Aký máte názor na Rotarix vakcínu?

alenka.a
10. mar 2007

ahojte maminy,
chcem sa opytat na vas nazor na ROTARIX vakcinu. odhliadnuc od jej ceny, odporucili by ste mi tuto vakcinaciu, alebo ste si ju uz aj zaplatili u svojho drobca???? uvitam nazory, skusenosti, odporucania atd.

belllinka
5. nov 2014

@sullka Ako vies, ze to, co mala tvoja starsia dcera a nasledne ty a tvoja mama bol rotavirus?

sullka
5. nov 2014

@belllinka lebo mi to lekar potvrdil. Vtedy to malo vela deti.

belllinka
5. nov 2014

@sullka aha, takze ste davali aj nejaku vzorku na vysetrenie a on vam potvrdil, ze to bol rotavirus?

sullka
6. nov 2014

Nie, žiadna vzorka, len príznaky. Dcéra mi celú noc vracala a vracala. Mala aj hnačku. Aby sa nedehydrovala, tak som jej varila ryžový odvar v dojčenskej vode, čierny čaj a z lekárne Kubišek a Hipp 100. Myslím, že to sú redehydratačné nápoj a prášok, majú slanú chuť + Hylak. Vtedy mala dcéra rok aj pol.
http://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-pro...

sullka
6. nov 2014

@belllinka sú aj ľahké prípady, kedy liečba prebieha v domácom prostredí. A som šťastná, že to šlo aj bez hospitalizácie. Je mi ľúto matiek, ktoré také šťastie nemali a museli sa pozerať ako ich dieťa trpí. Kto to zažil tak nemusím rozoberať.

kaja73
7. nov 2014

@sullka ak vam nevysetrovali vzorku tak su to len dohady ze slo o rotavirus
A ak si to schytala aj ty,tak je to velmi nepravdepodobne ,lebo rotak sposobuju problem hlavne pri prvom kontate s nim-potom uz dalesie infekcie prebiehaju mierne-ty ako dospelak si uz musela prekonat daky rotak a teda by ti uz takato infekcia mala prebehnu bud bez priznakov,ale ozaj mierne.
Ak to tak nebolo, tak to rotak asi nebol.
Je mnoho crevnych viroz co prebiahaju ako rotak,ale je to nieco ine a schyta ich aj dosplelak.
Tiez potravinove otravy ci salmonela.....
Bez vysetrenia stolice su to proste len dohady.

sullka
7. nov 2014

@kaja73 Dobre, ďakujem za info, tak to potom nebol rotavirus, lebo sme v nemocnici neboli. Asi to bolo niečo iné... Ale aj tak som sa druhú dcéru rozhodla dať zaočkovať proti rotavirom, DOBROVOĽNE, lebo som chcela. Radšej nech to nikdy neschytá.

kika2111
7. nov 2014

ja som dala dceru zaockovat ,neskor sme boli v nemocnici kvoli laryngitide a tam bola prave epidemia rotavirusov..aj moja mala ich dostala ,ale priebeh bol ovela miernejsi a rychlejsi ako u ostatnych deti,
urcite dam aockovat aj druhe dietatko.

lenkadenisa
14. jan 2015

Ja dávam malú očkovať aj rotarixom, sú to dve dávky, vypijú sa, každá teraz stojí 45€ cca.

luciacv
14. jan 2015

@sullka nás lekár pred očkovaním upozonil o. i. aj na to, že vakcína nechráni pred nákazou, ale zmierňuje jej následky a prejavy a to je jej pointa. Naša skúsenosť pri prvom baby ok, predbežne sa na ňu chystáme aj pri druhom, keďže od blízkych vieme, ako to môže s rotavírusom u takých malých detí vypáliť a sľubujeme si od vakcíny práve mierny priebeh.

sullka
14. jan 2015

@luciacv myslim.ze sa o tom pise aj v pribalovom letaciku

aramatena
18. jan 2015

A toto ste čítali? v článku treba kliknúť na online PDF súbor a otvorí sa hrôzostrašný dokument z autorskej dielne jednej PR agentúry o tom ako sa vlastne začalo očkovať proti rotavírusom, mám veľké deti a verte, že rotavírusy neboli problém pre celé generácie , divné, že začali byť strašiakom tesne po vynájdení vakcíny... ale o tom viac v spomínanom dokumente. Dúfam, že pochopíte akou ľahkou obeťou manipulácie sa stali všetci, ktorí na túto cielenú kampaň skočili. Lepší dôkaz manipulácie snáď ani neexistuje.

http://www.kanal22.cz/clanky/zdravi/ockovani-a-...

sanym
18. jan 2015

@aramatena podľa mňa nejak podobne to bolo aj s vakcínou proti pneumokokom :(

aramatena
18. jan 2015

ešte vyberám z toho dokumentu http://sa.uploads.ru/hFXGp.pdf

"Sociálne siete
V roku 2007 existuje na Slovensku niekoľko predchodcov veľkých sociálnych sietí
– rodinka.sk, mimibazar.sk, mamatata.sk a podobné s abnormálne vysokým zásahom
cieľovej skupiny
Aktívne matky linkujú, četujú a komunikujú
Riadený manažment sociálnych sietí v úvodnej fáze kampane"

tzn.všetky takéto diskusné fóra sú cielene ovplyvňované agentmi!!!

adsumus
18. jan 2015

@aramatena agentami predajcami vitamínu C? či tými, čo predávaju rotavirovu vakcínu? alebo takými, čo ponukaju detox, homeo? či predajcami antropozofickej literatúry? agent kam oko dovidí

sanym
18. jan 2015

@adsumus môžeš poskytnúť link na stratégiu riadenej reklamnej kampane nejakého výrobcu vit. C? Myslím podobný dokument ako je vyššie spomínaná kampaň na Rotarix. Ďakujem.

adsumus
18. jan 2015

@sanym načo link? sledujeme to tu predsa denne ako sa propaguje vitamín c a iné lahôdky alterantívnej liečby na všetky choroby, myslím, že to je super kampan a zadarmo. 😉

zita19
18. jan 2015

@sanym obavam sa, ze agentov propagujúcich vselijake doplnky vyzivy nejasného povodu a zlozenia je na MK viac ako si vie akakolvek reklamna agentura vôbec predstavit a vyrobca zaplatit. Je naivne predpokladat, ze sa tieto produkty propaguju, ponukaju a predavaju len tak Pro Bono. Kazdy vecer nas okrem niekolko desiatok statusov o koralkovych náramkoch zahlcuju desiatky Pro stausov s doplnkami vyzivy, eko-bio zazracnych prostriedkov zarucujucich nekonecne zdravie, vyliecenie vsetkeho od bradavic az po vysoky tlak. Nenarazila som na MK na ziadny status co by propagoval Rotarix. Ak tu bezali reklamne bannery, tak to bolo v ramci platenej reklamy, rovnako ako bezi platena reklama na detsku vyzivu ci na MK zlavy.

sanym
18. jan 2015

@adsumus stačilo napísať, že ho nemáš 😉

sanym
18. jan 2015

@zita19 čítala si ten dokument? Ide tam predsa o spoluprácu farmaceutickej firmy s fullservisovou komunikačnou agentúrou. Pýtala som sa, či je známa podobná kampaň nejakého výrobcu vit. C, nie na statusy na tomto fóre.

zita19
18. jan 2015

@sanym ten dokument sa tu objavuje v pravidelných intervaloch... Takze nijake nove a prevratne zistenie sa tu nenadhodilo.
Výrobcovia doplnkov vyzivy sa nemusia namahat nad takto zlozito prepracovanými marketingovými stratégiami. Za nich to radi a s nadsenim spravia drobni propagatori a predajcovia alternativ. Taky dodavatel C-cka do jedneho retazca s drogistickym tovarom, by mal MK udelit titul Propagator desatrocia a vyvesit fotecku titulnej stranky MK v zlatom rame na najcestnejsie miesto vo vestibule...

gapre
18. jan 2015

Dcerke sme dali vakcinu Rotarix.Pretoze som sa u lekarky informovala a ta mi povedala ze je to super vakcina ,ze ked dietatko nahodou dostane nejaky rotavirus tak to nebude mat take vazne nasledky ze dehydrovanie a zaroven nemocnica!Ale co cert nechcel o rok sme boly v nemocnici s vracanim a dehydrataciou,pretoze mala mala Norovirus.Takze ja by som uz rotarix nedala.To by som ju musela dat ockovat na vsetko a ani to by ju neochranilo pred vsetkymi chorobami.

sanym
18. jan 2015

Ešte pridám skúsenosť z praxe. Starší syn je ročník 2005, čiže sa narodil v čase pred registráciou spomínanej vakcíny. Lekár nás ani raz neupozornil na existenciu rotavírusu, vlastne som toto slovo ani nepoznala, až kým syn rotavírus "nechytil" ako nozokomiálnu nákazu. Zvládol to v pohode, lekár to nijak neriešil, len skonštatoval, že rotavírus je bežná nákaza ako aj mnoho podobných. Mladší syn sa narodil v r. 2008, čiže vo fáze "uvedenia vakcíny na trh, vzbudzovania záujmu o ochorenie a vyvolania potreby očkovania". Zrazu ten istý lekár považoval rovnaký rotavírus za veľmi nebezpečný a synovi odporučil očkovanie. Túto ponuku som samozrejme odmietla a mladšiemu synovi sa zatiaľ rotavírus vyhýba.

sanym
18. jan 2015

@zita19 Ešte jedna otázka. Ty osobne považuješ takúto kampaň za etickú?

adsumus
18. jan 2015

@sanym ja som zaznamenla akurát tak masáž v našom nákupáku, prikladám "dôkaz" aj som sa lakla najprv, že čo to teta polyká s takým šťastným výrazom, a ked toto označíš, že nie je riadený marketing, tak potom zbohom rodina.

sanym
18. jan 2015

@adsumus ja osobne nevidím žiadneho výrobcu, asi si to neodfotila celé. A stále nechápem súvislosť so spomínanou kampaňou na Rotarix.

adsumus
18. jan 2015

@sanym že kampan ako kampan, aspon pre mna, pre teba asi nie, jedna je etická a druhá neetická, neviem prečo, pre mna je neetická len taká kampan, ktorá o svojom vyrobku klame a nie taká, čo informuje ako sa veci majú.

zita19
18. jan 2015

@sanym nie. Ale etika sa v dnesnom biznise nosi málokedy. Povazujes ty zneuzivanie deti na to, aby rodicia boli detmi "ukecavane" na nakupy v konkrétnom obchodnom retazci cez kadejake nalepkove zbieracky za eticke? Cim sa lisi tato marketingova strategia od tej hore uvedenej?

sanym
18. jan 2015

@zita19 s tým súhlasím. Ale vidím rozdiel medzi minutím peňazí na nákup a minutím peňazí na v tomto prípade zbytočnú vakcínu.

aramatena
18. jan 2015

Ja napríklad nie som priateľom reKLAMy. Vždy sa snažím riadiť svojou osobnou skúsenosťou, prípadne skúsenosťami svojich blízkych. V podstate viacerí správne poukazujete na MANIPULÁCIU , ktorá je súčasťou akejkoľvek reKLAMy, aj tej na vitamín C. No ak dovolíte, kampaň na rotavírusovú vakcínu, z pohľadu môjho vnímania etiky, išla ďaleko, ďaleko za tolerovateľné hranice manipulácie. A jedna z posledných viet : "Stvoriť takýto svet si vyžaduje cielenú,premyslenú a systematickú prácu." mi naháňa hrôzu. Za seba môžem povedať, nechcela by som pre druhých tvoriť takýto svet.