Aký máte názor na Rotarix vakcínu?

alenka.a
10. mar 2007

ahojte maminy,
chcem sa opytat na vas nazor na ROTARIX vakcinu. odhliadnuc od jej ceny, odporucili by ste mi tuto vakcinaciu, alebo ste si ju uz aj zaplatili u svojho drobca???? uvitam nazory, skusenosti, odporucania atd.

zita19
18. jan 2015

@sanym o zbytocnosti vakciny nie som vonkoncom presvedcena, ale tebe tvoj nazor neberiem a svoj nevnucujem.

renton
15. apr 2015

Rotarix jednoznačne odporúčam. Teraz som sa vrátila po týždni z infekčného, kde bol syn s horúčkou 39°C tri dni. Nevedeli mu ju ničím zraziť. Prvý deň zvracanie každú pol hodinu, potom také hnačky, že za pól nočníka. Dehydrovaný a vysilený tak, že ani o sebe nevedel. Po troch dňoch sa to zlepšilo, odišla teplota a hnačky prestali byť také časté. Na izbe sme mali ďalšie dve 4-ročné deti tiež s rotavírusom. Spätne ľutujem, že som ho nedala zaočkovať.

simca06022011
15. apr 2015

Nam pomohla, neľutujem a to sa teda dosť doplácalo keď sme očkovali... neviem ako teraz 🙂 Boli sme v nemocke a napriek tomu, že tam zúril rotavírus, mala vôbec nič nechytila... jasne, nemuselo to byť iba tým očkovaním, ale pri jej náchylnosti chytiť hocičo.. neviem. Črevné ani žalúdkové problémy sme ešte nemali ;)