Dávali ste bábätkám perorálnu vakcínu proti rotavírusu?

6. okt 2020

Mamičky dávali ste svojim bábätkam pri ockovani Perorálna vakcínu proti rotavírusu???

zuzana_ilkova
6. okt 2020

Ahij ano ja som maleho “ockovala” aj proti rotavirusu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelca0510
6. okt 2020

Áno, očkovali sme.

maris5
6. okt 2020

Ano

belllinka
6. okt 2020

Nie. A v com ti pomoze tato anketa?

lubi40
6. okt 2020

ano

kika831
6. okt 2020

Ano

marlent
6. okt 2020

Ano

autor
6. okt 2020

Nie je to anketa len ideme na prvé očkovanie a dostali sme od lekárky na zváženie či dáme aj toto alebo nie a nemáme v rodine nikoho s bábätkom tak vôbec neviem ci sa to dáva alebo nie. Lekárka len hovorila že to stojí okolo 40€ tak preto to niektorí rodičia nedávajú ale my peniaze neriešime len ma zaujíma teda ako ostatní to riešia

zuzanockamt
6. okt 2020

áno, obidvom deťom

weronka17
6. okt 2020

Ja som staršiu dcérku nedávala zaočkovať, vlastne som nemala absolútne žiadne info o tomto víruse, ani som netušila že niečo také existuje, až kým sme pred dvoma rokmi neskončili v nemocnici....za mesiac dvakrát...a to nevravím čo všetko bolo okolo toho...diéty a podobne...no proste celé zle....teraz som znovu tehotna a tieto očkovania určite podstupime....áno stojí to nejake peniaze, ale kým viem, poisťovňa to potom následne prepláca ( teda neviem čo vsetky, to si treba overiť)

ludkka0407
6. okt 2020

Ano,obidvom detom som davala (cast penazi potom poistovna vratila)

danielgal
6. okt 2020

Áno,dala som a neľutujem,malá uz ma 9 rokov,nemala žiadne problémy,sestra nedala a skončili v nemocnici s rotavirusom

juliet86
6. okt 2020

ano dali sme. je to dve davky cize 50eur krat dva. nemala ziadnu reakciu. uz sa tesim ked za nami bude dalsia davka

farkaska
6. okt 2020

Áno dala.

marrilyn
6. okt 2020

Aj my sme dali a peniaze tusim poistovna vracala potom.

ester_k
6. okt 2020

Ja som tiež dávala dcérku zaočkovať proti rotavirusu. Vakcina sa aplikuje 2x. Dôvera túto vakcínu aj prepláca po skončení nasledujúceho kvartálu.

alexandra2468
6. okt 2020

Ano

belllinka
6. okt 2020

@weronka17 ucinok tejto vakciny rychlo klesa, po roku zhruba na polovicu a potom este viac, cize aj keby si ju dala zaockovat, tak vo veku 2,5 roka je uz ten ucinok velmi mizivy

halci
6. okt 2020

Nie, nedala. A bola to chyba, pretoze dcera skoncila s rotavirusom v nemocnici na infuziach ako 4r. Priniesla som ho zial ja, mne sa to prejavilo iba silnymi hnackami. Aspon ze druha dcera, vtedy par mesacna, ktora bola dojcena, to nedostala. Pediatricka nas o tom neinformovala, nevedela som ze sa da proti tomu ockovat, pretoze som v tom case ako novopecena matka mala tazke obdobie a nestudovala som ockovania ani nic podobne.

weronka17
6. okt 2020

@belllinka no o tom som síce nepočula, ale počula som, že aj keď zaockovane dieťa chytí rotavirus tak má oveľa slabší priebeh ako nezaockovane....každopádne preventívne očkovať budeme, lebo toto zažiť znova by som veru nechcela....a už to bude hop alebo trop

ruzasipova
7. okt 2020

Dala som obe deti. Znama mi raz povedala, ze ona nedala, ale v 9. mes. malej skoncili v nemocnici a bolo to strasne. Ze radsej ockovat.

belllinka
7. okt 2020

@weronka17 chces ako povedat ze si v tom, ze ta vakcina ucinkuje az do dospelosti? Nebud naivna. Jasne ze sa o tom nepise, aspon potom maju vacsi odber vakcin.

weronka17
7. okt 2020

@belllinka 😂 no prepáč ale taká naivná nie som....ale ako vravím, očkovať dám a budem mať aspoň dušu na pokoji že som spravila pre svoje deti maximum.... nemusíš hneď útočiť...je to môj názor a môžem ho mať aký chcem

blunka
23. okt 2020

Dcere som nedala v 2019, lebo mala strasny reflux aj tak by mi to hned vygrcala. Bolo to čisto moje rozhodnutie len z dovodu ze to ide to ust. Peniaze nebol problem.
Synovi v 2020 sa doktorka pytala co chcem ze ci ideme aj rotavirus ockovat. Vravim ze nie dame mu len to iste ako dcere.
Až keď som sa ja sama rozhodla ze NIE tak ma pochvalila ze dobre som sa rozhodla, že to je blbosť, lebo existuje obrovske množstvo druhov rotavirusov a ze dieta chyti presne ten kmeň ktorym bolo zaočkovane je ako vyhra v loterii, že je to len biznis a priebeh zalezi od stavi imunitneho systemu a nie od ockovania.

lenulik209
30. okt 2020

Áno ockovali... Vzhľadom na situáciu aká je, neviem ci by bolo dobre sa s malým bábätkom dostať do nemocnice. Určite očkovať odporúčam!

lubica2020
3. dec 2020

Vsetky poistovne vam doplatok za obe davky vratia :-🙂