potom, ako ste dopadli...
Uz len na SK a CZ sa ockuje proti TBC, je toto normalne...?

petot
17. feb 2009

Nie, nie je to normálne. Toto očkovanie je zbytočné, a dokonca tentoraz sa nemôžu skryť ani za odporúčanie WHO, ako zvyčajne, pretože podľa WHO sme v málo rizikovej zóne.

Českí odborníci dokonca už otvorene hovoria, že preočkovanie v 11 rokoch je z vedeckého hľadiska nezmysel, a sme z posledných krajín, ktoré sa ho napriek tomu stále držia! Ale skúste to vysvetliť úradníkom, ktorých zaujíma jedine to, či ste poslušné ovce. A je úplne jedno, že očkovanie, do ktorého vás dnes urputne nútia, zajtra pokojne zrušia akoby sa nechumelilo. Alebo pri vakcíne, ktorá pôvodne mala "chrániť do konca života", zavedú preočkovanie.

To je tá úroveň vedy v očkovaní. To je ten nekončiaci experiment.

Mimochodom, WHO vlastne už dávno dokázala, že BCG vakcína je úplne neúčinná. http://www.ockovanie.org/tuberkuloza.html

Zvládnutie očkovania bez krátkodobých následkov ešte neznamená výhru. Uzliny môžu zahnisať aj o 13 mesiacov neskôr, napríklad kvôli oslabeniu imunity po hexavakcíne a reaktivácii tuberkulóznych baktérií, ktoré z očkovania ostávajú v tele doživotne v spiacej forme.
Tuberkulózne komplikácie sa môžu vyskytnúť dokonca aj po 4 rokoch od očkovania.