Dať zaočkovať ročné dieťa proti prasacej chrípke?

matata123
24. nov 2009

prosim vas o radu...
som zufala.. zajtra mam ockovat svojho 12mesacneho syna 🙂 proti tomuto virusu ☹ a neviem ci robim dobre.. ☹ dali by ste zaockovat svoje dieta na mojom mieste?? 😲 som v zahranici a tu uz vo velkom ockuju deti tehotne zeny a chorych ludi... ja neviem... 😨 citala som par komentarov na tvnoviny.sk 😖 a neboli velmi povzbudzujuce.. 😖 prosim mamicky a oteckovia... skuste mi poradit.. ozaj neviem co mam robit.. bojim sa ze ked ho zaockujem tak ze sa mnu nieco stane.. 😢 ale na druhej strane co ak to moze naozaj pomoct 😉 a ta vakcina ozaj pomoze????? 😒 😒 😒 😒

skuli
25. nov 2009

Já bych nedala.Všude se píše o vedlejších účincích a podle mě je jakékoliv očkování navíc zbytečné a nebezpečné.V jaké zemi žiješ?

sue
25. nov 2009

Určite by som nedala.

matata123
autor
25. nov 2009

no dakujem.. boze.. co mam robit.. ?? v irsku .....

skuli
25. nov 2009

Tím nechci strašit,každého věc 😉

tin007
25. nov 2009

matata ak si si nie ista, ci ockovat alebo nie a bojis sa, tak to ockovanie odloz na neskor, kym budes mat viac informacii. ved zatelefonuj a odvolaj to a ak by na teba tlacili, nutili ta, tak povedz, ze mal maly v noci teplotu, alebo manzel je chory alebo nieco take, co indikuje, ze jeho imunita (maleho) je teraz oslabena a ockovanie by nemusel dobre znasat.

lenka2509
25. nov 2009

no tak z toho so zufala aj ja takisto zijem v irsku a velm satoho bojim neviem ci dt ockovatmoje dieta ci nie...aj ja som vela citala o moznych rizikach a pocula som aj neco take ze sa mozu neake nasledky dostavit az po rokoch takc tak vakciny obsahuju vela skodlivich latok a nechcem narobi viacskody ako uzitku n lenze co ak pride k najhorsiemu?no fakt neviem co robit tu uz ockuju vo velkom deti od 6mesiacov do 5 rokov a skoro vsetky terminy uz su plne tak ja faaakt neviem co robit je to velmi tazke rozhodnutie....

musko
25. nov 2009

mata, deti do 10 r sa u nás ani očkovať nemožu!!!!
A ja by som nedala ani staršie dieťa, a som lekár..... Takže tak. Tá vakcína nie je odskúšaná a tie reči o jej bepečnosti mi prídu úplne scestné. Ja by som nedala.

dali4
25. nov 2009

matata... ja bysom určite nedala zaočkovat. Ani seba, natož dietatko a ešte k tomu také malé ☹ ... Vyhladaj si nejaké informácie o vedlajších účinkoch.

mirka414
25. nov 2009

ja zijem vo Svajciarsku a urcite nedam zaockovat ani dcerku a ani mna.jedine co robime je ze papame viac ovocia a dezinfikujeme ruky tak casto ako je mozne.a cerstvy vzduch.

leniciatko
25. nov 2009

ja nedám zaočkovať,lebo našťastie,kým príde vakcína k nám,bude po chrípke. 😵

cokosusenka
25. nov 2009

manzelovi vcera volali ze byl vybran na toto ockovani,ale rekl ze nechce. Taky se asi boji,ze pr to neni vyzkousene. Ale nevim jestli bych sla. vlastne jsem se o tom neinformovala.

dali4
25. nov 2009

sory, nejako tie stránky nejdú... skusím to ináč skopírovat

dali4
25. nov 2009
dali4
25. nov 2009

alebo kuknite cez google Rauni Kilde o živote, smrti, očkování

leniciatko
25. nov 2009

my vraj máme čkovanie zo zákona. zdrav. prac., bolo povedané,že keď nemám záujem,nech podpíšem reverz. ale prečo, veď to je moja osobná vec,či sa dám zaočkovať,alebo nie.... 🙄 Keď ochoriem, vyvezú ma za mesto? 😀

leniciatko
25. nov 2009

my vraj máme čkovanie zo zákona. zdrav. prac., bolo povedané,že keď nemám záujem,nech podpíšem reverz. ale prečo, veď to je moja osobná vec,či sa dám zaočkovať,alebo nie.... 🙄 Keď ochoriem, vyvezú ma za mesto? 😀
na smetisko?

inka04
25. nov 2009

...a preco chces davat ockovat? ...ved doteraz na to zomreli ludia len s inymi vaznymi diagnozami... aj keby dietatko ochorelo choroba ma mierny priebeh... ja by som urcite nedala... ved vyrobcovia nevzali na seba rizika ockovania... je to jednoducho biznis... podla mna vystavujes dietatko ovela vyssiemu riziku neziaducich ucinkov ako samotnej chorobe... ale rozhodnutie je na tebe...

dali4
25. nov 2009

leniciatko ... ty sa smeješ 😅 , ale údajne je aj toto plánované do budúcna. 🙄

dali4
25. nov 2009

Ale nebudú vyvážat ludí za mesto ale ich budú odstranovat... a potom... ano, na smetisko.

mimado
25. nov 2009

http://www.aktuality.sk/clanok/150918/who-alerg...

Taktiez sa pridavam k skupinke co by nedali ockovat proti H1N1. Podla mna je to len biznis ....

deni80
25. nov 2009

aj ja som malu objednala malu na toto ockovanie a tiez su uz vsetky terminy plne....ale potom som to zrusila, nikto nevie, co z toho sajrajtu moze vzniknut za 5 rokov 😒

blovitc120
25. nov 2009

Matata, ja by som nedala ani za nič na svete, nielen dieťa, ale nikoho z rodiny.

matata123
autor
25. nov 2009

dakujem vam vsetkym 🙂 pravdepodobne to zrusim a pridam sa tak k vacsine z vas.. citala som o neziaduch ucinkach aj o tom co vraj tie vakciny obsahuju... bols som ozaj prekvapena... a ze ide o biznis? tak to je viac nez iste...

matata123
autor
25. nov 2009

musko....... to mslis vazne ze do 10 rokov u nas neockuju???? a tu to je tak ako pisala lenka2509 ze od tych 6mesiacov do 5 rokov.......
😖 no ja nevem.. myslim si ze na ockovanie nemame dostatok informacii.....

schwarzovka
25. nov 2009

neočkovat 😉

inka04
25. nov 2009

matata...myslim, ze nebudes lutovat🙂

musko
25. nov 2009

lenciatko, nik Ťa nemože nútiť. Je to Tvoje zdravie. Ako tu už iní písali - výrobca odmieta niesť riziko, prečo by si sa mala naočkovať, keď ani výrobcovia nevedia, čo z toho bude? Keby vedeli, riziko by na seba vzali, nie? Jediný, kto v tejto celosvetovej kríze zarába, je farma - priemysel 😠
Tamiflu sa tiež nesmie dávať deťom. Keď už by ste niečo potrebovali, bojujte o Relenzu - má menej nežiadúcich účinkov. Ale ako píše Mirka - najlacnejšie je umývať si ruky, nechodiť do super a hyper marketov, ale radšej do lesa na prechádzku a jesť veľa vitamínov, piť hodne tekutín - najlepšie bylinkové čaje s bazou čienou a zázvorom :o)