Dali ste zaočkovať dieťa proti ovčím kiahňam?

beru30
10. dec 2010

Dali ste niekto zaočkovať dieťa proti ovčím kiahnam alebo sa chystáte? Včera nám to lekárka navrhla v poradni a môj manžel sa toho samozrejme chytil, lebo čo povie pani doktorka to je sväté, ale ja nie som o tom presvedčená. Ďakujem za radu a vase postrehy.

kaja73
10. dec 2010

určite nedam,ja nesuhlasim ani s povinnymi očkovaniami-hlavne MMR.Tieto choroby dieta zvlada pomerne dobre a ich prekonanie vyrazne posilnuje imunitu.Menej sa potom vyskytulu ine zavažne choroby ako rakovina ,či autoimunne choroby.A okrem toho to očkovanie nama celoživotny učinok.Ten sa straca po max 10 rokoch a potom v dospelosti su všetky tieto choroby horšie zvladnutelne.Napr. 30 ročna žena už nema imunitu na rubeolu a ani o tom nevie.Pritom v tehu to je nebezpečne.Osypky su tiež nebezpečne hlavne v dospelosti a my dospely,čo sme zaočkovani tak už imunny nie sme.O tomto sa verejne vobec nehovori.A do našich deti cpeme zbytočne hlink, antibiotika a dalšie dobroty nachadzajuce sa vo vakcinach.Manžel dostal od mladšieho syna ovčie kiahne a bol na tom ovela horšie ako on,pretože v detsve to telo zvlada lepšie.Očkovanim len posuvame chorobu do dospeleho veku,alebo sa potom očkuj cely život dokola.A napr. v Amerike sa zvyšil vyskyt herpesu zoster,čo je ten isty povodca ako pri ovčich kiahnach.Pričina je očkovanie celoplošne na kiahne,pretože ak je dospely človek v kontakte s dietatom čo ich prave prekonava,tak posilnuje aj vlastnu imunutu a znižuje u seba riziko toho herpesu.

ivett1
10. dec 2010

Ahoj, myslím, že je to prehnané, aby si dávala tak malého syna očkovať...najlepšie je, ak túto chorobu prekoná v čo najnižšom veku, aby získal imunitu, lebo čím príde neskôr, tým horšie sa s ňou vysporiada...a ak ho dáš raz zaočkovať, musíš v tom pokračovať...(po určitom čase znova) a hádam sa nebude očkovať celý život?...okrem toho, u nás zatiaľ táto choroba nie je taká agresívna, žeby sa na ňu zomieralo...akurát...ľudia vo vyššom veku majú s tým značné problémy..(môj bratranec bol dokonca chvíľu imobilný...práve ovčie kiahne mu to spustili...)..takže nech ich radšej rýchlo prekoná 😉

veronika81
10. dec 2010

nedám! načo? Je to detská, banálna choroba, deti ju prekonávajú oveľa jednoduchšie, čo sa nedá povedať o dospelých. A práve to očkovanie robí, odsúva chorobu do dospelosti 😠 Nemá to význam. Ak budeme mať v susedstve kiahne, určite pôjdeme na návštevu 😅 Zaručí mu to celoživotnú imunitu narozdiel od očkovania.

njonja
10. dec 2010

Ahoj, mne dnes hovorila moja deckarka, ze to nie je vhodne. Kiahne nie su take zavazne ochoroenie, aby ich deti nemohli v pohode prekonat (napokon sme ich mali skoro vsetci) a toto ockovanie vraj vyvolava pasovy opar, co je este neprijemnejsi ako kiahne a naskakuje detom herpes..Ja urcite nedam. (uz teraz liecim maleho z nepraznivych dosledkov ockovania, neprajem to nikomu..)

latvia
10. dec 2010

dala som

juliagregor
10. dec 2010

nedám očkovať kiahne a vo februári plánujem kiahňovú návštevu, rada by som všetkých troch mala naraz z krku, kým som doma ...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinex
10. dec 2010

ja som ockovat kiahne nedala,podla mna netreba detsky organizmus zbytocne zatazovat vsetkymi vakcinami 😠 😎

lienockaa
10. dec 2010

nedala som syna a nedam ani dceru..nam to dr. v poradni ani nenavrhla, kiahne vnima ako beznu detsku chorobu a tak ju vnimame aj my..😉myslim, ze na niektore ockovania sa treba pozerat so zdravym sedliackym rozumom..je toho velmi vela, proti comu sa uz ockuje..

brisilda
10. dec 2010

ja som o ockovani uvazovala v case ked som otehotnela no rozmyslela som si to 😉 a maly chytil kiahne ked sme prisli domov s porodnice ☹ nastastie maleho nenakazil a kiahne sme prekonali v pohode 😉

zucha
10. dec 2010

ja som nedavala. Po porade s nasou detskou sme sa dohodli, ze ak to deti neprekonaju do nejakeho veku cca 12-14 rokov, potom dame zaockovat, lebo ak ich dostanu ako dospeli, tak mozu mat vazne nasledky na zdravi. U zien, ak by ich dostali v tehotenstve, hrozi vazne poskodenie plodu a u muzov v dospelosti impotencia.
A to, ze das zaockovat este neznamena, ze ich nedostanu. Mozu ich dostat, ale udajne by mali mat lahsi priebeh, ale to uz tazko posudit, kedze nik nevie, aky priebeh by mali normalne.

ani3012
11. dec 2010

@beru30
kiahne moje deti prekonali minulý rok cez vianočné sviatky. Evička mala 7 mesiacov a Patrik 6 rokov a bez nejakých väčších problémov .
Nad očkovaním som uvažovala keď som ostala tehotná s Evičkou ,ale nakoniec mi múdra p. sestrička povedala,že aj keď sa zaočkuje,tak to neznamená,že ich nedostane...tak nebolo o čom 😉

vefi89
1. jan 2011

ja by som sa opýtala, či budeme zachvilu očkovať aj kvôli prechladnutiu alebo angíne. je to taká istá detská choroba, na ktorú sa neumiera

traktor
1. jan 2011

nedala som a ani neuvazujem, mame len povinne ockovania

helenkasabinka
1. jan 2011

nedala som a ani nedam,podla mna je to bezna choroba ,ktorou si kazde dieta raz prejde a podla nie je najlepsie davat na vsetko len ockovat deti,niekedy tie ockovacie latky su horsie ako samotna choroba....nas rodicia toez nedali ockovat a tu sme.Je dokonca samozrejme lepsie ak si tym dieta prejde skor 😉 😉

takze ja s tymto ockovanim nesuhlasim 😝 suhlasim s babami,ktore pisu ,ze nedali ockovat a su proti tomu 😉

inna7
1. jan 2011

raz som sa na kúpalisku zoznámila s jednou mamičkou...obe jej dcérky (3 a 6r) mali škaredé jazvy po celom tele vrátane tváre..vravela, že prekonali veľmi ťažký priebeh ovčích kiahní a takto to dopadlo.... hrozné jazvy....vtedy som sa rozhodla, že dám deti určite zaočkovať....dcérku som aj dala...no mala asi všetky nežiadúce účinky uvedené v letáku....trvali skoro 3 týždne....horúčky, nechutenstvo - skoro nič nezjedla..... podráždenosť, vyrážka ...atď atď.....
takže potom som to oľutovala a druhú dávku som jej už nedala... 😒 očkovanie by malo zmierniť priebeh choroby....

