Aký máte názor na Rotarix vakcínu?

alenka.a
10. mar 2007

ahojte maminy,
chcem sa opytat na vas nazor na ROTARIX vakcinu. odhliadnuc od jej ceny, odporucili by ste mi tuto vakcinaciu, alebo ste si ju uz aj zaplatili u svojho drobca???? uvitam nazory, skusenosti, odporucania atd.

matula1981
26. feb 2011

@andrejka299 vakcina rotarix nepatri medzi povinne ockovania, je to len na tebe ako sa rozhodnes

dankadina
27. apr 2011

baby co teraz stojí rotarix resp rotateq aký je medzi nimi rozdiel , kolko sa dáva dávok?

mimibb
23. máj 2011

@dankadina to by veru zaujimalo aj mna... 🙂

zuzimia
23. máj 2011

Rotarix sa davaju dve davky, jedna stoji 47 euro - davali sme minuly tyzden.

weronika187
5. júl 2011

@zuzimia ahojky, nevies ci nejaku cast vakciny preplaca aj poistovna? Dakujem 😉

kilian
5. júl 2011

u nas je to povinne ockovanie,ale aj to nie dlho,asi rok dva co je to povinne.takze platit za to nemusim.

petot
5. júl 2011

@simonka2701 Kontaminované sú obidve, len u Rotatequ sa preukázali 2 prasacie vírusy (vrátane potenciálne nebezpečnejšieho PCV-2), u Rotarixu jeden (PCV-1). Rotarix však zvyšuje riziko intussuscepcie, čo je potenciálne smrteľné zapošvenie čriev. Pravdupovediac, nevidím žiaden dôvod, prečo by mal byť v tomto Rotateq menej nebezpečný. Prašť jak uhoď.

@andrejka299 Toto očkovanie nie je povinné.

zuzimia
5. júl 2011

@veronika187 tych 47 euro doplacas y, nejaku smiesnu nepodstatnu sumu hradi poistovna

bobocka
5. júl 2011

ja mam doma 21mesacneho syna.ma vsetky povinne ockovvania a jedno nepovinen-rotarix.ja som citala strasidelne pribehy o detickach s rotavirovymi hnackami a v mojom okoli mali moje 4 kamaratky fakt velmi negativnu skusenost s tym.trom ostali deti v nemocnici na infuzkach a vtedy mi povedaliz,e keby vedeli,ze takto dopadnu,tak by nad ockovanim ani nerozmyslali.ja som dala,hlavne som bola spokojna s tym,ze je to sirupcek do pusy a teda to maleho nebude boliet.ono ockovanie nechrani proti vsetkym typom rotavirovych hnaciek(ci tak nejak mam ja info),ale ak aj dietatko rotavirovu hnacku dostane.tak ma velmi mierny priebeh u ockovaneho dietata.ja nie som nadsencom ockovani a nemienim si z dietata robit woodoo babiku,ale toto ockovanie povazujem za dobre a som rada,ze ho maly ma.maly ho dostal 2x v tretom mesiaci a v siestom.stalo nas to vtedy 2x50euri,no nelutujem ani cent 😉

janush
8. aug 2011

dat ci nedat vakcinu, ake su Vase nazory? Dakujem

didulka85
8. aug 2011

Toto ockovanie je uplne zbytocne... Nas maly sused bol ockovany Rotarixom a dostal norovirus. A hlavne chrani pred rotavirusom len 2 roky.
Rotarix zvykne spustat rozne ekzemy a alergie. Takze si to treba dobre premysliet.

