Dávať dieťaťu Diazepam pred očkovaním?

anavila
16. sep 2008

no baby,
mam sesternicu, ktora ma tamker polrocnu dcerku a este nebola ockovana, okrem ockovania v porodnici, lebo nemala zahojene ramienko. to iste som mala aj ja s malou, prvu davku ockovania sme absolvovali mylsim ze az v 5.mesiaci. Ale co ma poburilo je, ze mi vcera sesterka povedala ze jej doktorka kazala pred ockovanim 3 dni davat malej diazepam (pol tabletky), a mne nic take nekazala a vsetko prebehlo normalne, my uz mame za sebou aj druhe ockvoanie. A to podotykam, ze mame TU ISTU DOKTORKU. Co si o tom myslite? To som v zivote nepocula ze by sa pred ockovanim mal davat takyto liek do tak maleho telicka. ☹

sirinka
9. feb 2009

levik ano...mne kazala dr. dat preventivne od teploty pri ockovani az po nurofen...takze sa rozhodni...ci pred alebo po...ale myslim, ze paralen je lepsi ako nurofen.

erikasadek
9. feb 2009

osobne ti ako sirinka radim parelen , teda vsetko co je na baze paracetamolu, nema to skoro ziadne negativne ucinky.. co sa tyka ibubrufenu to je uz ina historia.. tu uz len vo vzacnych pripadoch ti ho predpisu, ale nie len tak preventivne, atiez pozor na ibubrufen, je kontaidikacii so kiahnami, menangitite, a aj gastroenetride, teda crevnou chripkov... takze, radsej ten paracetamol.... 😉

denduska
9. feb 2009

ahojte babky, ja si to tu tak priebezne citam ale inak fakt som nepochopila ako to mozu davat diazepam len tak preventivne... 😕 ako prevencia coho, este tak dietatko ktore uz malo tie febrilne krce, no budiz, ale pred ockovanim zdravemu dietatu....? nejak mi nedochadza comu chcu tym diazepamom predist.. 😅 nervozite dietata? tak to uz by som skor volila dormicum, ale tiez len dietatu ktore uz malo nejaku extremne "nervoznu" reakciu, alebo vacsiemu dietatu ktore je schopne ujst zo strachu pred injekciou.... ale to tiez patri len do ruk niekomu kto s tym vie robit (ako ja 😀 😀..ale aj tak by som to len tak preventivne "pre istotu keby nieco" nedavala..)

okrem toho vsetky tieto sedativa mozu mat u deti presne opacny efet - nervozita, krce,az hystericky zachvat...

levik ja som davala tiez paralen cipok, asi mate 100 mg, to je na 7 kg, tak podla toho kolko vazite si tu velkost uprav..ja som musela seknut asi stvrtinu... a davala som hned ako sme dosli domov po ocko a na noc druhy

levik82
9. feb 2009

my mame uz viac ako 7 kil 😅 a 100-ku cipok. takze kolko mam dat??? 😕

erikasadek
9. feb 2009

levik ja osobne ti presne mozno neporadim, my mame nase doliprany uz oznacene od 3az 8 kil a potom stale vyssie.. teda co pozeram balenie na cipok je 3 az 8 kil 100mg, kolko ma tvoje babo pozriem sa ti na vyssie hmotnosti, na baleni podla hmotnosti...

to je blbe ze vam to nedavaju podla uz vahy... troch nebezpecne podla mna nechat mamicku samu odmerat kolko davky treba.. tot moj nazor.. 😉

sirinka
9. feb 2009

preto ja pouzivam sirupceky...

mufo24
9. feb 2009

Ja som dávala malej Panadol sirup keď mala vysokú teplotu. Zabral perfektne a hlavne som spokoná s tou striekačkou čo k nemu balia. 1000x praktickejšie ako lyžička

kuskus
9. feb 2009

erikasadek ono když ta křeč už začne ani ten diazepam tomu dítěti ústy už nepodáš. malá ráno byla bez teploty na hodinu usla a probudila se horká,změřila jsem jí teplotu,rychle zašla pro diazepam a už ho nespolkla, začla křeč....malá měla 2roky, křeč po druhé po půl roce, volali jsme záchranku a skončila dehydrovaná na jipce,takže teplota se jí zvýšil během chvilky z ničeho....takže teď už máme podávat diazepam, při zvýšené teplotě, ono vidět dítě v křečích není sranda....a raději jí tu půlku preventivně dám,než abych jí viděla napíchnutou na těch hadičkách.... 😒 ☹

denduska
10. feb 2009

levik, tak daj jeden a z druheho odrez tak aby si mala tu spicku, lahsie sa ti bude zasuvat 😉

kuskus, no to mas pravdu, lepsi je preto diazepam tiez v cipkoch..aj ked to zabera neskor, takze aj tak treba volat rychlu...a najsamsuper je to pichnut, mozno by sa oplatilo to naucit, ak vies ze mala je na to nachylna 🙂

levik82
10. feb 2009

denduska, super, dakujem 😉

denduska
10. feb 2009

levik nemas zac 😉

erikasadek
10. feb 2009

kuskus , ja ti to verim, ja viem ake to je....
pokial ti to da lekar a vies presne ked mas dat to je v poriadku, ale kolko zdravych deti ktore to naozaj nepotrebuju to dostnanu len preto ze niektopre znama tiez dava a zacina sa reakcia, jeden za druhym... bez rozmyslania.. 😉
vies na zaciatku temy ak si precitas , je mnoho co nepotrebavalo naozaj.. dufam ze sa chapeme;.. 😉

kuskus
10. feb 2009

erikasadek,jasně chápu to..taky jsem nebyla zastáncem rychle snižovat teplotu,ať se tělo s tím popere..u syna v pohodě, holt malá je jiná a teď šílím hrůzou,když vidím jak na ní "něco leze" ☹ .. koukala jsem,že jim to automaticky dr dávají., nám vždycky dětská říkala po očkování,pokud bude teplota stoupat a delší dobu, buď čípek nebo nurofen.....diazepam eeee 🙂 🙂

erikasadek
11. feb 2009

mas to tazke, ten staly strach s teploty ti nezavidim..........;;; ☹
a nanestastie kazde dietaje ine........

samozrejme , nic netreba prehanat.. a viem ze moje deti znasaju teplotu aj vysoku tak v pohode ich necham aby sa telo popasovalo samo, ludovo povedane, bez chemikalii , ale sko tou ludovou liecbou da sa to.. a ak dieta dobre znasa tak preco nie...
ale urcite by bol nezzmysel u ietata, ktore neznasa tepltu teda reaguje dost nebezpecne.. na kazdu prilezitost treba , inak reagovat.; 😉
drzte sa, nech vas teploty obchadzaju...................; 😉

pattie
12. feb 2009

Diazepan pro půlroční děťátko???? Tak to bych okamžitě změnila doktorku.... Vždyt diazepam je na alergické reakce, ne? To je fakt na palici, pochopila bych paralen - i preventivně, ale tohle...... 😖

denduska
12. feb 2009

diazepam je hypnotikum-sedativum....u malych deti najme na krce, u starsich na ukludnenie, aj ako premedikacia pred operaciou, u este starsich aj na znizenie krvneho tlaku 😀 😅
na alergie je ditiaden

sirinka
12. feb 2009

a my sme davali diazepam aj nasmu psikovi na silvestra kym sme nemali plastove okna...lebo sa inac velmi bal a bolo to na predpis od veterinara... 😉

paola.o1
12. feb 2009

Ahojte dievcata, diazepam pred ockovanim urcite nie, ale rozmyslam nad tym ze si ho necham predpisat a podam ho v pripade ked malemu vystupi teplota nad tych 39 stupnov, alebo si myslite, ze pri dietati ktore zatial nikdy FK nemalo je to zbytocne? Mudre so volala a povedala ze recept mi da, aby som ho v pripade potreby doma mala 😕 co si o tom myslite?

denduska
12. feb 2009

je dobre ho doma mat, to je iste. Ale tych 39 by som najprv skusala zrazit inak.

inak ja som raz mala horucky (ale uz ako dospela) az mi mykalo nohou, neviem co to bolo, ale neslo to zrazit nicim, a dala som si diazepam aj horucky presli aj mykanie prestalo a vyspala som sa konecne.. 😀

yasmina
12. feb 2009

no ak babo ma teplotu nad 39 st. tak krce mozu a nemusia byt,,, a pokial podas tabletu a pokial nastupi ucinok krce aj skoncia trvaju priblizne 10 min...ak chces nieco take mat a aby to aj ucinkovalo vtedy ked ma tak jedine Diazepam rektalny...

sirinka
12. feb 2009

febrilne krce vznikaju pri nahlom vzostupe teploty, nie pri vysokych teplotach...teda musis vystihnut chvilu, ked z normalnej teploty zacne stupat velmi rychlo...
http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...
teda ak si myslis, ze to dokazes odsledovat a v pravy cas dietatku liek podat...nech sa paci 😉