Ako reagovali pediatri na odmietnutie očkovania?

luciferkax
27. máj 2012

Čudovali sa? alebo vás zastrašovali? či len nemo prikývlli?

anjelicek26
27. máj 2012

😉 @luciferkax - pocudovanie, nechapavy pohlad, vykrutene oci a prednaska o tom, ake su tie choroby strasne nebezpecne... na to nasledovala prednaska odo mna, ake skodlive je casto ockovanie oproti vyhodam prekonaniu detskej choroby a dozivotnej imunite (my sme odmietli MMR) a ake vsetky vedlajsie ucinky po aplikovani zivej vakciny moze moje dieta mat, podakovala som sa a sla prec

pimpulienka
27. máj 2012

Mňa to pomaly čaká (MMR), tak som sama zvedavá..

kkl82
27. máj 2012

nasa reagovala velmi hystericky, presla od pocudovania do zastrasovania az vydierania. kedze nema ani paru o inych informaciach o ockovani ako tych od farma firiem a dokonca ani ziadne ine informacie nepovazuje za objektivne, urcite ideme menit lekarku. nie som narocna, len hladam niekoho, kto nase odmietnutie aspon trochu pochopi...

quaxi
27. máj 2012

na TBC "ja to nemozem moc verejne hovorit, ale ja vam to schvalujem"
na pneumokoky "ste slobodni ludia, je to vase dieta, tuto mi podpiste ze ste boli informovani o rizikach a keby ste to niekedy chceli doockovat, tak sa ozvite"
ostatne ockovania mame.

mummy01
27. máj 2012

nasa lekarka ticho a s kludnym usmevom so mnou suhlasila 🙂 odmietla som poslednu davku Hexy a MMR....

mimave
27. máj 2012

mna sa opytala ci davam jest malemu ryby 😅 ja ze hej a ona ze ci viem ze su v rybach tiez skodliviny ktore sa nam nepacia vo vakcinach, no nechapala som z nej. strasi ma neplodnostou maleho, nechce si precitat nic z toho co jej prinesiem o ockovani, hlavne ze je to mlada lekarka, myslela som ze to bude dobry vyber

dida38
27. máj 2012

my sme kvoli tomuto menili dr. Ta byvala sa na nas pozerala ako na krkavcich rodicov ci si chceme skantrit dieta niektorou z chorob proti ktorej by ju zaockovali...zaockovala by ju najradsej proti vsetkemu.....tak sme si vypytali karty, ktore nam samozrejme do ruky nedala, ze ona ich posle....tak sme na ne cakali mesiac....novej dr. sme na rovinu povedali preco sme si ju vybrali, povedala OK, nie ste prvi ani posledni co odmietli...dali sme papier, ktory sme si pripravili my....zatial nas ani nehlasila....a hlavne nedava nam to pocitit, ze sme si dovolili ockovanie odmietnut...

romea
27. máj 2012

@mimave to vlastne potvrdila ze v ockovacich vakcinach su skodlive latky tym svojim vyrokom uzasne 😕 ked je presvedcena o popozitivach ockovania musi mat 100 percentnu istoru ako lekarka nechapem ju ☹

sssimi
27. máj 2012

Moja bola strašne zlatá. Sama priznala, že ona je ešte z eri očkovať, očkovať, očkovať, ale že rešpektuje moje rozhodnutie. 😉

kika1111
27. máj 2012

ja plánujem odmietnuť MMR - čítala som veľa zlého... no a vôbec netuším ako doktorka zareaguje.. má asi 37 rokov, no nepoznám ju..dúfam, že bude mať pochopenie..

hajanka
27. máj 2012

mam rovnake skusenosti ako @anjelicek26 a podobne ako @kkl82
okrem toho lekarka odmietla dat k nahliadnutiu pribalovy letak vakciny a nalezite informovat o zlozeni vakciny a vsetkych znamych neziaducich ucinkoch 😠 (bud tiez nema o nich ani paru, alebo ma, ale nechce to vyrobne tajomstvo prezradit) 😀 a pri odchode ma nezabudla zasobit vsemoznymi letakmi sprievodcu ockovanim 😝 😀 ktore samozrejme hned po opusteni ambulancie putovali do prveho kosa na triedenie odpadu.

sofia2008
28. máj 2012

po tretej davke Hexy mala moja dcerka taku reakciu, ze ked ju videla nasa detska, tak sa nezmohla na slovo - bolo to podozrenie na epilepsiu - pri odmietnuti MMR vakciny nepovedala ani slovo..niektori lekari, co som sa s nimi o tom bavila so mnou suhlasili..naposledy kozna lekarka 🙂

lentilka29
28. máj 2012

ja zajtra odmietam MRR,tak som zvedava na moju.predpokladam ze bude prehovaranie....ako pri rotaviroch,ale tam som si stala na svojom a nedala som....zajtra napisem...a co mi hrozi ake sankcie?

