Čo si myslíte o spojitosti očkovania so SIDS?

elliana
24. jan 2007

Chcem len vedieť, čo si myslíte o spojitosti očkovania so SIDS, ako sa pise na stranke http://www.aeon.sk/altmed/ockovanie.html

mracik
24. jan 2007

Na nič na svete sa asi nedá pozerať čiarno-bielo. Aj očkovanie má svoje pre a proti. Ja dávam svoje deti očkovať len proti chorobám, ktoré sú (boli) veľmi časté a môžu byť smrteľné alebo zanechať trvalé následky. Takže žiadna chrápka, varicella (aj na tie sa dá zomrieť, ale je to extrémne zriedkavé).
Samozrejme, očkovanie môže mať aj nežiaduce účinky, ale benefit určite prevláda.
Čo sa týka SIDS, zatiaľ som sa nestretla so štúdiou, ktorá by to potvrdzovla.

helik
24. jan 2007

V prvé řadě si myslím, že nenechat dítě očkovat je velká nezodpovědnost. 😲
Rozhodně je pro mne důvěryhodnější můj pediatr než nějaké webové aeon stránky s rádoby vědeckými argumenty. 😠 Připomínají mi spíš nějakou sektu (viz Svědkové Jehovovi, kteří odmítají transfuzi krve) Elliana, nevěřím, že by celý svět byl tak hloupý, aby si nechal poškozovat vlastní děti očkováním a bylo tady pár osvícených jedinců - viz autor onoho článku - kteří snědli všechnu chytrou kaši! Je to od nich nezodpovědnost, protože obyčejný člověk, který není lékař a nezná protiargumentaci, může být takovým článkem ovlivněný.

magg
24. jan 2007

Na SIDS zomierali deti davno pred tym, nez vobec nejake ockovanie vzniklo

jenis
24. jan 2007

Ja som svoju malu dala ockovat. Je to potrebne a teraz uz su tie vakciny vyvynute tak aby neskodili.

markibie
24. jan 2007

ahojte holky nas taky ceka ockovani tak se chci zeptat jetli nemate nektrea skusenosti stou setrnou vakcinou

jenis
24. jan 2007

Moja mala mal setrnu. Reakcia ziadna dokonca sa cely vecer usmievala.

markibie
24. jan 2007

jenis a kolik jte za ni platili protoze jsem na internetu cetla ze to stoji 7000kc

ramzesa
24. jan 2007

markibie to je individualne. Znama dala malemu setrnu vakcinu a ajtak mal teplotu 😒 . Ja som pri oboch mala tie hradene statom a syn ich zvladal super a malicka mala horucku 😖 😒

jenis
24. jan 2007

Platila som 1600, ale vraj uz su hradene statom. Neviem uvidim pri dalsej o pol roka.

markibie
24. jan 2007

tak ho asi necham poockovat tou vakcinou hrazenou statem

jenis
24. jan 2007

Pri tej setrnej pichaju len do jednej nozicky a pri tej druhej do obidvoch a druha je velmi bolestiva. Kamaratka nemala setrnu a musela ist s malou na pohotovost, lebo este taky plac nepocula ako vtedy

mracik
24. jan 2007

Najlepšie je hneď po očkovaní priložiť na miesto vpichu ľad a dať preventívne paralen čípok, malému sa ľad veľmi nepáčil, ale zvládli sme to bez ťažkostí

bellasandra
24. jan 2007

Ahojte, my sme zatial dostali to 1.ockovanie, teraz ideme na druhe- no ja ososbne si myslím, ze treba dat zaockovat, proti tým chorobám ako vraví aj mracik. 🙂

prochi
24. jan 2007

Omlouvám se za mírné odbočení, chtěla bych odpovědět, co se týká toho šetrnýho očkování: my jsme taky malýmu zaplatili tu "lepší" vakcínu, kterou mají všechny děti narozené od 1.1.2007 už automaticky a zdarma. Za jednu jsme zaplatili 1545 korun, dohromady jsou čtyři a podle posledních zpráv od doktorky, nám tu poslední vakcínu (ta je až někdy v 18ti měsících) stát taky proplatí. Vůbec těch peněz nelituju. Když jsme šli na očkování, tak před námi byla dvě mimča, která dostala tu "normální" a když jsem slyšela ten hrozný řev (omlouvám se, ale fakt to byl děs), tak jsem se úplně zhrozila, že tam snad s malým ani nepůjdu... ale sestřička mi říkala, že ta "lepší" je daleko šetrnější a že to spousta dětí ani nezaznamená. A to byl i náš případ, prďola vůbec nezaznemal, že ho sestřička ďobla!! a dál se tlemil na paní doktorku 😵

viamka
24. jan 2007

mracik, to znamena, ze tvoje deti maju "len" zakonne ockovanie, alebo aj nieco ine? alebo aj to zakonne si zdecimovala?
co zltacka, kliest a pneumokoky?

"setrne" ockovanie abolvoval aj mojsyn a som bola pokojna, starsi mali vzdy pri DiTePer-ke teploty a opuchy.... tiez sme ju kupovali a nelutujem to....

mario
24. jan 2007

my sme sa očkovali pred dvoma týždnami tou šetrnou a je zdarma od 1.1.2007 , tá stará vakcína sa sťahuje z obehu do konca januára, reakcie neboli nijaké až na šialený plač, známej malý mal jeden den zvýšenú teplotu, je tam aj žltačka, ale len typ A, kliešte nie a ani pneumokoky, ale je tam haemophilus, očkuje sa po dovršení 3 mesiaca a druhá dávka po 5 mesiaci 😕

mracik
24. jan 2007

moje deti majú plné zákonné očkovanie, tam patrí už aj žltačka, proti tej sme očkovaní aj my s manželom, pretože sme zdravotníci.

očkovanie proti kliešť. encefalitíde, varicelle, chrípke považujem u zdravých ľudí už za prehnané, pretože prvé ochorenie je veľmi zriedkavé, s ostatnými si dieťa v drvivej väčšine prípadov poradí aj samo (takže tam už benefit neprevažuje nad rizikom dľa môjho názoru) a nejak si tú imunitu budovať musí 🙂

šetrná vakcinácia je fajn, my sme to nejak nestihli, tak sme to vyriešili, ako som písala vyššie

samuelko
24. jan 2007

my sme sa očkovali pred dvoma týždňami tiež tou šetrnou a žiadne teploty,hnačky a mrzutosť.To všetko nás obišlo.Áno od prvého je to zadarmo,ale aj keby nebolo určite by som mu dala pichnúť tú drahšiu.

musko
25. jan 2007

Aj my sme mali hexavakcínu, síce sme ju platili, ale to nevadí. Malý bol v pohode a my tiež. O mesiac nás čaká preočkovanie v roku a pol. Inak súhlasím s tým, čo píše mracik. Dieťa si musí nejako imunitu budovať a musí sa premoriť.S chrípkou si zdravý organizmus musí poradiť, nedarí sa mi presvedčiť akurát vlastnú rodinu, že je to zbytočné, takže naši sa očkujú á rok.... Ale je to ich voľba. My s mužom máme svoj názor.

ervotoc
25. jan 2007

zločin je aKURAT TAK to že vobec existuje ten článoček...

verulka
25. jan 2007

ervotoc, plny suhlas 😉
My tiez mame zaockovane len to povinne- napr. encefalitidu mame zakazanu, chripku tiez nedavam...Zltacku mame vsetci, nakolko nas tatino ju prekonal, tak sme mali ockovanie hradene statom- aspon nejaka vyhoda 😉

magg
25. jan 2007

Teraz som si precitala cely clanok, ten clovek je zda sa genius, do teraz nikto nezistil co je pricinou SIDS a autizmu a on to vysvetlil troma vetami. Uzasny clovek, skutocne, by som ho asi kopala. Takych mudrlantov mam najradsej, netvrdim, ze ockovanie je absolutne bezpecne a urcite zo sebou nesie nejake rizika, ale SIDS postihuje najma deti v prvom tyzdni zivota a potom od 2 do 6 mesiacov( co by som este chapala) ale do ukonceneho prveho tyzdna babatko nie je ockovane az tesne po tom

titkovamiriam
25. jan 2007

No pripajam sa aj ja,najskor som ani nechcela,lebo je to diskusia podla mna postavena na hlavu.mam tri deti absolvuju povinne ockovania a ani u nich a ani u deti mojich znamich sa nikdy nevyskytli take problemi ktore by ohrozili zdravie ci zivot deti.
Podla mna bolo viacej mrtvych miminiek ked sa neockovalo,ved si to ockovanie nevymysleli len tak preboha.
nedavame sa ockovat proti chripke lebo to je podla mna len komercia,ale proti zltacke sme ockovany-deti vela sportuju su so zvieratami tak pre istotu.

jita2
26. jan 2007

elliana,
taky myslím, že není nikde psáno, že očkování má spojitost s SIDS, to je hloupost a úplně souhlasím s HELIK, že budu rozhodně věřit všem pediatrům, než pochybným stránkám na internetu, kterým se rozhodně nedá věřit...vůbec bych se takovým nesmyslem nezabývala...

mario
26. jan 2007

mne to tiež pripadá absurdné, také sektárske, písať také články, aj lieky majú plus aj mínus a vlastne všetko je jin a jan, ja by som sa bála nedať deti zaočkovať 😅

viamka
27. jan 2007

vstup do mš, šk. taborov a inam je tiez podmieneny ockovanim a pri dnesnom dovolenkovom trende - ist vsade s co najmensim dietatom, mi pride ockovanie ako absolutna nevihnutnost!!! tento clanok vyvolal diskusiu aj o sposobe a typoch ockovania, nie len ci ockovat a ci nie a to mi pride super, ze sa o tom hovori - pise... mozno to bol ucel....

macik
27. jan 2007

nechci se vyjadřovat k článku, ale rozhodně bych nepřeceňovala názor pediatrů...bývala jsem jako dítě dost nemocná a lékaři se u nás dost střídali a pamatuju si jejich způsob jednání-naprostá většina z nich nepůsobila příliš profesně zaujatě, spíš jako úředníčci....nechci generalizovat, ale obecně bych řekla, že potkat doktora, který má opravdu zájem pomoci a ne jen udělat něco obecně doporučovaného, je docela zázrak...řekla bych, že spousta pediatrů o těchto věcech prostě nepřemýšlí, to co jim nalili do hlavy ve škole, berou jako dané...a tak to přece být nemusí....

zdůrazňuju ale, že také existují lékaři výborní, jak profesně, tak lidsky na výši, bohužel je jich málo...a takového bych se ptala...

k tématu si vzpomínám, že jsem před léty viděla dokument, kde mluvil lékař, který byl tématem velmi zaujatý a vlastní děti očkoval nedal...v té době mě to nezajímalo natolik, abych si zapamatovala jeho argumenty, škoda...dnes by mě to velmi zajímalo...

pollyanna
27. jan 2007

ja za par mesiacov snad skoncim medicinu 🙂 a svoje deti dam raz urcite zaockovat.Este mam v zivej pamati tu diskusiu, ktora sa strhla, ked sme na epidemiologii brali ockovania 😀 ale jednoznacne z toho vyslo, ze ockovat treba.
nie je to len o individualnej imunite toho dietatka, ale existuju aj deti, ktore proti niektorym ohoreniam nemozu byt ockovane a tie potom chrani "kolektivna" imunita, t.j. ze tu chorobu nemaju od koho dostat.
ten clanok je dost odveci...ako moze niekto tvrdit, ze ma nadchu z toho, ze ho v detstve ockovali....tak to nepochopim...a co sa tyka tej tbc, uz tam radsej neuviedli, ze u ludi, ktory dostanu tbc aj napriek vakcinacii ma tuberkuloza miernejsi priebeh...

danii
27. jan 2007

som jednoznacne za ockovanie... 😉 🙂 informovala som sa na to u lekarky hned pri prvej navsteve

dashak
27. jan 2007

Holky, já jsem měla zato, že očkování je povinné. Nemyslím tím samozřejmě encefalitidu atd., ale TBC, tetanus, obrna apod.