Ako zvládnuť cisársky rez?

mamina_tatiana
12. aug 2017

Ahojte... Čaká ma síce uz 3. cisársky rez ale asi preto sa najviac bojim. Oba predchádzajúce boli pre mna traumaticke. Premýšľam ako to zvládnuť, dobre sa nastaviť, nevšímať si okolie... Na mna strasne zle vplýva ten priestor, nerez, lekári v rúškach, nástroje... Možem si spievať počas operácie alebo može mi anesteziolog nieco pustiť na telefóne (hudbu). Pripadne neviete ci sa da dat nejaký oblbovak/rajský plyn aby som zaspala ale aby som sa zobudila ked bude koniec? Idem spinalkou. Vdaka

janpra778
12. aug 2017

Nebolo by lepšie dať celkovú anestézu?

mamina_tatiana
autor
12. aug 2017

@janpra778 rozmýšľala som, ale nechcela som ani lekári to nechcú

janpra778
12. aug 2017

Ak sa mozem opýtať prečo? Má to nejaký dravotny dôvod?

drobcek11
12. aug 2017

Mne velmi pomohlo ze mohol nut.pri mne manzel. Pri prvom cisarskom tiez trauma lebo bol emergency, druhy planovany som sa bala akurat spinalky a zotavenie po druhom velmi dobre.tiez ma caka treti a mam zmiesane pocity .myslim ze by im nemalo prekazat ked by si si dala do usi sluchatka.skus sa opytat

kvetinka64
12. aug 2017

@mamina_tatiana
ahoj ja mam dva cisarske za sebou. Pri druhom mi anesteziologicky dali nejaky oblbovak do infuzky, tak ze som spala, ale okolie som slabo vnimala trvalo to kratko pokial ma dali dokopy. Ked mi vybrali maleho, som citila bolesti ako mi robili poriadok v bruchu 🙂 tak mi to anesteziologicka dala. Pri druhom som chcela uplnu anestezu, lekari to nechceli, (museli by dieta vybrat velmi rychlo, aby sa neuspalo). Tiez kvoli prvemu som sa bala.

sabibi51
12. aug 2017

Ja som sa bala nenormalne mala som spinal cele tehu som riesila ze preboha ja musim mat cisarsky ( zd

sabibi51
12. aug 2017

(Zdravotne dovody) a nakonec sa to dalo vydrzat i ked som citila vsetko ako ju vyberaju ako somnou narabaju aj ako sa mi hrabali vnutri a sili a vs

sabibi51
12. aug 2017

A vsetko ale tiez mi dali nejaky oblbovak do infuzky lebo mne z toho troska prislo blbo tak som bola taka akoze "easy" 😂😂😂😂
PS: tie spravy hore rozsekane akoze neviem poslednu dobu mi blbne mobil a odosiela kedy sa mu zachce.

katrin21
12. aug 2017

@mamina_tatiana mozu ti pripichnut este oblbovat pocas operacie.... a mozu ta aj uspat uplne, ked vyberu dieta... vsetko sa da... Ja som mala spinal pred rokom a od polovice mi nieco pripichli, chcelo sa mi potom strasne spat, ale chcela som to, lebo som to dost vnimala vsetko a tak mi anesteziologicka ponukla, ze mi moze este pripichnut nieco, ale to teda sice ma to oblblo, ale zas ja som nechcela zaspať, akoby som sa bala, ze to neni normalne, ze ved mam byt hore, aj ked ona mi hovorila, ze v pohode, mozem spat.... no , tak neviem ...
ale podla mna sa snaz skor nastavit na to, ze to bude dobre a hotovo.... ved uz vies do coho ides, aj tak je to horsie potom tie prve tri dni, kym sa clovek ako tak rozhybe a nie samotna operacia....

mirkapd
13. aug 2017

Tiez som bola spinalkou. A pocas operacie sa mi od strachu zvysoval tlak. Anesteziolig to hned zaznamenal a oznamil mi ze mi uz do zili ide nieco na uvolnenie. Tiez som bola ospala.....ale uvolniloa to a strach som prestala citit. Takze v pohode povedz anesteziologovi ake mas problemy a dohodni sa s nim na tom vopred. Drzim palce @mamina_tatiana

tova
13. aug 2017

starch z coho? na to mas tam lekarov okolo seba. Tie prve chvile, plac, prvy pohlad na dieta atd. to si budes pamatat do konca zivota, pri tom by si nemala byt oblbnuta liekmi. Strach by som mala z oblbovakov alebo uspania ze uz sa nikdy nepreberiem. Ja som mala pri hlave muza a pocas cisarskeho ma cakala najblizsia rodina na porodnici, mala som aspon pocit ze sme tam vsetci spolu, ak by sa nieco stalo tak hlav je viac a mozu rozhodovat. Neviem si predstavit aby som tam sama rodila a potom volala muzovi a rodine oznamovat ze dieta je na svete, to jedine ak by prislo necakane a urgentne.

pininka
13. aug 2017

Kludne to povedz dopredu anesteziologovi, tiez mam za sebou treti cisarsky v spinalez ale mna to nemalo taky vplyv. Doktor sa pytal za kolko malu vyberu a ked ju vybrali nieco mi dali,neviem co,ale mne sa chcelo strasne smiat a potom ma v kuse tahalo na spanie, super pocit to bol. Vobec som nevnimala zbytok porodu.

danalop
14. aug 2017

Treba sa dopredu dohodnúť s anesteziológom, podľa mňa keď mu to normálne vysvetlíš tak ti dajú nejaký slabý oblbováčik a bude to v poriadku, možno si popritom aj podriemeš. oni si to ale všímajú aj sami ako písala mirkapd, že keď vidia, že nie sú úplne vo svojej koži, alebo že si moc nervózna tak ti to aj sám pustí 🙂

aduska121
9. sep 2017

@mamina_tatiana ahoj podľa mňa veľa robí prístup doktorov ja som mala takých ktory mi to veľmi odlahcili...boli veľmi veselý a stále má rozosmiali...anestéziológ so mnou celú dobu viedol konverzaciu ..čo by podľa mňa mal každý počas spinalky...akurát tak sestry pomne zazerali čo mi bolo divné ale asi boli oni samé dosť vyplasene 😀 myslí in na dieťa mne to veľmi pomohlo nevedela som sa dočkať kedy ho uvidím a veľmi rýchlo mi to aj ubehlo...môžem vedieť prečo to bolo pre teba traumatizujúce ? Rada by som ti pomohla

tagon
9. sep 2017

Ja som rodila v galante a anesteziologicka nam davala na vyber ako sa chceme dat uspat..obidva razy som isla do celkovej anestezy..ja som mala taku triasku..nervozitu...strach..neviem ci by som to s tou spinalkou dala..ale co.viem tak napr.v nitre robia cisarske len so spinalkou..jedine ak je tam zavazny dovod preco sa dat nemoze tak idu do celkovej anestezy.

lilka5566
7. jan 2018

Ja som bola taká vyklepana že mi spinal pichli asi na 9ty krát.pocas sekcie mi anesteziologicka nepovedala ani slovo len na mňa znudene kukala ,ja som bola úplne hotová ,vôbec ma neupozornili na to že budem cítiť ťahanie.to minaz teraz pred druhou povedali,že a na to vás neupozornili?pre mňa prvá úplná katastrofa ,ak bude teraz druhá veľmi sa jej desím

tova
8. jan 2018

autorka uz asi davno porodila, tema je stara 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre