Aký máte názor na Rotarix vakcínu?

alenka.a
10. mar 2007

ahojte maminy,
chcem sa opytat na vas nazor na ROTARIX vakcinu. odhliadnuc od jej ceny, odporucili by ste mi tuto vakcinaciu, alebo ste si ju uz aj zaplatili u svojho drobca???? uvitam nazory, skusenosti, odporucania atd.

annaf85
23. mar 2012

Ano, suhlasim.

mamazuzana
23. mar 2012

kazdopadne by som ockovala. Zastial som nepocula ze by to sposobilo nejakemu dietatu problemy a ked tak len teplotu a tu zrazis Nurofenom a je to a dieta je aspon trochu ochranene a kto nezazil rotaviry tak nevie. Ked ti dieta zvracia a kaka zaroven, ak sa to da nazvat kakanim, lebo to len strieka zo zadku zelena voda. bola som s malou v nemocnici a ked to na nu prislo, mali tam take velke umyvadla, valovy a len si tam dieta preniesla a to tieklo z plienky prudom, no strasne. Mala normalne prestala aj chodit a to zacala v 9 mesiacoch a dostali sme to asi v 1,5 a bolo to fakt strasne, som ymslela ze mi umrie!

emalujza
26. mar 2012

@mamazuzana joj, moja kamaratka ma syna aten tiez toto dostal a hruza. potom cela rodina to mali. Ja som maleho dala ockovat a mal sice teplotu ale nic viac. Na noc sme mu dali Nurofen a dalsi den sme nevedeli ze bol ockovany.

kolinia
26. mar 2012

No mam taku otazku, moja mala dostala jednu davku rotarixu a myslim, ze vtedy bola cca dva tyzdne, mozno aj dlhsie dost zla, stale mrncala a chcela sa nosit,nie som si ista, ze ci to naozaj bolo rotarixom, ale ma dostat o chvilu, mozno aj zajtra dalsiu davku a teraz neviem, ci ju musi dostat, uz ked ma tu prvu alebo sa nestane nic, ak jej ju nedame.....dajte vediet ! dakujem...

strociatka
26. mar 2012

@kolinia nic sa jej nestane, skus sa viac poinformovat na tejto stranke: http://www.slobodavockovani.sk/ alebo http://rizikaockovania.sk/dok.html alebo aj priamo tu na konovi: https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/

strociatka
26. mar 2012

@mamazuzana tak to si toho pocula vazne velmi malo, uz na to zomrelo niekolko deti, v Spanielsku teraz preto zakazali ockovat rotaviry a vo Francuzsku je ockovacia latka proti rotavirom na zozname podozrivych a prisne kontrolovanych

kolinia
26. mar 2012

@strociatka jaj rada by som, len je tam toho toľko, že neviem, kde začať :D

strociatka
26. mar 2012

@kolinia ano, uplne chapem tvoje pocity, je to vsak na samostudiu, lebo zial nasi lekari nas vonkoncom neinformuju, iba ockuju ako neme stado. Ked si to tak vezmes, kolko casu stravis vyberom kocika, bezpecnostou autosedacky a pod. a kolko casu venujeme bezpecnosti vakcin? vsetky najdolezitejsie informacie zozbieral a prelozil napr. manof na stranke slobodavockovani.sk tam sa dozvies velmi vela, vlastne na vsetkych tych linkoch, tu mas vsak vela pribehov, co sa vsetko stalo detickam po ockovani aj na Slovensku, uz tu mam eaj pripad smrti po ockovani, samozrejme, ze to nasi lekari vobec nehlasia, smutne. Skus si najskor pozriet zlozenia vakcin, len pozor, aby ti z toho neprislo zle. Uplne zakladne info bez hladania najdes aj tu: http://diva.aktuality.sk/clanok/33185/ockovacie... vela stastia a studuj. Len si vezmi, kolko mamiciek cita a zhana bio, len aby sa do dietata nedostali toxicke latky, ale vpohode im ich necha pichnut priamo do krvneho obehu, bez toho aby si uvedomili ten obrovsky rozdiel. Napr. hlinik, tak ten ked zjes, je sice toxicky, ale ho aj vylucis, ale vies co sa stane, ked ti ho vpichnu do obehu? Vedela si, ze sa uklada aj v mozgu?

malawienka
27. mar 2012

To je strasneeeee. Cim viac citam, tym sa o svoju dcerku viac bojim. Mam 5mes dievcatko a urobila by som pre nu vsetko. Ako sa mame my mamky zorientovat v tak zlozitej problematike ako je ockovanie, vakciny, zlozenie,.. Ale ak by to clovek bral tak striktne, tak by nemohol dnes ani jest nic, co si sam nevypestuje a dokonca aj ta poda uz obsahuje z minulosti toxicke latky, jedy. To by som nemohla pouzivat ani ziadne lieky - aj ked si myslim, ze napr. nurofen cipky by tak nemali skodit, ked uz ma dieta teplotu.

