Čo si myslíte o spojitosti očkovania so SIDS?

elliana
24. jan 2007

Chcem len vedieť, čo si myslíte o spojitosti očkovania so SIDS, ako sa pise na stranke http://www.aeon.sk/altmed/ockovanie.html

kitka123
27. jan 2007

Me by zajimal vas nazor, jestli ma vyznam ockovani odlozit o par mesicu ci roky? Vim,ze z vetsinou doktoru se na tom da domluvit, ale zajimalo by me, jestli to ma nejaky vyznam, jestli to min zatezuje organizmus ditete cim je starsi? My jsme zatim respektovali ockovaci kalendar, ale zda se mi tech ockovani nejak moc a to jeste porad vymysli nove a nove.

dashak
27. jan 2007

Kitka, já nevím, malá teda očkování zvládla v poho. Pichli ji nohu, trošku zabečela, pichli ji druhou zase trošku zabečela, vzala jsem ji na ruky a bylo to ok. A jak tam vidím větší děti, tak ty musí držet sestra a každý kdo má ruce, protože jak vidí jehlu, tak hned hysterčí. Ty malé děti na tu bolest rychle zapomenou. A já když srovnám, jak malá řve u cvičení, tak očkování byla totální zývačka. Takže určitě bych očkování neodkládala.

kitka123
27. jan 2007

Mas urcite pravdu a stejne musi mit vsechny ockovani nez jsou do skolky. Jenom vim, ze jsou i maminky, ktere proti tomu bojuji, jestli vubec ockovat nebo co nejpozdeji, tak me zajimalo, jestli to ma nejake opodstatneni

dashak
27. jan 2007

No jedině možná, že starší děti na očkování lépe snášejí než miminka - myslím třeba, že potom nemívají tak často horečky, ale určitě hůř nesou to samotné píchnutí.

viamka
27. jan 2007

nase dieta v case, ked sa ockuje o sto dvesto, teda od nar. do troch rokov bol casto v nemocnici na jis-ke a chory vela krat, a tak sa obvodnemu nepodarilo zaockovat ani to, co zakon kaze! sam - iniciativne navrhol individualny ockovaci kalendar. dnes ma syn takmer 4 roky a este nema za sebou povinne ock. , ktore maju ine deti do dvoch rokov. my mame pediatra angazovaneho, ludskeho a nie uradnika, ale priznavam, ze sme ho tiez nenasli na prvy pokus.......
ockovanie sa teda da odlozit.... ak ale nie ste principialne proti ockovaniu, je vhodne dodrzat ock. kalendar vseobecne platny, lebo je zostaveny podla med. poznatkov a nie podla hviezd!

kitka123
27. jan 2007

Ja jsem to zatim neresila, ale ted nas ceka nejaka x-kombinace proti detskym nemocem a vim, ze napriklad moje neter ackoliv zaockovana, stejne dostala priusnice. Tak pak clovek trochu zapochybuje o vyznamu ...

viamka
27. jan 2007

moj nazor: ked mozem, eliminujem hrozby mojich deti! a nevnucujem tento nazor nikomu, len ho prezentujem verejne! nedam zaockovat, lebo to robia vsetci, ale preto ze to znizi riziko ohrozenia mojich deti....

pollyanna
3. feb 2007

deticky sa ockuju preto tak skoro, aby v case, ked su najviac ohrozene tym ktorym ochorenim mali vytvorenu dostatocnu imunitu.

magg
3. feb 2007

no neviem ci by som odkladala ockovanie proti obrne

ira
10. feb 2007

Rozhodli jsme se pro klasické očkování, tj. NE hexavakcínu. První injekci dostala malá asi ve 3,5 měsících, zabrečela, jen když měla injekci v zadečku, bylo to chvilku a okamžitě na to zapomněla. Byla po ní asi 3 dny trochu spavější, ale neměla ani teploty, ani nebrečela ani jí to nebolelo, prostě v pořádku. Teď jsme byly na druhý, bylo to úplně stejný, dokonce brečela míň intenzivně. 4 měsíční chlapeček mojí sousedky po první injekci prý pěkně brečel, asi ty 3 dny. Je to dítě od dítěte, ale hexavakcína k nám prý (dle naší doktorky v vysočanské poliklinice) přišla z nařízení EU, ne z důvodu, že by děti ty klasický injekce nějak špatně snášely, ale proto, že v jiných členských zemích už hexa je a u nás dosud nebyla.

