Dávať dieťaťu Diazepam pred očkovaním?

anavila
16. sep 2008

no baby,
mam sesternicu, ktora ma tamker polrocnu dcerku a este nebola ockovana, okrem ockovania v porodnici, lebo nemala zahojene ramienko. to iste som mala aj ja s malou, prvu davku ockovania sme absolvovali mylsim ze az v 5.mesiaci. Ale co ma poburilo je, ze mi vcera sesterka povedala ze jej doktorka kazala pred ockovanim 3 dni davat malej diazepam (pol tabletky), a mne nic take nekazala a vsetko prebehlo normalne, my uz mame za sebou aj druhe ockvoanie. A to podotykam, ze mame TU ISTU DOKTORKU. Co si o tom myslite? To som v zivote nepocula ze by sa pred ockovanim mal davat takyto liek do tak maleho telicka. ☹

erikasadek
22. sep 2008

prvapomoc ved klud 😒

prvapomoc
22. sep 2008

erika,ja som kludná,len nemám rada ak o mne niekto napíše že píšem scestne alebo bludy.ak si niesom v niečom na 100% istá tak radšej nič nepíšem 😉

sirinka
22. sep 2008

prvapomoc chces teda tvrdit, ze dieta zo slovenska reaguje na lieky od bolesti a proti teplote inac ako dieta v nemecku alebo usa??? alebo ze americke deti priberu z hamburgera viac ako slovenske alebo madarske???
mas pocit, ze mame rozdielne pecienky, uzliny a mozog???? alebo je tu niekto z inej planety?
robia sa vyskumy, preco v niektorych krajinach sa dane ochorenie vyskytuje castejsie a pod, ale nie ze tam ziju ini ludia...no ja neviem....

sirinka
22. sep 2008

mnohe vyskumy sa robia iba jednej krajine, pretoze su financne a casovo velmi narocne, mnohe lieky sa testuju v krajine, kde su vyvynite a potom su distribuovane do celeho sveta...alebo je to inac????

prvapomoc
23. sep 2008

sirinka ty si bud uplne mimo alebo sa chceš hadať.ja som totiž napisala že to s podaním ibuprofenu nemá nič spoločne.ja som sa vyjadrila k chorobám.a konečne som pochopila že sa s ludmi typu ako si ty nemám zapotreby baviť,ty si evidentne vysvetluješ všetko po svojom.s tebou musí byť radosť spolupracovať 😝 a skončila som.

roasha
23. sep 2008

sirinka,mozno je nas tu viacej z inej planety,ale.......................pozeram ze tvoja mala ma len rok,este nepresla kolektivom............moja mala tiez do troch rokov vobec nebrala ATB,ale ked sla do skolky,rychlo to dohnala.nalepil sa na nu kazdy bacyl,ktory preletel pomedzi deti.
bez urazky,zasnem nad tvojimi"klapkami". 😕 prajem ti,aby si diazepam,a podobne svinstva pre svoje deti nikdy nepotrebovala,ale tebe keby ho dali,asi by si ho radsej zahodila a pozerala ako sa tvoje deti trapia-ze?
vsak aj jehovisti/opravte ma,ak sa mylim/,nepovolia transfuziu,a radsej umru,lebo im to ich presvedcenie nedovoli. 🙄
skoda bavit sas tebou,letim na svoju planetu. 😀

radka.m.
23. sep 2008

roasha,plně s tebou souhlasím,taky necpu své děti zbytečně,ale pokud to nejde,tak se přeci nedá nic dělat.s mou nejstarší dcerou jezdíme do Motola na onkologii už 7 let a to by jsi koukala,co jsme měli za svinstva při chemoterapii.ted už 7 let bereme spousta léků a taky celých 7 let užíváme antibiotika a nikdy jsem neřekla doktorům-tohle brát nebudeme,protože je to svinstvo.a jak píšeš,taky jsme tam zažili jehovisti a radši by nechali své dítě zdechnout,až teprve na soudní příkaz mohli dát lékaři děcku krev,ale s takovými lidmi se fakt nemá cenu o těchto věcech ani bavut,vědí prd,dokud se nedostanou do takové situace,kdy léky budou potřebovat,protože jim půjde o život.

roasha
23. sep 2008

radka,presne tak. 😉
prajem ti,aby sa dcerka dala co najskor do poriadku. ☹ /aby co najskor nasli najucinnejsiu latku,ktora jej pomoze/ 😉 🙂

sirinka
23. sep 2008

radka predstav si, ze ja som na onkologii pracovala a prave preto nebudem svojmu dietatu davat zbytocne lieky, lebo kazdy taky zasah do organizmu moze nastartovat iny proces.
roasha najvacsie riziko pri fk hrozi do jedneho roka, takze od troch rokov istotne diazepam davat nezacnem, ani ked bude mala v skolke...

radka.m.
23. sep 2008

měla by jsi si tuto diskuzi přečíst znovu a hlavně pořádně,nikdo tě nenutí,ani nenabádá,aby jsi diazepam dávala preventivně,to ty jsi tady odsoudila i ty maminy,které dávají svým dětem lék,at už z jakkéhokoliv důvodu,ale vypadá to,že máš patent na rozum a že se chceš opravdu jenom dohadfovat.já se sw tebou nemíním vůbec dohadovat,ani jinak komunikovat,jestli jsi si nevšimla,tak jem komunikovala zcela záměrně s roasha a tak se nepokoušej mě zatáhnout do tvých trapných dohadů.

erikasadek
23. sep 2008

panecku vy ste sa dali , niaka matka predsa nedojde do stavu aby nedovolila lekarovy dat administrovat aj tahsie lieky , v tom trosku napadate sirinku neopravnene

jej a
nazor a aj moj je , ze netreba za kazdym davat hned silne lieky , niekedy stacia slabsie , a zaberaju , nikto tu netvrdi , ze sme proti kategoricky, len diazepan podobne nemaju co robit v lekarnicke u mamiciek, len v naozaj opodstatnenych pripadoch

len tych pripadov u vas je neako vela 😕

preventivne diazepan, a co este?
preventivne sa dava ak vitamin C
s tym by som este suhlasila

kazda mate nato svoj nazor a nas je , ze prilis pouzivate niekedy neuvazene silne lieky, ked stacie aj slabsie a menej skodia organizmu!!!!!

su to vase deti a nikto vam to neberie robte si co chcete 😵

mam pocit , ze tato tema uz nema zmysel a je zbytocne sa bavyt......

sirinka
23. sep 2008

tiez mam pocit, ze je to zbytocne,
ano, odsudzujem vyroky typu diazepam treba davat preventivne vsetkym detom, neodsudzujem tych, ktori s tym uz maju skusenost a na zaklade toho davaju tento liek preventivne....
ale to sa niekomu tazko chape... tak radsej vyhlasia, ze nebudu o tom diskutovat, lebo nemaju argumenty....

prvapomoc
23. sep 2008

sirinka argumenty máme,len ludia tvojho typu ich nechápu 😉

roasha
23. sep 2008

nie zlatko,nie ze tu niekto nema argumenty,ale ked vidim ze si z Jerevanu,tak s tebou" neni o com" 😝

roasha
23. sep 2008

patrilo sirinke. 😝

roasha
23. sep 2008

poznala som jednu,co robila dokonca "na operackach"........../len zabudla povedat,ze upratovacku/,pokial ju tam ktosi nevidel.... 😀

prvapomoc
23. sep 2008

roasha 😀 😀 😀

erikasadek
23. sep 2008

😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

aj upratovacka moze mat lepsie nazory ako niektora z vas, netreba nikdy podcenovat 🙄

prvapomoc
23. sep 2008

erika,to bolo myslene tak že su aj ludia čo sa chvalia nečím a neieje to až tak celkom pravda,nikto tu nechcel povedať že upratovačky nemôžu mať dobrý nazor.ked si nepochopila toto tak sa nečudujem že sa vkuse hádame 😒

lamia
23. sep 2008

Anavila u dětí může mít diazepam paradoxně excitační efekt,to znamená že po něm místo ospalosti a zklidnění budou nespavé a podrážděné,ale rozhodně nechápu proč by ho mělo dostávat miminko jen tak preventivně před očkování,pokud by už v minulosti po očkování mělo vysokou horečku a febrilní křeče potom je určitě dobré mít diazepam doma pro tenhle případ (k horečce samozřejmě může dojít i po očkování...)ale proč by ho mělo dostávat miminko jen tak před očkováním,k tomu není důvod. Navíc mě zaráží,proč takhle malému dítku by dr předepisovala tabletky,diazepam se dá dítěti podávat i v čípkách,teda pokud je k tomu důvod....

erikasadek
23. sep 2008

ja sa nehadam, len nerozumiem vasmu zmylaniu tot vsio mam nato pravo, nepozname sa a tak je to fajn.

vy taktiez nerozumiete vobec co vam hovory sirinka, mam pociyt , ze tato tema je akoby sme kazda z nas rozpravali inym jazykom , preto je to o nicom a nic nikomu nedava pre mna zbytocna...
vidis lamia a to stale aj my hovorime, len to nepocut...

