• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké ste mali reakcie na MMR očkovanie?

31. augusta 2016 
Naša pediatrička nám povedala, že by nemali byť žiadne reakcie a že je deťmi dobre znášaná, na 8. deň (včera) sa však u nás objavila teplota a dnes poobede už cez 38 st. Tak by som rada vedela, ako sa to prejavilo u Vás a hlavne ako dlho reakcia trvala. Ďakujem za odpovede.
25. aug 2010 o 15:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
my sme dostali rubeolu, vysyp, obrovsky napuchnute uzliny /niekolko nasobne/ , zvacsenie sleziny vysoka teplota, dostali sme to po 4 t od ockovania
tesne po ockovani mal teplotu a opuchnute na nozicke...

tato vakcina je inak najhorsie znasana detmi.. /co viem aj z okolia/ nasa lekarka tvrdila opak...

ja len dodam ze na kramaroch mi potvrdili ze reakcia na toto ockovanie MMR moze byt do 4 az 6 tyzdnov po ockovani a ze je to napisane aj v pribalovom letaku... /to som si neoverovala/ takze moze to byt z ockovania
25. aug 2010 o 15:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to (19)
To uz urcite nema z ockovania, ak je reakcia na ockovanie - tak hned po nom, trvajuca maximalne tri dni. Zbehla by som k doktorke, nech malu prezrie, to bude nieco ineho emoticon
25. aug 2010 o 15:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to (10)
Nam nasa dr povedala, ze reakcia byva asi tyzden po ockovani, aj vyssia teplota 1-2 dni. My sme nemali ziadnu reakciu (uz je to 2 tyzdne).
25. aug 2010 o 17:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
ach emoticon ....my máme ísť tiež na MMR očkovanie a veľmi váham.....malý síce nemal žiadne problémy po očkovaní,ale pri malej som nejaká nesvoja (ale to len pri tejto MMR).Asi dám na svoju intuíciu a očkovať ju teraz nedám.Keď bude staršia, nech sa rozhodne. Mňa len kvôli rubeole to láka zaočkovať ,aby nemala neskôr počas tehu problémy.
25. aug 2010 o 19:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to (4)
my sme ockovanie odmietli (uz v nemocnici) a odmietli sme nakoniec vsetko ockovanie, ale podla mna sa neriadte. Ja len chcem poradit, ze ked sa uz rozhodnete ockovat, pockajte do neskorsieho veku. MMR moze sposobit aj ine pridruzene ochorenia.
25. aug 2010 o 21:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (15)
ja MMR urcite posuniem...mam predcasniatko a nechcem riskovat...ale i keby bola narodena v termine, posuniem...
25. aug 2010 o 21:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to (8)
U oboch deti zvysena teplota na 7-8 den po ockovani, trvalo to 1,5 dna, teplotu mali okolo 38, dcera neviem ci to bolo sposobene vakcinou, v den ockovania mi prestala jest, jedla mikroskopicke mnozstva a po odzneni teploty uz zas papa vsetko a s kazdym emoticon
25. aug 2010 o 21:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
25. aug 2010 o 21:52 • katren
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
31. aug 2010 o 10:45 • manof
emode-neboj,horučka prejde.Može to byť z očkovania a na tretí den by to malo prejsť.My sme nemali žiadnu reakciu - našťastie...no poznám dve deti,čo mali rovnako horučky,ako Sofinka.
Hlavne ak ti možem poradiť...velmi o tom nečítaj,lebo kto chce,si vždy zle na všetko nájde...........Keby to bolo až tak ukrutne ZLE OCKOVANIE,určite by ho zatrhli a nedavali pre boha! emoticon
31. aug 2010 o 10:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to (48)
presne tyzden po ockovani sme dostali teplotu do 38 a vysyp okolo ust, momentalne to trva 3 den emoticon
1. okt 2010 o 08:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
u nas na 9 den teplota okolo 38,7 - trvala 2 dni. pri predchadzajucich ockovaniach ani zvysena teplota, nic...
lekarka nas na tu teplotu upozornovala, takze sme to cakali.
1. okt 2010 o 12:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
prežili sme bez horúčok a vyražok, ale dala som očkovat až v 18mesiaci emoticon
1. okt 2010 o 12:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
my sme mali na 9 den teploty do 38, trvali 2 dni. potom vyrazky len po telicku a zatylku, najhorsie boli na 2 den po vypuknuti, ale chvalabohu na 3 den uz mizli emoticon, vyslo to akurat na vikend, tak som to len natierala fenistilom . len teraz mame 2 tyzdne nadchu bez teplot..myslite, ze to moze byt este reakcia na ockovanie? vychadza mi to do tych 6 tyzdnov. v pondelok ideme k dr.
1. okt 2010 o 14:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
dcera mala hned vecer po ockovani 39,7 horucku a ta trvala cele 3 dni, 38,9 - 39,7 neslo zrazit nijakym sposobom, nozicku mala opuchnutu a ten plac emoticon ale, pravda, toto je nic oproti trvalym nasledkom...
teraz nas caka toto ockovanie u syna a neviem, zatial nie som na 100% rozhodnuta, ci ho dame zaockovat, minimalne sa budem snazit oddialit to na co najneskorsi termin emoticon
1. okt 2010 o 22:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@anjelicek26 prave na mmr nie su reaklcie hned ale aj po 11 dnoch (vid napr. http://www.sprievodcaockovanim.sk/povinne-ockovanie-na-slovensku/ockovanie-proti-osypkam-priusniciam-ruzienke-mmr-vakcina.html Tieto reakcie sa začínajú 1 až 2 týždne po očkovaní a zvyčajne trvajú 1 až 3 dni. )

my sme ockovali takmer v 17m a krpec mal potom na 11. den zhorsenu orientaciu a koordinaciu - bol ako omameny, vela padal, nevedel udrzat rovnovahu, narazal do veci, ... preslo to po dvoch dnoch
2. okt 2010 o 12:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
my sme chvalabohu MMR nemali a ani nedame u staršieho,u mladieho už nedam NIČ ... ale po hexách a jednom Prevenare - aktivovanie cytmegalovirusu, zväčšena slezina,petechie,prestal hovoriť - doteraz nevie povedat G -gaga a predtým gagotal o 106 emoticon , strata rovnovahy, padanie anaražanie do steny a predmetov, vyražky,horučky,velmi malo papal - prestal priberat aj rast emoticon ... atd emoticon
30. okt 2010 o 14:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to (19)
aj nasa mala par dni horuckovala, ale inak nic... ma za sebou aj nepovinne ockovania a v pohode...
30. okt 2010 o 15:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
my sme toto očkovanie zvladli najlepšie zo všetkych, aj ked som sa ho najviac bála, kedže som všeličo o nom počula...malý nemal ani teplotu a ani nebol plačlivy, nič emoticon
30. okt 2010 o 15:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to (4)
My sme 4.den po ockovani a malej sa vcera vysypalo licko,neviem,ci to je z toho,kedze dr hovorila,ze reakcia byva po tyzdni,ale nic nove nejedla,tak asi hej
13. dec 2010 o 07:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
ani jeden z mojich deti nemal nikdy ziadnu reakciu na ockovanie...maju absolvovane vsetky.
13. dec 2010 o 14:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
tiez mam kadejaky pocit z tohto ockovania a kedze sa ockuje medzi 15-18tym mesiacom,tak ja som zvolila zlaty stred a budeme ockovat na prelome 16 -17teho mesiaca.urcite nebudem stat prva v rade na vakcinu,ale zas ani posledna.ja som toto ockovanie teraz riesila s pani doktorkou homaopatkou (a s erikousadek tu na konikovi )a poradila mi homaopatika,ktore pomozu predist neziaducim ucinkom.ovela som pokojnejsia.ale dodatocne sa da robit homeopaticky detox.staci sa nakontaktovat na lekara homeopata v tvojom okoli emoticon pocula som,ze reakcia na toto ockovanie ,moze byt az 4-6 tyzdnov po ockovani,preto sa neodporuca aspon mesiac po mmr ockovat inymi vakcinami(napr proti hepa A co je dobrovolne ockovanie) keby bolo toto ockovanie take zle,tak by asi nebolo medzi povinnym ockovanim,ale v dobrovolnom,nie? emoticon
14. dec 2010 o 02:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nedavam ockovat nic, mozno az po 2r.
14. dec 2010 o 05:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to (10)
Nikdy nedam svoje dieta zaockovat, na to ho mam prilis rada. Takze reakcia ziadna.
14. dec 2010 o 06:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to (53)
no my sme skocili v nemocnici na koznom emoticon vyhadzany po celom tele, teploty na 10. den - 40 stupnove...ale vyzeral fakt hrozne, akoby dostal tie osypky
14. dec 2010 o 23:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to (4)
nemali sme ziadnu reakciu po ockovani emoticon
15. dec 2010 o 11:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
odmietli sme MMR ockovanie, takze nastastie nemame reakciu, my sa aj tak dost natrapime s nasledkami po hexavakcinach.
mnoho deti je bez reakcii, ale rovnako vela ma nasledky, horucka je len jednou z malych komplikacii. (odporucam precitat si odkazy ktore uviedol manof). zial tymto veciam sa este stale nepripisuje dolezitost a zametaju sa pod kobercek.
15. dec 2010 o 11:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to (29)
Moja Emmka mala 7 az 10-ty den male vyrazky, tie zmizli, no od 11. dna jej napuchli uzliny za uskom a na krku po oboch stranach... Ma to uz vyse mesiaca, mali sme to natierat octanovou mastou, malo to zmiznu do 10 dni emoticon
Behame prave po vysetreniach, krvne odbery, ultrazvuk, vytery, imunologia a pod. emoticon Toto ockovanie nikdy viac emoticon
21. feb 2011 o 14:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to (19)
Nic, ziadne reakcie na ziadne ockovanie, ani na povinne, ani na nepovinne, ani na MMR, ktoreho sa vsetci tak strasne boja... A to bol pri niektorych ockovaniach dokonca trochu soplavy.
Podla mna sa okolo ockovania robi zbytocna panika, ale to je moj nazor.
21. feb 2011 o 16:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to (9)
Choď na stranu:   Zruš