8 mesačný syn je po druhom očkovaní ,,iný"

1. máj 2022

Ahojte.

Syna vo štvrtok druhý krát očkovali.
Po prvom v 6tich mesiacoch nemal žiadne reakcie iba trošku viac plakal inak absolútne nič.
Teraz po druhom to už znášal podstatne horšie. A to som si vždy myslela že to prvé je horšie.
Dva dni zvýšená teplota do 38°, plač, opuchnuté nôžky, nechutenstvo a bol spavy.
Teraz je už lepšie ale čo ostalo naďalej a čo má znepokojuje najviac je to že malý je akoby vymenený v tom že už skoro vôbec nedzavoce ako doteraz je hrozne tichý. Možno si to len namyslam, zbytočne stresujem a hlavne čítam kade čo aké problémy mali deti po očkovaniach.
Ale vidím že to nieje on, možno ho len niečo bolí, alebo aj zúbky vraj má už dosť naliate dasienka.
Ale doteraz ho bol plný byť ako sa zobudil celý deň len bababa, mamama teraz nič ledva vysloví gg. Inak je usmievavý, hrá sa.

Stresujem zbytočne?
Alebo je to naozaj niečo s očkovaním a čo dúfam odznie?
Budem to samozrejme hovoriť aj doktorke len ma zaujímajú aj skúsenosti druhých.

Vďaka 🙂

Vďaka 🙂

kiki68
1. máj 2022

Po druhom hexa sme to mali podobne, plus robil take divne zvuky, bolo to ako nejaky zachvat alebo co. Ustupiloyo komplet za mesiac, bude mat dva roky a je normalny, rozprava, proste nic mu nie je, co by nejak narusilo vyvin, intelekt

marianarem
1. máj 2022

Moj sa po prvych dvoch ockovaniach (hexa+Prevenar) na nejaky cas prepadol vo vyvoji - prestal robit to, co mal posledne naucene. Po prvom prestal chytat predmety do ruky a po druhom sa prestal davat na vsetky styri. Nebolo mi vsetko jedno, ale vratil sa, vsetko dohnal. Prvykrat to trvalo len par dni, druhykrat to bolo horsie, tam az 3-4 tyzdne trvalo, kym zase nadviazal na to, co robil predtym. Ale videla som, ze sa to hybe dopredu, tak som sa potom uz az tak nebala. Tretie ockovanie aj MMR boli uz v pohode, tam ziadny takyto prepad dozadu nebol.

majkabambulik
1. máj 2022

Je tu na MK skupina Nasledky po ockovani, tam sa skus popytat

autor
1. máj 2022

@marianarem pohybovo nemáme problém.. robí všetko ako doteraz čo sa nedávno naučil lozit, snaží sa sadnúť si dvíha sa na kolienka.. len to ,,rozprávanie,, akoby sa mu nechcelo alebo to ani nevedel :(

pupsy
1. máj 2022

U nás tiež po očkovaní nastal regres v psychomotorickom vývoji, prestal sa otáčať, prestal džavotať, bol taký čudne tichý, až nás to desilo. Chodila som s nim cvičiť vojtovku a pani mi vravela, že majú veľa takých detí, ktoré po očkovaní stagnovali. Trvalo to asi mesiac, potom bol zase v poriadku. Ďalšie očkovania boli už v pohode.

autor
1. máj 2022

@kiki68
@pupsy ďakujem za povzbudenie 🙂 dúfam že sa to čím skôr vráti do normálu.. až mi je to ľúto.. veru aj mňa desí to ako je ticho keď ešte pred pár dňami ho bolo počuť všade.. taký akoby mal vlastný svet momentálne

pupsy
1. máj 2022

Áno, bol taký, akoby mal svoj svet a fakt som sa hrozne bála, či sa niečo tým očkovaním nepokazilo, resp. či sa "neaktivoval" autizmus alebo nejaká psychická porucha. Človek kadečo číta a potom sa bojí. Každopádne držím palce, náš už bude mať 4 roky v lete a je absolútne v poriadku.