lamia
23. sep 2008

Myslím že i preventivní podávání diazepamu při teplotě přes 39 u miminka je blbost,protože taková teplota se má prvotně hlavně snížit,potom ke křečím nedojde...prostě při teplotě nad 38 antipyretika ev zábal při opravdu vysoké teplotě,ale dítěti co nikdy FK nemělo bych prostě jen tak z prevence diazepam necpala. K zubům - opravdu by dítě nemělo mít teplotu přes těch 38,5 a někteří dětští lékaři tvrdí,že nebude mít teplotu ani přes 38 pokud nemá něco dalšího k tomu,naprosto nezávisle na počtu zubů co se prořezávají...jiná věc je,že při prořezávání zoubků prostě je dítko o dost náchylnější něco chytit k tomu,nejčastěji něco respiračního,takže to může potom tu teplotu samozřejmě vyhnat mnohem výš. Do 38 stupňů taky teplotu ničím nesnižuju,nad už dávám paracetamol ev nurofen,aby ta teplota rychle nevylítla na vysoké hodnoty,což se u dětí stává velmi snadno

lamia
23. sep 2008

Tedy samozřejmě se to netýká dětí co už FK měly,tam je to o ničem jiném...

roasha
23. sep 2008

lamia,tu sa ten diazepam rozoberal v suvislosti s vysokou teplotou,nie ako prevencia pred ockovanim/priznavam odbocenie od temy/.
sirinka sa bije do prs,ze ona by take svinstvo nedala v ziadnom pripade,a tu je"jablko svaru"
presne tak,nemame spolocnu rec,ale ked si tak naklikam ktorukolvek temu v ktorej bola sirinka,s kym si ona neskocila do usmevu/presvedcena o svojich mudrych nazorox/? 😉 🙂

roasha
23. sep 2008

lamia,niekedy sa pri vysokych teplotax stane,ze ju nedokazes zrazit/moje dieta/,mozes sa aj poskladat,nepomaha ziadny paracetamol,ibobrufen,ani zabaly,a bez diazepamu to nedokazes.tak sa nebudem hadat,a dupat si svoje,ako sirinka,ked jej decko ma len rok,a este nepreslo ani chorobami. 😠

sirinka
23. sep 2008

baby vy uz ste dospeli k urazkam, ktore s touto temou nemaju nic spolocne... 😎
ja som od vas ale este stale nedostala dovod, preco by sa diazepam MAL davat preventivne vsetkym detom pri vysokej teplote... skuste a ja svoje dovody preco nie, prehodnotim... 😵

babulik22
23. sep 2008

mamicky,tak teraz uz fakt neviem co je najlepsie.kazdy ma svoju pravdu,teoriu.ale ved tak to ma byt.nemozeme byt vsetci rovnaky a mat rovnake zmyslanie.liecme tie svoje deticky podla svojho uvazenia a rozhodnutia.ked si raz niekdo mysli,ze je nieco biele nemozte ho presviecat o tom,ze je to cierne.

erikasadek
23. sep 2008

roacha mylis sa tato tema bola , ze dava dietatu preventivne pred ockovanim
pozrite si prvu stranu..

teda dala som otazku mojej lekarke skoro jej oci vyleteli z jamok , vy poznate niekoho co dava?
co sa zblaznila.
teda tu keby som dosla na pohotovost a, dala som dietatu diazepan , bez lekarskeho suhlasu a predpisu , tak hned volaju service social.

ja si myslim , ze tu ide o to , ze sa

neako lahko dostavate k tymto liekom ktore normalne su pod zamkou, asi je dovod nie?
ani sa necudujem , ked pozeram spravy na slovensku , ze dieta drogovane a tyrane ako naschval , je tam ten vas oblubeny diazepan.

niekedy varili nase mami, makovy vyvar , pre svoje deticky, poretoze si mysleli aky to ma super efekt na ich detickach , co stoho bolo , 3 krat viac debilov...

roacha ja mam vatsie deti a mali aj horucky ktore s anedali zbit, nad 40 pocas jedneho tyzdna , a aj v nemocnici su pod kontrolov ale len paracetamol, nikdy nic silnejsie, telo sa potrebuje branit aj samo.

vy sa tiez bijete do prs , ze mate pravdu, ona je niekde v strede 😉

roasha
23. sep 2008

PORAD MI!,....ako zrazim 40C svojmu dietatu,nezabera ziadny paracetamol,brufen,ani kupel.teplota stale stupa!!! 🙄 ☹
vsetci pediatri mi vypisali diazepam........co mam urobit......su normalni? 😅

roasha
23. sep 2008

eri,ved som napisala,ze tato diskusia sa zvrtla,podanie diazepamu pred ockovanim,je blbost. 🙄
ale tu je konflikt podat ho pri vysokych teplotach,ktore sa nedaju zrazit. 😒 😉