liebling14
31. aug 2011

Všetky vakcíny sú jeden veľký biznis, nie je správne, že na to dnešné mamičky pristupujú a nechajú sa balamutiť lekármi, že to ich dieťatku pomôže, práve naopak!!platia za to, že im to ublíži, skôr, či neskôr....kedysi žiadne vakcíny neboli a ak aj áno, tak len tie základné a boli zadarmo!!!!a deti boli zdravé!!!nebola taká úmrtnosť ako dnes!!!sú to obrovské výmysly!!! pustia do váško dieťaťa nejakú pliagu, ktorá sa časom ukáže v tom najhoršom...Je to každého osobná vec samozrejme, ale predsa by ste mali pouvažovať a radiť sa práve s lekárom, či lekárnikom je to posledné, čo by ste mali robiť!!!ročne sú lekári podplácaní od farmaceutických spoločností peknými sumami, aby ponúkali a čo najviac predávali lieky a vakcíny, ktoré boli schválené korupciou a nie skutočným testovaním samotného lieku!!!!

azarijka
31. aug 2011

@janush nedat 😉 to je nazor pediatra a v podstate aj moj 😉

poleva
31. aug 2011

@azarijka malo tvoje dieťa rotavírus? asi nie ked píšeš taký blud
JEDNOZNAČNE áno,mali to moje dvojičky,chytili to v nemocnici je to najväčšie svinstvo aké poznám

azarijka
31. aug 2011

@poleva nie nemalo, ale aj keby malo nazor nezmenim ... moja sesterka bola so synom v nemocnici kvoli rotavirusu a dopodrobna mi opisala ako sa trapili, napriek tomu by som ockavat nedala !!!

nepisem blud ale moj nazor a nazor pediatra ktory takisto hovoril ze je to zbytocna vakcina.... tak sa ukludni, dobre???!!! inak pytala sa janush nie ja tak mne neodpovedaj 😉

poleva
31. aug 2011

@azarijka vyjadruj sa k tomu čo si zažila a nie k tomu o čom nemáš ani poňatia

poleva
31. aug 2011

@janush ak dáš bude to mať ľahší priebeh,ak nedáš hospitalizácia ťa neminie

kaja73
31. aug 2011

Toto kopirujem-- Vakcíny proti rotavírusom sú kontaminované prasačími vírusmi, ktorých dopad na človeka nebol doposiaľ objasnený. Pred aplikáciou vakcíny je preto nutné varovať.
Črevné nákazy spôsobené rotavírusmi sú nepríjemné, ale spravidla neškodné.
Očkovacie látky proti rotavírusom účinkujú len krátkodobo, nie trvalo. Pomer medzi nákladmi a prínosmi je zlý.
Častými nežiaducimi účinkami sú ťažkosti v žalúdočno-črevnej sústave. Čoraz viac možno pozorovať aj záchvaty kŕčov.
Očkovacie látky proti rotavírusom budia pozornosť hláseniami ťažkých komplikácií v oblasti čriev (intususcepcia, ťažké hnačky), ciev (Kawasakiho syndróm) a dýchacích ciest.

K tomu už len dodam, že poznam rodiny,kde po zaočkovani na rotavirus nasledne schytali rotavirus cela rodina-je to totiž ZIVA vakcina a niekedy može teda chorobu aj vyvolat a potom sa nakazia aj ostatni clenovia rodiny.

zirka
31. aug 2011

my sme nechali dcerku zaockovat proti rotavirusom, ale vybrali sme si ROTATEQ....cele to vyslo na cca 120 EUR, ale myslim ze sa oplatilo. Po podani sme ani raz nemali problemy, ziadna teplota, tiadne bolesti.

azarijka
31. aug 2011

@poleva ty odpovedaj na otazky tomu kto sa pyta a nie tomu kto o tvoje bludy nema zaujem, ok? 😀
zato ze mas traumu z toho ze ste prezili rotavirusy tu nemusis utocit do ludi co maju iny nazor ako ty.....

poleva
1. sep 2011

@azarijka prajem ti aby si to zažila,a uvidíme akú traumu budeš mať ty

piacere
1. sep 2011

Nuž ja neviem... takéto útoky tu...

Ja osobne by som nedala....