helik
10. feb 2007

ira
my dali hexa a úplná pohodička, žádný následky a žádný brečení.Rozhodla jsem se pro hexa, protože se očkuje míňkrát.

elliana
autor
22. mar 2007

nechcem provokovat a poburovat mamicky, ja len tak na precitanie...
http://iuro.awardspace.com/dok.html

http://iuro.awardspace.com/

mimakro
22. mar 2007

Očkovanie je jedna z najlepších vecí, ktoré veda ľuďom priniesla. Koľko životov sa tým zachránilo. Skúste si prečítať, ako sa zomiera na záškrt(v hrdle sa vytvorí pseudomembrána a dieťa sa zadusí), alebo tetanus(toxín zasiahne aj centrum dýchania, ktoré ochrnie a dôjde k zaduseniu). Povinné očkovanie je proti týmto nepríjemným a smrteľným ochoreniam. A hoci je pichanie injekcií nepríjemné, určite je lepšie dať zaočkovať. A ostatné očkovania sú tu najmä pre detičky so zníženou úrovňou imunity, u ktorých aj taká chrípka prebieha ako vážne ochorenie. Môj syn má aj očkovanie proti kliešťovej encefalitíde, lebo žijeme v oblasti, kde je vysoký výskyt(manžel ju prekonal v miernejšej forme a vraví, že tie bolesti hlavy nikomu nepraje). Či už niekto spája očkovanie so SIDS, alebo s niečim iným, podľa mňa sú to len špekulácie. To je ako užívanie acylpirínu a spojitosť s poškodením mozgu. Vždy sa dá niečo skúmať, ale Tí ľudia by si mali uvedomiť, že zbytočne mätú a nechápem, prečo sa snažia zmariť desiatkami rokov overený očkovací systém. Ja som mikrobiológ a možno aj práve preto, že do toho viac vidím, som jednoznačne za očkovanie. Povinné a v opodstatnených prípadoch aj doplnkové.

elliana
autor
22. mar 2007

mimakro, ja som tiez dala dceru zaockovat a priznam sa, z rozmyslam aj nad nepovinnymi ockovaniami, ale nic nedame za to, ked sa o tom bude hovorit. Z mojej vlastnej skusenosti viem ze ockovanie proti chripke ma 2 roky po sebe neuchranilo od dost divokej chripky

mimma
22. mar 2007

Ahojte, ja sa kvám pridávam. som rozhodne za očkovanie a ani som netušila, že niekto proti tomu bojuje...Očkovanie proti chrípke- očkuje sa len proti základným kmeňom chrípky, takže si asi dostala nejaký iný, alebo konplikovanejší druh chrípky- je strašne veľa typov vírusov. Ja na očkovanie nedám dopustiť- bez neho by deti mreli ako v stredoveku. Spojitosť so SIDS? Ja som počula, že objavili pri pitvách, že v mozgovom kmeni sa našli nejaké nedostatočne vyvinuté bunky, takže zlyhalo dýchanie- tak nejako. Aj ja sa chystám dať deti zaočkovať proti pneumokokom, staršiu som dala aj proti hepatitíde, človek nikdy nevie, čo dá do úst,kde čo nájde...

elliana
autor
22. mar 2007

mimma, aj ja som za ockovanie, ja len veeeela citam a som rada, ze niekto o tom aspon diskutuje, vtedy sa clovek dozvie viac

mimma
22. mar 2007

Jasné 🙂 , je dobre, že sa o tom hovorí, lebo ja som o tom nevedela, dosť ma to prekvapilo...

mimakro
22. mar 2007

proti chrípke sa neplánujem dať zaočkovať ani ja a ani moje deti. Vírus chrípky sa veľmi rýchlo mení, takže očkovanie treba zvážiť. Ako som písala, je najmä pre ľudí s oslabenou imunitou. Ale súhlasím s Tebou. Treba podiskutovať o všetkom. Názor vôbec neočkovať považujem za absolútny nezmysel.