rikarika
28. máj 2012

my sme zatial žiadne očkovanie neodmietli - asi najma preto, že si pamatam ako som 5-ročná strávila s mumsom v nemocnici pol roka, ale viem že naša doktorka odmietnutie očkovania akceptuje, i ked sa snaží rodičov informovať, že "každá minca má 2 strany".

soldi
28. máj 2012

@luxiferkax
prva ped sla na to rafinovane a pri ziadosti o odlozeni ockovania do minimalne dvoch rokov veku dietata nemala vyraznejsie namietky. ale pri kazdej dalsej poradni na mna hadzala mudrosti typu: cierny kasel dostane z klimatizacie, uz ste niekedy drzali na rukach dieta ochrnute po obrne?, po vakcine sa nevyskytuje ani len teplota... 🙄 🙄 🙄
v pol roku maleho som ju zmenila. moja sucasna ped ma tri deti. dve z nich mali po ockovani tazke reakcie. takze moje neockovanie plne schvaluje 🙂
pravdaze som si ju nevybrala len kvoli tomu, okrem toho je homeopatka a uznava liecenie prirodnymi prostriedkami- do urcitej miery pravdaze. proste sme si sadli a ja jej doverujem.

nanku
28. máj 2012

moja pediatricka tiez reagovala negativne ☹ dokonca nas aj nahlasila na ruvz, ktory nas predvolal na pohovor. predvolanie prebiehalo na urovni, tak ho uz mame za sebou 🙂 obislo nas to s blokovou pokutou 30 eur.

sirael
28. máj 2012

Nasa lekarka v pohode, jediny problem bol v tom, ze chcela odo mna podpis, ktory som jej odmietla dat 🙂

fotoarch
28. máj 2012

s bozim kludom, ze sama na vyzvu jednej mamicky si nastudovala vsetko od odporcov ockovania, popremyslala a usudila ze predsa len ona tie svoje da zaockovat.... odporucila to urobit aj mne, ked som odmietla, prikyvla ze respektuje 🙂

tea333
28. máj 2012

zastrasovala a vyhrazala sa, pri dalsich odmietnutiach uz menej akcne, az rezignovala

kbeata
28. máj 2012

s usmevom ponaucenie,na ktore vsetky neockovane choroby moze zomriet 😲
a ze som prva u nej,ktora to odmietla 😒

01susu
13. júl 2012

ja by som sa chcela spytat ci niekto z vas je z Trnavy, som tesne pred porodom a vyberam pediatra, myslim ze v pripade ze budeme mat zle reakcie na ockovania tak dalsie odmietnem, chcem len vybrat pediatra s ktorym sa bude dat o ockovani normalne bavit, ak su vasi lekari odtialto mozete mi ich prosim doporucit. dakujem

majka99999
1. aug 2012

Nasa pediatricka o tom nechce ani pocut. Navrhli sme, ze by sme teda len odlozili ockovanie o mesiac, a ani to nie je schopna akceptovat. Pozna niekto pediatra v BA, najlepsie Petrzalka, s ktorym sa da diskutovat? ☹

nikolka2
1. aug 2012

Mne povedala , ze ok , ale ze ma nahlasi a nech si nasledky potom znasam sama ,,,nakoniec ma presvedcila mama je to specializovana detska sestra , ze nic jej nebude ,,a nic jej ani po ockovaní nebolo 😉
A tak som sa bala,,,,,vsetko ok dopadlo 🙂

usiko
3. aug 2012

no, prva pediatricka prevratila oci, ze to este nezazila, ze vsetky tie pribehy su len vymysli hlupych mamiciek, ze studia toho doktora co to spiustila, bola sfalsovana.....potom ze ved dobre, ale popodpisujeme co treba.....isli sme dalej, druha pedi ze dobre vybavime...ale na 2. nasteve tlak ze ako treba dieta ockovat, ten, co neockuje, je hlupak, nemame urobit chybu , lebo sme mudri rodicia......no a tretia pedoatricka mi povedala, ze nebude ma tlacit, nakolko ona sama nie si je ista, ci ockovanie je to spravne pre dieta, skor nie...a ani ma nenahlasi, lebo je to protizakonne a keby to urobila, tak ostatni neockovci rodicia pravnici by zazalovali ju aj nemocnicu.....

