Čo si myslíte o očkovaní prevenarom?

carmenuca
25. sep 2008

caute maminy, davali ste ockovat prevenarom? co si myslite o tomto ockovani? my mame ist teraz ockovat a stale som si neni ista ci je to potrebne. a ak ste ockovali ako reagovali deti - zvysena teplota, nechut do jedla alebo nieco podobne??? ☹

marrrka
17. jún 2009

my sme uz hexa mali, cize do druhej nozky?

denduska
17. jún 2009

tak potom do druhej nozky... a to mate fajn, ja som chcela aby nam to rozdelili, ze najprv hexu a prevenar neskor a ze to sa neda 😠 mala som nastojit 😠

jajuska81
17. jún 2009

my sme boli včera očkovať +rotavírusy a o 6týždňov znova preočkovanie tak sa chcem opýtať, to zase do oboch nožičiek bude?

margab
17. jún 2009

Ahojte.Moj maly bol ockovany prvy krat minuly mesiac,teda v šiestom mesiaci,pretoze bral koli zapalu oblicky dlhodobo antibiotika.Reakcia?Mal teploty az do 40.dalsie ockovanie absolvujeme prave zajtra,ale budeme hospitalizovaní,pretože vraj take vysoke teploty nie su uplne bežne.Tak nam prosim držte palce,nech nam to dobre dopadne.Ahojte

barborka08
17. jún 2009

margab, drzim palce, nech vam to dobre dopadne.

katka.m
17. jún 2009

denduska: Všetky vakcíny sme mali očkované zvlášť, lebo dve naraz som odmietla. Po každej mal opuch a zvýšenú teplotu, vždy zabral Nurofen a trvalo to tri dni. A ž táto tretia Prevenar mala takúto silnú reakciu. Dnes večer prešlo 24 hodín, čo začal horúčkovať a k večeru sa to zlepšovalo, teplotka mierna, tak som dala ešte raz Paralen a dúfam, že vydržíme celú noc. Dokonca ho aj 2x prehnalo. Našťastie chce piť ale jedlo nič moc, ale to ani normálne. Očkovanie bolo na ľavej nôžke. Doktorka nám našťastie preložila povinné očkovanie trojkombináciou až na 18 mesiacov, tak sa aspoň spamätám 😖

denduska
18. jún 2009

katka.m: vidis a mna doktorka presviedcala ze odporucanie je ockovat to spolu a ja som sa nechala presvedcit, som totalny idiot 😠 rozmyslam ze to tretie rozdelim...

margab: myslim na vas a urcite napis ako ste dopadli.

katka.m
18. jún 2009

Tak sme chvála bohu bez teploty. Ale 24 hodín toto prežívať, proste očkovanie je svinstvo 😠

susik77
21. nov 2010

Ahojte, baby, ktore ste ockovali Prevenar 13 ( samotnu) ako dlho vam trvala reakcia po ockovani? Mala bola zaock. v utorok doobeda. V stredu v noci dostala horucku, ktora trvala do soboty noci ( okolo 39 stupnov) a dnes v nedelu je cely den uplakana a chce byt len na rukach...Je to 1.davka.

vrabcek154
5. jún 2011

Ahojte, aj my sme mali vo stvrtok ockovanie Prenevar do oboch noziciek a to jej chcela dat este proti rotavirusom, co som odmietla, lebo sa mi to zdalo vela naraz, reakcia - zvysena teplota do 37,9 po odcitani a umrncana hrozne chudatko, plus strasne vela vody co vypije, aj sa poti moc, nechce uz tak papat, predtym kazde 2,5hodiny - 3 a teraz nejedla uz 4 a nechce stale. iba vodicku, ale zase aj vonku je teplo, a aj zubky sa deru . Tak mi poradte ci je to ok, lebo dnes idem k mame, uz sa to neda vydrzat, aka je .... 😖

mimika4408
5. jún 2011

ahojte dievcata, ja som maleho tiez dala zaockovat Prenevar tie 3davky a ked sme mali reakciu tak to trvalo max do 3dni. drzim vam palceky nech to deticky dobre znasaju 😉

diniro
25. jún 2011

ahojte, chcem sa spytat aky je rozdiel medzi prevenar a prevenar13? Aake mate s nimi skusenosti? Co som pocula tak po prevenare 13 su horsie vedlajsie ucinky, niekedy az katastrofalne. Popravde, radsej by som maleho nedala vobec zaockovat , tymto svinstvom. 😢

manof
25. jún 2011

@diniro
Čo sa zloženia týka, Prevenar je proti 7 typom pneumokokov a Prevenar 13 proti 13 typom.
Rozdiel je ku podivu aj v prídavných látkach:

Prevenar:
fosforečnan hlinitý (z toho hliník 125 µg),
chlorid sodný
CRM197 nosičový proteín (difterický toxoid)

Prevenar 13:
fosforečnan hlinitý (z toho hliník 125 µg),
chlorid sodný,
CRM197 nosičový proteín (difterický toxoid),
kyselina jantárová,
polysorbát 80

Polysorbát 80 je pritom látka, o ktorej je preukázané, že poškodzuje pohlavné orgány laboratórnych krýs, čo vo výsledku vedie k neplodnosti. U ľudí sa to poriadne netestovalo.

Je teda skutočne veľmi pravdepodobné, ba možno povedať, že takmer isté, že Prevenar 13 bude mať horšie nežiaduce účinky než Prevenar.

Ale ani samotný Prevenar nie je žiadne kvietko:
http://www.slobodavockovani.sk/news/analyza-vak...
http://www.slobodavockovani.sk/news/je-prevenar...
http://www.slobodavockovani.sk/news/babatka-zao...
http://dnes.atlas.sk/svet/azia/733773/japonci-z...

A tuto zase niečo k Prevenaru 13:
http://www.slobodavockovani.sk/news/zoznam-59-m...

Takže súhlasím s Tebou - radšej vôbec neočkovať takým svinstvom, čo má na svedomí x bábätkovských životov. A tak som tým svoje deti ani očkovať nedal. A - ver či never - žiaden problém s pneumokokmi nemajú. Bez očkovania proti nim.

piacere
26. jún 2011

@diniro z prevenaru 13 a jeho pôsobenia na môjho syna sme sa "škriabali" do normálu 2 týždne....

ducci
27. jún 2011

my sa ideme zajtra ockovat prevenarom 13, tak som zvedava ... dufam ze na to nebudem mat ziadnu reakciu, uz teraz sa toho obavam :(((

tin007
27. jún 2011

@ducci a pokial nemate odklad, tak mala dostane aj hexavakcinu 😔

diniro
10. jan 2012

Manof, dakujem za upresnenie,sice az teraz pisem. . .

lenka123321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz