Ak ste mali komplikácie po očkovaní proti tuberkulóze, ako ste znášali očkovanie hexavakcínou?

luiisa
23. apr 2008

Ahojte maminy, viem, ze sa uz pisalo o komplikaciach po ockovani, ale chcela som vediet, ci babatka, ktore mali komplikacie, teda zvacsene uzliny, hnisajuce ockovacie miesto, ako znasali ockovanie hexavakcinou. Malo to nejaky vplyv na TBC ockovanie? Co to spravilo s uzlinkami, nezacalo to miesto opat hnisat? Maly mal zvacsene uzlinky, este ich vlastne stale ma, hnisalo mu ramienko a cistili mu to niekolkokrat, potom sme mali nejaku virozu, takze az teraz ho mame zaockovat a ja sa dost bojim, ze tu torturu po TBC si budeme musiet zopakovat. Dakujem za Vase odpovede 🙂

pietra
24. apr 2008

nam ramienko teda len riadne hnisalo, ale tiez sme par mesiacov chodili s tym na plucne. nastastie po hexa ziadna reakcia nebola, len v noci mierne zvysena teplota

luiisa
autor
24. apr 2008

ahoj pietra a kedy ste dali maleho zaockovat, kolko mal mesiacov? dakujem

jasminke
24. apr 2008

ahoj, viac najdes v teme hexavakcina - rizika ockovania
najdes tam aj stranku na obcianske zdruzenie proti povinnemu ockovaniu, kde su rizika spomenute a vymenovane, v predstavenstve je doktor. Vahala som, ci dat ockovat alebo nie, ked som zalozila temu a videla som, ze to zdaleka nie je vymysel (rizika ockovania), rozhodla som sa, ze ockovat min do dvoch rokov nedam. TBC uz ale mame. Hexavakcina moze vyvolat komplikacie. V spojitosti s TBC sa moze m,iesti vpichu zapalit, zvacsit, mozu sa zdurit pazuskove uzliny, moze nastat zapal pluc, atopicky ekzem.. Vakcina TBC je zastarana, v Nemecku sa neozkuje, dokonca aj v centre TBC na SLovensku Ti povedia, ze tato vakcina je horsia ako ta, ktoru sa ockovalo... Hexavakcina obsahuje jednu zlozku hepatitidu, ktora je ale nefunkcna. Ale sposobuje najvacsie problemy, napr diabetes. Preto sa v Nemecku tiez nepouziva...

beboo
24. apr 2008

ahoj luiisa, my sme mali po prvej hexavakcine komplikacie s TBC ockovanim, vlastne stale mame, malemu rameno zahnisalo a zdurila sa mu uzlina pod ramenom, doteraz stale chodime na plucne, hnis mu vycistili a uzlina sa mu zacala zmensovat. prave dnes sme tam boli (chodime uz dva mesiace) a povolili nam druhe ockovanie hexavakcinou ale potom to treba poriadne sledovat a v pripade komplikacii ihned prist, ak nebudu, tak o mesiac po ockovani ideme na sono uzliny. takze zajtra sa idem objednat (aj ked velmi nerada) na druhe ockovanie hexa, mozem Ti dat potom vediet ake sme mali reakcie. po prvom mal maly teplotu cez 38 st. tak sa bojim co bude teraz.

pietra
24. apr 2008

luiisa, mala mala 7 mesiacov, ked nas zaockovali. Ale museli to schvalit na plucnom. A ako pisala beboo, po zaockovani treba miesto ockovania po TBC sledovat a keby to zacalo opat hnisat, hned na plucne

biela
24. apr 2008

luiisa, my sme mali tiež zlú reakciu na tbc, chodili sme na pľúcne na vyčistenie hnisu. hexavakcínu znášal veľmi dobre, ani sme nevedeli že ju dostal. a to sme už aj boli aj na preočkovaní, a tiež žiadna zlá reakcia.

luiisa
autor
24. apr 2008

ahooj beboo, dakujem ti za odpoved, chcem sa len opytat, ci mal maly pred ockovanim skontrolovanu uzlinku a ci mal zahojene miesto na ramienku. chodite do podunajskych? Dakujem ti velmi pekne.

