Čo si myslíte o očkovaní prevenarom?

carmenuca
25. sep 2008

caute maminy, davali ste ockovat prevenarom? co si myslite o tomto ockovani? my mame ist teraz ockovat a stale som si neni ista ci je to potrebne. a ak ste ockovali ako reagovali deti - zvysena teplota, nechut do jedla alebo nieco podobne??? ☹

bubula64
29. sep 2008

ahojte.ja som malu dala zaockovat prevenarom .a uz 2 tyzdne je na antib.ma pneumokoka 😒 takze tak

kisska
29. sep 2008

bubula - kolko je mala po ockovani?

ja stale tiez vaham - rotavirus som viac-menej vylucila, ale pneumokok sa mi zda ovela nebezpecnejsi (nie je to len chripka, angina, ale zapaly pluc, zapaly mozgovych blan...). Len to zatial odkladam, lebo maly doteraz nemal ani len sopliky (KLOP, KLOP, KLOP), tak som najprv cakala na pol rok, aby si sam posiloval imunitku... ale ide zima, tak stale viac vaham.
Tiez som zastancom toho, ze ak nie je treba, tak do imunity netreba vrtat, ale u deti je to ine...

A este len poznamku k predchadzajucej diskusii - dobiela ma vytacaju clanky z netu a argumenty z "vedeckych" prac za velkou mlakou. Je to krajina, kde nemaju povinne zdravotne poistenie a vyssie vzdelanie sa tam zacina hned ako sa naucia citat a pisat. Nehovorim, ze nemaju vedecke kapacity a sikovne mozgy, ale 60% obyvatelstva nenajde svoju krajinu na mape a my sa z nich ideme pos..t. Argumentom su pre mna vedecke studie (k tym sa bez registracie s prehlasenim, ze si odborna verejnost a bez zaplatenia poplatku nedostanes) publikovane vo vedeckych casopisoch, ktore nasim lekarom predplacaju vacsinou farmaceuticke spolocnosti (lebo su drahe) a vacsina lekarov (nezmanipulovanych marketingom) odtialto berie smerodajne informacie. Viem o com hovorim, pracovala som takmer 10 rokov pre farma biznis.

jaja0110
29. sep 2008

Babenky, my zijeme v UK a minuly tyzden sme boli na POVINNOM ockovani, kde sme dostali 3 INJEKCIE- do jednej nozicky dve-hexu a meningitis C a do druhej nozicky pneumokoky!
Na slovensku sa proti meningitis C neockuje- tuna je to povinne.
Tak isto ako aj ockovanie proti osypkam, kiahnam a rubeole... A na Rotavirusy sme prvu davku dostali na slovensku a druhu (preockovanie) tu v anglicku.

Proste nieje to nic vynimocne dostat 3 davky v jeden den, u nas (slvk) sa strachuju mamicky ked maju dostat 2. Chce to len cas, pride to aj ku nam (slvk)............................... 🙂

weroni
29. sep 2008

baby ten prevenar to je to co sa picha do nozicky v troch mesiacoch ked je zahojena ranka po tbc na ramienku? 😨

caruzo19
30. sep 2008

weroni,zalezi na tom odkedy zacnes prevenarom ockovat,dohodni sa s lekarkou,da ti predpis,pojdes do lekarne,donesies... aspon u nas je to tak.kazdopadne,ak si rozhodnuta ockovat a uz od zaciatku,pred prvym ockovanim zavolaj doktorke a dohodnite sa
ak chces ockovat co najskor,ockuje sa spolu s povinnym ockovanim hexavakcinou v tych 3 mesiacoch,vtedy dostane 4 davky do svojich 2 rokov,vzdy spolu s hexou

baby a mne sa zda ze pred zavedenim bezplatnej hexavakciny pred ani nie 2 rokmi sa aj povinne ockovanie robilo 2 davkami,ze to nemohlo ist do jednej nohy,tak to bolo rozdelene do 2,uz si nepamatam preco

erikasadek
30. sep 2008

weroni, aj ked nie je tak ju mozes dostat , to nema nic spolocne, ta ranka , to je reakcia protilatok, a niekedy je silnejsia, ako u inych deti...
no ked som spravne pochopila uz davaju vsetko do jednej nohy , nie ako predtym?
chvalabohu tu jedna do jedne a druha inekcia do druhej...