bellasandra
23. mar 2007

mimma- aj ja chcem dat očkovat malu proti pneumokokom 🙂 som rada že aj niekto iný.Zatial čo som sa pýtala- nikto nedava

carodkaa
23. mar 2007

my jsme malyho nechali ockovat taky tou Hexa vakcinou a to jsou jen 3 injekce,,zvladnul to uplne v pohode,a rozhodne si nemyslim ze by ho to nejak zatezovalo 😉

ukana
23. mar 2007

my sme dali len povinné očkovania, nad tým som ani nerozmýšlala. Ostatné očkovania v podstate odmietam, chcem aby malý mal skor prirodzenú imunitu, aj ked možno bude teraz castejsie chorý. Zltačku A ale máme, lebo sestra ju mala, tak máme zadarmo všetci...V škole sa mu to možno zíde, často tam bývaju žltačky.

mimma
23. mar 2007

Ukana, neboj, tú prirodzenú imunitu deti v kolektíve určite získajú, ale ten pneumokok je riadna potvora, vraj už uvažovali, že to zahrnú k povinným očkovaniam, lebo naň si imunitu sám organizmus nevytvorí.A môže narobiť riadnu škodu.

ukana
23. mar 2007

mimma, ja som sa doktorky na to očkovanie pýtala a odhovárala ma to toho. To mi trochu príde ako cielená reklama farmaceutických firirem, aby im vakcíny šli na odbyt. Ved ešte pred pár rokmi bolo ticho a teraz v každom časopise pre ženy a matky je priam strašidelný článok o pneumokokoch. Doktorka mi vravela, že riziko je tam velmi malé, ale je to len na zvážení rodičov. Nechcem nikoho odhovárať, až taký odborník nie som. Možno ma časom niečo presvedčí..

ukana
23. mar 2007

...firiem.. 😝

ukana
23. mar 2007

ten názov ste mohli dať aspon do uvodzoviek, lebo sme tu potom samé trestne stíhané matky 😀 😀 😀

mimma
23. mar 2007

To je fakt, že v dnešnej dobe sa je ťažko rozhodnúť, čo je len reklamný ťah a čo pravda. Ja si nechám rada poradiť od odborníkov, len keby každý z nich nemal iný názor...Kamarát robil pre jednu farmaceutickú firmu, takž tie ich ohromné taktiky poznám. Ale to bolo skôr o predbiehaní v tom, že ktorý liek bude lekár predpisovať zo štyroch rovnakých, aby predpísal práve ten ich, aj keď tá látka v lieku bola úplne rovnaká.U tých vakcín to asi bude podobne.

ukana
23. mar 2007

ja až tak slepo lekárom neverím, ved sú tiež len ľudia. V lekárni mi tiež vzdy ponúkaju najjdrahší sirup, i ked iný s tým istým zložením je aj o polovicu lacnejší. Oni tiež profitujú z toho, že predávajú lieky určitých firiem. Je to častokrát viac o biznise ako o zdraví... bohužiaľ. česť výnimkám..

eleanor911
23. mar 2007

my nechali očkovat normálně a malému ani jednou vůbec nic nebylo 🙂 ,a řval při píchání úplně stejně jako dcera kamarádky,která měla šetrnou vakcínou a pak měla ještě 2dny teploty 😒

takže určitě i záleží na imunitě každého dítěte....my jsem tedy za 20měsíců měli 1xrýmu a teď co jsem přestala kojit,tak byl po 3tydnech trochu nachlazenej,ale už je to pryč,takže jen 3dny 😉

a myslím,že některá očkování jsou opravdu daná zákonem a tedy povinná 😉

elliana
autor
23. mar 2007

s tymi liecivami je to pravda, ja som sa s tym stretla v praci, je to biznis ako pre lekarov, tak pre farmaceuticke spolocnosti.
Ale nieco na tom ockovani predsa len bude, nie? 😀

ukana
23. mar 2007

o tých povinných očkovaniach by som ani nediskutovala, i ked som počula, že v niektorých štátoch europy nie su povinné. Nie su tu babule zo zahraničia, čo sa s tym stretli? Ako je to v iných štátoch okrem SR a ČR? čisto teoreticky by ma to zaujímalo... 😉 píšte 😉