Čo mi hrozí ak odmietnem očkovanie?

zuzkat1
6. apr 2011

Ahojte, mam takmer 15 mesacnu dcerku, o 2 tyzdne by mala byt ockovana (MMR). Ja sa ale obavam moznych nasledkov a rozmyslam ze ju nedam ockovat. Co ma caka ak ockovanie odmietnem? zaujima ma to uplne presne... teda ak je tu niekto kto odmietol toto ockovanie-uvitam presny popis toho cim si musel nasledne prejst 😅 vopred dakujem 🙂
PS: mozu mi malu za to odobrat?

habibi78
17. apr 2013

@alexka73 tak nech ti ho pekne vystavi a da.... je to jej povinnost...ak si pozries v spravach napriklad ze vakcina c. xy bola problemova tak si hned vies skontrolovat v preukaze cislo ockovacej vkciny, ktorou bolo ockovane tvoje dieta...

kaby
18. apr 2013

ahojte, vopred sa ospravedlnujem, ze sa idem pytat to, co je tu uz mozno napisane, ale skutocne casovo nezvladnem citat to mnozstvo prispevkov k teme ockovanie. Pevne verim, ze sa najde niekto kompetentny kto mi poskytne komplexne, mozno i odborne informacie...
Potrebujem zistit, ci sa nieco tento rok zmenilo v oblasti "nahlasovania" rodicov na hygienu, v pripade, ze dieta ockovat nedaju... Pravnu analyzu ochrany osobnych udajov z oktobra 2012 na stranke rizika ockovania som citala... Neviem ci jej bezny laik rozumie, a ci nieco z nej vyuzije... vlastne ani neviem ci je este aktualna...
Dalsia vec, akym sposobom je najlepsie "odmietnut" ockovanie mmr a ockovanie proti pneumokokom synflorixom ci prevenarom... Doktorka mne osobne oznamila, ze napise do karty, ze ockovanie odmietam , napriek tomu ze som jej niekolko krat povedala, ze neodmietam ockovanie, ale neziaduce ucinky vakciny. A ze teraz podla noveho nas MUSI NAHLASIT... ale podla coho noveho neviem... Co robit v takej situacii? Mam napisat sama nejake vyhlasenie, alebo? ak ano, v akom zneni? Nepodpisala som jej nic a ani nepodpisem... povedala mi, ze nemusim, podpise to ona a sestricka ako svedok...
Ako sa vola mmr vakcina oficialne?
Dakujem za informacie, ak by si niekto nasiel cas, moze mi napisat aj obsiahlejsie. Vopred dakujem.

p.s.: dieta mame zaockovane hexou... neziaduce ucinky ako teploty neboli - skor poruchy osobnostne a vo forme atopickeho ekzemu, ktory mame dodnes... Po druhej davke prestalo dieta rozpravat a po tretej bolo nezvycajne agresivne, neskor sa objavili dokocna petechie... ale tieto veci nestoja lekarke za to, aby to nahlasovala. Toto s takou huzevnatostou do karty nepise a myslim si, ze ani nenahlasuje.....

nae
18. apr 2013

@kaby ahojky, vačšinu z týchto otázok preberáme aj v téme Nesúhlas s povinným očkovaním. https://www.modrykonik.sk/skupina/1799/ Existuje aj súkromná skupina, ak by si chcela, napíš uživateľovi s nickom prevenar.
Len stručne - MMR vakcína sa volá Priorix. Nič podstatné sa v nahlasovaní nezmenilo, "natiera" sa jedna radosť. Výška a udeľovanie pokút je v každom okrese individuálna. Odmietať stačí ústne, neexistuje zákon ukladajúci povinnosť čokoľvek podpisovať.
Držím palce!

irenkask
18. apr 2013

@kaby Jáj, to ste dopadli ešte dobre, naša malá dostala po druhej hexe rakovinu neuroblastóm, nenahlasoval takisto nik, lebo tu panuje odbitie rodiča lekárom že ste na všetko čo dostanete z vakcín mali tzv. predispozíciu, následne vám genetik zaťuká na čelo že kto vám také bludy narozprával že to vôbec nie je pravda.
Prepúšťaciu správu kde mala uvedené že atypická reakcia na vakcínu pred nami rok skrývali, nevedeli sme vôbec že existuje a náhodou nám ju vytlačila iná lekárka z nemocnice kde malú diagnostikovali.
Lekárka nám povedala že bojujte ja mám takýchto detí poškodených povinným očkovaním desiatky denne pred ordináciou.
Ale nenahlásia nič , lebo by bolo jasné že vakcíny nefungujú vôbec tak ako si to lekári myslia, iba škodia s nulovým efektom. 🙂

girlie81
28. máj 2013

@kaby Ahoj 🙂 Rada by som sa opýtala, ako ste dopadli pri odmietnutí MMR u pediatra? Práve som si prečítala zbežne túto tému, skôr novšie príspevky a momentálne riešim rovnaké otázky. Zatiaľ len manžel oznámil našej pediatričke, že MMR odmietneme...samozrejme chce od nás niečo podpisovať a vopred oznámila, že nás bude musieť nahlásiť.
Dcérka je taktiež očkovaná "len" hexou...po druhej dávke nám úplne prestala blabotať. Asi po troch týždňoch znova trošku začala. Boli aj nočné plače, bolesti nožičiek po vpichoch a zvýšená teplota. Na toto nám bolo povedané, že je to bežné 😖
Ďakujem za odpoveď 🙂

lenoka
4. jan 2014

Ahojte,
termin ockovania MMR sa nam blizi a ja by som chcela poprosit mamicky z BA /prip. okolia - Senec, Pezinok/ info do IP, ak nahodou maju pediatricku, ktora ich do toho netlaci a prip. ich ani nenahlasila... budem vam velmi vdacna!

ssisska
31. jan 2014

Velmi zaujmava prednaska od Anity Petekovej na www osud cz. Proti ockovaniu.

tin007
8. feb 2014

Beseda o ockovani (6.2. s MUDr. Simovicovou, p. Vranskou, prof. Glasom a p. Tuharskym) na stiahnutie, obsahuje aj prezentaciu p. Tuharskeho http://ulozto.sk/x789rWSA/dubravkaba-6-2-2014-p...

mahatma772
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fialllka
17. feb 2014

ahojte

chcem sa informovať, riešil niekto z Vás už RUVZ?
v piatok sme dostali od nich liebesbrief a čakala som, pohovor 🙂 ale prišlo nám na 4,5 A4 napísané poučenie o možných následkoch týkajúcich sa ohrozenia zdravia dieťaťa ako aj verejného zdravia v prípade nezabezpečenia povinného očkovania u svojho dieťaťa.
Boli tam všemožné paragrafy ohľadom povinnosti očkovania a tým, že nezabezpečíme resp. odmietneme povinné očkovanie svojho dieťaťa vystavujeme ho riziku vzniku následkov týchto prenosných ochorení ... a každé ochorenie bolo rozpísané.
Na záver bolo, že prípade záujmu zo strany zákonných zástupcov môžeme využiť Vakcinačnú poradňu, ktorá je zriadená na príslušnom RUVZ, kde miestny epidemiológ rieši aj otázky týkajúce sa povinného pravidelného očkovania a je do nej potrebné sa vopred objednať.

neviete, či treba na toto nejako reagovať? poslať nejakú odpoveď na RUVZ? vďaka

fuska
17. feb 2014

@fialllka Ja som to odignorovala, nemaju to podlozene ziadnym zakonom. A co viem, odignorovali to vsetci, co v mojom okoli odmietli nejake ockovanie.

vakcina
3. máj 2014

@nae Da sa niekde vyhladat aku vysoku pokutu davaju v akom okrese?
Ďakujem.

nae
3. máj 2014

@vakcina Závisí od toho, čo kto odmietne. Výška pokuty sa pohybuje od 0-330 Eur, naozaj je to veľmi variabilné.

vakcina
3. máj 2014

@nae Mala som na mysli odmietnutie očkovania.

nae
3. máj 2014

@vakcina Pokiaľ ťa zaujíma konkrétny okres, spýtaj sa v našej skupine, alebo v iných skupinách s neočkujúcimi rodičmi (Nitra, Bratislava apod. - kuk do zoznamu skupín) 🙂

olgalubo
23. okt 2014
https://www.youtube.com/watch?v=3OQfPIzfQcA


tu je pravda o ockovanie, ale kazdy sam pre seba 🙂

bibistec
19. sep 2015

@habibi78 nie je pravda - mam osobnu skusenost

habibi78
19. sep 2015

@bibistec podla slov mojej pediatricky a toho co ma dcéra v ockovacom preukaze, to pravda je.

jakobsapple1
19. jan 2016

Mozno je zaujimave precitat si pribeh o neockovanom dietati - http://najmama.aktuality.sk/clanok/237309/pribe...

bibistec
19. jan 2016

@jakobsapple1 ako je to smutne ale dieta zomrelo ked malo 32 dni, to zn. ze take male sa proti ciernemu kaslu aj tak neockuju ani na SK a okrem toho kde to chytil? tazko povedat ale predsa s malym dietaom normalny clovek nechodi po navstevach a obchodnych centrach a pod...jasne hocikde to mohol chytit a je to strasne ale kedze sa take male aj tak neockuju na cierny kasel tak nechapem

jakobsapple1
19. jan 2016

@bibistec ano suhlasim s vami len naozaj casto zabudame ze vdaka ockovaniu je umrtnost ovela nizsia ako v minulosti alebo inych krajinach, napr. afrike, kde unesco roky bojuje za zavedenie a hlavne za to aby sa nasiel niekto kto zaplati vakcinacne programy.

bibistec
19. jan 2016

@jakobsapple1 ako podla mna nie je nizsia umrtnost vdaka ockovaniu, porovnavajme europu a krajiny s porovnatelnou hygienou porovnavajme krajiny kde ani zdaleka nie je tolko povynnych ockovani a vyde vam mozno to iste cislo..a afriku by som neporovnavala, jednak ine hygienicke standardy a ine zemepisne pasmo ( nebezpecenstvo ineho druhu a nasledna umrtnost), a co sa tyka minulosti aku daleku minulost mate na mysli? este pred 2. svetovou vojnou ked sme tu nemali antibiotika? ci kedy?

pauliesivackova
19. jan 2016

Choroba ti hrozí, choroba.

janna187
17. feb 2016

@manof prosím Vás p.Marian máte konkrétne nejaký vzor proti takejto pokute? Odvolanie myslím.. Lebo čaká aj nás a zatiaľ ju nemienim platiť :( ako postupovať keď mi príde pokuta? Kam sa odvolať kam to poslať na základe čoho?? Nejaký vzor by pomohol vďaka

sany_max
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimanko
6. máj 2016

Pekny den. Precital som si takmer vsetky vase prispevky ohladne ockovania. Ja sa len nestacim cudovat, ake argumenty tu niektori z vas pouzivaju ako vyhovorku resp. dovod, preco nedaju ockovat svoje deti.
Uvedomte si jedno.. Vsetky nase generacie za poslednych 40 a viac rokov su ockovane. Vdaka tomu, u nas vymizli niektore z chorob ako cierny kasel, zaskrt, mor a pod. Na to, aby populacia mala ako taku sancu sa vyhnut tymto civilizacnym chorobam nesmie ockovanost v populacii klesnut pod ak sa nemylim 95%. Samozrejme, ze ockovanie ma vedlajsie ucinky. Aj vzdy malo.. Vzdy bude nejake % deti, ktore maju vedlajsie priznaky po ockovani, ale to % je zanedbatelne oproti detom, ktore su bezproblemove. Ine je, ze v televizii uvidite 2 reportaze ze boli komplikacie po ockovani, ale kolko ze nebolo? Ci date vase zaockovat alebo nie...Pozrite si, ako vyzera priebeh tazkych chorob u ockovanych deti na rozdiel od neockovanych.. To, ze vase deti su momentalne zdrave a nic nemaju, je aj vdaka tomu, ze ziju alebo sa pohybuju v spolocnosti, kde je vysoka zaockovanost cez 90%. Nebudem Vam sem davat ani clanky ci mam alebo nemam pravdu, kazdy ma svoj vlastny rozum a vie sa rozhodnut, len chcem, aby ste sa rozhodli na zaklade vaseho vedomia a svedomia, nie na zaklade nepodlozenej studie, klamstiev a polopravd a konspiracnych videi na youtube. Zelam krasny den vsetkym

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz