Bude preočkovanie bez problémov?

bezsrdca
13. jún 2013

Ahoj chcela by som sa opýtať tých, ktoré s tým maju skusenosť.11.6. sme boli očkovani hexa + prevenal. všetko bolo ok, malý to znašal dobre.O šesť týždňov je preočkovanie, bude to take isté, alebo možu nastať nejake komplikacie? už teraz na z toho boli žaludok.
Ďakujem

terezka1947
13. jún 2013

@bezsrdca my sme pri prvej nemali nic,pri druhej na druhy den trocha zvysenu teplotu...a pri tretej tiez ok....musis dat pozor,aby bol fit...ziadne sopliky...nic...

ivana149
13. jún 2013

aj my sme boli očkovaní 11.6 , tiež sme nemali žiadne vedľajšie učinky a tiež som tu chcela dať tu otázku 🙂

simca06022011
13. jún 2013

my sme nemali ani raz nic.. a to vobec nic... nerob si zbytocne stresy.

sorciera24
13. jún 2013

@bezsrdca my sme mali vaznejsie komplikacie az po 2. davke a 1. bola tiez ok, kamaratkin maly mal vazne komplikacie dokonca az po 3. 😒 ....neviem co chces totuto otazkou zistit.....komplikacie mozu byt vzdy, mozu byt kludne po dalsej davke, nemsuia byt vobec......

linda20111
13. jún 2013

@bezsrdca po prvej len trochu zvysena teplota, maly opuch na nozicke a babo bolo nepokojne kvoli bolesti. druha trochu kasel, velka horucka boli sme na pohotovost lebo sme mu nijak nevedeli znizit teplotu.. pre istotu maj doma nurofen sirup a panadol cipky lebo teplota stupa vecer aby si nemusela behat po meste ktora lekaren je otvorena

miku1
13. jún 2013

@bezsrdca Všetky očkovania prebehli u nás celkom v pohode. Nerob si dopredu žiadne stresy.

vianocnystromcek
13. jún 2013

to sa pytas blbu otazku..komplikacie mozu byt u prvej, u druhej, u tretej, u ziadnej...u prvej, len u tretiej atd.
zbytocne sa tu budes stresovat. ver ze bude vsetko ok a bude dobre 🙂

alikaa
13. jún 2013

@bezsrdca My sme mali problemy az po tretej a vtedy sme vsetky ockovania stopli

prevenar
14. jún 2013

na to sa samozrejme neda odpovedat. nikto nevie ..v zasade podpisanim informovaneho suhlasu s ockovanim preberas vsetky rizika na seba - kedze suhlasis. odporucam ti precitat si nieco aj o moznych rizikach a skusenostiach realnych uzivatelov. - a potom sa rozhodni. https://www.modrykonik.sk/skupina/1799/

hajanka
14. jún 2013

@bezsrdca hm... co to za otazku, otazka na zamyslenie, alebo lepsie povedane, otazka pre krystalovu gulu?

Komplikacie mozu nastat vzdy. Su popisane v pribalovych letakoch.
Aj ked pred tym reakcia nebola ziadna. Toxiny a chemikalie obsiahnute vo vakcine mozu reagovat v organizme kedykolvek. Odpoved moze byt akakolvek a prejavit sa moze roznymi reakciami, ci kratkodobymi, alebo dlhodobymi, ci ziadnymi, alebo len navonok neviditelnymi, menej zavaznym, velmi zavaznymi.....

Moj syn bol ockovany a maval len lokalne reakcie, horucky, bolesti a opuchy... clovek si povie, vsetk ok, znasal to dobre, nic vazne? 🙂 A po preockovani v 6 rokoch (uplne fit, zdravy, skvela imunita, nebyval chory) mu zlyhala imunita. Predstav si co vsetko to obnasa. Viac ho ockovat uz nikdy nedam.

Takze, mas to 50:50
bud problemy budu alebo nebudu, ak das zaockovat musis si byt vedoma toho, ze to nemusi dopadnut dobre a zaroven musis si byt vedoma tym ze ho das ockovat na seba preberas vsetku zodpovednost, za pripadne reakcie, poskodenia, neziaduce ucinky, lebo v nasom state ti len mizive percento uzna, ze to bolo nasledkom ockovania, takmer nik ti to neuzna, nik ta neoskodni, nik ti nepomoze... akurat ti dieta potom napchaju dalsou chemiou, samymi liekmi a budu chciet zaockovat opat.

fuska
14. jún 2013

Ak si rozhodnuta ockovat, odporucam mysliet pozitivne. Ja nechapem, ako som tie nervy pred ockovanim mohla prezit. Zatial to vyzera tak, ze stiahnuty zaludok uz nikdy nebudem musiet mat .

sirinka
14. jún 2013

Dievcata opytajte sa vasho lekara, ci sa vam zaruci, ze vase dieta nebude mat ani tesne po ockovani ani s odstupom casu ziadne nasledky.... Podpisete mu informovany suhlas a lekar nesie zodpovednost uz iba za spravne odvedenie lekarskeho ukonu.. Ci a ake nasledky dieta bude mat, je uz iba vasa zodpovednost....on sa dalej nestara...

ollynka
5. sep 2013

@alikaa chcem sa ťa spýtať, ako to prebiehalo na komisii, či ti tam robili neaké problémy,keď ste už nechceli ďalej dieťa očkovať.my sme mali problémy pri prvej dávke, dieťa strašne vrieskalo,plakalo,hlavičky a očiek som sa nemohla ani dotknúť, pri druhej dávke sme si vakcíny dali rozdeliť ,takže pri prevenare pohoda a pri hexavakcíne sme tri dni teplotovali . pri treťom preočkovaní, ktoré nás čaká mám taký strach až mi ide do plaču. najradšej by som stopla aj ja všetky očkovania.

lvka
5. sep 2013

@bezsrdca no... moj syn tiez znasal prve a aj vlastne vsetky ockovania dobre.... len az potom trochu neskor sa mu zacali objavovat hrcky po celom krku ktore ma doteraz... uz ockavat nebudeme, ani jeho, ani seba a ked Boh da, ani nase dalsie deti

bocjanka
5. sep 2013

u nás nebolo

hanickase
5. sep 2013

@ollynka tak preco to neurobis? preco chces robit nieco, z coho mas zly pocit? daj na svoj instinkt 🙂

alikaa
6. sep 2013

@ollynka Mame dr. co nenahlasuje, takze ziadnu komisiu sme neriesili 🙂 A preco chces ockovat, ked si videla co ockovanie s tvojim dietatom robi? Ja by som na tvojom mieste uz neockovala. Zdravie tvojho dietata by ti malo byt prednejsie ako cokolvek ine.