Chápem ženy, ktoré túto chorobu so svojimi deťmi prekonali (určite to nebola prechádzka ružovou záhradou) a majú z tejto choroby prirodzene strach... tak sú za očkovanie...
Tie isté ženy však musia pochopiť aj tie, ktoré si prešli so svojimi deťmi tiež nie veľmi ružovú cestu po očkovaní (nemyslím proti rotavírusom)... a tak majú zákonite (tak ako vy z rotavírusov) strach z akéhoľkovek iného očkovania a vyhýbajú sa mu oblúkom ako čert krížu....

Každá strana má svoje pre a proti... každá strana má svoju pravdu.
Každý nech sa rozhodne tak, ako uzná za najvhodnejšie....
Veď každý chce pre svoje dieťa len to najlepšie... tak načo sa takto nezmyselne hádať?

poleva
1. sep 2011

@piacere jasnéééé,máš pravdu,ale písať mi že mám traumu? ktorá matka sa nebojí o choré dieťa? a ešte dvakrát ? s dvojičkami? ked mali zápal pľúc a ešte k tomu rotavírus? to si fakt mohla odpustiť...nech nedáva očkovať jej vec,lenže nech nesúdi niečo,čo nezažila

piacere
1. sep 2011

@poleva veď píšem.. načo sa hádať? Každý chce to najlepšie a podľa toho sa rozhoduje.... čítala som tu diskusiu, či dať alebo nedať preventívne diazepam pri vysokej teplote.... malý mal nedávno teploty cez 40.. odolávala som (mám doma liek prvej pomoci... vraj.... hormonálny...)... ak by som videla, že malému ide teplota až do nebies, neváham a dám mu ho... Ženy, ktoré zažili u dieťaťa febrilné kŕče, tak je pochopiteľné, že pri náznaku vysokej teploty podajú diazepam... preventívne... je úplne zbytočné, aby sa nad tým pohoršoval niekto, kto si tým neprešiel...

Ja hovorím furt len jedno... nesúď, kým si nekráčal v topánkach dotyčného...

Toť vsio

Pekný deň ... či už s vakcínou alebo bez 😀 😵

azarijka
1. sep 2011

@piacere ja sa hadat nechcem, napisala som svoj nazor ze "nedavat" nic viac ... ale nahnevalo ma to ze "pisem bludy" ... ake bludy? len moj nazor 😉 😉 😉

azarijka
1. sep 2011

@poleva dik za prianie, ale myslim ze mam trosku vyssie IQ ako ty na to aby som niekomu priala zle veci 😉
nechapem naco si vobec reagovala na moj prispevok, ked som sa ta na nic nepytala ... nie som jedina v tejto diskusii ktora nieje zastancom tohto ockovania, tak neviem preco zrovna ja pisem bludy 😀
tak uz klud, dobre? nech si kazdy ockuje podla svojho uvazenia 😉

mirka907
1. sep 2011

my sme dali...mala je v jasliach.... niektore deti tam rotavirusovu infekciu chytili, ona nie...pravda ale je, ze tieto vakciny chrania len proti niektorym rotavirusom, nie vsetkym...ja dam aj druhemu dietatu ak raz bude.

poleva
1. sep 2011

@azarijka tak príjmi aj ty názor druhého,toho kto tým prešiel 🙄

azarijka
1. sep 2011

@poleva príjmam 😉

syslica
1. sep 2011

Nechcem zbytočne víriť diskusiu, tak sa budem pridřžať pôvodnej otázky: Starší syn prekonal rotavírusovú infekciu, vtedy ešte očkovanie nebolo zavedené ... nebola to prechádzka ružovou záhradou, detaily nebudem rozpisovať ... keď som po narodení druhého debatovala s našou pediatričkou o očkovaní, rozhodne mi ho neodporúčala, dala som na jej radu, mladšieho syslíka rotavírus zatiaľ obchádza ... čo z toho vyplýva? Je na Alenke, aby sa rozhodla sama. Prajem všetkým drobcom čo najmenej chorôb a mamám pevné nervy.