klip0
1. máj 2022

@pupsy
@marianarem
Prosím a pediater vám nehovoril že by dieťa nemalo byť ďalej očkované ? Alebo neposuval očkovania ? My to akurát riešime, tiež takáto reakcia po prvom očkovaní

gabika128
1. máj 2022

Naša má 7mesiacov a ešte nebola očkovaná. Tiež si prešla teraz obdobiami, že zrazu bola ticho cele dni a nerozprávala si, zabudla sa pretačať, bola viac uplakana 🤷‍♀️ už som si myslela že jej zúbky idú ale nič. Prvé očkovanie nás čaká iba teraz v máji. Čo som čítala tak detičky majú takéto obdobia aj bez očkovanie. Už som sa začala báť, že či jej niečo nie je. Najhoršie to bolo keď som si niekde niečo prečítala a hneď som ju sledovala. 🤦‍♀️ po pár týždňoch je zase veľmi ukecana a vrtí sa ako divá. 😂

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pupsy
1. máj 2022

@klip0 Nie, očkovali ho ďalej. Doktorka to neriešila, možno je to naozaj bežné 🤷

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klip0
1. máj 2022

@pupsy my sme mali tiež návrat vo vývoji, teda bola opäť ako novorodenec vo všetkom. Lekárka zatiaľ ďalšie ockovanie stopla. A čo bude ďalej neviem, máme.obavu aj očkovať aj neockovat

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klip0
1. máj 2022

@diamond007 nám práveže lekárka po takejto reakcií zatiaľ očkovanie stopla a neviem ako bude ďalej 🤷🏻‍♀️ máme teraz už obavu očkovať ďalej. Ale máme obavu aj neockovat

gabika128
1. máj 2022

@diamond007 čo nie je pravda? Nerozumiem. Že moje dieťa sa zabudlo pretačat? 😂 objavila niečo iné a ako keby zabudla na to čo už vedela. Aj syn mal také obdobia že si džavotal a keď začal chodiť tak na par týždňov stíchol. Detičky majú rôzne fázy vývoja, novorodenci sa vedia aj plaziť a potom to "zabudnú". Ja netvrdím že po očkovaní žiadne reakcie nie sú. Iba píšem že aj bez očkovania som sa s tým stretla. 🤷‍♀️

marianarem
1. máj 2022

@klip0 Ja som to neriesila s lekarom, ked som videla, ze postupne sa spamatava. Prvykrat to bolo ozaj par dni, druhykrat som bola nachystana, ze nieco take moze byt. Bola som sice aj tam trochu nervozna, ale videla som, ze sa nejako vyvija, snazi zase dospiet k tomu, co uz vedel, uci sa aj nieco nove. Ked sa znova zacal davat na 4 a potom lozit, tak uz som to neriesila vobec. Tiez som uz mala skusenost od sestry, kde jej mala zase prestala chodit na nejaky cas, ale potom sa spamatala.

marianarem
1. máj 2022

No od stvrtka je este malo dni, to mu este moze byt nedobre. Ja mam u mojho podozrenie, ze ho aj hlava bolela alebo bol nejako mentalne unaveny, lebo bol citlivy na zvuky, vadili mu take, co mal inac rad. Moze byt ze tvojmu sa preto nechce rozpravat. Uvidite po par dnoch, drzim palce, nech to je dobre 🍀

ildiko36
1. máj 2022

Je tu skupina "Nesúhlas s povinným očkovaním a riziká očkovania " nájdeš to aj v skupinách pod mojim profilom

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
surama
1. máj 2022

Mali sme take stavy po prvom ockovani. Maly bol ako vymeneny..akoby ine dieta. Smiali sa mi tu, ze to neni z ockovania, ze si nemyslam a bla bla bla. Riesili sme to s pediatrickou a vravela, ze to bolo z ockovania. Ze sa dietatu tvoria protilatky a moze sa citit nie uplne dobre, moze ho daco boliet...alebo ako ked na nas lezie choroba a proste sa to prejavilo aj v spravani. Trvalo to asi tyzden a potom sa akoby vratil a vsetko bolo ok. Po druhom ockovani uz problem nebol.