Dávať dieťaťu Diazepam pred očkovaním?

anavila
16. sep 2008

no baby,
mam sesternicu, ktora ma tamker polrocnu dcerku a este nebola ockovana, okrem ockovania v porodnici, lebo nemala zahojene ramienko. to iste som mala aj ja s malou, prvu davku ockovania sme absolvovali mylsim ze az v 5.mesiaci. Ale co ma poburilo je, ze mi vcera sesterka povedala ze jej doktorka kazala pred ockovanim 3 dni davat malej diazepam (pol tabletky), a mne nic take nekazala a vsetko prebehlo normalne, my uz mame za sebou aj druhe ockvoanie. A to podotykam, ze mame TU ISTU DOKTORKU. Co si o tom myslite? To som v zivote nepocula ze by sa pred ockovanim mal davat takyto liek do tak maleho telicka. ☹

junovka
16. sep 2008

to teda ani ja nie 😲 😲 😖

nyve
16. sep 2008

o tom ze pred ockovanim davat diazepam som tiez nepocula.ale pouziva sa napriklad v pripadoch velmi vysokej teploty ako prevencia febrilnych krcov. ale ockovanie,to tiez pocujem prvy krat

danu
16. sep 2008

to je dobra blbost nepomylila si to nahodou s cipkom? diazepam sa dava v pripadoch ktore pisala nyve

didusa.risulo
16. sep 2008

anavila, s tym diazemapom nech rychlo prestane sesternica, je to na prevenciu febrilnych krcov, diazepam je na rychle upokojenie nervoveho systemu, a dalsia vec je, dieta ostane velmi spave po tom, ani nebude vediet ci ma dieta, bude len spat, a pohlad na take dieta co stale len spi neni dobre a bude otapene

anavila
autor
16. sep 2008

ved to... ta doktorka je sibnuta...normalne rozmyslam ze dam od nej prec kartu... ta mala je praveze po diazepame nespava, ako keby to malo opacny ucinok na nu, ja neviem...vcera jej napriklad vobec nespala...
som sa jej pytala ze preco doktorka jej to kazala, tak mi povedala ze ako prevenciu aby po ockovani neopuchla ci co. sibnuta doktorka

kristi
16. sep 2008

jezis, a proc? vymenila bych doktorku a to hned. Vzdyt ockovani je naprosto normalni vec, netreba se toho bat 😕

zrzulka
16. sep 2008

diazepam sa pouziva ako prevencia iba u deti ktore FK prekonali!!!!!!!!!!

mywiel
16. sep 2008

Anavila to je daka blbost pchat dieta liekmi?! 😨 Mojim znamym co maju 1,5 rocnu dcerku dostala afylakticky sok na 3ti den po ockovani, nechcem strasit, ale ja si to s ockovaniami este dobre premyslim, nastastie tu ziadne ockovanie nie je povinne.

kalo
16. sep 2008

To bych teda v životě nedala!!!! Diazepam...ty bláho!!! Já bych nedala ani paralen natož něco tak hrozného

petraluk
16. sep 2008

My ho brali po každým očkování, právě protože hned po první hexe měl malej febrilní křeče. Dala jsem ho ale jen při dalších dvou dávkách a když jsem viděla, že je bez reakce, tak jsem se na vykašlala. Dostal jen fenistil kapky na alergickou reakci.
Ale nechápu, proč ho dávat tak dopředu, to bych teda nedělala 😉

sirinka
16. sep 2008

blbost, vobec davat diazepam preventivne je zbytocne aj pri teplotach, pokial uz s tym nemaju problemy.
ja pred ockovanim pouzivam EMLA naplast na znecitlivenie miesta vpichu a to je vsetko.

erikasadek
16. sep 2008

kocky pripajam sa , to je sila boze ako sa vlastne k tym liekom takto dostanete!!!!, ved aj na dospelaka to je sila.
dopredu sa da dat 30 minut pred ockovanim len paracetamol, v pripade , ze je to vakcina na ktoru s areaguje teplotou.

petraluk
16. sep 2008

Sirinka a můžeš mi říct, jak bych ten Diaźepam do něj nacpala, kdybych čekala až mu ty křeče začnou? Pak už mi byl asi na nic 😉

zrzulka
16. sep 2008

netreba davat nic ako prevenciu🙂) paracetamol sa dava az ked teplota je. my sme nedavali nic, mala nemala ziadnu reakciu ani teplotu nic. naco zbytocne cpat lieky do tak malych deti???? ja som si pytala recept na diazepam od pediatricky lebo som citala tu na MK ze treba davat ako prevenciu a ona mi na to povedala ze netreba v ziadnom pripade podavat diazepam . DIAZEPAM SA POUZIVA IBA V PRIPAFE ZE DIETA UZ V MINULOSTI PREKONALO FK.
Pouzili sme len masticku ktoru sme vyfasovali od nasej pediatricky na znecitlivenie miesta vpichu. Po vakcine sme ostali chvilku na pozorovani a ked sa nic neudialo poslala nas domov s tym ze jej to mame potriet octanovou mastou. To je vsetko.

