Dávať dieťaťu Diazepam pred očkovaním?

anavila
16. sep 2008

no baby,
mam sesternicu, ktora ma tamker polrocnu dcerku a este nebola ockovana, okrem ockovania v porodnici, lebo nemala zahojene ramienko. to iste som mala aj ja s malou, prvu davku ockovania sme absolvovali mylsim ze az v 5.mesiaci. Ale co ma poburilo je, ze mi vcera sesterka povedala ze jej doktorka kazala pred ockovanim 3 dni davat malej diazepam (pol tabletky), a mne nic take nekazala a vsetko prebehlo normalne, my uz mame za sebou aj druhe ockvoanie. A to podotykam, ze mame TU ISTU DOKTORKU. Co si o tom myslite? To som v zivote nepocula ze by sa pred ockovanim mal davat takyto liek do tak maleho telicka. ☹

junovka
16. sep 2008

ja osobne som pri oboch dcerkach NIKDY nic preventivne nedavala, a ani by som nedala 😉 ...pokial by nemali horucku 😉

markiza
16. sep 2008

podla pediatricky mojich deti sa nemaju davat ziadne lieky znizujuce horucku (antipiretika) pred ockovanim ako prevencia. ved je to blbost. vakcinou predsa deticky dostavaju do tela latky, proti ktorym musi telo zacat vytvarat protilatky a horucka je neklamnym znakom toho, ze telicko s tym nieco robi. nikdy som nic pred ockovanim nedavala, jedine ak teplota stupila nad 38.5 po odcitani. 😵

zuzula28
17. sep 2008

tak diazepam pred očkovaním je skutočne dosť prekvapivá "premedikácia"...to je hovadina...ale ja som zástanca podania diazepamu pri niekoľko hodinovej horúčke nad 39, aj naša doktorka zdieľa tento názor...febrilné kŕče nie sú raritné a vyhľadávať v tomto stave pohotovosť je tak povediac "na ostrie noža"...ide tam o minúty...

didusa.risulo
17. sep 2008

moj maly mal nieco podobne ako krce, ale neviem to s isototu povedat, samozrejme ze to bolo pri vysokej horucke, my uz ale mame doma diazepam, mame ho predpisany keby sme zas mali vysoke horucky, len vtedy ho mam podavat pri 39.00 po odpocitani, len aby som predisla krcom, ale po ockovani to je blbost

kazda matka ktora dzga do svojho dietata tabletky takehoto typu, neni normalna, prepacte ale vy viete koho tym myslim, len tie zeny, co to robia, my sme to pouzit po tom uz nemuseli, ja som si ho vyliecila sama, bez liekov, len s cipkami a s nurofenom a panadolom a ibalginom pri bolesti

didusa.risulo
17. sep 2008

zuzula mas pravdu, jeto tak ako vravis, tam ide o minuty a kym dojde sanitka ale my dojdeme na pohotovost moze byt neskoro a uz poskodeny mozog, ale uz nemyslite na taketo veci, neni to dobre,a nikomu to nerobi dobre

babulik22
18. sep 2008

diazepam mozu aj male deticky?ved to je dobry oblbovak 😒
je mnozstvo liecikov urcene pre ne,tak naco zatazovat organizmus niecim takym.kamoska tiez dava malej preventivne cipok po ockovani.u nas to nebolo treba.mala len raz po ockovany mala teplotku.dala som cipok a zachvilu klesla.

zuzac
18. sep 2008

no matka ktorá dá diazepan dietatu pri teplote 38,5(po odčítaní) nie je normálna a tá čo ho nechá trápit sa nad 39 a čakat na poslednú chvílu, kde už ide o minuty tak tá normálna je. Zaujímavý názor. nepametám si či tu niektorá mamička napísal, že dala dietatu diazepan ako prevenciu, ona sa na to pýtala. ale možno to niektorá napísala, nejdem to čítat znova. my sma dali diazepan pri 38,5. a myslím,že ani jedna mu ho nepchala už ked také teploty nemalo, pretože je samozrejmé,že ho už nepotrebovalo.no a my ho máme tiež na predpis,ten sa nedá kupovat bez predpisu.dr. ho predpísala dietatu.

babulik22
18. sep 2008

zuzac: anavila zalozila tuto temu na zaklade toho,ze dokina jej sesternici kazala dat 3dni pred ockovanim diazepam preventivne.tak aby si to nemusela od zaciatku cítat.

zuzac
18. sep 2008

to ja viem na základe čoho založila túto tému, a preto som napísala, že sa na to pýtala a nie že ho dietatu dala. Preto mi vadí ked didusa napísala, že každá matka ktorá ho dietatu da nie je normálna. a nech sa na mna nehnevá, ona mu ho tiez dala, ja viem že pri vysokých horúčkach ale neviem prečo musí hned urážat iné.

babulik22
18. sep 2008

😒

prvapomoc
18. sep 2008

sirinka ty si asi vôbec nepochopila o čom to cele je 🙄 ako zdravotník by si mala vedieť že ak teplota vystupi nad 38,5 len vo velmi malom percente sa jedna o zubky.pri zubkoch je teplota do 38,5,v tom pripade nikto deťom diazepam ani davať nebude ani nemusí.a odkial sa k nemu maminy dostanu ked je na predpis?asi im ho predpíše pediater a vysvetlí že ho treba podať pri vzostupe teploty nad 39st-samozrejme po odčítaní 😉

prvapomoc
18. sep 2008

a čo sa týka podania diazepamu pred očkovaním si myslím že je hluposť a v tomto prípade je to neopodstatnené 😉

mywiel
18. sep 2008

Sirinka trosku od temy ale EMLA sa dietatkam moze davat, je to v letaku napisane?! 😕

radka.m.
18. sep 2008

holky,já teda nevím,dohadujete se o něčem,o čem toho asi moc nevíme.já bych svým dětem ty léky jen tak taky nedala,ale napadlo mě,jestli ta doktorka úpři doporučení diazepamu neměla náhodou nějaký důvod,to asi neví žádná z nás.za normálních okolností si myslím,že před očkováním jen tak-preventivně je to blbost,ale co když nějaký důvod byl.

didusa.risulo
18. sep 2008

zuzac, teplota 38.5 je normalna, dieta co ma 38.0 sa nepodava este nic, lebo telo este bojuje s tou teplotou, a nemusi ist o chorobu, ak vsak vystupi nad 38.5 vtedy sa podavaju len lieky na teplotu, to by mala vediet kazda matka, fk hrozia vtedy ak je teplota vysia ako 39 tak sa podava diazepam ale aj to malokedy, takze si prestuduj domacu lekarnicku

zuzac
18. sep 2008

čo matka, to doktorka.

erikasadek
18. sep 2008

didusa, budes sa cudovat ale ja svojim detom nedavam do 39 nic pokial sa spravaju normalne pekne sa hraju , normalne jedia, proste okrem teplomera , nic nehovory , ze maju horucku tak nedavam nic, a doteraz , nechavam telo samo bojovat, a mam s tym dobre vysledky maju dobru imunitu, a rychlo sa dostavaju s chorob aj ked nie castych.
inac je to aj najnovsi ternd niektory lekary , davaju vyhrazne signali, ze dnes sa dav detom prilis casto lieky , bez rozmyslania, proste ma teplotu tak paracetamol telo chudak len trpy, tym , ze samo snazi znicit ten virus teplotou a my mu v tom len ztazujeme pracu.
na druhej strabe samozrejme ked vidim , ze dieta ma bolesti a trpy , je mrzute tak mu ten dolipran dan pri 39.

erikasadek
18. sep 2008

inac baby prepacte bolo to take lahke odbocenie od temy....

zuzac
18. sep 2008

aj ja si myslím,že každé telo reaguje inak, ved tak je to aj u nás dospelých, a niektoré deti na teplotu skoro vobec nereagujú a niektoré majú bolesti. Každá matka pozná svoje dieta najlepšie a určite mu nechce žiadna ublížit.