tu tiez na meningitis nie je povinna, ale velmi odporucana
problem je kde v spravach pocujes , ludia ktori boli , v den xx na diskoteke xX prezentujte sa co najrychlejsie v nemocnici , a zacina sa ockovanie vo velkom pre okolie s tym sa nesranduje potom...

baby ktore sa bojite ockovat, tak radsej pocuvajte hlas vasho srdca a hlavy , pokial nechcete , tak nevadi ved viete co robite, okial este na slovensku nie je povinne tak to nerieste..
najvatsi risk , maju deti nekojene, alebo menej ako 2 mesiace a , ktore su v jasliach a, alebo maju surodencov , strarsich, v kolektive

toto su rizikove skupiny.... 😉

bubula64
30. sep 2008

kisska prvu vakcinu dostala v aprili a druhu v auguste.

caruzo19
30. sep 2008

erikasadek,uz davaju do jednej nohy zakladne ockovanie,lebo uz sa pouziva ina vakcina ako doteraz,je to v jednej striekacke,predtym to boli dve vakciny,ktore sa vzajomne neznasali blizko seba,preto bolo nutne ich dat kazdu do inej nohy.prevenar potom pichnu do tej druhej

denduska
30. sep 2008

Nooo...moj osobny nazor - stacili by nam tie ockovania, ktore sme absolvovali my ked sme boli decka. Plus samozrejme ostatne, v indikovanych pripadoch ( a tie ma aj prevenar). Ved je tolko strasnych chorob a na vela aj existuju vakciny, je lahke niektoru z nich vytiahnut a spravit kampan ze dajte sa chytro zaockovat, lebo zomriete na toto a toto...ved to je jasne ako kazdy zareaguje, vsetci sa bojime o svoje zdravie a o zdravie nasich deticiek. A nie je jednoduche sa na to pozriet odosobnene. Ale myslim si ze raz sa nam toto hranie s imunitou kruto vypomsti, uz teraz kazdy 5. clovek ma nejaku poruchu imunity, a kazde 3. dieta je alergik. Pritom spomedzi vsetkych ludi v mojom veku co poznam, mam 1 kamaratku, ktora ma alergiu...dnesne deti ich maju viac....a to stoji minimalne za zamyslenie. Ale kazdy ma pravo na vlastne rozhodnutie 🙂

vanish1
30. sep 2008

denduska tak tak

daisy33
30. sep 2008

alergie budu asi aj vysledkom zivotneho prostredia a sucasneho zivotneho stylu. ja som nemala alergicke prejavy, kym som sa neprestahovala do bratislavy.

denduska
30. sep 2008

To samozrejme nepopieram 😉 len aj môj manžel pred pár rokmi cestoval do trópov....napichali mu samozrejme kopu vakcín na všetky tie ich bacily a parazity a neviem čo ešte (jasné že bez toho by tam ani on sám nešiel).....no ale odvtedy má alergiu prisámvačku na všetko...pomaly po všetkom čo zje, tak sa škriabe, šrotuje Zodac na kilogramy, raz si po dlhom čase ľahol do perín (z peria) a o chvíľu šoféroval do pohotovostnej lekárne 😖 a sám vraví, že predtým to vôbec nemal, ani v rodine nemajú alergikov ani nič také. A najhoršie preňho je, že sa škriabe aj po pive 😀 😅 chudáčik môj ☹

kisska
1. okt 2008

bubula no nic moc, a dokina na to povedala co?