tami_tami
1. jan 2011

nedala som a ani nedam... ovela horsie ako samotne kiahne a ich priebeh je podla mna to ze sa to nasilu ockovanim dusi v tele co si myslim ze moze v buducnosti vyvolat ovela horsie a vselijake zmutovane reakcie v spojitosti s inymi chorobami... je to bezna detska choroba nicim nie je nebezpecna.... vacsina sme si tym presli a sme tu... osobne neuznavam tieto nepovinne ockovania... 😉

andika10
1. jan 2011

nie, nedam očkovať, asi pred 5 dňami som bola na kiahňovej návšteve, dufam že to chytili a budeme to mať z krku

gretkab
3. jan 2011

Moja vtedy rocna neterka skoncila po kiahnach v nemocnici so zapalom mozgu - takze mozno bezna detska choroba, ale nie u kazdeho ma uplne pohodovy priebeh. Takze ja som deti ockovat dala, ja mam z kiahni paniku (aj ked by som teda bola najradsej, keby ich napriek ockovaniu prekonali v nejakej uplne lahkej forme).

abbey1
3. jan 2011

Malá mojej netere skončila s kiahňami na infekčom s horúčkami a chytenými ladvinami.Podotýkam,že bola proti kiahňam zaočkovaná.Čiže komplikácie môžu byť vždy-či už o očkovaných alebo neočkovaných detí.Ale nezaočkované deti aspoň nedostanú ktovie akú a možno ešte aj neúčinnú vakcínu.Takže jednoznačne neočkujeme.

masinka
3. jan 2011

ja som dala obidve baby zaockovat, obidve davky zvladli bez akychkolvek vedlajsich priznakov (ani len zvysenu teplotu nemali) Bez problemov sme zvladali aj vsetky povinne ockovania.. S doktorkou sme sa dohodli, ze ked im niekedy v puberte bude brat krv, tak im da skontrolovat aj protilatky proti kiahnam - pre pripad ze by casom klesali....

ked som robila Au-pair, vsetky tri "moje" deti - 2,4 a 6 rocne - mali kiahne - vzdy cca po tyzdni to vypuklo u dalsieho, takze 5 sialenych tyzdnov . otrasny priebeh, vysoke teploty, pupaky vsade - vo vlasoch, v puse - tyzden nejedli, lebo ich to stipalo, najmensiu som mala na kolenach a drzala jej rucicky aby si tvaricku nerozskriabala a ona sa chudatko krutila a skrabala si o mna chrbat..... ostali im skarede jazvy...
kolegynina dcera ma po kiahnach uplne znicenu imunitu....

to boli moje dovody preco som ich ockovat dala, ale tiez ked si predstavim ze by som v dnesnej dobe mala ist na mesiac na OCR, tak by ma zamestnavatel asi nepochvalil :-/ (ja som mala kiahne ako stvorrocna cez Vianoce a moja mama isla k sefovi na kobercek ze si to vymyslela,aby mohla doma piect kolace )

zuzanocka
3. jan 2011

nie, nedala, ani proti rotavirom, zltackam a ostatnym pliagam, o ktorych mi hned pri prvej navsteve doktorka dala plnu naruc letakov 😠 😠

jarra
3. jan 2011

Ja som nedala a malá ich už mala teraz v júni, akože sranda to nie je, lebo tiež mala vyrážky aj v puse a ťažko sa jej jedlo. Ale netrvá to dlho a dá sa to zvládnuť. Tiež mi lekárka navrhla očkovanie keď bola menšia a uvažovala som o tejto možnosti, ale nakoniec neľutujem, že som ju nedala. Už to má za sebou a má pokoj. Tiež som počula, že to má účinnosť tak 10-11 rokov a potom to treba preočkovať a to nebudem riskovať, nie je sranda aby to dostala v dospelosti alebo nedajbože v tehotenstve.

bobocka
4. jan 2011

kiahne zaockovat nedam.mame povinne ockovania a z nepovinnych som dala rotarix (rotaviry) a este dam hepa A ,ale inac nic ine nepovinne neplanujem.kiahne su u maleho dietata v pohode.horsie je to s osypkami.kiahne deti celkom ok zvladaju.isto by som nedala dieta nasilu k dietatu s ovcimi kiahnami nech to chyti-to je trosku zvlastne pre mna nanutit dietatu chorobu.a uz vobec by som tak nerobila s dietatom pod 3 roky.ak ma dieta kiahne dostat,tak ich dostane. a ak ich maly do 15 rokov nedostane.,tak ho dam potom zaockovat.lebo dospeli sa s tym tazsie vyrovnavaju,tazsie to znasaju.ale teraz isto zaockovat nedam🙂

miruska15
7. jan 2011

moja dcera dostala take kiahne ze mala oslabenu imunitu 3 roky.strasne ju oslabili a lepili sa na nu vsetky choroby bola som zufala a preto som si povedala ze mat este jedno dieta dam ho zaockovat.dalsie dieta prislo a bola som rozhodnuta zaockovat,ale potom som rozmyslala ze naco ked starsie deti ich mali a dcera bola ekzematycka takze asi preto taka reakcia.a je pravda ze uz to povinne je dost zatazujuce pre detsky organizmus.Takze nie nedam

zuzkap2
7. jan 2011

nedala som a ani som neuvazovala a dnes su uz moje vsetky tri deti po kiahnach bez vacsich tazkosti a bez teplot, zato kamarat 25 rocny, ktori bol unas ked sa starsi syn prvy krat vysypal lezi v posteli zo 40 horuckou a vysevom na celom tele,kedze ako dieta ich neprekonal

nana85
7. jan 2011

ja urcite zaockovat proti kiahnam dam,teda ak ich nedostaneme dovtedy.nie kazde dieta ma lahky priebeh tejto choroby a ludia sa toho podla mna zbytocne obavaju.teraz sa to da dokonca spojit s povinnym ockovanim proti mumpsu ,rubeole a osypkam,ak je dieta mensie.ja si myslim ze casom bude aj tak povinne,ako su aj tie vyssie uvedene.naco sa trapit ked netrebatento virus aj tak do tela potrebujes,bud zaockovanim,alebo prekonanim choroby.

jaaty
7. jan 2011

Ja som dala našu Hanku pčkovať predovšetkým preto, že som bola tehotná (známa prišla o bábätko v tehotenstve práve kvôli kiahniam) a tiež som si povedala, že ak mám predísť jedne nepríjemnej chorobe - a to kiahne so svojim svrbením, teplotami, prípadnými jazvičkami ☹ sú- tak tak urobím.
Viem, že koľko ľudí, toľko názorov, ale ja som dala Hanku zaočkovať aj proti všetkým nepovinným očkovaniam nebanujem ani jedného. Je z nej zdravé dieťa, ktoré všetky očkovania zvládla bez akejkoľvek negatívnej reakcie a istota je istota.
Nesúlasim s názormi, nechať to na "prírodu", pretože v súčasnej dobe mi už v "prírode" bohužiaľ nežijeme a "novej" netvrdím, že správnej dobe sa prispôsobiť musíme. Nič iné nám neostáva 😉
Toľko môj názor 😉

nadhera
7. jan 2011

presne pred rokom dostal starsi kiahne v skolke - 3/4 triedy bola doma , od neho dostal mladsi, takze to mame za sebou v uplnej pohode - par vyrazociek, fenistil, tekuty mentolovy puder. Bolo mi vsak smutno, ked obaja stali pri okne a pozerali na deti , ako sa pred blokom sankuju. Vtedy mali 2,5 a 1,5 roka.

ikika
17. jan 2011

Caute baby,

viem, ze tato otazka je zalozena za inym ucelom... no nazov koresponduje, tak sa spytam... 🙂
@beru30 dufam, ze Ti to nebude vadit, kedze je tu uz dost vela odpovedi na Tvoju otazku, diky... 🙂

Moja mala ma 4 mesiace... boli sme v kontakte s nasim bratrancom, ktoremu sa dnes objavili kiahne... nasa ma ist o 2 dni na prve ockovanie (prve mimo tbc z porodnice, myslim, ze ide o hexa vakcinu)... bol niekto, kto bol v inkubacnej dobe ockovany???

Samozrejme, budem volat nasej pediatricke, len chcem vediet, ako ste to riesili vy... aby som vedela aj mimo nazoru pediatricky...

Diky.