Čo môžem očakávať po očkovaní?

drobcek26l
20. nov 2012

Dnes sme sa boli v troch mesiacoch dať zaočkovať a chcem sa spýtať dokedy sa môžu prejaviť následky po očkovaní ( teda mám na mysli zvýšenú teplotu, nespavosť, nekľudnosť a podobne) ???? Lebo doteraz náš malinký neplakal ani keď ho očkovali, ani cestou domov a doma sa dokonca až doteraz krásne usmieval. Teraz sme ho okupkali a spokojne zaspinkal. Tak som z toho trošku nervózna, či to náhodou nieje ticho pred búrkou. Aké máte skúsenosti vy????

katulka84
20. nov 2012

ahoj aj mi sme sa dnes boli očkovat a malynky je tiež v pohode tak dufam že to tak aj ostane 🙂

peta_petruska
20. nov 2012

moja doktorka povedala, ze prve ockovania by sa mali prejavit dost rychlo, teplotu sme mali merat po 4 hodinach, tiez nam nebolo nic, tak sa tes 🙂

drobcek26l
autor
20. nov 2012

@katulka84 Tak to držíme palčeky, nech to tí naši drobčekovia zvládnu. 🙂

matozazzo
20. nov 2012

Mozno sa prebudi v noci, bude nervoznejsi, nakoj ho, aj ked o jedno kojenei pridas, alebo daj vypit cajik, vodu, nech ma vela tekutin. Pri prvej mi nikto nic nepovedal, a mala teplotu aj bola nervozna, uz tak do 12 hodin... Pri druhej mi povedali este mamicky v cakarni, nech hned zachladim miesto vpichu, ked pridem domov, kojim, a bude to OK. Urobila som tak, aj potom pri dalsom prebalovani, zachladila som na chvilku (prilozila som co mi prve prislo pod ruku z chladnicky) a akurat sa v noci viackrat prebudila, mala mozno 37,5, ale nie viac a to uz mame 3 ockovania za sebou 🙂 Ak by sa ti v noci zdalo, ze je teplejsi, kludne podaj nieco od teploty, moze sa to este prejavit... a vela pit

something
20. nov 2012

My sme boli ockovat v piatok. Ockovanie katastrofalny zazitok ale potom celkom dobre. Teplota len 37,3. Chladila som nozicky, neopuchli ani neboleli lebo nimi sibrinkoval tak ako vzdy. Do teploty 38,5 nedavaj nic. Prave pri teplote sa tvoria protilatky, aku tu teplotu hned zabijes niecim tak si bola zbytocne ockovat a protilatky sa nebudu tvorit dostatocne.
Ale mam pocit, ze krpec horsie spava a zaspava ako pred ockovanim

zigzag
20. nov 2012

@drobcek26l precitala si si vobec pribalovy lekak k vakcinam, co vam pichali????

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/infanr...
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/pre...

precitaj si nezoaduce ucinky, a to mozes ocakavat .... drzim palce aby ste to presli iba s teplotami..

alena0305
20. nov 2012

Moja mala teplotu až na druhý deň. Pri teplote nad 38 sa dáva sirup alebo polovicu čipky a viac tekutín - pri menšej teplote si telo musí vybudovať protilátky. Ak by mal nôžku opuchnutú - obklady s octanom (burrow alkohol) alebo biele víno s vodou. Tri dni sa neodporúča napr. chodiť plávať, do nákup. centier príp. medzi veľa ľudí a na dlhé prechádzky s kočíkom - teplota môže kedykoľvek vystúpiť.

prevenar
20. nov 2012

@drobcek26l nasledky sa mozu prejavit

- hned
- do desat dni
-par mesiacov - aj rokov.

- ked dieta po vakcinacii zmeni vyrazne spravanie (prestane dzavotat/rozpravat ..atd) , docasne mu ochrnu koncatiny - zrazu sa nevie postavit , dostane ekzem , alergie , potravinovu netoleranciu , cukrovku, autizmus .. tak budes vediet z coho to ma.