petulienka
1. okt 2008

Ahojte,

ja len tolko,, ze v novej Mama a Ja je pekny clanok o ockovani prevenarom, na strane 88. kuste si to precitat. 😉

arabeska
1. okt 2008

ahojte,nemam cas si vas vsetky precitat,tak neviem ci uz tu odpoved na moju otzaku odznela,ale prosim vas mali vase deti nejaku reakciu na ockovaciu latku prevenar?

anesim
1. okt 2008

Našťastie nie.Malú 4r. očkovali pred dvomi týždňami a dr.ma naplašila pár reakciami, ale povedala, že nemusí byť aj nič a našťastie ani nebolo. akurát ten deň nemohla stúpiť na nohu 😒 , ale neviem či to nebolo len simulovanie, pichali ma = nemôžem chodiť. A na druhý deň už bol kľud, len keď si spomenula, že ju pichali, tak zrazu ju bolela noha 😅 , ale len kým na to zabudla 😀

kisska
1. okt 2008

petulienka - zabudla si si precitat popisku hned vlavo hore - "platena inzercia" 😉

petulienka
1. okt 2008

kisska

ja som si to vsimla velmi dobre a co ked je tam platena inzercia? ja som len napisala ze ten clanok je zaujimavy, nehovorim ze tomu verim, ani ze sa toho budem drzat! A mimochodom cloveku moze objasnit mnohe otazky na ockovania a moze si utvorit o tom predstavu... nevravim nikomu aby sa podla toho riadil 😉

sirinka
1. okt 2008

ahojte...my sme dnes po druhom ockovani prevenarom...najprv, som tomu nevenovala moc velky vyznam, ale ked raz mala klarka vysoke teploty, normalne som sa bala, ci nema pneumokoka, tak radsej...a budem mat pokoj....

bubula64
1. okt 2008

kisska povedal mi len tolko ze je to ako s ockovanim proti chripke.cize je len proti par tipom... mala ma 17 mes a teraz bola chora po prvy krat.inak poviem vam nieje to sranda ten pneumokok,ale ak by nebola zaockovana mozno by to malo horsi priebeh.

caruzo19
2. okt 2008

arabeska,my sme zatial vybrali 3 davky a zatial ziadna reakcia(klop klop 🙂 )

babulik22
2. okt 2008

ahojte,po prvom ockovani mala trosku zvysenu teplotku aj vecer zaspala dost neskoro a po druhom v pohode.cely den bola vesela,pekne papala a vecer zaspinkala ako vzdy.

emjee
19. jan 2009

zuzana29 • 1d • Dnes o 12:47
Dobry den.
pocula som ze od noveho roku je povinne ockovanie prenevar. rodila som v UK a maleho tu uz ockovali. neviem ake ockovamia to boli, mam to napisane len v latincine ale chcela by som asi dat maleho aj zaockovat prenevarom. neviete mi poradit co to vlastne ten prenevar je, a z coho sa presne sklada? a proti akym chorobam to je? potrebovala by som radu od odbornika, ale neviem kam sa mam obratit. v marci idem na dovolenku domov, tak by som ho chcela dat zaockovat,len sa bojim, ze uz nieje zaockovany. a neviete kolko budem musiet platit? pretoze my si musime hradit vsetko sami.
dakujem velmi pekne

blau • 1d • Dnes o 13:06
www.prevenar.cz

tina_ • 2d • Dnes o 16:09
http://ockovanie.org/pneumokoky.html

denduska • 1d • Dnes o 16:28
zuzi, rozmysli si to, ja mam malu zaockovanu a uz by som ju druhy krat nedala, u mojej dr. som potom nasla taky letak Prevenar - anketa..ci je vase dieta ohrozene pneumokokovou infekciou - ci v rodine je fajciar?, astma?, chodi do kolektivneho zariadenia?, malo uz zapal stredneho ucha? a este daco,ale ak si na vsetko odpovedala nie, tak na to nie je dovod... my to uz mame povinne, nemozeme si vyberat
A inak studia na prevenar bola robena v Sev. Karoline, a isto ucinkuje len na pneumokoky ktore su v USA. Ci aj na tie nase....?
Ale vsetci ti povedia ze jasne ze daj zaockovat, takze je to len na tebe
Okrem toho ak sa ockuje do 2 rokov, dotane 4 davky, od 2 uz len 2.