erikasadek
16. sep 2008

petraluk nebol by ti nanic, mal uz niekey krce, ved len velmi zriedkavo to deti mavaju pri teplotach vyssich ako 39;5 a vyssie a aj ked by zacal mat krce tak rychlo na pohotovost,; anie taketo lieky nemaju co robit v lekarnickach pokial nie je na predpis v urcitych zriedkavych pripadoch!!!!!
spametajte kocky ved sa pozrite co davate tym detom , prevencia na ockovanie, strasne!

zrzulka suhlasim , asi ziaden normalny lekar neda takto tento liek do ruk pokial to nie je nutne!!

v takychto pripadoch len na pohotovost, !!!!!!

petraluk
16. sep 2008

Erika právě proto jsem ho měla dávat preventivně, protože po první hexe ty křeče měl a to měl sotva 38.5st. Dala jsem ho 2x půlku tablety a nemyslim, že bych mu tim do života nějak ublížila. Je to svinstvo, ale už nikdy nechci zažít ten strach, když se mi tu malej třás ☹

erikasadek
16. sep 2008

ja ti to neberiem, pokial ti to takto poradila tvoja lekarka, tak v pohode, ako hovoris mal to uz raz je to rarita, ale aj tak vies mna stve , nemyslim tym teba , ale je vela mamiciek ktore davaju pri teplote len tak preventivne, ved je to chore!!
co sa tyka teba tak dufam, ze sa vam to uz nikdy nestane, ale aj tak si myslim , ze normalne sa dava az v pripade krcov, ty uz sama najlepsie vies co robis 😉

petraluk
16. sep 2008

Já sem normálně hodně proti jakýmkoliv práškům, i vitamíny v tabletách jsou mi proti srsti, radši si koupim čerstvý ovoce a zeleninu. Ale v tomhle případě jsem radši uvěřila dr. než aby se to opakovalo. Naštěstí už se to víckrát neopakovalo a snad už nikdy nebude 🙂

A to že by se měl jakýkoliv prášek dávat preventivně před očkováním, to slyším prvně 😕

erikasadek
16. sep 2008

no v pripade , ze je to vakcina , a sposobuje horucku tak das paracetamolovy cipok pol hodinu pred ockovanim a potom staci len v pripade teploty znova raz dat po 4 hodinach a nemas problemy a aj pre dieta je to ulava, nie je to take silne a bolestive.
ale naozaj len tie co davaju horucku. 😉

zrzulka
16. sep 2008

erika nie je mi jasne ze preco treba davat ako prevenciu pred ockovanim. toto som este nikde nepocula. my mame zopar ockovani za sebou a vobec sme ziadny paracetamol nepouzili. paracetamol sa dava az ked horucka nastupi aby zrazil horucku. nechapem preco sa ma davat zdravemu dietatu 😕

petraluk
16. sep 2008

Mě dr o paracetamolu neřikala ani slovo,jen to tý první malýho reakci jsem měla dát ihned po očkování fenistil kapky proti alergické reakci a pak ten Diazepam.
Pak se v tom člověk vyznat, když každej řiká něco jinýho 😔

zrzulka
16. sep 2008

Petra ved to:(((( Tiez som z toho mimo, clovek nech sa len modli aby bolo jeho dieta zdrave. lebo ak sa raz dostane do pazurov lekara tak.... co lekar, to iny nazor.

pappo
16. sep 2008

diazepan by som nedala ani sebe nie to este dietatu

erikasadek
16. sep 2008

no naozaj sa tu aspon kde ja zijem takto dav pol hodinu pred aby dieta nemalo vatsi problem lepsie sa znasa ta vakcina, ver mi
ja naozaj niesom zastanca tabletiek a paracetamolu ale funguje to .
ale len pri vakcinach s teplotami.
mas deti ktore reaguju dost drasticky, po vakcine takze ked sa to tak sparvi nie je ziaden problem ani velke horucky.
nie je to prevencia pred ockovanim len zbytocne dieta nema velke horucky a bolesti, neprijemne sposobene stym.
ja to mam od lekarky a nie jednej, tu sa to takto pouziva .

nyve
16. sep 2008

zrzulka , ja som to pisala hlavne v zmysle nemocnicnom, my davame babenam preventivne diazepam aj ked neprekonali fk, kedze sa automaticky v pripadoch febrility nad 39 ordinuje.taze nie len u deti,ktore uz prekonali. 🙂

ale doma je to jedno, pohotovost a nejake antipyretikum klasika.

zuzac
16. sep 2008

nám dala dr. tiež diazepan, dali sme mu štrvť tablety, keď mal teplotu 38,5 a potom ešte po 8.hodnách. boli sme na prvom očkovaní.

asitka
16. sep 2008

nam dr.povedala...aby sme dali paralen.čípok po očkovaní..., aby sme predišli teplote....diazepan, som tuším ani ja sama nikdy si nedávala...a asi by ma nenapadlo to dať dieťatku....

sirinka
16. sep 2008

petraluk si precitaj este raz moj prispevok.... samozrejme ked uz malo babo tie krce, aj ja by som preventivne dala, ale pchat ho do kazdeho babatka pri ockovaniach a ked stupaju teploty pri zubkoch a podobne....sak to je uplna kravina a myslite si o mne co chcete. ved je to liek na predpis, ktohovie asi preco 🙄

erikasadek
16. sep 2008

sirinka plny suhlas, aspon raz ze? 😉

sirinka
16. sep 2008

erikasadek ale ved to uz nie je prvykrat, co mame rovnaky nazor 🙂