Aký máte názor na očkovanie proti pneumokokom?

wewe22
23. jan 2012

ahojte viete mi niektora poradit ci dat synflorix alebo prevenar 13 viem ze jeden ma 10 kmenov a druhy 13 ale neviem ci sa tie 3 kmene vyskytuju casto alebo nie
dakujem

kukucg
23. jan 2012

Ani jedno 😒

abbie
23. jan 2012

to je super rada, ze ani jedno 😅 aj dovod treba potom napisat ...
nam davaju synflorix

kaja73
23. jan 2012

Kmenov pneumokokov je cca 90-takže tych par nas nespasi.
Ano tych 13 je najcastejsich,ale odkedy sa ockuje stupa vyskyt prave tych zvysnych-prirodu neodrbeme 😝
Sk je jedina krajina v EU co ma toto ockovanie povinne-je to cisty biznis.

andreah25
23. jan 2012

neviem, ktorý má koľko, no mi sme dali prevenar a veru nepomohlo, nedávno sme prekonali streptokoka v nose, našťastie zabrali hneď druhé ATB, takže ak nemusíš, tak nedávaj žiadne 🙂

doda242
23. jan 2012

my sme ockovani synflorix, ale potom som si precitala vela o prevenary 13, tak teraz by som ho dala zaockovat prevenarom 13...ale ono je to v poctate jedno

hobit
23. jan 2012

my sme dostali Prevenar a aj tak mal o par tyzdnov neskor nejaky iny kmen takze keby som sa mohla este raz rozhodnut, nedam ani jedno

lemge
23. jan 2012

lutujem,ze som dala maleho zaockovat synflorixom ☹ tri dni nato zacal robit divne pohyby s hlavickou,robil to 2 mesiace,aj s prevracanim oci do zadu.este aj teraz to niekedy urobi..
nehovorim o tom ze sme boli mesiac po ockovani v nemocnici,maly mal akutnu bronchitidu,bala som sa ze sa zadusi,tak ako ho potom ta pneumokokova vakcina ochranilia?-nijak,len mu uskodila.teraz ma kazdu chvilu kasel...totalne mu narusila imunitu.
moja rada-tiez ANI JEDNU! ani za svet

katren
23. jan 2012

jajaj, toto zas jedna z otazok, ktore tu rozburia hladinu......tema ockovanie tu teraz nie je najlepsia tema na diskutovanie....radsej si sama vyhladat infosky o tom a podla toho sa rozhodni....aj tak sa budes musiet sama rozhodnut....my sme dali Synflorix, nemali sme ani zvysenu teplotu ani nic....Dominicka ma Prevenar....vsetky ockovania zvladame bez problemov 😉

tinki
23. jan 2012

nedať očkovať je pre silné povahy, ktoré si to vedia vydiskutovať. Ostatní potom majú problémy. Viem, čo hovorím. Ale podľa mňa stačí 10 - kou. Tie tri kmene navyše, to sú len ďalšie látky, ktoré "narúšajú" detský organizmus.

anicka1981
23. jan 2012

@tinky ja si myslim opak, ze len silne povahy ockovat daju, lebo sa potom musia pozerat, co ich dietatom vakcina robi, a neskor co s dietatom urobila 😒 ale to je na inu temu. Odmietnut je lahke, ked uz ma vsetky potrebne informacie, ale chce to vela studovania, citania, hladania. Urcite ani jedno, tych par kmenov,proti ktorym je babo "chranene" nestoji za tu davku hlinika, formaldehydu a ineho jedovateho kokteilu.....

petot
23. jan 2012

Obidvoje obsahujú zlúčeniny hliníka, ktoré sú jedovaté pre nervovú sústavu. V Synflorixe je 500ug, v Prevenare 13 je 125ug čiže 4x menej, ale sa by som nedal ani jeden z nich.

ivetisko1982
15. okt 2014

Zaockovala som svoje dieta synflorixom, lekarka povedala ze to je jedno ci si dam synflorix alebo to druhe, ucinkuje to rovnako, a musim zaklopat ale mala je zatial bez neziaducich ucinkov 🙂