lusja
2. apr 2012

Ahojte.
Dali ste svoje deticky ockovat rotarixom? my sme boli dnes... a malinky odvtedy place a prdka ☹ ale place tak krcovito. nepoznate nejaky sposob ako mu pomoct??? mozem mu dat espumisan L? Zatial trosku pomohlo, ze sme dali dole postolku... Ako dlho sa prejavuju taketo reakcie?
dakujem.

rajulko
2. apr 2012

@mamazuzana Chcela som sa spytat a mali ste tie problemy pred ockovanim alebo po?

strociatka
2. apr 2012

@malawienka heh, no chapem ta, mne to tiez trvalo pekne dlho, kym som si problematiku vobec uvedomila a este dlhsie, kym som ju pochopila. Vies, strachujes sa co vsetko nechces jest, lebo neviem co, ale tvoj zaludok disponuje uzasnymi kyselinami, ktore vacsinu rozlozia a vylucia, maju na to aj pecen a zlcove cesty, takze ked aj zjes nieco toxicke, tvoj traviaci system sa o to postara, ale co narobi, ked si to vstreknes do obehu? Pochopila si ten rozdiel? Tu neide o to, ci ti to hypoteticky ublizi, ked to zjes, ale mas vobec predstavu co to urobi, ked si to vpichnes? Ked obides vsetky formy obrany svojho organizmu?

https://www.youtube.com/watch?v=F4Oy3TsfqPo


alebo
http://nwoo.org/view.php?nazevclanku=ockovani-s...
alebo

https://www.youtube.com/watch?v=TJFIYkON8u4

ked si toto vsetko pozries, potom sa zacni bat...

veruneckaz
2. apr 2012

Ahojte, ja sa radsej na tie videa nebudem pozerat, pretoze som uz nieco videla a bolo mi z toho zle. Asi na tom bude nieco pravdy, ale strasne sa to vsetko prehana, nafukuje. Je potreba o tom hovorit, to urcite, ale nerobit paniku. Co my matky s tym narobime, povinne ockovanie si musime prezit, pretoze to dieta potom nevezmu do skolky ani nikam. Ja nepovinne nedavam, pretoze nechcem zbytocne zatazovat dievcatka a nechcem skusat ich odolnost a uz vobec sa spoliehat iba na nurofen - teplotu znizi, ale to telicko aj tak este zatazi.

mamazuzana
10. apr 2012

@strociatka myslíš tie rotaviry? No to mala dcera a vtedy ešte očkovanie na to neexistovalo, takže to chytila. Syna už som očkova´t po tejto skusenosti dala. No a syn mal po očkovaní teplotu, ale po Nurofene mu klesla a ani sme nevedeli, že bol očkovaný.

adika10
1. jún 2012

Ahojte , a ake boli vlastne neziaduce ucinky???
My sme dali malu ockovat pred dvoma dnami a odvtedy place a boli ju brucho no to je strasne....
Ake boli neziaduce ucinky u Vasich deti????
Dakujem

roo
1. jún 2012

Spomínate tu lieky na znižovanie horúčky po očkovaní
(cit. "Zastial som nepocula ze by to sposobilo nejakemu dietatu problemy a ked tak len teplotu a tu zrazis Nurofenom a je to").
Nuz si precitajte komentar prekladatelky MUDr. Elekovej pod tymto clankom: http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-deti... - nezaberie vam to vela casu, je to zaujimave, naozaj

stanka04
5. jún 2012

@adika10 My sme nemali ziadne,vsetko ok.

bibistec
12. dec 2012

ja by som nedala pokial viem je to len proti niektorym kmenom a nie vsetkym. a dieta je potom nachylnejsie sa nakazit apon co som sa docitala. my sme nedali a ani neplanujeme dat zaockovat proti tomuto. ale je to na tebe

luciaholincova
21. mar 2013

Nezabudajte ze vsetkeho vela skodi , vid priklad - Smrť po očkovaní Infanrix Hexa + Synflorix + Rotarix - DOPLNENÉ - si precitate na stranke Sloboda v ockovani. Tiez uvazujem nad Rotarixom ale dost vaham , ved kedysi to nebolo treba a ani sa o takych ockovaniach nevedelo a zrazu je to potrebne lebo detom hrozi nebezpecenstvo??? Snazim sa dat detom to najlepsie ale ako mam vediet co je v dnesnej dobe dobre a co uz zdraviu nebezpecne a nebodaj to necha aj trvale nasledky? Ved aj take ockovanie do telicka novorodenca ,alebo dojcata moze sposobit vecsie zdravotne problemy ako samotna choroba. Kdo mi zaruci ze zrovna organizmus mojho dietata nebude reagovat agresivnym utokom na protilatku? ☹

zmol
3. apr 2013

Ja som tretiemu dietatu dala po zlej skusenosti ( hospitalizacia so synom s rota infekciou ) neprajem zažit nikomu ...
Že to kedysi nebolo treba? Možno ak by bolo pred 8 rokmi mali by sme o traumu menej...teda bolo ale dozvedela som sa o nom až na infekčnom... To len prišlo na trh a bolo velmi drahe ...
Vraj aj ja som ako batola bola hospitalizovana a na infúziach ,vtedy sa nevedel povodca tychto hnačiek ale hovorilo sa všetkemu" črevna chrípka"🙂)

lenka369
3. apr 2013

ahoj my tiez mame v rodine zlu skusenost s rotavirusom synovec to prekonal ako dvojrocny. Poriadne sa to s nim vlieklo kym sa s toho dostal, a to uz bol pomerne velke dieta.Preto som svoju dcerku dala zaockovat dokonca sucasne s povinnym ockovanim ziadne vedlajsie ucinky sme nastastie nemali. 🙂

mamazuzana
19. apr 2013

tak v Cechach zrusili ockovanie na tuberkulozu tak to som zvedava co to sposobi. Ja teda nie som velkym zastancom pri tom kolko je teraz pristahovalcov, neviete ake choroby sa sem siria a moze to skoncit zle. Radsej dam dietatu o jednu davku Nurofenu viac akoby malo dostat atku zakernu chrobou.

brnkatko
11. jún 2013

Ahojte,my sme chceli ockovat,kupili sme vakciny v marci,ale maly ochorel,mali sme antibiotika a nestihli sme ani jednu davku do 6mesiacov...ak by mal niekto zaujem,predam...lacno...stali 90eur ... stale lezia v chladnicke a expiracia je 10/2014....

lauricka
11. jún 2013

odporucil nam to primar novorodencov pri odchode z porodnice, tak sme dali. Myslim si, ze ak je dieta kojene a nikam velmi s nim matka do roka nechodi, su viacmenej doma a v cistom, nemusi jej to az tak hrozit. Ale ak nie je kojene alebo viac cestuju a stykaju sa s kolektivom, tak by som urcite ockovala.
Ja osobne by som ockovala, lebo rotavirus je hnusny, dieta len vracia a ma hnacku, aj vodu, strasne ho to vycerpa a dehydruje....nechcela by som to absolvovat s mojimi detmi niekde v nemocnici.

lauricka
11. jún 2013

@zmol pripadne aj "usknutie", ze?

usiko
11. jún 2013

podla mna zbytocnost....sice su hnacky a vracanie ale nie je to smrtelne, ak sa to podchyti, nie su nasledky ak su doplnane tekutiny......znamy dostal rotarix a o rok nato aj rotaviirus...nasa rotarix nemala a nedostala rotavirus aj ked sa hrala ako 6 mesacna s chlapcom, ktoreho na druhy den po navsteve hospitalizovali v nemocke s rotavirusom....takze u nas iste nie, zbytocnosti nekupujeme....dnes sa uz mamicky boja vsetkeho, aj nadchy......dajme deti do bubliny aby im nic nehrozilo...

jankabuni
29. okt 2014

Moja dcérka bola zaočkovaná ROTARIXOM. Som absolútne spokojná. Všetky deti naokolo hnačkovali a vracali a na ňu sa zatiaľ nič nenalepilo. Bude mať dva a pol roka a do pusinky dáva absolútne všetko a všade...starší syn (neočkovaný) skončil s infúziami v nemocnici...žiadnej mamične neprajem ten strach, keď vidí svoje dieťa, ako sa z neho vytráca život...mal popolavú pokožku, v ústach žiadne sliny, obrovské modré kruhy pod očami, žiadne slzy ... nevládal ani sedieť ... všetky tekutiny, ktoré do seba dostal išli do 5 min von v nezmenenej podobe ... uff ....takže Rotarix??? ... určite ÁNO 🙂

gabinecka_
2. nov 2014

@brnkatko ahoooooj Katka, dobre si urobila, my máme po rotarixe chronickú zápchu.. Už nikdy viacej..

sullka
3. nov 2014

Staršia dcéra mala rotavirus, našťastie sme ho zvládli doma a nemuseli sme ísť do nemocnice. Samozrejme, že od nej som to schytala aj ja. Keď som bola bezvládna na pomoc som volala mamu a tá to o deň schytala tiež. Tak som si povedala, že keď bude ďalšie dieťa tak ho dám zaočkovať ROTARIXOM. Rotarix som objednala v Lekárni spolu za obe dávky 90 eur. Druhej dcére podal prvú dávku lekár a druhú dávku som jej už podala ja doma. Akurát dcéra musela byť povinne očkovaná do nožičiek až o mesiac neskôr, pretože Rotarixom sa môže očkovať buď súčasne s povinným očkovaním, alebo musí byť mesačný rozdiel. Takže to bola jediná komplikácia. Ale na základe toho môžem povedať, že Rotarix nespôsobil žiadne teploty, žiadne zvracanie, žiadnu zápchu proste nič. Ja môžem Rotarix len odporučiť. Dcéra má teraz 20 mesiacov.

sullka
3. nov 2014

Ešte poznámka, dcéra je predčasne narodená v 34+6 tt,