Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dá mi lekár potvrdenie, že po očkovaní sa nezhorší ekzém dieťaťa?

orsiko
22. feb 2016

Doktorka chce zaockpvat dieťa i keď sa jej zhorsil ekzém. Môžem si od nej vypitat pisomne vyjadrenie ze zarucuje ze po ockovani sa jej stav nezhorsi???
Ja som si ziadala odklad kým ekzém sa nekľudni ona vsak na mňa tlaci. Ďakujem za odpoveď.

evittam
22. feb 2016

@orsiko A kto je matka ty alebo tá lekárka - proste odmietni a hotovo - ty si zodpovedná za svoje dieťa. A vyjadrenie si vypýtať môžeš, ale určite ti ho nedá, nakoľko nič také ti zaručiť nemôže. A "tlačí" na teba? Prepáč, ale si nesvojprávna? Či akože kvôli tomu, že je to lekárka tak je "boh"?!

qwertxy
22. feb 2016

Môžeš jej to spomenúť, ale pochybujem, že takú vec ti dá. Ekzém sa jej objavil po očkovaní? Alebo s tým nemá súvis len ju nechceš dat očkovať keď ma asi i tak oslabenú imunitu keďže má ekzém? a berie na to nejakú masticku, prip. vnutorne pribiotika? Proste sa robí niečo aby ekzém zmizol? Zodpovedz si na otázky, v každom pripade doktorka ta do očkovania tlačiť nemôže, kedze ty môžeš odmietnuť všetky aj povinné, akurat ta musí nahlásiť. Môže ta taj maximálne upozorniť že potom sa už nebude dať očkovať - keďže niektoré typy očkovaní treba " stihnúť " do určitého veku.

prevenar
22. feb 2016

ockovanie je obrovskym zdrojom vzniku ekzemu ako takeho. ak sa ockuje dieta , ktore uz ekzem ma (co pre nasich lekarov nie je ziaden problem) , tak je zhorsenie stavu uplne bezne.

- odklad ockovania z pravneho hladiska neexistuje
- o ockovani / neockovani rozhoduje jedine RODIC. (nie lekar) cize dieta bude, alebo nebude ockovane podla toho , ako sa TY rozhodnes . moze na teba ktokolvek "tlacit" , staci si to nevsimat . staci nepodpisat informovany suhlas s ockovanim a nikto tvoje dieta nemoze zaockovat.
- nic jej vypisovat nemusis a ani podpisovat , co aj odporucam nerobit. ak nechces ockovat , oznam jej , ze o dalsie ockovanie nemas zaujem a tym to pre teba konci. lekarka nech si spravi zaznam do karty a nech si ho podpise sama aj so sestrickou. to uplne staci. ak bude nejaka drza a neprijemna , zmen lekarku, budes s nou mat jedine problemy. dnes sa uz najdu take s ludskym pristupom. 🙂
- VSTUP do skupiny - "Nesuhlas s povinnym ockovanim a rizika ockovania " najdes tam vsetko vysvetlene 🙂

sense
22. feb 2016

Ja by som sa spytala koznej co na to hovori...ja sice som za ockovanie a dcera je ockovana , ale byt na tvojom mieste by som ockovanie zvazila...moja dcere bol tiez diagnostikovany ekzem...a pre vsetkych protiockovacich neobjavil sa po ockovani...

katka1981
22. feb 2016

Mate zistene z coho ma ten ekzem? Vacsinou ma dieta problem s kr. mliekom. Testy vam robili? Ak je kojene, tak mu moze vadit mlieko, kt. pijete. Treba najprv zistit pricinu. Nedala by som teraz ockovat, lebo to moze len zhorsit.

alex999
22. feb 2016

Aj môj malý ma od narodenia ekzém, musím povedať, že som za očkovanie, ale ľutujem posledné očkovanie u malého, o 70% zhoršenie ekzému, odkladala som to a doktorka ma presviedčala , že to nevadi, kožná detto, no stalo sa. Ale mať ešte jedno dieťa a malo by ekzém, očkovať nedám.

zuska2001
22. feb 2016

myslím, že ti taký papier nedá. Skor sa ty viac zatni a proste očkovanie odlož. Jednoducho zavolaj do ordinácie a povedz, že neprídeš, alebo, si dačo vymysli - dieťa je choré, nestihli sme bus a pod. My sme očkovali v auguste - tiež sa mu exem zhoršil, ale pre nás to znamenalo, len červené líčka - viem, že iné deti majú exem horší. Vobec som si nevšimla, či sa mu to po očkovaní zhoršilo, riešili sme vysoké teploty a zábaly, takže koža bola druhoradá..

rakywanda
22. feb 2016

malá má atopický exém a kožná mi vyslovene nedoporučila očkovať v čase vzplanutia, treba počkať na kľudovú fázu. tiež na mňa pediatrička tlačila, že treba očkovať, lebo už mala 5 rokov, tak som jej s kľudom povedala, že to očkovanie je do konca 6 roku, čiže je tam rok čas a očkovať dám, až keď jej ustúpi exém. a bolo. ani nemrkla.
po očkovaní sa jej exém nezhoršil.

ajka30
22. feb 2016

urcite neockuj v case ked ma aktivny ekzem. Mne to kozna vyslovene zakazala, moze to mat velmi zle nasledky. Pockaj kym sa ekzem ukudni, nedaj sa odbit!

alaguema
22. feb 2016

a na čo ti bude to potvrdenie, ak očkovanie tvojmu dieťaťu ublíži?? Atopický ekzém je autoimunitné ochorenie, teda kontraindikácia očkovania. Každý zásah do imunitného systému je v tomto prípade veľké riziko. Vyhľadaj dobrého alergológa imunológa, ktorý ak bude pri zmysloch, tak ti vystaví potvrdenie o kontraindikácii, pre tvoju zadebnenú pediatričku, ktorú by som okamžite vymenila.

bonaqa2013
22. feb 2016

pochybujem že ti lekárka niečo také dá.... Ani náhodou. Však by išla sama proti sebe....ak je blbá lekárka, moc tlačí na Teba, tak ju vymeň.

majik66
22. feb 2016

podla mna ti neda...mohla si skocit ku koznej a odozit ockovanie....kazdy lekar, ktory vidi,ze s dietatom neje nieco ok by ockovat nemal....

evitka83
22. feb 2016

pisomne potvrdenie Ti neda, lebo nikdy sa nemoze zarucit ako zareaguje prave tvoje dieta. Moze Ti len povedat, ze nemalo by sa stat, lebo vo vacsine pripadov s tym problem nema...ale hold, vzdy sa vyskytne to 0,0001% a ty ani ona nikdy nevie, ci to nahodou nebude prave tvoj syn. Mna tiez doktorka tlacila do ockovania v stanovenom case, ja som si jednoducho presadila, ze ockovanie rozdelim do viacerych serii a s vacsim odstupom casu a nic mi nemohla. Hold, skratka som videla, ze moja dcera nie jezdravotne na tom 100% a ja ako MATKA som uznala za vhodne, ze to bude tak ako ja poviem a moze sa lekarka na hlavu postavit. Mozno by moja dcera reakciu nemala, ani keby bola ockovana podla standardneho ockovacieho kalendara, ale takto ju nemala 100%. Volba je vzdy na tebe. Ty si povinna dat dieta zaockovat, ale nemusis sa drzat striktne tabuliek. Aj ked teda ja osobne za ockovania som. To by musela mat neviem ake zdravotne problemy, aby som ju nedala zaockovat vobec.

seahorse27
22. feb 2016

Na 100% ti take potvrdenie ziadny lekar neda...nie je predsa vestica a nebude samu seba ohrozovat. A ty si svojpravna...ak mas pocit, ze ockovanie momentalne tvojmu dietatu uskodi a lekarke nedoverujes, tak odmietni ockovanie (nateraz) a zmen lekara. Nasa dr. by nas nikdy do ockovania netlacila - vzdy ak bol nejaky problem, ona sama trvala na odlozeni ockovania. Nepaci sa mi postoj vasej pediatricky, zmenila by som ju urcite.

heronka22
22. feb 2016

celkovo sa neodporúča očkovať keď ma dieťa ochorenie a keď je ekzém aktívny. keď to ešte aj kožná potvrdila tak to tvoja lekárka musí pochopiť a rešpektovať. Ty si rodič a jediný kto bude musieť riešiť následky si ty, nie lekárka! inak skús na to používať prírodnú kozmetiku, dcérka má ekzém na tvári a nám sa po použití krému pekne pokožka upokojí (ale používame pravidelne). držím prsty 🙂

zso
22. feb 2016

Ja som kvôli tomu menila doktorku. Druhá doktorka sama povedala, že by to nebol dobrý nápad, doniesla som potvrdenie od kožného že to neodporúča a bolo vybavené. MMR dostal minulý týždeň, hoci už má skoro 2,5 roka- ekzém má už pár mesiacov v poriadku, takže sme a odhodlali. A neboli žiadne komplikacie.

lauricka
22. feb 2016

myslim, ze nikto na svete ti nic nemoze zarucit po ockovani, tazko ti to niekto podpise. Pochybujem velmi. Ak sa ti dieta nezda v stave vhodnom na ockovanie, tak neockuj, dajte si odklad. Porad sa s koznou lekarkou alebo imunologico-alergickou...

andisko
22. feb 2016

mne takisto kozna odporucila neockovat, kym nie je ekzem v kludovej faze. takze prvu mmr som dala ockovat asi s polrocnym oneskorenim. ockovanie ekzem nezhorsilo.

kvieta
22. feb 2016

Moja dcéra dostala ekzém mesiac pred očkovaním v piatom roku. Očkovala som, keď bol ekzém bez zápalu, v kľudovej fáze. Po očkovaní sa ekzém pekne liečil, samozrejme to nepripisujem očkovaniu, len chcem tým povedať, že k žiadnemu zhoršeniu nedošlo. Nedaj sa ale dotlačiť k očkovaniu, kým ho nemá skľudnený.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli