Čo mi hrozí ak odmietnem očkovanie?

zuzkat1
6. apr 2011

Ahojte, mam takmer 15 mesacnu dcerku, o 2 tyzdne by mala byt ockovana (MMR). Ja sa ale obavam moznych nasledkov a rozmyslam ze ju nedam ockovat. Co ma caka ak ockovanie odmietnem? zaujima ma to uplne presne... teda ak je tu niekto kto odmietol toto ockovanie-uvitam presny popis toho cim si musel nasledne prejst 😅 vopred dakujem 🙂
PS: mozu mi malu za to odobrat?

katka1981
10. jún 2016

@rannazora, to co pises sa vola dermalna a po nasadeni diety sa telo cisti 10 rokov (ta pokozka sa dava tolko dokopy), ale urcite je poskodene aj crevo, lebo o tom je celiakia. Neexistuje tip celiakie aby sa neposkodilo crevo, resp. ajked ti podla krvi vyjde ze celiakiu mas, a biopsia ti nepotvrdi dostatocne poskodenie creva, tak ti celiakiu nikto neuzna a nemas ani pravo na recpety ani na ZTP. A nadalej ti kazu jest lepok, kym sa dostatocne neznici crevo aby ti to uznali. Ale ja som toto hned na zaciatku riesila s dr. A tiez je bezpriznakova celiakia. nemusi brucho boliet atd. ale nie je lahsia ani tazsia forma. Jedine moznost je uplne vylucit lepok. A samozrejme kazde telo je ine, a inak mu to crevo poskodi, inou rychlostou sa zotavi atd.

prevenar
14. jún 2016

@worldtravel oddial to ked bude mat 90 rokov 🙂

alexandramaria
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
11. júl 2016

@alexandramaria
Ja som človek učenlivý a samozrejme robím chyby. Pouč ma teda, prosím, akú chybu (aké chyby) si v mojom výklade práva našla. Budem Ti veľmi vďačný.

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
11. júl 2016

Adminovi: OK, môj príspevok bol naozaj od témy, ale bolo by férové, keby si vymazal(a) aj príspevok od @aristka z 8. jún o 18:15, na ktorý som svojím "od témy" príspevkom odpovedal, a ktorý bol taktiež "od témy".

rimanko
3. aug 2016

Presne pre toto sa u nas ockuje proti TBC :
http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/122...

Len tak pre info : na Ukrajine je len 60% obyvatelstva zaockovaneho, vratane deti. Ak by sa stalo, ze niekolko stoviek z nich, by chcelo zit na Slovensku a v regione kde je nizka zaockovanost, malo by to velmi zle nasledky..

tin007
3. aug 2016

@rimanko Plosne ockovanie novorodencov proti TBC bolo zrusene od roku 2012; incidencia, t.j vyskyt pripadov TBC bol klesajuci uz niekolko rokov pred tym, v r. 2009 klesol vyskyt pod hranicu , pri ktorej odporuca WHO plosne ockovanie zrusit (o.i.). Taktiez bolo pozorovanych vela zavaznych neziaducich ucinkov (abcesy v mieste vpichu, prepuknutie samotnej TBC a pod.). Mimochodom, vakcina, ktora sa na SK pouzivala nechranila proti najcastejsej forme TBC - plucnej, mala chranit pred najtazsimi formami (napr. tuberkuloznou meningoencefalitidou). Najvic pripadov bolo a je prave tej plucnej formy; na SK bolo vr. 2014 336 pripadov z toho 80% bola plucna forma TBC, v CR v tom istom roku bolo 514 pripadov a 85% plucnej tuberkulozy.
Co sa tyka prenosu a ochorenia na TBC, ti ktori ochoreju su zvycajne dlhodobo vystaveni bacilonosicovi, alebo ide o ludi, ktori uz pred ochorenim na TBC maju oslabenu imunitu.

sardinka335
3. aug 2016

@rimanko uz sa neočkuje, našťastie moje decka ešte očkovane boli to posledne uz nie je, moze sa dat dobrovolne.

maciatkolulu
3. aug 2016

@rimanko u nas sa ockuje povinne TBC? Nieco mi uslo? 😉

evittam
3. aug 2016

@maciatkolulu 😀 😀 😀 To sme si viacerí..... 😉

rimanko
3. aug 2016

@maciatkolulu
@evittam
kde som napisal, ze povinne? 🙂

maciatkolulu
3. aug 2016

@rimanko ale ved sa ockoju proti vselicomu u nas....nie len proti TBC... 😉 tak neviem preco tak vyzdvihujes ockovanie prave proti TBC, ktore bolo prave vyradene z povinneho ockovania. Ale vsak dobre

androids666
11. júl 2023

ad: "Čo mi hrozí ak odmietnem očkovanie?"
hrozi, ze vase dieta bude velmi dlho zdrave. ak na vas tlaci kriminalna alopatia, klamte rovnako ako oni. urobte vsetko proti vacci, antibiotikam..

katka1981
17. júl 2023

@maciatkolulu, odkedy? V roku 2010 sa zrusilo, ci sa zacalo zaS?