Aké máte skúsenosti po prvom očkovaní?

tinkasss7
7. jún 2018
pininka
7. jún 2018

Uplne bezproblemove u vsetkych troch deti. Prvi dvaja trocha zvysena teplota, najmladsia vobec nic.

saraz
7. jún 2018

u nas tiez bez problemov, nemal ani teplotu

sense
7. jún 2018

Prvy vecer trochu podrazdena inak o.k

bosoriak
7. jún 2018

Vsetky tri deti po prvom ockovani absolutne ziadna reakcia. Po nasledujucich sem-tam horucka par hodin.

tinkasss7
autor
7. jún 2018

Aj si poplakali???

deti95060810
7. jún 2018

u nas hrozné....😢

tinkasss7
autor
7. jún 2018

@deti95060810 Ako hrozné?

karmela
7. jún 2018

Reakcia po ockovani pri oboch dcérach v pohode len s teplotami čo je u niektorých detičiek aj taká reakcia normálna.A plač jasne že bol ale keď som ju vzala do náručia utíšila sa.
@tinkasss7 potom šup domov dala som obkladik na nôžku panadol,na noc čipok a pohoda.Hoci prvé dva dni bola druhorodena umrnčana,ale detičky sa rýchle zotavia

verpav
7. jún 2018

Dala som studeny obklad a cipok zaspal a inak pohoda

saxana000
7. jún 2018

Strasny rev a celkovo bola taka nekkudna teplota ziadna len sa nevedela ulozit na spanie stale sa budila dala som polku cipku a rano uz to bolo zase nase vyskerene babo. Pri druhom tiez plakala ale ked sa vyspala uz bolo dobre teplotu tiez nemala.

siska53
7. jún 2018

@tinkasss7 tak maleho trosku bolela nozka (asi napol sval),dali sme obklad. Inak nic. Mladsia mavala akurat obcas zvysenu teplotu taky den a syn mal.1 den teplotu az pri 2.ockovani,prve bolo beznproblemov.

tinkasss7
autor
8. jún 2018

@siska53 my sme bez horúčky boli.Na noc som dala paralen čipku.Ale chúdiatko moje plakalo tak ako nikdy

tinkasss7
autor
8. jún 2018

@saxana000 ten plač bol hrozný.Pekne spinkala asi 5 hodín.Na večer som jej dala čipku a pekné spinkala.Len raz sa mi zobudila.

sense
8. jún 2018

@tinkasss7 aj nasa plakala par minut a potom o.k

saxana000
8. jún 2018

@tinkasss7 u nasej potom pomahalo pustit na mobile pesnicku. Strasne sa jej pacil gumimacko tak som ju mala nachystanu a ked pichli hned som pustila. Plakala sice ale nie az tak strasne.. Na dalsich ockovaniach som pustila este pred pichnutim pri poslednom uz ani nepiskla 😀

angie_l
8. jún 2018

@tinkasss7 mali sme prvé pred mesiacom a pol a veľmi dobre,akurát čo plakala po ockovani že ju to zabolelo potom bolo všetko super,pekne spinkala neskôr bola trosku umrčana ale inak žiadne teploty

tinkasss7
autor
8. jún 2018

@angie_l my sme dostali teploty dnes 37.5

zuzanapjat
9. jún 2018

@tinkasss7 teploty 37,5-38,5 nezrážaj... nakoľko teploty znamenajú tvorbu protilátok. (keď už si teda dala zaočkovať). Po všetkých tých paralenoch a brufenoch akurát tak zaťažíš pečeň, ktorá sa potom horšie zbavuje toxínov. To, ako prežili očkovanie iné deti je v tvojom prípade irelevantné, pretože každé dieťa má imunitu inú a každé dieťa môže reagovať inak na látky obsiahnuté vo vakcíne. Ak by totiž tvoje dieťa bolo alergické na formaldehyd - karcinogén, ktorý obsahuje HEXa, tak sa ti v podstate mohlo doma zadusiť. Určite by som najbližšie 3-4 dni nenechávala dieťa spať samé niekde v miestnosti, pretože u niektorých môže dôjsť v spánku k poruche dýchania, alebo k opuchu dýchacích ciest. Najvážnejšie je, ak má dieťa neadekvátnu reakciu po prvej vakcíne a rodičia očkujú ďalej. Vtedy je to po každej ďaľšej len horšie a horšie. Medzi také prípady by patril teraz neutíšiteľný plač, vysoká horúčka, ktorú by bol problém znížiť, poruchy dýchania, zvracanie, koliky, hnačky, triaška, uzliny, zápaly močových ciest, zápal pľúc, zdurené uzliny, výsyp na tele, fľaky po tele. slabosť v končatiných, paralýza, zápal nervov, opuch celej končatiny atď atď ... viď príbalový leták, ktorý si si mala preštudovať ako prvý, aby si vedela posúdiť NÚ.

tinkasss7
autor
10. jún 2018

@zuzanapjat ďakujem