Dať zaočkovať ročné dieťa proti prasacej chrípke?

matata123
24. nov 2009

prosim vas o radu...
som zufala.. zajtra mam ockovat svojho 12mesacneho syna 🙂 proti tomuto virusu ☹ a neviem ci robim dobre.. ☹ dali by ste zaockovat svoje dieta na mojom mieste?? 😲 som v zahranici a tu uz vo velkom ockuju deti tehotne zeny a chorych ludi... ja neviem... 😨 citala som par komentarov na tvnoviny.sk 😖 a neboli velmi povzbudzujuce.. 😖 prosim mamicky a oteckovia... skuste mi poradit.. ozaj neviem co mam robit.. bojim sa ze ked ho zaockujem tak ze sa mnu nieco stane.. 😢 ale na druhej strane co ak to moze naozaj pomoct 😉 a ta vakcina ozaj pomoze????? 😒 😒 😒 😒

jarka007
26. nov 2009

Neockujeme, uz me ju prekonali ;). Na zaklade vlastnej skusenosti ti mozem odporucat, aby si to naozaj zvazila.
Mna vobec nezasiahla (denne sa ladujem Cckom), mazel lezal 2 dni s bolestami a "horuckou" 37. (Neviem, ale aj vasi muzi ked maju co len trosku zvysenu teplotu, takn zalahnu ako drevo ?) No s deti lezali cca 3 dni z horuckami okolo 40ky. Chudatkovi najmladsiemu este ostal velmi skaredy dusivy kasel, takze s nim este budeme musiet ist na kontrolu.
To Vam naozaj chodia pozvanky na ockovanie :O?

sqalen je relativne nova latka, pouzivana od r. 97, velmi casto oznacovana ako "moderna", ktora sa ziskava zo zralokov (pecen ?) ma vyvolat lepsiu imunitnu reakciu organizmu. Zatial sa nepreukazalo, ze by sposobovala akekolvek problemy, napriek tomu este nie je az tak dlho testovana, aby sa mohlo s istotou povedat, ze je uplne bezpecna.
thiomersal snad pozna kazdy, uz dost dlho sa v ockovacich latkach nepouziva, kvoli podozreniu s roznych neziaducich ucinkov, medzi inymi aj autizmus. Prave preto sa to kritizuje, ze sa bojovalo, aby nebol v ockovacich latkach a teraz ho tam potichu supnu znova 😝 .
V kazdom pripade sa pre istotu neodporuca tehotnym ockovat vakcinami s tymito latkami. Existuju aj vakciny bez nich. Su vsak drahsie a pokial som informovana maju aj viacej lokalnych neziaducich ucinkov.

neodpisovala som to zo ziadneho portalu, pisem iba co si pamatam s roznych rozhovorov, reportazi s lekarmi a biologmi. takze bez zaruky 🙂.

aurecon
26. nov 2009

Myslíte, že jak někdo už měl prasečí chřipku, tak ji může dostat znovu? Asi jo, že?

ikke
26. nov 2009

aurecon, vraj nie...

podla informacii, ktore mam ja, sa squalen tvori aj v ludskej peceni
a suvislost medzi thiomersalom a autizmom zatial nebola dostatocne preukazana

blue04
26. nov 2009

ano janka 007,pokial mas odma chronicky chore dieta,tak ti vakcinu uprednostia a nie len dieta,aj dospelych ludi s vaznymi zdravotnymi chorobami

petot
26. nov 2009

ikke: Squalén je bežnou súčasťou niektorých tkanív tela, napríklad kĺbov a nervových vlákien. Problém nastáva, keď sa ocitne kdekoľvek inde. Vtedy privádza imunitný systém k nepríčetnosti. Veď preto sa vlastne používa ako adjuvans, a preto si ho tak pochvaľujú, akú silnú imunitnú odozvu vyvoláva.

Problém je, že imunitný systém sa môže obrátiť proti squalénu aj inde v tele a rozoberie kĺby a nervové vlákna. Squalén sa používa na vyvolanie experimentálnej artritídy a roztrúsenej sklerózy u laboratórnych zvierat. U ľudí ich môže vyvolať tiež. Najznámejší je vyvolaním Syndrómu zálivu, ktorý dostali americkí vojaci krátko po masívnych očkovaniach a niektorí sa preto do Zálivu ani nikdy nedostali, keďže museli byť hneď hospitalizovaní. 100% testovaných vojakov so Syndrómom malo autoprotilátky proti squalénu.

Gary Matsumoto, Vaccine A-The Covert Government Experiment That’s Killing our Soldiers and Why GI’s are Only the First Victims. http://www.vaccine-a.com/excerpt.html

Carlson et al. The Endogenous Adjuvant Squalene Can Induce a Chronic T-Cell-Mediated Arthritis in Rats. Am J Pathol. 2000 June; 156(6): 2057–2065. PMCID: PMC1850095

Robert F. Garry, Ph.D., Professor. Statement for Hearing Record. The House Subcommittee on National Security, Veterans Affairs, and International Relations. January 24, 2002

Whitehouse et al. Squalene is an auto toxicant inducing polyarthritis in rats and immunopathies in man. NHMRC, Monday Abstracts, Free Communication Crais. Aust H&MR Congress 2002

petot
26. nov 2009

Bezpečnosť thimerosalu pre ľudí nebola NIKDY preukázaná. Keď to konečne vyšlo najavo začiatkom 80. rokov, čiže po 5 desaťročiach masívneho používania aj u detí, bol to taký prúser, že odvtedy úrady aj firmy robia všetko preto, aby všetky riziká ututlali. Ináč by totiž museli padať hlavy, a v USA by to mohlo byť aj doslovné.
Pre lepšiu ilustráciu záznam z výsluchu Kongresu:

https://www.youtube.com/watch?v=id-gGYQihaM

Úplne stačí povedať, že ešte do roku 2008 detské vakcíny na Slovensku obsahovali toľko ortute, koľko podľa limitu EPA nesmie človek ani len zjesť, ak nemá aspoň 250kg. Niektoré dospelácke vakcíny ju obsahujú stále (najmä DT, niektoré chrípkové, HepB apod).
Ortuť v mozgu robí toto:

https://www.youtube.com/watch?v=cTbCZNehbPw

Súvislosť s autizmom bola medzitým viackrát dokázaná:

Geier DA, King PG, Geier MR. Mitochondrial dysfunction, impaired oxidative-reduction activity, degeneration, and death in human neuronal and fetal cells induced by low-level exposure to thimerosal and other metal compounds. Toxicological & Environmental Chemistry 2009 June 4;91(4):735-749.

Štúdia dokazujúca 9-násobné riziko vývojových problémov u detí očkovaných Hep.B vakcínou (s obsahom thimerosalu). Carolyn Gallagher and Melody Goodman. Hepatitis B triple series vaccine and developmental disability in US children aged 1-9 years. Toxicological and Environmental Chemistry, 2008 Sept-Oct;90(5):997-1008.

Štúdia o súvislosti vývojového poškodenia mozgu s otruťou vo vakcínach. Hewitson L et al. Delayed acquisition of neonatal reflexes in newborn primates receiving a thimerosal-containing Hepatitis B vaccine: Influence of gestational age and birth weight. Neurotoxicology 2009 (v tlači), doi:10.1016/j.neuro.2009.09.008.

(Uvádzam len niektoré štúdie, nemôžem sem uviesť všetky, bola by z toho tapeta)

Širší pohľad na poškodenie mozgu očkovaním: http://articles.mercola.com/sites/articles/page...

mufinka1
26. nov 2009

tak ja ziju v UK, kde je preci jen problem se swine flu vetsi nez treba v CR nebo SR a i tak se ockovat nedavame. Muj doktor mi na otazku, jestli by naockoval svou tehotnou manzelku a male dite rekl : Uprimne? Ja bych to sve rodine nedal..takze to pro me byl rozhodujici faktor ( plus to, ze nabizeji pouze vakcinu s adjuvananty, ktere nejsou prokazane jako bezpecne v tehotenstvi ) podle doktora se proste nevi jake to muze mit nasledky v z dlouhodobeho hlediska ...

petot
26. nov 2009

ikke: Ešte k "občianskemu združeniu" a "inžinierovi": Je smutné, že dobrovoľníci, často s technickým vzdelaním, majú v tomto štáte ďaleko väčší priamy prehľad aktuálnej vedeckej literatúry ohľadom očkovania, než drvivá väčšina lekárov, dokonca aj spomedzi tzv. expertov. Už veľakrát som videl, ako argumentácia "odborníkov" bola založená len na opakovaní mýtov a 50 rokov prekonaných povier, a argumentácia "laikov" sa opierala o citáciu vedeckej literatúry. Ja osobne si dokonca vôbec nespomínam, že by "odborníci" dokázali použiť akýkoľvek vedecky preukázateľný argument. Skutočne, nespomínam, a to som sa takýchto debát párkrát zúčastnil.

Nakoniec však, kým sa budú lekári spoliehať na obohraté rozprávky a informácie predžuté farmakopriemyslom alebo jeho tichými spojencami, bude zdravotníctvo vyzerať tak ako vyzerá, a kým sa na ne budeme spoliehať my, tak aj zdravotný stav našich detí pôjde naďalej dolu z kopca.

Tu je jedna ukážka "diskusie" "laika" voči "expertovi": http://www.ockovanie.org/reakcia-na-rozhovor-ba...

petot
26. nov 2009

Video o ortuti v mozgu nájdete v origináli (EN) tu: http://commons.ucalgary.ca/mercury/
alebo tu:

https://www.youtube.com/watch?v=VImCpWzXJ_w
bambusko
26. nov 2009

skvalen je medziprodukt metabolizmu steroidov. bezne sa vyskytuje v olivovom oleji, pridava sa do potravinovych doplnkov i kozmetiky

mywiel
26. nov 2009

Tato vakcina obsahuje adjuvanty ako hydroxid hlinitý, Thimerosal (ortuť, soľ toxicka pre nervový systém), skvalén, stopy antibiotík 😖

mywiel
26. nov 2009

Jarka ano pozvanky chodia aj nam vo Svajciarsku ale my na ne kasleme. 😝 😅

tana74
27. nov 2009

Toto som si práve vypočula, neviem, či to tu už niekto nepridal: http://tvina.sk/index.php?program=2&video=1235

smudlinka10
27. nov 2009

Hlásím,že můj tatínek jako chron. nemocný šel na očkování a zatím o.k. 😉 😉

petot
27. nov 2009

bambusko: V prírode majú veci svoje miesto. Krvná zrazenina na porezanom prste = záchrana pred vykrvácaním, krvná zrazenina v mozgu = porážka. Vzduch v pľúcach = výborná vec, bublinka v žile = čakajte pohromu.

Vezmi si svoje obľúbené jedlá a nápoje a zváž, že väčšinu z nich by si injekčne nerozchodila. Platí to aj o kozmetike.

Squalén v žalúdku = bežná súčasť stravy, squalén pod kožou = katastrofa (autoimúnna artritída, myelitída atď), squalén intramuskulárne = zahrávanie s ohňom (viz predch. bod).

suziad
27. nov 2009

pripadam si ako v nejakom filme http://www.prop.sk/novinarka.html

vodnarky
6. dec 2009

zdravim mamicky..tiez zijeme z nasou 21 mesacnou dcerkou v irsku a pred 3 dnami mi prisiel list,ze mam dat zaockovat nase slniecko..ked som si precitala o tom,co tie vakciny obsahuju a jake mozu byt z toho nasledky,dostala velky strach.. 😖 😨 ☹ velmi sa bojim o nase slniecko,aby nam neochorela,ale po tom co som sa docitala,ju nedame zaockovat..

erikasadek
6. dec 2009

jarka ahoj.. 🙂

sqaulen, je pouzivany francuzmi,; alev usa zatial zakazany.. 😉

a ostatok.; nebolo preukazane, ak s apozrite na , flasu; origina, thiomersalu, tak jasny jed, tazke poskodenie, ladvin, , neurologickych, poruch, cize aj autizmus.; s tym spojeny. a to hovori asami, ludi aco s tym pracuju a na kameru.

ze s anikdy nepotvrdilo///
lebood kedy s apouziva od roku 1937 tak sa nikdy nerobila klinick astudi ake ma nasledky na tele a doteraz ani nikoho nenapadlo aby bola robene to je fakt..
!!!!!!!!

musko
7. dec 2009

vodnarky - kto Ťa može prinútiť, aby si dala svoje dieťa očkovať? ja myslím, že nikto..... Navyše, už je i tak neskoro - chrípka už je tu, tak o to viac nechápem tú vymývaciu kamapň za očkovanie..... Mi je z toho fakt fyzicky špatne 😝

dali4
7. dec 2009

Ja sa len bojím, aby toto očkovanie raz nezahrnuli medzi povinné. Je to plánované, no dúfam že k tomu nedojde lebo... ☹

musko
7. dec 2009

dali, vždy sa dá niečo vymyslieť - nachladnutie, kašeľ,chrípka/nachladnutie v rodine - keby bolo najhoršie...... To Ti nik dieťa nenaočkuje, dúfam, že sa to medzi povinné nedostane 😠 😖

radka.m.
7. dec 2009

mezi povinné si myslím,že to nedají,ale rozhodně to bude patřit mezi sezonní vakcínu proti chřipce

dali4
8. dec 2009

Kiež by to tak bolo.V USA už plánujú dat to medzi povinné.Koho zaočkujú,dostane náramok s označením a kto sa bude bránit,odvezú do karanteny,kde týto ludia budú strážený vojakmi.Vraj bohužial budú musiet aj trhat rodiny,deti od matiek ak svoje deti nebudú chciet dat zaočkovat.Hovoria o tom účastníci vlády. Magori 🙄 Ale snád im to nevyjde.Myslím že už je dnes dost ludí proti tomu,informácie o škodlivosti očkovania sa rýchlo šíria a ak nás bude dost,tak bysme sa hádam ubránili😅 Je to ako vo filme,otrasné.

musko
8. dec 2009

dali, to by museli roztrhnúť aj Obamovu rodinu - ten totiž očkovať nechce - aspoň sa vyjadril v tomto duchu. Tak to asi nebude také horúce.....

petot
8. dec 2009

matata: Neviem, ako "pandemické" vakcíny, ale sezónne chrípkové sú u detí do 2r prakticky neúčinné. A u pandemických skutočnú účinnosť asi ťažko vyskúšajú (veď ju poriadne nevyskúšali ani pri obyčajných).

vodnarky
8. dec 2009

musko-no oni to tu propaguju vo velkom!!!deti od 6 mes. do 5 rok. sa maju ockovat u lekara a do 5-hore to robia veselo na skolach..len dufam,ze s toho neurobia povinne ockovanie.. 😒 ajtak je to cele len jeden velky biznis a my mame byt ti ''kralici''... 😠 😝

pastuska
8. dec 2009
erikasadek
8. dec 2009

dali a skonci toako film blindess.. 😠 ak st eto niekto videli tak ma pochopite;. 😉