beboo
24. apr 2008

luiisa pred prvym ockovanim este uzlinku nemal zvacsenu, ale mne sa nepozdavalo to ramienko, podla mna bolo zahnisane. pediatricka sa na to ani nepozrela az po mojom upozorneni ci tam nie je hnis, povedala ze je to ok a ma to tak vyzerat. nasledne ho zaockovali prvou hexavakcinou a po zaockovani sa mu zvacsila ta uzlina.
na plucne chodime do podunajskych, k Mudr. Kadlicovej, je vyborna a vela veci nam vysvetlila. aj to, ze uzlinka sa zvacsila ako nasledok zahnisaneho ramienka. cize moj osobny nazor je, ze ak by nas pediatricka bola poslala este pred prvou vakcinaciou na plucne na precistenie, uzlina by sa asi nebola zvacsila... lebo ja si stale myslim a budem mysliet ze mal to rameno zahnisane napriek tvrdeniu pediatricky ze je to v poriadku..

pietra
24. apr 2008

baby, co chodite do podunajskych, da sa chodit aj do ruzinova, tam sa objednava presne na hodinu a je to bez cakania 😉

luiisa
autor
24. apr 2008

beboo, aj my sme chodili k nej, je fajn. Nam to vsak cistila snad 5 krat a vraj uz mozeme ockovat, ale potom sme sa trapili dlho s nejakou virozou, uz je zdravy a mozme ockovat, lenze ja sa bojim, ci mu to opat nezhnisa, preto sa pytam. dakujem za odpoved 🙂 daj mi prosim ta vediet, ako ste dopadli po druhej hexe, dakujem

beboo
25. apr 2008

pietra to ozaj? ja do ruzinova chodim k pediatricke a poslala ma do podunajskych.... ale na druhej strane ta lekarka tam je velmi dobra takze som rada 😉

luiisa ja sa tiez velmi bojim ako dopadne ranka aj uzlina po ockovani. dam ti urcite vediet a budem rada ak aj ty mne das vediet ako sa vodi vam 🙂 dakujem

pietra
25. apr 2008

beboo, aj nas poslali do podunajskych, bola tam samotna primarka, tusim dr. Orosova sa vola a ta nam navrhla, ze mozeme prist ku nej do ruzinova, ze ona takto male babatka vola, lebo v podunajskych cakas v tej spolocnej cakarni a su tam aj chore deti a ze to sa jej vobec nepaci. V ruzinove je len jeden den do tyzdna a musis byt objednana

beboo
25. apr 2008

pietra to s tymi chorymi detmi to mas pravdu aj vcera ich tam bolo neurekom a minule ked sme tam boli tak neviem ci odtial ale este v ten den som ochorela a skoncila s teplotami a antibiotikami takze tak.. takze to objednanie je velmi rozumne. ja len dufam ze uz do tych biskupic nebudeme musiet casto chodit.

susik77
25. apr 2008

ahoj, my sme mali velku reakciu na tbc-3x to malej prepichovali. na hexavakcinu ziadna reakcia, len na druhy den prespala cele poobedie 😎
myslim, ze ockovanie ano, riziko je len u deti s osl. imunitou napr. nedonosenych...

luiisa
autor
25. apr 2008

dakujem susik za odpoved, nevies ako to bolo s uzlinkami? mala hmatne, ked mala tu reakciu? Dakujem

kuky8
13. máj 2008

Ahojte maminy, máme 5 mes., sme po očkovaní TBC, aj po 1. dávke Hexa a Prevenare a až teraz malému zahnisalo pliecko. Dnes sme boli na pľúcnom, vyčistili mu to (hnis až do zelena, zostal "kráter" ako hrom 😖 ). Po 1. Hexa bol malý super, ani sme nevedeli, že ho očkovali. Chcela by som sa skúsenejších opýtať, ako dlho sa asi bude pliecko hojiť a či doma tiež dávali suchý Framykoin a prelepovali steril. gázou? Bude tam veľká jazva? A nakoniec - môže teraz na druhé preočkovanie Hexou alebo Prevenarom reagovať zle?

ivanapav
13. máj 2008

kuky-nášmu po očkovaní TBC pliecko tiež začalo hnisat- po 2 mesiacoch.Tak sme chodili na plúcne,kde mu to každý tretí týžden čistili-2 krát.Teraz sa mu to už pekne hojí.Nič sme mu nato nedávali, iba po čistení to mal prelepené jeden den a nesmeli sme ho vtedy kupat. 😉

wighy
13. máj 2008

baby poradte mi, svagrinej maly ma 2 mesiace a ockovanie po TBC mu skaredo najnisalo, lekarka povedala zeho ma vysusovat liehom na pupcek a dnes mu to prasklo a hnis vytiekol ale je tam velka diera, teraz nevedia co s tym maju robit aby sa mu to nahodou nezapalio poradte pls

pietra
13. máj 2008

my sme to tiez nesmeli namocit pri kupani. Pediatricka nam povedala, ze na to mame davat lieh, ale na plucnom zas vraveli, ze sa na to lieh davat nesmie. Po prvom vytlaceni sme na to nedavali nic, ale kedze sa znovu vytvaral hnisavy pluzgier, dostali sme framykoinovy zasyp. V januari nam to cistili poslednykrat, ale cervene s jazvickou je to doteraz. Po ockovani hexy ziadna reakcia uz nebola

ivanapav
13. máj 2008

wighy- jednoznačne nech ide k doktorke a tá nech ho posle na plúcne.Treba to vyčistit.Nášmu dokonca zobrali krv, či sa tá vakcína vobec ujala, ked to mal také škaredé.

kuky8
15. máj 2008

Ahoj wighy, 13.5. som opisovala, čo nám dala pľúciarka na tú dieru, čo ostala po hnise. Tiež nám kontrolovali uzlinky + počúvala pľúca - všetko o.k. Zobrala ster toho hnisu, dúfam, že to bude o.k. Ale každopádne ihneď na pľúcne, dovtedy prelepiť sterilnou gázou (stojí 5,50 2 ks v balení) a nemočiť.

bambulka026
15. máj 2008

Ahojte, nam po ockovani ramienko vobec nehnisalo, ma to pekne zahojene no pod pazuskou sa mu vytvorila uzlina o velkosti 2x2cm.

Na plucnom trvdia, ze to nemoze byt reakcia na to ockovanie a tak nam lekarka odporuca cakat ci to samo nevymizne.

No uz to ma skoro 3 mesiace a mne sa zda ze sa mu to zvacsuje.
Mate niektora s niecim takym skusenosti? ☹

bibula
15. máj 2008

bola si na plucnom?tam kde ho pichali?ono to totiz moze mat suvis ja som s tym robila,robili dietatku rtg,alebo nema tt?

bambulka026
16. máj 2008

Ahoj bibula, robili mu ulrazvuk,a na plucnom povedali, ze ked ma zahojenu ranku na pliecku tak to nemoze byt z ockovania.
Lekarka mu brala i krv a to mal vsetko ok, len nejaku jednu hodnotu mal mierne zvysenu, no povedala ze je to v poriadku.

Neviem co je tt?

Nemali by ho s tym poslat este na nejake vysetrenia...?

lenkamt
16. máj 2008

Bambulka - my sme mali pod pazuškou uzlinky, jednu nám operačne vyberali /už bola zahnisaná 😝 / jedna maličká tam ešte zostala, 1/2roka sme brali protituberkulozne lieky a až teraz nás idú zaočkovať 1x hexou 😉

a tiež nám pliecko nehnisalo 😕

luiisa
autor
16. máj 2008

bambulka IP

luiisa
autor
16. máj 2008

bambulka, tt- telesna teplota 🙂

bambulka026
16. máj 2008

Lenka, a povedali Vam ze to mate z ockovania?
A ako sa zotavila po operacii? Bola si s nou v nemocnici?
Inak baby su zlatunke, maju krasne mena i ja som chcela pre dievcatko meno Lucia.

Luiisa, dakujem 🙂

lenkamt
17. máj 2008

Bambulka - áno, na sone hneď vedeli o čo ide, spravili ešte aj rontgen- to bolo v poriadku.

ževraj sa jej v tých uzlinkách namnožili tie organizmy tbc z očkovania či čo 😅

v pondelok sme prišli do nemocnice, v utork ju operovali a v štvrtok sme šli domov - čakalo sa na výsledky kultivácie 😉

a ďakujeme za pochvalu. ja som chcela Nina a Nela, ale muž povedal že sú to mená pre psov, tak vybral takéto 😅 ja som si na ne dlho nemohla zvyknúť, mne by sa pre ne viac hodili tie čo som vybrala ja 😀

bibula
17. máj 2008

presne,ja by som na tvojom mieste navstivila ineho pluciara-mozu byt "pozostatky" po ockovani -dr.bola podla mna dost nezodpovedna,mala aspon do toho nechat pichnut a odsat vzorku.