- my sme mali pekny atopicky ekzem do 10 dni. kto ho este nezohnal pre jeho dieta odporucam dalej intenzivne ockovat, raz to urcite pride, ziaden strach.

no, mozes si vybrat ,, bud budes aj dalej "nervozna" pred kazdym ockovanim ,,alebo si k tomu nieco nastudujes. mame vybornu sukromnu temu k tomuto problemu. info u mna na fotoblogu.

hajanka
21. nov 2012

@drobcek26l neziaduce ucinky podania vakciny Infanfix Hexa:

- alergicke reakcie
• vyrážky, které jsou svědivé nebo puchýřkovité
• otok kolem očí a otok obličeje
• potíže s dýcháním nebo polykáním
• náhlý pokles krevního tlaku a ztráta vědomí
K těmto reakcím zpravidla dochází velmi rychle po podání injekce. Pokud by se tyto příznaky u Vašeho dítěte vyskytly po odchodu z ordinace lékaře, musíte neprodleně vyhledat lékaře.
- kolaps, zachvaty, stavy bezvedomia, strata vedomia
- pocit unavy, ale naopak nemoznost zaspat
- strata chudi do jedla
- vysoka teplota, horucka nad 39,5st. C
- krce
- anafylakticke reakcie, anafylaktoidne reakcie
- neobvykly plac viac ako 3 hodiny, kolaps, bezvedomie
- hnacka, nevolnost, davenie
- opuch v mieste vpichu, zatvrdnutie, svrbenie, modriny, pluzgiere v mieste vpichu
- zvysena nervozita
- pocit ospalosti, slabost unava, nemoznost dieta zobudit
- kasel
- opuch koncatin
- svrbenie koze
- bronchitida
- reakcie na kozi (vyrazka, poruchy koze a podkozneho tkaniva), fialove alebo cerveno-hnede flaky viditelne cez pokozku (purpura), angioedem
- dermatitida
- lymfadenopatia (zdurenie uzlin na krku, v podpazusi, v slabinach)
- neuropatia (poskodenie nervoveho systemu, vyplyvajuca z expozicie toxinom)
- pripady vyskytu detskej obrny
- Guillain-Barre syndrom (postihuje nervovy system, paralyza koncatin, dychacie tazkosti, tazkosti pri prehltani...)
- encefalopatia (ochorenie postihujuce mozog, psychicke poruchy vyvolane ochorenim mozgu)
- encefalitida (ochorenie CNS central. nerv. systemu a mozgu)
- meningitida (zapal makkych blan mozgu, miechy)
- trombocytopenia (pokles poctu krvnych dosticiek)
- dlhsie pauzy v dychani
- docasna zastava dychu (apnoe)
- kolaps, sokovy stav
- opuch tvare, pier, ust, jazyka, krku, kt. moze zapricinit potiaze pri prehltani a dychani (angioneuroticky edem)
- bolest hlavy

hexa10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hexa10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
21. nov 2012

@drobcek26l vecsina zaockovanych deti ma len slabe reakcie..
.. vacsinou je ockovanie sprevadzane : zacervenanie miesto vpichu, slaby opuch, zvysenu teplotu.. dieta moze byt nervoznejsie...hlavne k veceru.... tiez sa moze vyskytnut intenzivny plac... (ktory vsak po 2 hodinach neustaleho placu moze zacat byt nebespecny- preto ak by trval dlho netreba ho podcenovat!- ale tiez sa to nestava casto).... drzim malinkemu palceky nech to hravo zvladne 😉 🙂

katulka84
21. nov 2012

no tak aj mojmu malemu sa vytvorila taka mala zdureninka a ma to miesto cele červene ale len na pravej nožičke.Ale asi ho to neboli lebo ked mu to natieram octanovou mastou tak neplače.Doktorka povedala že to je normalne že mu to behom 3 dni zmizne .Tak len dufam že to tak bude 😒

eaka
21. nov 2012

Netreba podceňovať dlhodobejší plač? A ako podceňovať? Ako keď Dr povie, že "veď deti plačú"? také podceňovanie?? Pretože to je s najväčšou pravdepodobnosťou reakcia Dr na to, čo príb.leták nazýva encefalitický plač/krik.
To, že príbalový leták sem skopírovala osoba s negatívnym postojom k očkovaniu nemení NIČ na obsahu toho príb.letáku, ani na fakte, že NÚ sú hlásené asi v počte 1-10%, teda frekvenciu výskytu jednotlivých NÚ z letáku si treba pre objektívnosť vynásobiť 10-100x
Frekvenciu NÚ následne porovnať s reálnym prínosom vakcinácie a reálnou hrozbou danej choroby 🙂
Zaočkovaným detičkám aj ich rodičom želám, nech vôbec nič z toho letáku nemusia zažiť/na svojich deťoch pozorovať 🙂
Rodičom odporúčam aspoň zistiť, proti čomu idú svoje deti očkovať, ideálne by bolo zamyslieť sa hlbšie, ale to je už na každého vlastnom rozhodnutí 🙂

