Aké ste mali reakcie na MMR očkovanie?

emode
25. aug 2010

Naša pediatrička nám povedala, že by nemali byť žiadne reakcie a že je deťmi dobre znášaná, na 8. deň (včera) sa však u nás objavila teplota a dnes poobede už cez 38 st. Tak by som rada vedela, ako sa to prejavilo u Vás a hlavne ako dlho reakcia trvala. Ďakujem za odpovede.

nikimeli
25. jan 2021

@pia22 zdravím. Nemáte dieťatko zaočkované vôbec ? Ďakujem

nikimeli
25. jan 2021

@katka0210 dobrý večer. ako sa má dcérka ?
Môj maly má 9 mesiacov a ešte nie je očkovany. Dr má núti do toho ale neviem sa rozhodnúť čo spravím.

nikimeli
25. jan 2021

@denduska dobrý večer. Vy ste dr? Ja by som potrebovala poradiť. Ideme na poradňu so synom má 9 mesiacov a ešte nie je zaočkovany. Dokedy sa môžu podať vakcíny ? Do akého veku? Lebo dr na mna nepríjemne tlači- kvôli tabuľkám .. a to má odrádza ešte viac. Ďakujem

kvieta
25. jan 2021

Ahoj, Tvoj syn ešte nemá žiadne očkovanie?

nikimeli
26. jan 2021

@kvieta ahojky ešte nie- stále do toho niečo prišlo. Myslím problémy čo bolo treba riesit.

katka0210
26. jan 2021

@nikimeli dobry den, nejdem Vam rozpisovat, ako sa ma dcerka, pretoze nam pribudaju kazdym rokom nove diagnozy. Neviem si uz ani predstavit, ake by bolo mat zdrave dieta, pretoze ten pocit nepoznam, ale kazdemu jednemu cloveku to z celeho stdca prajem.
Keby som sa mohla rozhodnut, tak dcerku by som nikdy ockovat nedala, mala by sancu na normalny zivot, kym nebola ockovana, vyvyjala sa a napredovala, no v polroku sa to vsetko zastavilo. Najnovsie riesime, ze sa jej takmer zastavil rast a v dospelosti bude mat max 140cm, ma zlu chodzu, chrbatik, potrebovala by intenzivne rehabilitacie, no v skole ma velke problemy s ucenim, nemoze vymeskavat, je integrovana, ma asistentku, no teraz sa trapime pomaly rok spolu doma, je to tazke pre nas obe. Ja som prisla o pracu, predavala som svoje vyrobky, hracky, dekoracie na trhoch a malovala som deti na tvar, pre mna to bola rana a velmi som smutna z toho.
Drzim vam vsetkym palce, ak zacnete odmietat, tak sa pripravte, ze dr nadsena nebude, no je tu sanca, ze odvratite neziaduce ucinky a nasledky, ja som vtedy bohuzial nemala tolko informacii ako teraz, mojadcerka mala imunodeficienciu a mohla aj umriet, vy neviete, ake je na tom vase dieta, ak ma slabu imunitu, ockovanie urcite neprospeje, ak ma silnu imunitu, ockovat netreba, lebo s chorobami sa vysporiada, je na vas, aby ste si urobili vladtny nazor, drzim palce 🙏🏻

nikimeli
26. jan 2021

@katka0210 ďakujem za všetko čo ste napísali. Mrzí ma, že dcérka takto dopadla. Veru keby mal človek pravdivé informácie tak by nedal ockovat. Ach jaj

ivkapetko1
4. feb 2021

Na 9-ty deň vyskočila teplota 38,5 inak bol v pohode...

shia
1. apr 2021

@katka0210 dobrý deň, mrzí ma vaša dcérka.. Pozorujem rovnako negatívne zmeny po MMR očkovaní v 1,5r, zastavenie reči, nálady, tráviace ťažkosti, imunita atď, žiadny Dr mi nechce priznať a postaviť sa za to... Neviem, ak teraz v 4r odmietne pre očkovanie MMR, čo bude.. Ci ho vezmú do školy, atď, ale som odhodlaná nedať... Ďalší v blízkom okolí vznik epilepsie po očkovaní.. Mate skúsenost, keď ste nedali už viac očkovať, ako ďalej prijatie do škôlky, školy atď? Ak odmietne detský Dr priznať súvislosť..

cica8
8. apr 2021

Moja dcéra ziadna reakcia po ockovan8 a to ma vsetky za sebou... Je mi ľúto vasej dcerky, ale aby som nedala očkovať svoje dieťa ma v zivote nenapadlo. Kazdy ma svoj osud.....

shia
18. apr 2021

@cica8 ani moja dcerka nemala nic po ziadnom ockovani, a napriek tomu syncek ano aj synovcek. Kazdy organizmus je iny, mam dve deti a jedno bez problemu a druhe problemy, tak nemozte na zaklade jednej vasej skusenosti sudit vsetky.

cica8
19. apr 2021

@shia no keby som sa zase ja mala riadiť s nazormi mamiciek tak s pánom Bohom. Mate pravdu, každé dieťa je iné, ma inu reakciu ale zvalovat vsetko zase na očkovanie to je úbohé... Ale to je moj nazor... Skoda ze deti sa nemôžu rozhodnúť same ci to alebo ono, mozno by niektoré mamky blbo iba cumeli, pekny vecer

shia
21. apr 2021

@cica8 zvalovat na ockovanie? pani, ocividne neviete o com hovorite, nevidite kolko doktorov sme my kvoli ockovaniu pobehali, a ako nam lezi maly v rodine kvoli ockovaniu na kramaroch, a ma to na pepieri, ze je to z ockovania (neurologicke nenavratne problemy) a ze uz ho nikdy nesmu ockovat...radej nepiste ked nic neviete, lepsie spravite.

cica8
21. apr 2021

@shia ked vam vadi iny nazor tak to nečítajte. X deti, z reakcii, ani lekari nedokážu povedat co sa stane po ockovani.... Co je komu sudene sa stane... Pekny den

danielka55
3. sep 2022

Prosim vas vie mi niekto poradit? 15 mesiacov a jeden den ockovali mojho maleho mmr vakcinou.
Na 9 den v noci 39 dnes v noci 39.3. v noci plakal.trhalo ho nedal sa utisit. Teraz ramo bez teploti a cloviecik je uplne vymeneny. Nevie chodit,pada,place nervozny je bije ma skube s nim. Dufam ze to je len tym,ze zle spal ale nespoznavam ho. Teraz na obed sa mi ho podarilo uspat. Co mam robit? Prosim poradte.

elly23
3. sep 2022

@danielka55 Volat dr, že neprimerana reakcia na vakcínu. Prípadne ak sa stav zhoršuje volať na pohotovosť a poradiť sa