Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Aký máte názor na povinné očkovanie detí?

petjka
13. apr 2012

Ahoj, chcela by som sa opytat, aky mate nazor na povinne ockonanie deti. Moj sym bude mat tri mesiace a cakaju ho prve ockovania...neviem sa rozhodnut, ci ho dat zaockovat alebo nie. Ja som zrejme proti a moj muz za ockovanie, ze ked je to povinne tak treba. Lenze v poslednej dobe sa vynara na svetlo sveta coraz viac pripadov neziaducich ucinkov vakcin. Niekedy sa o tom vobec nehovorilo. napr v portugalsku docasne pozastavili ockovanie latkou (u nas povinnou), pretoze vysetruju smrt niekolkych deti po zaockovani. na internete som sa docitala, ze ockovanie sposobuje tieto vedlajsie ucinky:

- akútne symptómy: horúčka, kŕče, duševná neprítomnosť, encefalitída a/alebo meningitída, opuchnutie končatín pri mieste vpichu, kašel podobný čiernemu kašľu, bronchitída, hnačka, ospalosť, častý a neutíšiteľný plač, bezvedomie, pneumónia, smrť, syndróm náhlej smrti kojencov.

- chronické symptómy - nádchy, vykašliavanie žltého alebo zeleného hlienu, zapálené oči, škúlenie (strabizmus), zápal stredného ucha, bronchitída, chronický kašeľ, astma, ekzém, alergie, zápal kĺbov, chronická únava, nadmerný smäd, cukrovka (diabetes), hnačka, zápcha, bolesti hlavy, prerušovaný spánok, epilepsia, svalové kŕče, poruchy rastu, strata koordinácie, narušený vývoj, problémy so správaním ako nepokoj, agresivita, podráždenie, náladovosť, emočná nestabilita, zmätenie, strata vôle, duševná otupelosť.

precitala som to na http://www.aeon.sk/clanky/ockovanie.html

Aku mate vy skusenost a nazor na ockovanie?

Dakujem

Dalsie linky, ku ktorym som sa pri hladani info na nete dopatrala (za aj proti), su na

http://www.homeopatia.wbl.sk/OCKOVANIE-ano-ci-n...

poleva
13. apr 2012

neotváraj nové témy,daj si do vyhľadávača,je tu toho na kopy

tea333
13. apr 2012

@petjka tych tem o ockovani je tu viacero, staci pouzit vyhladavanie 😉 tato tema je zlozita, su tu mamicky co neockuju (ja som jedna z nich) aj mamicky co ockuju aj nepovinnymi vakcinami

koralinka
13. apr 2012

no ja ti odpoviem aj sem 🙂 ja som tiež prečítala neskutočné množstvo ohľadom očkovania, malá má dve dávky hexa, nad treťou uvažujem - mám na to dva mesiace, avšak proti MMR - t. j. v 15 mes NEDAM určite

túto sa rozhodujem - lebo na jednej strane hexa je proti chorobám kt. sú vážnejšie ako MMR, avšak bojim sa

ak dám - toto bude posledné očkovanie v jej živote

bosoriak
13. apr 2012

Stoosemdesiatasiesta diskusia o tom istom. Zhrniem to: su mamicky, ktore ockovat nedaju a mamicky, ktore ockovat daju. 😀 Rozhodnutie je na tebe. A ako kazde rozhodnutie, aj toto ma svoje nasledky.

diiid
13. apr 2012

nedavam ockovat

abbie
13. apr 2012

nepovinne nedavam, dala som len hexu, a MMR som odmietla ...

kytykenka
13. apr 2012

neockovat

nika1987
14. apr 2012

neočkujeme

nice202
14. apr 2012

povinne mame za sebou, ziadne nasledky. nastastie. inak nedavam nic naviac

stanislavao
14. apr 2012

moje deti su zaockovane. som rada, vedlajsie ucinky nemali ziadne. vsetko ma svoje pre aj proti. ja som rada, ze povinne ockovanie bolo a deti su ockovane. dala by som ich aj teraz, ked uz povinne vsetko nieje.

viki2912
14. apr 2012

ahoj,my mame vsetky povinne,plus dam neskor aj ockovanie proti hep.typu A.

nemame vedlajsie ucinky a ja som za ockovanie...ale nie proti hovadinam typu kiahne atd atd.hlavne treba dat.asi je dovod preco su povinne.

kukucg
14. apr 2012

Tu začni písať odpoveď...

Odošli