Aký máte názor na Rotarix vakcínu?

alenka.a
10. mar 2007

ahojte maminy,
chcem sa opytat na vas nazor na ROTARIX vakcinu. odhliadnuc od jej ceny, odporucili by ste mi tuto vakcinaciu, alebo ste si ju uz aj zaplatili u svojho drobca???? uvitam nazory, skusenosti, odporucania atd.

poleva
1. sep 2011

@azarijka ok 🙂)) každý má svoju pravdu,nechajme to tak,nič zlé ti neprajem,nie som z tých 🙂

sofia2008
1. sep 2011

ja nie som zastanca ockovania a napr. nedam dcerke vakcinu MMR..ale Rotarix som dala, nase krsniatko schytala rotavirus a ked som videla, co s nou ten virus urobil, aky vazny stav mala, oneskoreny vyvoj reci, motoriky atd skoro o pol roka, nevahala som..

kocka1
20. mar 2012

@sofia2008 moja sa teraz v 7 mesiacoch nepretáča? môže to byť spôsobené ROTARIXOM? ďakuejm za radu

strociatka
20. mar 2012

@kocka1 prosim ta a to sa prestala pretacat, ci sa este doteraz nepretaca?

kocka1
20. mar 2012

@strociatka no dva krát sa pretočila a viac nie :(

katren
20. mar 2012

@kocka1 ani moj sa nepretaca, podarilo sa mu asi 2x, ale nas je straaaaasne lenivy, tak nestresujem....

kocka1
20. mar 2012

@katren ja si myslím, že naša by aj chcela veď ju k tomu smerujem, ale aj cvičím a tak, však sa uvídí 🙂

katren
20. mar 2012

@kocka1 aj nas sa vytoci ako paragraf, ale zavadzia mu stale ruka, takze tym to aj skonci.....ale nestresujem, tiez trosku cvicime svaly, takze bude vsetko ok 😉

kocka1
20. mar 2012

@katren no fajne a hlavne nestresuj, keď čakáš druhé dieťatko 🙂 prajem aby si šťastlivo donosila 🙂

katren
20. mar 2012

@kocka1 😀 tretie 😀

kocka1
20. mar 2012

@katren držím palce, môj manžel by tiež chcel ale ja nie :( sústavne som nevyspatá z jedného tak to mi stačí momentálne 🙂

katren
20. mar 2012

@kocka1 no my sme tiez neplanovali, ale podarilo sa 😉

kocka1
20. mar 2012

@katren no ja ale reálne nechcem, pretože chcem aj školu skončiť ktorá nebyť nej, tak malá určite už lezie :( ale nechcem sa k tomu vyjadrovať hlavne že je zdravá o nič iné mi nejde 🙂 mám ju rada nadovšetko, A CHCEM NEJAKO DOBAčOVAť šKOLU NEVIEM SI TO PRESTAVIť AKO BY SOM TO ZVLáDALA S ĎALšíM TEHOTENSTVOM

strociatka
20. mar 2012

@kocka1 myslela som to tak, kym ste neockovali sa pretacala a teraz po ockovani sa nepretaca? do pol roka by sa malo babatko samo pretocit

kocka1
20. mar 2012

@strociatka nie po pol roku sa pretočila dva krát 🙂 a teraz sa nepretáča sama

strociatka
20. mar 2012

@kocka1 priznam sa, ze to by trapilo aj mna, tazko povedat, citala som velmi vela pribehov, ktore po ockovani mali velke problemy. Priznam sa, ze ja po zlej skusenosti so starsou dcerkou uz neockujem, zatial vobec. Urcite by som to ale nenechala len tak. Zasla by som za pediatrom a ziadala vysetrenie, ci je vsetko OK, radsej jedno zbytocne vysetrenie, ako nieco zanedbat. Tiez je pravda, ze nie kazde dieta ide podla tabuliek, ale 8 mes dietatko by sa teda malo pretacat, skusim pohladat link, kde som o tom viac citala...

anitab
20. mar 2012

Dievcat, nemam cas citat celu diskusiu, napisem svoj nazor zakladatelke temy a aj ostatnym, ktore maju zaujem...moj maly ako 9mesacny presiel rotavirusom, hnackoval skoro 2 tyzdne, zvracal, nepapal, zle spinkal...presli sme si niekolko vysetreni, niekolko odberov...celkovo to trvalo 2tyzdne, ziadna hospitalizacia, ziadne infuzie, ziadna panika...neboli to prijemne dni, uznavam, ale aj riadna angina da zabrat 😉 treba skutocne dodrziavat rezim choreho...podla mna ockovanie na rotavir nie je nutne, skor si myslim, ze je neziaduce...popoviem, ze maly bol kojeny v tom case a aj prikrmovany od 6.m, napriek tomu, ze lekarka tvrdila, ze mlieko nema pit, bola to jedina a velmi spolahliva tekutina, ktoru prijimal!...

kocka1
20. mar 2012

@anitab skutočne tento príspevok ma zaujal 🙂 chybu som spravila, že som dala zaočkovať, ale čo teraz už s tým nič nenarobím :( keď by som mala druhé dieťa nespravím to

kocka1
20. mar 2012

@strociatka aj toto ma zaujalo je to pekne, nechám v tom voľný priebeh, uvidíme keď sa to nezlepší do dvoch mesiacov, lebo teraz začneme plávať tak sa uvidí 🙂

strociatka
20. mar 2012

@kocka1 drzim palce, k plavaniu by som urcite pridala aj masaze babatiek, moze len prospiet. Drzte sa a prajem hlavne vela zdravicka 🙂

anitab
21. mar 2012

@kocka1
chyby robit je ludske, ale mudre je sa z nich poucit 😉 ja som v naivite tiez dala prveho zaockovat aj rotarixom, ale pri druhom synovi som opatrna s ockovanim a na rotarix som ani nepomyslela....

