Čo si myslíte o očkovaní prevenarom?

carmenuca
25. sep 2008

caute maminy, davali ste ockovat prevenarom? co si myslite o tomto ockovani? my mame ist teraz ockovat a stale som si neni ista ci je to potrebne. a ak ste ockovali ako reagovali deti - zvysena teplota, nechut do jedla alebo nieco podobne??? ☹

luciaakubko
25. sep 2008

ahoj, carmenuca 🙂 my uz mame za sebou druhe ockovanie a mala ho zvladla fantasticky. ziadne negativne priznaky. keby to nebolo potrebne, neockovalo by sa. aspon podla mna. ani raz mi nenapadlo zapochybovat o tom. a je pravda, ze mam teraz vacsi pokoj v dusi 🙂

bambusko
25. sep 2008

my sme mali po prvom ockovani vyse tyzdna rozhadzany spanok, maly sa stale budil a plakal

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zuzka1.
25. sep 2008

Ahoj, nas ockovali minuly tyzden a reakcia ziadna, iba mal zatvrdnute stehienko, nato nam kazali natierat octanovu mast , teraz po tyzdni tam uz nema nic.
Aj jas om sa bala reakcii a teploty, ale bolo to ok.

carmenuca
autor
25. sep 2008

nam chce dr. dat naraz aj druhu davku infanrix aj prevenar, bojim sa ze to bude naraz privela. prvu davku infanrix zvladla perfekt, ale ked budu ockovat dve vakciny naraz???

ena
25. sep 2008

carmenuca u nasa sa tiez tak ockuje, ze infanrix aj prevenar naraz, kazde do jednej nozicky.. aj niekde na nete to bolo pri malych detoch, ze to je v pohode naraz..
nas maly v pohode, okolo miesta vpichu to mal trocha zatvrdnute, ale ako zuzka+. pisala, octan..

zuzka1.
25. sep 2008

Aj nas ockovali naraz som zabudla napisat, a bolo to ok, netreba sa bat, ale zase kazde dietatko reaguje inak

carmenuca
autor
25. sep 2008

uz som trocha kludnejsia, na ockovanie ideme za dva tyzdne. dufam ze to zvladneme. vdaka

luciaakubko
25. sep 2008

tak,tak, aj nas naraz...rozmyslam,ze ju dam zaockovat aj proti chripke-desim sa hlavne crevnej,len sa este musim popytat dr.,co a ako

jolanka
25. sep 2008

ahojte aj mi mame ockovani a malý to zvladli dobre, sice meli trosku teplotku ale bylo to v pohode a meli jsme take oboje ockovani. 😉

carmenuca
autor
25. sep 2008

proti chripke zatial este nebudeme, uvidime neskor. zatial stacia tie povinne ock + prevenar.aj to uz sa mi zda vela.

vanish1
25. sep 2008

ahojte, tak my nedávame nič, už ani povinné, kvôli rizikám

prevenar http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Pneumokok_v...

chrípka http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Chripka-I-m...

http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Chripka-II-...
http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Chripka-III...

ja teda ortuť do svojho dieťaťa pchať nebudem, vy robte ako myslíte,

dve vakcíny naraz by som určite nedala, niekoľkonásobne to zvyšuje riziko komplikácií, a tým nemyslím opuch alebo začervenanie

daisy33
25. sep 2008

nasu malu ockovali naraz aj infarix aj prevenar, cize obe nozicky naraz a potom este raz to iste preockovanie a nemala ziadne negativne reakcie

jankajs
25. sep 2008

Nám po prvej dávke nastala reakcia na staré očkovanie proti TBC. Zväčšenie uzliny, vnútri nález o veľkosti 1,4x0,8mm bez hnisu. Poslali nás do MT, na detské pneu, ale kým nás objednali, prešiel mesiac a malému sa to samé stratilo - len pod pazuchou sa tá koža už nevrátila do normálu a stále to má akoby opuchnuté. Po druhom očkovaní sme tiež dávali čípky panadolu a akurát v noci od piatej do rána do 8 bol nervačný a plakal. Inak ok.

erikasadek
25. sep 2008

ahoj tu je to povinna prva davka je v tretom mesiaci a druha 4 mesiaci bez problemou ziadne zacervenanie a lebo vysoke teploty, aj ked zcervena, netreba sa hned plasit , je to reakcia protilatok...