drobcek26l
autor
21. nov 2012

Vy všetci čo ste proti očkovaniu akí ste len múdri. Myslím si, že v dnešnej vyspelej dobe by asi slovenské aj keď biedne zdravotníctvo nedovolilo deti očkovať niečím, čo by im mohlo uškodiť. A ak sa aj niečo prihodí, s tým musí každý počítať veď každé dieťa je iné, ale je to naozaj len malé percento proti tomu, koľkým deťom to pomôže. To je iba môj názor. Inak my mse po včerajšom očkovaní zatiaľ úplne v pohode. ani teploty ani zmena správania, či spánku. Tak som rada. A ďakujem všetkým ktorý sem napísali.

nae
21. nov 2012

@drobcek26l Ke chceš počuť, že sa tvojmu dieťatku nič nestane, tak načo sa pýtaš? Následky po očkovaní sa možu prejaviť až za dlhšiu dobu, to je fakt. Keď to nechceš vedieť, tak čo už s tebou...
Nikto ti nevie povedať, čo sa stane.

drobcek26l
autor
21. nov 2012

@nae Nejde o to že to nechcem počuť, ja som sa pýtala na skúsenosti iných a nie na to aby mi sem niekto kopírovala letáky a odhováral ma od očkovanie. Takí mi idú na nervy. Príbalový leták si viem prečítať aj sama

nae
21. nov 2012

@drobcek26l moj starší mal po hexavakcíne buď horúčku, poruchy spánku (krátkodobé, ale teraz si myslím, že bohužiaľ sa to prejavilo aj teraz, spáva zle, máva desy apod. ☹ ), dva dni nemohol chodiť... po MMR žiadne akútne reakcie, chronicky snáď nič.

nae
21. nov 2012

@drobcek26l A neber, prosím, v zlom, aj informácie z iného brehu. Ľudia majú jednoducho veľmi zlé skúsenosti po očkovaní vlastných detí a preto sa snažia sprostredkovať informácie aj širšej verejnosti, mamičkám, ktoré napr. ani nevedia, proti čomu idú dieťatko naočkovať - vedia len to, že to bude do ruky či do nohy... Každý extrém nie je dobrý, ale tiež nie je dobré sa spoliehať na to, že máme vyspelé zdravotníctvo...áno, v mnohých smeroch máme a možeme byť radi, že žijeme na Slovensku. Ale čo sa týka niektorých jeho oblastí (napríklad práve to očkovanie), je lepšie si spraviť vlastný názor postupne, pozisťovať si bližšie informácie.

halienka
21. nov 2012

@drobcek26l tuto sú reálne skúsenosti mamičiek, ktorých deti mali nejaké nežiadúce účinky po očkovaní, možno ti to pomôže, niektoré píšu aj kedy koľko sa to po očkovaní prejavilo https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/ ale čítanie je to ťažké, takže na vlastné riziko 😉 ...myslím, že sa môžu prejaviť od niekoľkých minút po očkovaní až do niekoľkých mesiacov - rokov, pretože naštrbená imunita sa kľudne nemusí nijako určitý čas navonok prejaviť, iba potom kľudne aj po roku zrazu bum-bác a choroba, ktorá by inak u dieťaťa nevypukla nebyť toho, že má narušenú imunitu.

zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hexa10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
21. nov 2012

@hexa10 no neviem, vidia aj teba, 😀 neviem co sa urazas, ked nemas co napisat k tejto teme, tak nepis a nesaskuj 😉

hexa10 @zigzag
@prevenar
@hajanka uz choďte do pečka a nespamujte každú tému!!!

....to len aby som ti pripomenula...

hexa10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
21. nov 2012

@hexa10 a vysvetli mi co konkretne v tejto teme som napisala ako krava ? 😉 ze som dala linky na pribalove letaky? sa uvedom clovece 😉

zuzi0911
21. nov 2012

@drobcek26l ahoj. tak moje male nemaly ani raz ziadny prejav vsetko bolo v poriadku. ani teplota narvozita proste nic
🙂