Dať zaočkovať ročné dieťa proti prasacej chrípke?

matata123
24. nov 2009

prosim vas o radu...
som zufala.. zajtra mam ockovat svojho 12mesacneho syna 🙂 proti tomuto virusu ☹ a neviem ci robim dobre.. ☹ dali by ste zaockovat svoje dieta na mojom mieste?? 😲 som v zahranici a tu uz vo velkom ockuju deti tehotne zeny a chorych ludi... ja neviem... 😨 citala som par komentarov na tvnoviny.sk 😖 a neboli velmi povzbudzujuce.. 😖 prosim mamicky a oteckovia... skuste mi poradit.. ozaj neviem co mam robit.. bojim sa ze ked ho zaockujem tak ze sa mnu nieco stane.. 😢 ale na druhej strane co ak to moze naozaj pomoct 😉 a ta vakcina ozaj pomoze????? 😒 😒 😒 😒

agatkag
21. dec 2009

20.12.2009 Čo vieme o vakcíne Panenza, ktorou sa na Slovensku začalo očkovať proti "prasacej chrípke"? V prvom rade, používajú sa, žiaľ, viacdávkové balenia, kde každá dávka obsahuje vysokú dávku ortute v podobe 45 µg thimerosalu. Po druhé, klinická skúška bezpečnosti zahŕňala len 146 osôb a trvala len 7 dní. Po tretie, bezpečnosť pre tehotné ženy a ich bábätká nebola skúmaná.

danu
22. dec 2009

janulcek • Dnes o 11:41
Ja som v 26tt a mám dilemu či sa dať zaočkovať alebo nie??!!!!!Ohláste sa babenky ktore ste to už podstúpili...Dakujem

janulcek • Dnes o 11:52
alebo možte napísať aj tehotne ktore nie ste zaočkovane,ako sa k tomu staviate????

cmulinko
30. dec 2009

Irsko sa dokonca netaji tym,ze maju par pripadov ked tehotna zena po zaockovani potratila,ale stale sa ohanaju tym,ze ze je to vraj nepatrne mnozstvo a vakcina je bezpecna.tieto 2 teorie si absolutne protirecia.Mne staci jediny pripad potratu na to,aby som uverila,ze je to maximalne nebezpecne pre tehotnu zenu.To sa akoze caka na viac potratov,kym to zakazu davat tehotnym zenam?Kolko neziaducich ucinkov musime nazbierat,aby sa vakcina stiahla z obehu?A neznasam vyhovorky,ze potrat nemusel byt nasledokm ockovania.....nemusel,ale bol.

ikke
5. jan 2010

edita84 • 1d, snž • Dnes o 07:48
Ahojte maminy včera som bola u dokiny s malou a ona mi oznámila že je na zozname ktorý dostala od regionálneho zdrav., na tomto zozname sú detičky ktoré môžu dostať vakcináciu na tento vírus. aký máte na túto vakcínu názor dali by ste zaočkovať svoje detičky?

blau • 1d • Dnes o 08:41
Nie...nedala

leniciatko • 2d • Dnes o 08:41
ja som sa nedala zaočkovať- a to mám nariadené z práce a tiež sme mali objednané vakcíny. deti tiež nie sú,a ani nikto z našej chalupy. podotýkam,že s chrípkou h1n1 som v kontakte skoro denne a zatiaľ -našťastie som ju nedostala a ani domov nedoniesla.

edita84 • 1d, snž • Dnes o 08:47
aj ja som odmietla lebo tejto vakcíne nejak nedôverujem a ani doktorka mi to neodporúčala ved chrípkové obdobie bolo na začiatku októbra a my aj tak nechodíme na miesta kde by to mohla malá dostať

mywiel • 1d, snž • Dnes o 08:49
V ziadnom pripade.

mirka414 • 1d • Dnes o 08:59
nie!

