Aký máte názor na Rotarix vakcínu?

alenka.a
10. mar 2007

ahojte maminy,
chcem sa opytat na vas nazor na ROTARIX vakcinu. odhliadnuc od jej ceny, odporucili by ste mi tuto vakcinaciu, alebo ste si ju uz aj zaplatili u svojho drobca???? uvitam nazory, skusenosti, odporucania atd.

alexandra
10. mar 2007

Ak sa nemylim, od zacitku roka je uz zadarmo 😉

alenka.a
autor
10. mar 2007

alexandra, to si asi pleties s INFANRIX vakcinou 😉

alexandra
10. mar 2007

aha, tak sa ospravedlnujem 😅

mimakro
10. mar 2007

A ak je cena? Ja o nej uvazujem, lebo syn znamych s rotavirusovou hnackou stravil tyzden v nemocnici na infuzkach. Syna chcem dat od septembra do skolky a ktovie,co tam nachyta. Ale ak by mal menej ako rok, tak by som o nej asi neuvazovala. Dojcila som ho a do detskeho kolektivu sme nechodili.

vavka33
10. mar 2007

ta vakcina je od januara zadarmo 😉

vavka33
10. mar 2007

je to supervakcina,vanes ju mala ako skusobnu vakcinu,bola to vtedy len studia pre vybrane deti roku 2000.nemala ziadne vedlajsie ucinky,vanes nikdy nemala anginy,zapal usi-je tam nieco prave koli tym zapalom.teraz v 6tich rokoch bola na poslednom preockovani.ja Infanrix odporucam 😀 aj ja ho dam Lee

vavka33
10. mar 2007

Infanrix Hexa je vakcína používaná u detí na ochranu pred šiestimi ochoreniami: záškrtu, tetanu, pertusis (dávivému kašľu), hepatitíde B (zápalové ochorenie pečene), poliomyelitíde (Polio) /detskej obrne/ a ochoreniu, ktoré vyvoláva Haemophilus influenzae typ b. Pôsobením vakcíny si telo vytvára svoju vlastnú ochranu (protilátky) pred týmito ochoreniami.

mimakro
10. mar 2007

vavka33. Bavime sa o ROTARIXE. Ten je proti rotavirusom, ktore sposobuju hnacky. Ale infanrix je fakt super. Synovi sme ho museli este kupit,dcera ho uz teraz dostala zadara. Ziadne vedlajsie ucinky,ani teplota neboli.

vavka33
10. mar 2007

hm,ja som necitala vsetko,len to,ze si to tam poplietli,tak ja ze sa bavite o tom-pardooooon.hambim sa 😔

mimakro
10. mar 2007

ved sa nic nedeje 🙂 nechcela som Ta urazit. 😀

mario
10. mar 2007

Ja som sa pýtala detskej lekárky a povedala mi, že je to fajn vec, ale zatiaľ málo používaná a treba trocha počkať, aké budú reakcie.

k.a.t.k.a.
11. mar 2007

a ako sa dostanem k jednej aj k druhej vakcíne? u svojej dr.?

alenka.a
autor
11. mar 2007

baby, nuz dakujem za doterajsie reakcie, ale naozaj sa pytam na ROTARIX vakcinu 😉 a NIE na INFANRIX HEXA, ktory tento rok uz standardne preplacaju poistovne 🙂
ROTARIX vakcina, tak ako pisala mimakro,je proti rotavirusom, ktore sposobuju hnacky.
mimakro cena je okolo 3000-3500,- sk, neviem presne, za jednu davku a podava sa dva krat. teda spolu 6-7 tis.sk.
ja sa pytam, lebo dvaja synovia mojho kolegu (dvoj a 4-rocny) tiez nedavno skoncili v nemocnici na infuzkach kvoli takymto virusom.
mario, ja mam info, ze u tejto vakciny je dobre podat obidve davky este skor ako dieta dovrsi 6 mesiacov, tak neviem...

yesno22
11. mar 2007

alenkaa, pokial viem Rotarix ti nepreplati zatial nikto....podava sa 2x, prva davka od 6 tyzdnov a druha najneskor do 24mesiacov veku dietatka, najlepsie vsak do 16tich mesiacov 🙂
ja svojmu drobcekovi vakcinu dam, nastastie sa nepicha 😉

alenka.a
autor
11. mar 2007

yesno, dakujem za tvoju reakciu...
ano viem, ze rotarix si budem musiet zatiahnut sama... 😒 ...ale taka suma nas nepolozi, ved mam super prijem - matersku 😀 😀
ty si pracovala v lekarni, ze? aj mi vies povedat kolko presne stoji?

silvi1985
14. dec 2009

maminy ahojte, my ideme dnes na druhu davku, chcela by som sa spytat na vase skusenosti s touto vakcinou, neziaduce ucinky... dakujem

evikg__2
14. dec 2009

Ja som sa rozhodla to dcerke nedat, lebo mam tiez zopar negativnych skusenosti zo svojho okolia. Po vakcinacii skoncili v nemocnici - velke hnacky a odvodnenie. ☹ Babo asi musi byt velmi silne, aby dokazalo bojovat aj s takou malou davkou virusu, aka je vo vakcine.

lea132
14. dec 2009

ahojte, my mame za sebou prvu davku vakciny a mala nemala ziadne vedlajsie ucinky..Stala tusim 68 eur a poistovna preplatila neuveritelnych 7 eur 😝

annalena
14. dec 2009

ja som platila 42 eur, poistovna preplacala necelych 5 eur. malej som to davala pred tyzdnom. uplne v pohode, ziadne neziaduce ucinky. ani u nikoho koho poznam.

macka23
14. dec 2009

silvi,
my sme dostali rotarix naraz aj s dalsimi dvoma ockovaniami, na druhy den mal maly teplotu, neviem z ktoreho ockovania...ale inak bol v pohode 🙂

silvi1985
14. dec 2009

dakujem vam za odpovede, mame za sebou konecne aj druhu davku, prva bola bez reakcie, len na druhy den mal zvysenu teplotu do 38, ale to pripisujem skor hexavakcine, kedze to mu dali hned tiez, tak ako aj dnes 😖 snad to malinky zvladne podobne aj tentokrat...

mirka907
14. dec 2009

Mne na rotarixe vadi, ze sa podava v striekacke do ust....kedze deticky zvyknu grckat je to dost neprakticke...my sme sa museli po prvej davke hodinu vozit autom aby mala nebola v pohybe a 62 eur nebolo vyhodenych zbytocne...

simonka2701
26. mar 2010

ahojte tak mi mame rotavirus za sebou jedna vakcina stoji 30€ a davaju sa tri....ak nesla trosku cena nahodou hore..mi sme to vyuzili pre par mesiacmi...lebo sa to podava do 6mesiacov. mala to nechcela velmi sme s nou bojovali jej to dat do ust..prvu vyvratila..tu sme ani neplatili lebo nam lekarka dala svoju...

ewana73
26. mar 2010

simonka2701 ,vy ste mali 3 vakciny 😲 , a to od coho zavisi,ze kolko? lebo my sme mali len dve a jedna stala 55€ .

miruska15
26. mar 2010

presne aj my sme sa včera očkovali a tiež sme mali 2 vakciny a jedna stala 55 Eur

eviiik
26. mar 2010

ta troj vakcina je inej znacky tusim rotatec, ci ako sa to pise a dvojvakcina je rotarix, a ta kontaminacia je na rotarix, my mame jednu davku v sebe a akurat vcera som objednavala v lekarni druhy, ale asi jej ju nedam, a v lekarni pojdem dnes oznamit, nech my to zatial neobjednavaju, ockovat sa mame az po velkej noci
a neviem od coho zavisia ceny lebo my sme platili 68 eur

simonka2701
26. mar 2010

ano ano beriem spat kamoska mi tiez vravela co sme to davali spolu aj ona dcerke ze sa to to rsku inak vola..takze pohoda dievcence rotarix je ta kontaminovana ? rotatec je ok? no mi sme platili 30€ x 3 len ja som zaplatila len dve vakciny lebo tu prvu nam dala lekarka boli by sme ju zaplatili jej ale mala ju celu vygrcala..a pravdu povediac tiez banujem ze som jej to dala uz nebudem nic do nej hustit...ved dostali sme teraz tretie ockovanie do noziciek chudatko a uzila si malicka...este mi ponukala aj za 40€ ockovanie proti ovcim kiahniam..no reku diky je to detska choroba a nech ju ma ako kazde dieta

simonka2701
26. mar 2010

a este som zabudla kamoska ma o 8dni starsiu dcerku,mame tu istu lekarku a ona platila 40€x3 takze nechapem ani ja tie ceny

andrejka299
26. feb 2011

@mimakro ale to je povine ockovanie vsak?