asitka
18. sep 2008

ja teda nie som lekár....ani zdravotník...ani nič podobné...ale keď to tu čítam....dospelý človek, keď má teplotu do 39 tak vyzerá ako zbitý pes...a neviem si predstaviť dieťatko...ako sa pekne hrá...normálne je...atď....a nejak mi nejde do hlavy....ako tá teplota sama od seba zmizne...keď to dieťatko sa pekné hrá...vystrája...atď...to telíčko sa s tým ťažko v takomto tempe vysporiada....ale no...proti gustu...atď....tiež odbočenie od témy... 😒 ja dieťaťu nad 38 dávam sirup proti teplote....a myslite si čo chcete... 🙄

asitka
18. sep 2008

a ako napísala radka...asi pediatrička vedela, prečo to preventívne dať dieťatku...a možno to len dotyčná zle pochopila...ktovie, ako to naozaj bolo....

erikasadek
18. sep 2008

asitka , udovala by si sa aj pri teplote , deti lepsie znasaju ako dospely to by si mala vediet.
ano videla som dieta co malo skoro 40 akeby mu teplomer nenameral a bliskajuce sa oci tak by si ani nevedela , ze ma takuto teplotu..

horucka dokaze sama od seba prejst, niekedy to trva 24 hodin niekedy viac aj bez priznakov.
osobna skusenost, ver mi.

sirinka
18. sep 2008

mywiel ano, je to napisane v letaku

sirinka
18. sep 2008

vseobecne su rozny pediatri, niektori aj dnes davaju pri prvych soploch ATB, no asi vedia, preco, ze.... tak nejako to bude zrejme aj s diazepamom.
z praxe sme pri teplotach do 38,5 nepodavali nic, iba vynimocne nieco lekari ordinovali a tak je to aj u deti. u deti teplota 38 je uplne ina ako u dospelych, znasaju to lepsie a lahsie sa ich telo s nou dokaze vyrovnat, samozrejme ak mu dame sancu.
ak ma moje dieta teplotu nad 39 samozrejme necakam a okrem antipyretik mame doma sprchu a zabaly a teplota je do 20 min bezpecne znizena...
moja dcera mala 39,3 pri zuboch, tiez som tomu najprv neverila, ale bolo to tak, rastli jej styri naraz, teplotovala jeden den bez akychkolvek inych problemov a priznakov, v ten vecer sa jej zubky prerezali a bolo po teplotach...
od veci, ale nadalo mi reagovat 🤐

erikasadek
18. sep 2008

sirinka dakujem nenechala si ma v tom samu 😉

asitka
18. sep 2008

mam dve deti (z toho syna...ktorý asi fičí na duraceloch....a viem, čo s ním urobí teplota nad 38,5...)a detí v rodine a okolí...do nepríčetna....ale..."verím ti"....

skončila som na túto tému.... 😝

asitka
18. sep 2008

a len mi nedá....eriksadek...hej, som nekonečne sprostá...že to neviem!!!!!!!!!!! a fakt niekedy nechápem, prečo niektoré mamičky ....keď niečo funguje na ich deťoch...musí zaručene aj na ostatných..!!!!!! tiež by ste mohli vedieť...že každý človek (malé dieťa...aj dospelý) je iný...a inač reaguje na všetky podnety okolo....nevynímajúc choroby.....a čo sa niekomu zdá banálne a zbytočné...pre iného môže byť životu ohrozujúce....ale no...fakt končím .....nerada sa dohadujem....porúčam sa dámy....

sirinka
18. sep 2008

erikasadek 😔

prvapomoc
18. sep 2008

sirinka a ty si myslíš že je to bezpečne pre dieťa ked mu za 20 min ztlačíš teplotu z 39st na bezpečnu hranicu? 😲 nieje to nahodou privelka zaťaž na to male srdiečko?to je predsa hlavna vec ktoru pacientom radíme aby horučku znižovali pomaly,preto potom logicky aj ten diazepam 😉

prvapomoc
18. sep 2008

asitka aj ja si niekedy myslím že niektore mamičky sa tvaria akoby mali patent na všetko okolo detí 🙄