renatam • Dnes o 16:37
ahoj ja som detská lekárka a hovorím ANO určite zaočkovať. je to proti pneumokokom, ktoré možu sposobiť závažné ochorenia / ako zápal mozg. blán, zápal stredného ucha-hnisavý, zápaly p+úc, "otravy krvi". A ver mi v mojej práci som takéto ochorenia videla.. Aj mojú malú som dala zaočkovať, ešte ked nebolo toto očkovanie povinné. / ps: pre naušničky dieťa dáme pichnuť, a pri očkovaní rozmýšľame.../

emi08 • Dnes o 16:58
zuzi,ak si rodila v UK,tak to by malo byt to druhe ockovanie,ked dostane dve do prdelky.Zapal mozgovych blan je tu menigitis(neviem presne ako sa to pise).J a som tiez rodila v UK a moj drobec bol zaockovany ked mal 3 mesiace.

mimakro • 2d • Dnes o 17:56
Zuzana. Napíš, aké latinské názvy sú to. Možno Ti to poslovenčím , alebo renatam. Ja som zaočkovať dala obe deti. Neváhala som ani chvíľu. Najmä preto, že Ondrejko už do škôlky chodí a Hanka od konca roku bude. Moja lekárka mi to odporučila, vraj je výskyt pneumokoka v populácii vysoký. Obaja majú aj očkovanie proti kliešťovej encefalitíde(žijeme v endemickej oblasti) a Ondrejko aj proti žltačke typu A(babka ju v mladosti prekonala a teraz má problémy s pečeňou). Hanku toto očkovanie čaká v lete.

zuzana29 • 1d • Dnes o 19:28
ked mal dva mesiace:diptheria,tetanus,pertussis /whooping cough/,polio and Haemophilus influenzae type b /hib/
Pneumococcal infection

a bola mu dana vakcina DTaP/IPV/Hib and Pneumococcal conjugate vaccine /PVC/

ked mal tri mesiace: Diptheria,tetanus,pertussis,polio and Haemophilius influenzae typu b /hib/ meningitis C
/meningococcal gorup C/

a bola mu dana vakcina DTaP/IPV/Hib and MenC

ked mal styri mesiace: diptheria,tetanus,pertussis,polio and Haemophilus influenzae typu b /Hib/, meningitis C
Pneumococcal infection

a bola mu dana vakcina DTaP/IPV/Hib, MenC and PCV

tak na toto vsetko uz bol ockovany, len neviem ci uz ma aj ten prenevar v tom, alebo nie. a kolko tak stoji v plnej vyske, neviete?

mimakro a ete mam aj napisane na co ho budu potom ockovat ked bude mat 12 mes.,13mes.,3roky,a 13 a 18 rokov. lenze ked bude mat maly tri roky, tak ja uz sa vratim na slovensko, takze v tom budem mat zase mis-mas.

lenka_da
19. jan 2009

aj my sme ockovali naraz - infanrix aj prevenar - a neboli ziadne reakcie. Inak, mame v rodine 5-rocneho chlapceka, prekonal infekciu pneumokokom a mal velmi vazny zapal uska, dokonca ho museli operovat, dostal drenaz a o rok mu ju budu vyberat. Kym mu to zistili, tak chlapca trapili logopedovia a psychologovia, ze preco stale nezrozumitelne rozprava... a problem bol v tom, ze nasledkom pneumokokov zle pocul!!! Takze ja som s ockovanim nevahala...

vanish1
19. jan 2009

zuzana29, vyzerá to tak, že malý už bol zaočkovaný

renatam, ak teda takto rozmýšľajú detskí lekári tak ďakujem pekne (samozrejme nie všetci, však denduska 😉 ), porovnávať prepichnutie ušiek k očkovaniu 😲 , o vpich tu vôbec nejde

www.rizikaockovania.sk
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Pneumoko...

"Údajné prínosy sú vysoko zveličené a riziká sú značné." Pri skúmaní surových dát a metodológie štúdie Dr. Cantekin zistil, že vakcína nie je efektívna proti ušným infekciám alebo zápalu pľúc, a údaje o prevencii meningitíd neprinášajú žiadny jednoznačný záver. Navyše, FDA neregistruje Prevnar v súvislosti so zápalom pľúc, ani stredného ucha.

tina_
19. jan 2009

Ja tu pridám len niekoľko faktov, každý si môže spraviť úsudok sám...
Ale tváriť sa, že vakcíny su 100% bezpečné a 100% účinné je naivita.

Limit ortuti na kg hmotnosti človeka a na deň je:

EPA (Enviromental Protection Agency) 0,1 µg/kg/deň

ATSDR

(Agency for Toxic Substances and Desease Registry) 0,33 µg/kg/deň

FDA (Food and Drug Administration) 0,4 µg/kg/deň

WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) 3,3 µg/kg/deň

Limit ortuti pre 3-mesačné dieťa s hmotnosťou 5 kg:

EPA 0,5 µg/deň

FDA 2,0 µg/deň

WHO 16,5 µg/deň

Jednotlivé vakcíny obsahujú nasledujúce množstva ortuti:

Engerix (hepatída B) 12 µg

Anatoxal 24,7 µg

Imovax (mumps, osýpky, ružienka): 24,7 µg

Recombivax (hep. B) 12 µg

DI-TE-AL (záškrt, tetanus, čierny kašeľ) 24,7 µg

V pediatrickej praxi dochádza k podávaniu viacerých očkovacích látok

naraz!

Dieťa pri očkovaní v dvoch mesiacoch života dostane podľa belgickej

štúdie J. Piletta z novembra 2004:

• 827 krát vyššiu dávku hliníka, než je považovaná za normálnu,

• 330 krát vyššiu dávku než je maximálny limit,

• 55 krát vyššiu dávku než je schopná spôsobiť poškodenie nervového

systému,

• 33 krát vyššiu dávku než je schopná spôsobiť encefalopatie.

Zdroj:http://fakty.wgz.cz/z-uvodu-ku-knihe-doktora-massima/unnamed-2.html

ESTE JEDNA VEC, KTORA STOJI ZA ZHLIADNUTIE (Univerzita v Calgary, Fakulta mediciny, vysledky vyskumu (financovany z vlastnych zdrojov, nie z dotacii farmaceutickych spolocnosti)

Ako ortut nici mozgove bunky, ktore sa u dietata do 1 roka este len vyvijaju:

https://www.youtube.com/watch?v=J5WNLOjmAiw
ikke
17. jún 2009

marrrka • 1d • Dnes o 09:34
Ahojte, pls kam vase deticky pichal pediater prevenarom? Chcem malej nastriekat na to miesto znecitlivujuci sprej, ale neviem kam 🙂 Dakujem 🙂

katka.m
17. jún 2009

Do stehienka hore vpredu 🙂 Inak, my sme včera dostali 3 dávku a mladý od večera horúčkuje, dostal Brufen, po 2a pol hoďke paralen, diazepam a teraz s vyššou teplotkou spinká. Fťak a opuch jak sviňa. Najhoršia reakcia doteraz ☹ Kedy sa to preboha skončí?!

marrrka
17. jún 2009

katka a dala si mu na miesto vpichu octanovu mast z chladnicky? a nozka je to prava ci lava?

denduska
17. jún 2009

katka a po prvej a druhej ste mali nejaku reakciu..? ma to zaujima lebo po prvej sme mali otrasnu, po druhej ziadnu a uz sa trasiem co nam prinesie tretia....

marrka do jednej nozky pojde hexa, do druhej prevenar, hexa neboli, ale pre istotu postriekaj obe...