Dávať dieťaťu Diazepam pred očkovaním?

anavila
16. sep 2008

no baby,
mam sesternicu, ktora ma tamker polrocnu dcerku a este nebola ockovana, okrem ockovania v porodnici, lebo nemala zahojene ramienko. to iste som mala aj ja s malou, prvu davku ockovania sme absolvovali mylsim ze az v 5.mesiaci. Ale co ma poburilo je, ze mi vcera sesterka povedala ze jej doktorka kazala pred ockovanim 3 dni davat malej diazepam (pol tabletky), a mne nic take nekazala a vsetko prebehlo normalne, my uz mame za sebou aj druhe ockvoanie. A to podotykam, ze mame TU ISTU DOKTORKU. Co si o tom myslite? To som v zivote nepocula ze by sa pred ockovanim mal davat takyto liek do tak maleho telicka. ☹

mufo24
7. feb 2009

Ja som tiež zdravotník a podľa mojich znalostí sa podáva u detí, len pri vysokej horúčke ako prevencia febrilných kŕčov. Pravdepodobnejšie mi pripadá, že lekárka kázala podávať Dithiaden ako prevenciu alergickej reakcie po očkovaní. Ale ak povedala Diazepam tak je to pďľa mňa riadna BLBOSŤ!

sirinka
7. feb 2009

mufo, diazepam sa uz nepodava ani ako prevencia proti feb. krcom u deti, ktore to nemaju v anamneze...prave to vysvetluje ten dr. co na neho yasmina dala link.

mufo24
8. feb 2009

sirinka tak som to myslela, len som to nenapísala presne 😉

sirinka
8. feb 2009

mufo ok 😉

levik82
9. feb 2009

no, nam kazala neurologicka aj pediatricka dat diazepam preventivne 1 den pred ockovanim a 2 dni po. tak sme dali pol tabletky, ale ako vas tu citam...myslite ze pri dalsom ockovani v marci teda dat nemam???

yasmina
9. feb 2009

levik aj ja som dala pred prvym na radu pediatricky ...ale na dalsie ockovanie nadam ani najmensou nahodou!

berenika39
9. feb 2009

holky, není to DITHIADEN místo DIAZEPAM? Nemůžu tomu věřit, že by se preventivně měl dávat Diazepam. Dithiaden má co do činění s alergickou reakcí, to možná, ale diazepam je svinstvo, které se i dospělým dávkuje opatrně a neradi ho dávají.

andyalukasek2008
9. feb 2009

Taky jsem nad tím přemýšlela... Pokud by MUDr. měl vážná důvod jej dát mimískovi před očkováním kvůli křečím, je lepší prevence než jej do těch křečí dostat... Ale jinak jako obyč prevence? Juuuuuj, to neeeeeeeee!!! Svinstvo!

sirinka
9. feb 2009

berenika...ked si precitas tuto diskusiu zistis, ze je vela takych, co diazepam podavaju pri kazdej teplote 😖

andyalukasek2008
9. feb 2009

No tak já nevím, diazepam jsem osobně dostala před jednou delší operací jako součást narkózy... Teda půl hoďky před tím, než mne odvezli na sál... Holky, to byl fičák, samozřejmě jsem sama nesměla se ani hnout z postele, volat na vše sestru, jinak bych s sebou švihla... No byla jsem z toho úplně oblblá!!! Tohle dávat miminkům?????? 😕 😕 😕 😕 😕 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

sirinka
9. feb 2009

andy si si polietala 😀

berenika39
9. feb 2009

sirinka:j, já to četla, ale nějak mi to hlava nebere 😖 . Pokud již mimčo někdy mělo při vysokých horečkách febrilní křeče, pak se dizepam dává. Ale to očkování....moje mamča diazepam bere asi 30 let, no už je z ní fakt závislák 😀 , měla potíže nervového charakteru, kdy se jí špatně dýchalo. No a později už se bez něj prostě neobešla. Uf, já se jen bojím, aby nějaký mimčo nemělo kvůli tomu problém, utlumí to. No já bych ho jen tak preventivně nedala.

sirinka
9. feb 2009

berenika...toho by som sa aj ja bala, ze mi diazepam dieta utlmi a ja potom prehliadnem nejake varovne signaly, ked upada do somnolencie...e-e...radsej nie...

levik82
9. feb 2009

sirinka - co je somnolencia??? 😕 neviem ci som blba, ale neviem 😔 😕
a je to diazepam, nie ditiaden!nam ho dali z nasedovneho dovodu preventivne: kedze maxik je z lekarskej rodiny (moja mamka je lekarka), tak ako zakon schvalnosti pri tom sa stale nieco stane, tak nam povedali ze radsej mame dat preventivne 😔 tak som dala. teplotku mal aj napriek tomu 38,2 ☹ asi mesiac pred ockovanim bol tiez chory, vtedy mal teploty vyse 39, vtedy som tiez dala diazepam, ale vtedy som davala aj paralen...

sirinka
9. feb 2009

levik jedna sa o poruchu vedomia, chorobnu spavost, je to predstupen soporu a komy...
http://www.psychiatria.szm.sk/v9.html

kedze si z lekarskej rodiny, iste vies, ze diazepam nema ziadny vplyv na vysku teploty...

berenika39
9. feb 2009

btw, diazepam je zakázaný!!!! při kojení, přechází do mléka a je pro dítě neezpečný. A oni ho přeepíší jen tak, preventivně?

sirinka
9. feb 2009

berenika a este tie dovody prevencie 😉

cherries
9. feb 2009

sirinka , berenika 39 😉

sirinka
9. feb 2009

cherries precitaj si clanok z linku na predchadzajucej strane 😉

berenika39
9. feb 2009

mě třeba nějak netankuje 😀 , jestli se dá jogurt v šestém nebo osmém měsíci, jestli se mímo otočí ve čtvrtém nebo šestém, ale léky mě teda straší. často i dospělí mají s vdlejšími účinky co dělat, a oblnuté mimčo o D. neřekne : mami, mě se motá hlava, mám mžitky před očima, omdlím.

cherries
9. feb 2009

sirinka ved ja som citala aj som prispela ja tvrdim ze diazepam ee

cherries
9. feb 2009

hlavna vec ked ja som mala red dvoma mesiacmi vysoke horucky a som bola na pohotovosti tak mi zakazali podat diazepam lebo kojim a to som mala 40 , hlavne ze detom to chcu davat 😠

sirinka
9. feb 2009

cherries 😉 to to...

kuskus
9. feb 2009

naše malá dostala diazepan při febrilkách na pohotovosti, za půl roku chytla křeč znova, usla bez teploty a když se probudila měla teplotu a než jsem jí ho dala, měla křeč znovu, hroznou, skončila na JIPce..te´d dáváme při každém zvýšení d a ještě máme i tubičky do zadečku...nikdy jsem nesnižovala jen zvýšenou teplotu, ale teď už začínám při sebemenším zvýšení...

levik82
9. feb 2009

no tak ste ma presvedcili baby... a co tak paralen ako prevencia? to ste davali???
idem este pozriet ten link z predoslej strany co ste spominali... 😔

levik82
9. feb 2009

a este baby, co su to za naplaste??? rada by som ich kupila. poradite??? 😉 dakujem. este ze je konik... 😉

sirinka
9. feb 2009

levik ja davam paralen ked ma teplotu okolo 38,5°C...zalezi aj od celkoveho stavu, teraz ked ma anginu, berie ATB, tak dam aj skor, ale ked je to iba nadcha a v podstate jej nic nie je, tak az pri 38,5°C.

zvysena teplota pomaha organizmu bojovat s chorobou, jej neustalym znizovanim liekov uz pri naznaku znizujeme odolnost organizmu.

samozrejme v pripade ako je u kuskus, kde uz je v anamneze febrilny krc sa postupuje uplne inac a to by mal lekar urcit.

sirinka
9. feb 2009

levik je to od bolesti, su naplnene latkou na znecitlivenie...nalepis ich hodinku pred ockovanim na miesto vpichu. ucinkuju ale viac menej povrchovo, teda vpich babo neboli, ale samotne streknutie ockovacej latky ano... kupit sa daju v lekarni volaju sa EMLA.

erikasadek
9. feb 2009

ahojte , sirinka 😉
levik mne osobne stale lekarka na recept ked predpise , vakciny typy prevnar pentavac ked bol pichany..
teda aj na recepte som mal napisane dat paracetamolovy cipok pred ockovanim presne hodinu pred...
musim uznat ze nemal nikdy ani horucky a ni neake zle reakcie , drobec teda ani jeden ani druhy...
k diazepanu sa tu ani nedostanem, ako som pred tym pisala nechapem ako sa niektore matky vobec k tomuto lieku dostanu, ved pre dospelaka je to pecka taky liek a nie pre babo....( okrem receptu samozrejme)

chapem deti co maju febrilne krce, ano, ale nie kao prevencia ale skor ked je teplota vysoko a zacinaju krce...
osobne , podla toho co pisala mammicky na predoslych stranach slovensko neako drzi svetovy record v febrilnych krcoch.. teda su vzacne a zriedkave a tu ich bolo neako vela.... to len na okraj taka pozorovacia poznamka...

osobne som sa raz rozpravala s mojou lekarkou tu, kde zijem na tuto temu , a ta mi povedala ze je to vzacne davat, velmi vzacne a lekar ktory to prdpise musi mat nato dovod , ale su to tak zriedkave pripady... ze je to vzacne, apotom nesie to aj velke rizika takze tento liek u deti musi byt pod kontorolou lekarskou....

levik82
9. feb 2009

erikasadek dakujem, sirinka takisto 😉 takze dam preventivne radsej ten cipok... myslim ze mame paralenovy. ten bude dobry, nie??? dakujem