k tomu pretacaniu 7mesacne dietatko by sa malo same pretacat na brusku uz bezne, zacina sa tahat do sedu pripadne stoja...tocenie z bruska na chrbat a opacne uz by malo vediet, mini. to intenzivne trenovat....podporuj ho, motivuj, lakaj ho hrackami, aby sa za nimi otacal, aby ho to nutilo otocit sa...ja myslim, ze pediatricka by ti mala v tomto poradit, ak sa jej to zda normalne, tak zmen pediatricku alebo si to sama nastuduj, ale necakaj...

danuska111
21. mar 2012

ja som zase dala zaočkovať a potom neskôr som to neľutovala, síce je v očkovacia látka iba proti niektorým kmeňom, ale mi sme mali potvrdený rotavírus, a taký priebeh ako sme mali mi, naša lekárka ešte nevidela, ak by sme očkovaný neboli, dopadlo by to s nami veľmi veľmi zle
iné očkovanie sme ani nedávali, aj nad týmto som veľmi dlho uvažovala, ale nakoniec som bola rada, že to dopadlo po dlhej dobe pozitívne pre nás

strociatka
21. mar 2012

@kocka1 tak si ma donutila pozriet si vyvynovku a je to tak, 6 mesacne babatko sa ma uz samo pretacat na obe strany, ako pise aj @anitab ak to neriesi pediatricka, tak ju zmen, uz to malo babatko davno robit, treba s nim cvicit, motivovat, nenechaj si este cas, uz je dost velke, drzim palce

kocka1
21. mar 2012

@strociatka ja sa tým už netrápim, veď každé dieťa je iné, idem chodiť plávať tak uvidím

anitab
21. mar 2012

@kocka1 nemusis sa trapit, pravda, ale ani necakaj, musis malej pomoct rozhybat sa...kazde dieta je ine, aj to je pravda, panika je absolutne nevhodna, ale netreba cakat, "ze sak raz sa to nauci"..kazde dieta je ine - ano, moj maly sa zacal otacat ked mal nieco cez 3mesiace, ako 6mesacny sa zacal plazit ako 7,5 mesacny sa staval a posuval okolo nabytku....on nie je ukazkove dieta, je nedockavy a uz by chcel chodit, co tiez nie je najlepsie...ALE neriesia sa deti vo vyvoji vopred, ale deti, ktore zacinaju zaostavat....

@danuska111 preco si myslis, ze by ste dopadli "velmi velmi zle" keby ste nedali ockovat? to vies, ako??

kataatak
22. mar 2012

Ja neviem. Je to tazke. Na jednej strane je hrozne, ak dieta prekona rotavirus v plnej miere. Trvat to moze niekolko dni. Dietatko zvracia, hnackuje, bojujes, aby nieco vypilo, aby ste neskoncili v nemocnici, teplota vystupi, takze musis znizovat, aby ho zbytocne nedehydrovala este aj horucka. Tu je treba urcite zrazit, dietatko zbytocne vysiluje. Najlepsie je mat doma cipky, ak dietatko zvracia a sirup, ak dietatko hnackuje. Na druhej strane, ak budete mat stastie a dietatko to chyti az vo vyssom veku (do pat rokov je dieta najviac ohrozene), tak to nie je az take hrozne. A je dobre vediet, ze aj po zaockovani rotavirus dostane, ale nemal by mat tak tazky priebeh. No a az si nim prejde, tie dalsie budu mat zas o nieco lahsi priebeh. Ja som dcerku zaockovat nedala.

annaf85
23. mar 2012

@danuska111 Takze ste mali tazky priebeh, aj ked ste boli zaockovani? Ja svoje deti zaockovane nemam. Ked mal syn rotavirova infekciu, tak som to aj lutovala. Ale ked citam, co pises, mozno som spravila aj dobre. Koniec-koncov, teraz si hovorim, ved sme to prezili, mame to za sebou. A mozno, ked mal tazky priebeh, tak to telo si vytvorilo dostatocne silnu obranyschopnost. Syn bol na tom dost zle. Zvracal, hnackoval, mal vysoke teploty. Navyse bol velmi spavy, takze som donho nevedela dostat ziadne tekutiny. Musim povedat, ze mu celkom pomohlo, ked som mu dala Nurofenovy cipok - ked este nehnackoval. Ten zabral, trosku ho to pozbieralo a to bola jedina prilezitost, ked som donho dostavala tekutiny. Ale bol to skaredy zazitok...

danuska111
23. mar 2012

@annaf85 ono je to na uvážení každého rodiča...

cigaretka5
23. mar 2012

my sme sa s malou vratili vcera z nemocky- mala zapal pluc, nemocnica bola plna rotarix haciek,a mne dokina povedala ze ci je mala zaockovana alebo nie, ci to dostane zalezi od hygieny a ockovanie ju neochrani, vraj MOZE zmiernit priebeh. Tak naco som to do nej rvala ked bola malinka. Inak my pani doktorka dala prestudovat odborny casopis PEDIATRIA 7/2012 a po jeho nastudovanie viem, ze ockovanie ignorujem