amulienka
3. aug 2012

@luciferkax ahoj akurat vcera som sa stretla so znamou, ze oni odmietli ockovanie lebo bola presvedcena, ze robi spravne a teraz caka druhe babatko a povedala mi, ze uz neodmietne. vraj to nestoji za to, lebo jej lekarka z toho mala problemy a predsa si treba uvedomit, ze pacient a lekar a u dietata aj mamicka, tam musi fungovat ista dovera a nie spravit jej problemy a potom cakat vrucne prijatie. kto na to ma zaludok ok, velakrat si povedia, ze zdravie dietata mi za to stoji. no ako pisem, tato moja znama to uz olutovala. hnusny biznis je to, tak neviem ale vacsina pediatrov do toho tlaci a aj zakon co je riadne chore

lypka
3. aug 2012

nás poupozorňovala aké je odmietnutie nebezpečné, že choroby sa vracajú z Europy.....a chcela podpis od obidvoch rodičov do karty, manžel s nami nebol tak som nič nepodpisovala ani ja tak mi povedala, že ked pôjdeme okolo aby sme sa zastavili na podpis, že všetko pripraví. medzi tým bola mala chorá a ona nerobila tak sme si boli po kartu aby nás ošetrila iná lekárka a v karte nebol žiaden záznam o odmietnutí 🙂 tak neviem ako bude dalej

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siska33
14. aug 2012

ja som isla s malym na 15 mesacnu poradnu az teraz ked uz mal 17 mesiacov. mala mesiac dovolenku a ja som bola u nasich tak sa to predlzilo. ked som tam dosla som videla ze sestra uz chysta vakcinu tak som jej povedala ze neviem ci chcem ockovat, ze si to chcem este rozmysliet. dr. kukla a potom vravela ze preco? ze tuto MMr vakcinu znasaju deti najlepsie.... vraj ta cukrovka, neni mozne dostat z vakciny, a ze ake su tam este vedlajsie... ja ze autizmus. ze to musia byt preispoziicie. ze to je vidiet na dietati ako sa sprava a reaguje, ze moj maly je v pohode... pak povedala ze mam cas uz len do 10.9. kedy dovrsi 18 mesiac a ked nechcem ockovat nech jej pridem podpisat aby bola krytá. a este ze aby som nelutovala. ale zas ked vidim a citam ake svinstva to obsahuje a kolko deti trpi kvoli biznisu. aha a este spomenula ze ano na nete su srdcervuce priibehy... ach ale co uz. inak nerobila drahoty

careamell
14. aug 2012

Naša sa mi to snažila vysvetliť, chcela, aby sme dali zaočkovať nejakou novou vakcínou MMR+ ovčie kiahne, no nejak nechápala, že sme ich už prekonali 😒 Jednoducho si stále mlela to svoje.
Moje konečné rozhodnutie, kedy mi volala, že neočkujeme, zobrala v pohode, povedala, že ma udávať nebude, ale keď jej príde kontrola, tak tam to najavo vyjde, že to jednoducho zistia.
Je mi to ale jedno, aj tak som bola stotožnená s tým, že na priestupkové konanie pôjdeme a pokute sa nevyhneme 😒

mariuskaa
21. aug 2012

Žijem v zahraničí a aj keď je tu ockovanie dobrovoľne aj tak tu tlačia. Maly má 3 roky a už sme zmenili tretieho lekára a konečne!!!!! niekto komu dôverujem. Pozná môj názor a nestačí na mna vôbec s ničím. To som mu vysvetlila ešte predtym ako som ho tám zobrala prvý krát. Len aby ste vedeli mi ideme podľa selektivneho vaccinoveho rozvrhu podľa dr Sears Vaccine book tu: http://www.google.sk/search?um=1&hl=sk&tbo=d&bi...

Bol ockovany len 4 vakcinsmi. A chorý je minimálne. Celu zimu bol jediný bez prestávky v škôlke. Ostatní stále chorí. Kamarátky deti dve sú alergická na všetko na svetie a ďalšia trpí fibralnymi horuckami už jej maly modrým vždy po ockovani.

Čo sa týka škôlky mal by byt plne ockovany ale sú výnimky. My mame nábožensku výnimku ale je skôr len formácia nie žeby sme boli nejakého vzacneho náboženstva. Je to skôr ako ochrana že kedže je Amerika plná rôznych kultúr a náboženstiev každý si podľa zákona môže uplatňovať a žiť ako chce a každý sa musí cítiť slobodne. Tto som využila a dala v škôlke (ako ďalšie tisíce ľudí nie som sama) a oni sa nemôžu opýtať už nič viac a musia prijať deti do škôlky.