Ako dlho po prekonaní kiahní sa môže očkovať?

adulienka11
27. jún 2018

Prosim vas o radu moja 5 mesacna dcerka Nelka mala pred mesiacom kiahne mali sme ist na ockovanie na to prve teraz neviem kolko mame cakat na ockovanie po kiahnoch dakujem za vsetky rady ☺Doktorka nas dala na ockovanie 7.8 neni to skoro podla Vas 😦

pivonka17
27. jún 2018

Najlepšie vám to povie vás pediater. Treba sa s ním spojiť. Ale myslím si, že cca mesiac asi čakať. Teraz ma oslabenu imunitu. Opýtajte sa pediatra.

pivonka17
27. jún 2018

...aha až teraz sa mi objavilo že idete 7.8 ...to si myslím, že je o.k

adulienka11
autor
27. jún 2018

Ja som citala ze aspon polroka pockat

adulienka11
autor
27. jún 2018

Sa bojim ci to nebude mat nejake nasledky

pivonka17
27. jún 2018

@adulienka11 treba sa porozprávať s pediatrom...ja som ockovania riešila len s pediatrickou a doverovala som jej a všetko je v poriadku

adulienka11
autor
27. jún 2018

@pivonka17 sa jej radsej opytam este ci neni skoro

kari55
27. jún 2018

Ahoj. Keď mala dcérka kiahne tak sme mali termín na MMR vakcínu. Pediatrička povedala , že počkáme kvôli imunite a poslala nás aj ku imunologičke pre istotu aby povedala , že môže byť očkovaná. MMR je živá vakcína a preto musí byť vraj imunita úplne v poriadku. Prešli tri roky a stále nemáme tú vakcínu. Imunologička povedala , že nemôže byť očkovaná pretože má zvýšené biele alebo aké krvinky či čo. O pol roka na kontrolu a zase , že nie. Už sa to ťahá tak dlho. A dcéra inak vôbec nie je chorľavá nič jej nieje . Imunologička ale stále to očkovanie zamietla. Takže MMR nemáme. Ja nie som proti očkovaniu a tú MMR chcem aby mala hlavne keď tu strašia s tými osýpkami.

maminkasisa
27. jún 2018

mne bolo povedané, že po kiahňach je imunita oslabená asi pol roka.... určite by som sa viac informovala u pediatričky

adulienka11
autor
27. jún 2018

Dakujem vam za radi mne sa to zda skoro ockovat uz v auguste opytam sa pediatricky co povie na to a skusim este pockat s tym ockovanim

belllinka
27. jún 2018

@adulienka11 Ja sice neockujem, ale ked mala dcera kiahne, tak dr. hovorila, ze potom je pol roka oslabena imunita, cize minimalne take obdobie by si mala pockat. Neboj, nic ti neutecie.

taga
27. jún 2018

Bože baby, nášmu kiahne ešte len odoznievaju a dr ho chce 4/7 očkovať! Že to nevadí 🤔 tak teraz som mierne zhrozena

belllinka
27. jún 2018

@taga jasne, ze JEJ to nevadi, ona si ho odfajkne ako zaockovaneho, ale pripadne neziaduce ucinky bude znasat tvoj syn a ty.

maminkasisa
27. jún 2018

@taga tak to by som ho nedala, a to ja som za očkovania

adulienka11
autor
27. jún 2018

Ja asi pockam dlhsie baby ozaj mi to za to nestoji aby bola potom oslabeejsia a nieco sa stalo

jurinecka125
27. jún 2018

my sme mali kiahne a ockovat chce lekar o sest tyzdnov, cize dva tyzdne kiahne a sest tyzdnov k tomu, to povedal lekar, ja este pockam dlhsiu dobu, lebo teraz sme zase vsetci prechladnuty.

taga
27. jún 2018

@maminkasisa ani ja ho nedám, je vidieť ako ho zmohla ta choroba, nechápem že by mu šupli hexa vakcínu len tak

miruska_1
28. jún 2018

Aj náš mal kiahne keď mal dva mesiace, okolo 20.maja a pediatrická ho chcela už o mesiac očkovať..ja som to odložila kvôli soplikom..teraz pôjdeme okolo 20.jula na očkovanie...tak snáď to uz bude ok a vedia čo robia

tamarocka
28. jún 2018

dcera pred 5timi rokmi mala odlozene ockovanie o 1/2roka.synovi teraz povedala ze po mesiaci uz mozeme???tak neviem co sa za tych 5rokov zmenilo...ale ja urcite odkladam na 1/2roka...

miska242
28. jún 2018

Ja by som urcite pockala minimalne 3 mesiace.Ockovanie pocka,lepsie ako riskovat.Mne ked sa nieco nezdali som dr.povedala a akceptivala to..Je to tvoje dieta

larati
8. feb 2019

Pridám sa aj ja: dcérka v 5 t.mala kiahne( polovica decembra), na konci februára máme prvé očkovanie. Mne sa to zdá skoro, prekonala teraz veľké sopliky, pediatricka vraví že je to všetko ok, ten termín.mame ešte aj alergiu na bielkovinu kr. mlieka.je ten odstup od kiahní dostatočný na očkovanie?

belllinka
8. feb 2019

@tamarocka co sa zmenilo? To, ze coraz viac matiek odmieta ockovanie. Cize potrebuje si tvoje dieta co najskor odfajknut ako zaockovane, aby si si to nahodou za toho pol roka nerozmyslela. Neziaduce ucinky ju netrapia, ak sa nieco stane, povie ti, ze to nie je z ockovania.

maminkasisa
8. feb 2019

@larati po prekonani kiahni je celkova imunita oslabena asi pol roka, ja by som asi počkala s očkovanim....