iwusska • 3d • Dnes o 09:00
ja by som urcite nedala zaockovat ani seba ani nikoho z mojich blizkych touto novou vakcinou, pretoze je to stale len experiment...podla mna dost ludi zomiera aj na klasicku chripku ak je organizmus oslabeny a pridruzia sa nezelane komplikacie....a z tejto "novej" chripky sa robi zbytocne velke halooo, ved sme tu mali uz sialene kravy, vtaciu chripku a teraz sa kam podeli?

mywiel • 1d, snž • Dnes o 09:04
U nas to mal moj synovec ma 7 rokov a to bol v kontakte so svojou 4 mesacnou sestrou a vsetko je ok. vyliecil sa normalne za dva tyzdne.

edita84 • 1d, snž • Dnes o 09:12
no ved to lebo v telke to tak strašne nafukujú ja som sa pýtala mojej obvodnej dokiny a ona hovorila že sa ničoho netreba báť áno naskytnú sa komplikácie ale tie môžu byť aj u obyčajnej nádchy alebo inej chorobe.

mywiel • 1d, snž • Dnes o 09:31
Este som sa pytala gyndosa, ze planujeme dalsie babo ci sa mam dat pred tehu zaockovat a on mi vyslovene povedal, ze nech neblaznim, ze nie!

edita84 • 1d, snž • Dnes o 09:36
jáj nestraš aj my chceme druhé a ani ma nenapadla táto možnosť

kamilecka • 2d • Dnes o 13:08
Ahojte
chcem sa opytat,ako riesite ak vam dieta chodi do skolky? Date ho tam,alebo radsej nechate doma,pre istotu?

blovitc120 • 1d • Dnes o 14:07
Nedala by som, ale nezda sa vam, ze je tu tych tem o h1n1 nejako vela? Toto je uz stvrta ak dobre ratam

markiza
5. jan 2010

edita, ockovat by som nedala ani seba ani moje deti. dcera chripku podla pediatricky prekonala, strasiaka z nej robia media. napriklad spanielsko zakupilo 37 milionov vakcin, zatial je zaockovanych len 3 miliony ludi, nenaplanil sa ani predpoklad, ze sa daju zaockovat vsetky rizikova skupiny co by bolo 10 milionov ludi. teraz premyslaju co s vakcinami, bud ich pokuknu vsetkym a zadara, alebo daruju chudobnym krajinam tretieho sveta ako to prave urobilo belgicko alebo odlozia do dalsej sezony... absolutne z toho nemam dobry pocit. skoda milionov eur, ktore sme za ne vyvalili. 🙄

erikasadek
5. jan 2010

markiza, francuzi 94 milionova len 5 milionov zaockovanych no co ti bud
em hovorit..

tolko vyhodenych penazi.. do certa..
a na chripku A zomrie 200 ludi tu v fr
a na sezonnu 2000 miliony az 6 milionov rocne tak si to prepocitaj.. 😠

romana29
5. jan 2010

Určitě bych sebe ani nikoho z mé rodiny nepřemlouvala, aby se nechal očkovat.
Máti pracuje ve zdravotnictví, všem nabídli, aby se zdarma naočkovali a nikdo nechce. Proč? Protože mezi vakcínou proti prasečí chřipce je jedna "vadná sada" a nikdo neví, kde je 😉 , super, ne? Možná je v ČR, možná né. Než mě tu začne někdo pranýřovat, tak říkám, jak jsem slyšela. Nevím, jestli to je nebo není pravda, jestli je to nějaká fáma, ale neriskovala bych to.
Jinak já bych se nenechala očkovat ani proti normální chřipce, je to zbytečný - pro potencionálně zdravého člověka, pro ty, kdo mají oslabenou imunitu nebo tak, to beru, ale jinak zdravý člověk si s chřípkou poradí.

vodnarky
5. jan 2010

edita-nedame sa zaockovat a ani nasu dcerku nedame..zatial klopy..klop sme vsetci zdravi..snazime sa predchazdat proti chorobe tym najobycajnejsim sposobom..a to:vela pit,jest vela ovocia a zeleniny a umyvat si casto ruky.. 😉

ikke
9. jan 2010

tiana • 1d • Dnes o 15:16
ahojte maminy, zijeme v UK a obdrzali sme od lekara list, kde nam velmi doporucuju ockovanie pre nasho syna. Mam ale dilemu ci ho zaockovat, alebo nie. Dali ste svoje dieta zaockovat? Date ho zaockovat, rozmyslate o tom? A ked ste dali, ako to znasalo vase dietatko? Bolo vsetko ok?
Prosim poradte. Najprv som bola za nie, ale teraz ked citam v novinach kolko ludi podlahlo tejto chorobe, kolko ludi je nakazenych, skutocne rozmyslam nad tym, ze ho dam zaockovat.

cmulinko
9. jan 2010

Myslim si,ze nikto okrem teba sa nemoze rozhodnut o zdravi tvojho dietata.Niektora matka s tym nema problem zaockovat a niektora bojuje aj za to,aby sa zrusili povinne ockovania nie to este proti prasacej chripke.Nazory su rozne,ale podla nazorov na tomto fore je viac matiek proti ako za.Ja som dostala tiez list,lebo sme tiez v zahranici a ja som sa rozhodla moje deti nezaockovat.

petot
9. jan 2010

Podla prieskumu SME, z fakultných nemocníc v SR sa zaočkovali len 3% zdravotníkov. http://www.sme.sk/c/5182237/sef-hygieny-sa-cudu...

pancake
3. feb 2010

tak sa pridavam do klubu.
aj mojmu synovi prisiel dopis ze ho mame ist dat zaockovat a ja som teraz v rozpakoch.neviem o vakcine nic. 🙄

mywiel
3. feb 2010

Vela krajin nakupilo vakciny za drahé peniaze a teraz ich treba minut, lebo poistovne im preplatia len tie ktoré zaockuju, je to jeden velky podvod a hnusny biznis. 😠

radka.m.
3. feb 2010

ahoj,tak vy se můžete alespon rozhodnout,můj manžel je vojenský policista a očkování dostali nařízené 😠 😠 😠 ,to nemají komu dát ty vakcíny,co zbytečně nakoupili a stálo je to zbytečně moc peněz,no jsem zvědavá,jak to dopadne,už se proti tomu ohradil i náš prezident Klaus 😝 😝

petot
3. feb 2010

radka.m: Dopadne to dobre. Klaus sa za vás postavil, povedal, že on ako vrchný veliteľ nedovolí robiť z príslušníkov armády pokusných králikov. A že ak to chce vláda tlačiť ako povinné, tak nech nastúpi všetkých 17 ministrov pred kamery a idú príkladom. Ale okrem ministerky zdravotníctva sa zatiaľ nik do toho nehrnie 🙂 Premiér ČR povedal, že sa nezaočkuje, "lebo sa nepovažuje za osobu dôležitú pre chod štátu" 😀

Potom sa Klaus opýtal hlavného hygienika, nech mu záväzne povie, či momentálne v ČR prebieha pandémia 😀 Že ako vrchný veliteľ ozbrojených síl to potrebuje vedieť 😀 😀 Nakoniec to vyzerá, že povinné to nebude.

Všetky linky nájdeš na úvodnej strane rizikaockovania.sk zoradené chronologicky.

radka.m.
3. feb 2010

petot-já už mám pročtené ty rizika očkování,já nejsem ani zastáncem povinného očkování u dětí,jenomže u těch dětí to jde posouvat,alespon,kdežto tady u manžela,no,kdyby to odmítnul a dal to k soudu,tak věřím,že by to nakonec stejně vyhrál,ale znáš to,jaká je pracovní situace v dnešní krizi,pokud se jim někdo nehodí,kdo je slepě poslouchá,tak si vždycky něco najdou,aby ho mohli vyhodit,tak fakt doufám,že to nakon ec nebude tak horké,utratili spoustu peněz za ty vakcíny a ted n evědí,co s nimi,protože je nikdo nechce 😝 😝