mimik9911
25. sep 2008

my sme sa dali tiez zaockovat naraz aj prevenar aj hexavakcinu, mame uz aj druhe preockovanie a ziadne reakcie na to neboli, ani horucka, ani zacervenanie ci opuch... okrem kriku pri pichani 😀

erikasadek
25. sep 2008

no ved to ta latka stipe pri vpichu preto kricia chudatka male... ☹

ada32
25. sep 2008

carmenuca my sme v pondelok davali druhy prevenar a reagoval dost zle .
nozicka ho asi velmi bolela ,lebo si to stehienko stale chytal a nariekal teplota cca 38,co nie je katastrofa ale ja cipok som dala aj v noci aj vcera a este tuto noc stale teplotoval.mam pocit ze sa mu po nom /cipku /ulavilo.
takze u nas to po ockovani nebolo bohvieco a hlavne uz je treti den po a az dnes to zacina byt celkom ok. 😖

monkula
25. sep 2008

ahojte...
ja som dávala malú očkovať, a prvú dávku dokonca dostala spolu s HEXA vakcínou...
reakcie, ak ovždy, trošku je jočervene lvpich, a mala zvýšenú teplotu, ale vyvádzala rovnako ,teakže je jtá teplotka veľmi nevadila... 😀

luciaakubko
25. sep 2008

vanish, spytam sa na to doktorky, som zvedava ako zareaguje. o tychto nebezpecenstvach som naozaj nevedela. preco o tom neinformuju pred? mozno riziko nakazy, akejkolvek, bez zaockovania je vacsie ako tie ostatne. tym ich nechcem bagatelizovat.

ena
25. sep 2008

inak, my ked sme boli prvy krat ockovat, tak jedno babo okrem infanrixu a prevenaru ockovali tusim este proti rotavirusom, aspon sa mi zda, bolo to nieco, co sa podava lyzickou..

carmenuca
autor
25. sep 2008

no tak teraz neviem ☹ este mam dva tyzdne na rozmyslenie, skusim najst viac na internete.

lyrra
25. sep 2008

ja som dala maleho zaockovat vcera, dr. mi ockovanie odporucala, ale neodporucala ho kombinovat s hexavakcinou. Tvrdila, ze babatka vacsinou nemavaju reakciu, ze netreba ani obklady, octan, atd. A maly dnes cely den teplotuje, nozicku ma cervenu a napuchnutu, takze reakciu ma.

vanish1
25. sep 2008

ahoj luciaakubko, ja som o tom tiež nič nevedela, ale niekoľkomesačné študovanie rôznych našich a zahraničných stránok ma presvedčilo o tom, že je to zbytočné a nebezpečné, je to čisto o biznise. Pozri si napríklad stránku amerického národného vakcinačného a informačného centra (http://www.nvic.org/)ak neveríš slovenským stránkam, napr. iniciatíve pre uvedomenie si rizík očkovania.
Ak by to malo nejaký zmyslel, potom by to bolo povinné aj v ostatných krajinách.

mamičky píšu, že deti nemali žiadne reakcie, ale vidíte do ich mozgu? ide tu o dlhodobú reakciu a nie začervenanie...

vanish1
25. sep 2008

jankajs, ak malo dieťa predchádzajúcu reakciu, tak pokiaľ viem, už by sa nemalo očkovať, pretože je to veľmi rizikové...

výrobcovia v reklamách väčšinou strašia, nehovorím, že ochorenie nie je nebezpečné, ale očkovanie nie je podľa mňa dobrá prevencia

lekárka je podľa zákona povinná vám dať pred očkovaním preštudovať príbalový leták vakcíny, dodržala to niektorá vaša lekárka?

verte, že rozhodnutie neočkovať bolo veľmi ťažké, ale fakty ma presvedčili

http://iuro.awardspace.com/dok.html v sj

luciaakubko
26. sep 2008

ahoj, vanish 🙂 ty brdo...tak toto som naozaj nevedela...mala uz je zaockovana, uz len dodatocne pojdem k dr aj s vytlacenymi podkladmi od teba 🙂 tyka sa to aj inych vakcin?

luciaakubko
26. sep 2008

tyka, uz som si precitala. a som zhrozena.

tamarka
26. sep 2008

Ja som zaočkovať Tamarku dala, príbalový leták som čítala z hrôzov, ale dôvod na očkovanie sme mali, dokonca aj primár nám ho odporučil, ten dôvod bol 3x rezistentný pneumokok, každý raz sme ležali na destkom v hroznom stave, nikomu by som to nepriala. Ten prvý krát už sme mali podozrenie na zápal mozgových blán. ☹

ilijanka
26. sep 2008

vanish 1- povinné očkovanie nedať- tak to je sila, hazard so zdravím a životom svojho dieťaťa prameniace z čírej neznalosti a niekoľkomesačného študovania pseudovedeckých stránok a článkov, ktoré nikdy nepochádzajú z odborných imunologických kruhov, v dnešnej dobe hromadného cestovania aj do krajín kde nie je poovinné očkovanie dáva tvojmu dieťaťu slušnú šancu schytať napríklad takú detskú obrnu a potom tu hovor o nrjakých rizikách očkovania 😉 - toť môj názor, prajem veľa zdravia

endrixa
26. sep 2008

ilijanka suhlasim s tebou