Červené miesto po očkovaní

jana208
9. nov 2012

mali ste s tým niekedy skúsenosť, žeby malo dieťa po očkovaní v oblasti vpichu asi 2 cm červené miesto a cítim tam aj hrbolček. bola včera očkovaná,, bolo to druhé očkovanie do obidvoch nožičiek. kúpaná nebola. dakujem

sympa1
9. nov 2012

@jana208 do noziciek si nepamatam cervene miesto ale do pleca ano, to mali....ale staci ked zavolas svojej detskej dr a spytas sa jej na to.ja som vzdy zavolala ked som potrebovala sa v niecom uistit alebo sa mi nieco nezdalo...lebo darmo tu budeme polemizovat ked to nevidime a nevieme ako to ma vyzerat

hajanka
9. nov 2012

@jana208 velmi casta neziaduca reakcia na podanie vakciny, opuch, bolest, zacervenanie... sleduj ho a vsetko hlas lekarke, trvaj na zapisani do karty

pectore
9. nov 2012

zavolaj doktorke informuj sa u nej.....tu je velmi malo odbornikov a nikto to na dialku nebude vediet aj tak posudit... kazde dieta je ine a co jednemu pomoze druhemu uskodi....nevkladaj svoje dieta do ruk internetovym odbornikom o ktorych identite nic nevies.... a trvaj na zapisani do karty...

jana208
autor
9. nov 2012

práve som volala, tak že je to bežná reakcia a mám použiť octanovú masť - resp. pomastiť a prelepiť.

kbeata
9. nov 2012

@jana208 z ust lekarky to je bezna reakcia,ale v pribalovom letaku je to uz Neziaduca reakcia...
aspon trvaj na tom aby to zapisala do karty,pretoze raz do roka musia hlasit pre ruvz neziaduce ucinky po ocko.,
a to potom v ich vyhodnoteni vyzera tak,ze vakciny su bezpecne... 😒

zigzag
9. nov 2012

@jana208 a co si cakala, vsetko po ockovani je bezna reakcia, aj smrt, ale to sa vyhovoria, ze to s ockovanim nesuvisi....