Dávať dieťaťu Diazepam pred očkovaním?

anavila
16. sep 2008

no baby,
mam sesternicu, ktora ma tamker polrocnu dcerku a este nebola ockovana, okrem ockovania v porodnici, lebo nemala zahojene ramienko. to iste som mala aj ja s malou, prvu davku ockovania sme absolvovali mylsim ze az v 5.mesiaci. Ale co ma poburilo je, ze mi vcera sesterka povedala ze jej doktorka kazala pred ockovanim 3 dni davat malej diazepam (pol tabletky), a mne nic take nekazala a vsetko prebehlo normalne, my uz mame za sebou aj druhe ockvoanie. A to podotykam, ze mame TU ISTU DOKTORKU. Co si o tom myslite? To som v zivote nepocula ze by sa pred ockovanim mal davat takyto liek do tak maleho telicka. ☹

roasha
23. sep 2008

sirinka,cakam,ze mi poradis,cas ide...... 😨

babulik22
23. sep 2008

no baby,tak som zvedava ako to uzavriete.ja sa na ten diazepan opytam dokiny.som zvedava co mi povie.

roasha
23. sep 2008

sirinka,teplota stale stupa.........a nakolko nemam cas,aby si prehodnotila svoje dovody-podat,ci nepodat diazepam?-podam ho! 😠
takze dakujem ti velmi pekne,poradim si bez teba! 🙄

erikasadek
23. sep 2008

ja ti neporadim , ked ti to hovoria slovensky lekary tak to tak urob , mala som ten isty problem no , a nic len paracetamol, aj ked neklesala len obklady, a hydratacia a po 5 dnoch mu klesla sama, nikto nevedel preco nemal priznaky, pokial to znasal, a bol hydratovany, tak sa stym nerobi nic, nic nejedol

ja som sa uz bala , vies co mi odpovedali, dieta toho vydrzi viac ako si myslite, pokial ma dobre konstanty v tele, tak pohoda a dobre to znasa, je fakt, je to sila ked teplomer ukazuje 40,8 a je po podani lieku a teplota stupa, ale na druhej strane na konci som mu uz ani nedala nic posledny den, naco aj tak neklesa a vidis telo po niekolko dnovom boji zvitazilo, nad neakym virusom vadaka vysokej teplote, telo sa takto brani.

vies mne nevadi a nie som zastanca proti liekom , len mi vadi , ze na kazdu zvysenu teplotu typu 37, 6 uz dava okamzite cipok a poplach, to telo sa nema ako branit, nada sa mu ani mala sanca aby samo sa ubranilo a opakovane sa nici imunitny system, zvykne si ze sa davaju lieky,

pokial si ty presvedcena , ze je to jedina moznost daj ved ma 40 a moze mat krce, raz nikoho nezabije
ja sa len bojim , ze niektore mamicky ktore to citaju , si povedia no ked im to funguje tak vyskusam aj ja, a to je chyba, ide o tu automatickost, ze neskor to je automaticke podavanie tohto lieku a to nie je dobre.

ja koncim majte sa a majte zdrave deticky 😉

vesi
23. sep 2008

podať diazepam pred očkovaním je blbosť...

nepodať ho dieťaťu, ktorému stúpa teplota nad 39 st. a už v minulosti malo febrilné krče je podľa mňa nezodpovedné...
pokial som dobre pochopila, baby, ktoré súhlasia s diazepamom už mali skúsenosť s FB. neprajem to zažiť nikomu, ale kto to nezažil nepochopí...

neobťažuje ma nespať celú noc a sledovať teplotu, dávať zábaly atd. , ale do dnes mám nočnú moru z febrilných krčov... teraz sú už moje deti väčšie, tak zvládame teploty lepšie...

tiež nehápem prečo si niektorí ľudia myslia, že len zahraniční lekári vedia čo robia....každý národ je náchylný na iné choroby, vezmite si len rozdiel v tom, že v amerike sa naširoko nebalí a u nás áno, pretože my sme náchylnejší na poruchy bedrových klbov....

tamarka
23. sep 2008

Po očkovaní by som určite diazepam nedávala, je to zbytočné. My sme si prešli febrilným kolapsom a nikomu by som niečo také nedopriala. Takže s diazepamom súhlasím, ale nie len tak ho pchať "pre istotu" 😠

vesi
23. sep 2008

presne tak tamarka, zabudla som ešte napísať, že mladšia dcéra nikdy nemala FB a teda aj napriek tomu, že doma diazepam mám som jej ho nikdy nedala....

asitka
23. sep 2008

táto téma by sa mala uzavrieť adminmi....je to tu ako čúranie proti vetru....zbytočné dohadovanie....ja osobne súhlasím s radkou m, roashou, prvoupomocou, babulikom...myslím, že sa tu fakt nepochopila pointa témy....dotyčná písala...že dr kázala preventívne dať dieťatku diazepán...ale ani jedna z nás netuší, prečo to spravila...žiadna dr si nevezme na svedomie len tak zo srandy naordinovanie nejakých liekov....vy nemôžte tušíť aký zdravotný stav je toho dieťatka a prečo to urobila....a fakt som NIKDE nevidela napísané...že by ktosi mal názor, že všetky mamičky by mali preventívne dávať diazepán...ja som napríklad o niečom takom sa dozvedela až tu....proste som nemala nikdy skúsenosť s FK...tak nebol dôvod....a tiež neverím, že nejaká matka...len tak...keď dieťa kýchne mu hneď rve sirupy proti teplote...veď už z nás nerobte (sirinka, eriksadek)totálne vymleté trúby...ktoré asi nikdy nemali mať deti...lebo sa o ne ani nevedia postarať a robia im zle....a eriksadek...na margo tvojej poznámky...čo všetko ty vidíš v správach slovenských...neviem, v akej krajine žiješ ty....ale slovenské správy mi niekedy prídu ako slabý odvar oproti správam a tragédiám v zahraničí....a mimochodom...nie si rodená slovenka??? ale to je fuk....sem som dopísala...len prosím zas zo mňa dievčatá nespravte rozzúrenú ženskú, ktorá netuší o čom je reč....ďakujem vopred.. 😉

simonko
23. sep 2008

tak ja osobne-so synom skusenosti s diazepanom mam...takze moj postreh:
diazepan je latka ktore tlmi krce,pouzivaju ju epileptici pri zachvatoch,deti ktore maju sklon k febrilnym krcom a psychycky naruseny pacienti na upokojenie...pri tazkom rozruseni a pod.
synovi ho doktorka odporucila podat pri vysokych teplotach...pretoze bolo unho podozrenie na epilepsiu,a ked sme boli v nemocnici s teplotami tak mu ho tiez preventivne davali,kvoli krcom...
pokial viem tak je to liek na lekarsky predpis,a nepredpisuju ho len tak pre nic za nic...

tamarka
23. sep 2008

vesi, veď o tom to je, staršia mala aj 40-ky a nedala som jej ho. Jednoducho keď je dôvod, dať, keď nie je dôvod, nedať.

sirinka
23. sep 2008

dievcata skuste si este raz precitat co som pisala na prvej starne, kto sa tu do koho zacal navazat a nakoniec asitka mozno pochopis, kto tu z koho robi truby a uraza...
nevkladajte do ust inym slova, ktore nikdy nevyriekli...

erikasadek
23. sep 2008

asistka k tebe sa nevyjadrujem , mam svoj nazor uz davno spravane, som rodena slovenka, a hrda slovenka to by si sa cudovala.
ked si vsetko dobre precitas , tak nikdy som tu kocku neodsudila, nakoniec sa mi aj ozvala a vysvetlila blizsie , aj som jej odpisala, ze ked jej to dala doktorka tak ma dovod, tak nech tym riadi

tu ide o to aby sa stoho nestal u inych normalna zalezitost, namieso inychg liekov.
to ze sa na slovensku pouzivaju stare praktiky tu nebudem rozoberat, je to fakt a samotny slovaci to vedia.
nie vsetko je zle ale niektore praktiky su na pokraji rozumnosti.

ja by som ti vdela rozpravat....

sirinka nchaj ich, kazda svoje;;;;;

nyve
23. sep 2008

nemam pocit,ze by tu niekto robil z podania diazepamu automaticku zalezitost, taktiez som si nevsimla,ze by tu niekto pisal,ze pcha do dietata lieky pri subfebrilite. kazda mamina ma vlastnu hlavu a v nej aj taku vecicku na rozmyslanie,dokonca aj tu na slovensku 😉 a pochybujem,ze ju nepouzije zodpovedne s vedomim,ze musi vyriesit problem, ktory nastal. co sa tyka teplot. ja si osobne myslim,ze ak uzna ze je cas podat liek,hociaky,aky uzna za vhodne tak to ma plne pravo urobit a nevysvetlovat preco a tak.

cize ibalgin sa inde vo svete uz ani nevyraba? lebo mi nie je jasne, preco je tak straaasne otrasny, tak strasne nebezpecny,ked sa normalne volne predava, podava detom od tusim troch mesiacov. a ucinkuje. dokonca je urceny aj na znizovanie horuciek po ockovani.

erikasadek
23. sep 2008

NYVE, nechce sa mi uz opakovat je to nudne, je dokazane , ze nie je nevinny a ma vela skodlivych ucinkov u deti, takze uz sa velmi neodporuca, a lekary aspon drvyva vatsina sa tym riadi.
pouzivajte si co chcete mate nato pravo je to uz nudne.

je to informacia ktora dlho kolovala aj v televizii aj v detskych casopisoch .
nemam to z vlastnej hlavy.

boze moj preco ste take skostnatene, mate pravo dat detom co len chcete , ale berte aj kritiku , ak jedna z vas neda dietatu tento liek a neodporuca ho to neznamena , ze ju hned ukamenujete...

emjee
23. sep 2008

fakt sa musite posekat v kazdej teme? zamykam, ked budem mat cas vycistim a otvorim znovu (keby som nahodou zabudla poslite ip 🙂 )

yasmina
5. feb 2009

Emjee dakujem za odomknutie...
kocky ma niektora z vas skusenosti s podavanim diazepamu pred ockovanim?
Dr. mi kazala davat 1/2 rano a 1/2 vecer 3 dni pred...
ale davat to zdravemu dietatku sa mi nezda...mali maju po zobrati neziaduce ucinky...su mimo...vystiera ich do luku...rozne grimasy...nerovozita...placlivost...ziaden utlm skor naopak...no nic moc pohlad na nich...

cerstvamama
6. feb 2009

yasmina
Ahoj, jestli to chces davat kvuli bolesti pri vpichu injekce tak nam doporucila doktorka naplasti Emla. Pusobi to jen lokalne. Davali jsme je male na usi pred pichanim nausnic. Nevim jestli to bylo tou naplasti, ale obeslo se to bez vetsiho place a za chvili byla v pohode. Ty naplasti maji normalne v lekarne a rekla bych, ze to bude setrnejsi nez diazepam.

johanda
6. feb 2009

yasmina - měli tví malí někdy febrilní křeče? Pokud ne, diazepam bych rozhodně nedala. Moje starší holka FK měla (ne po očku) a diazepam měla naordinovaný jen při teplotách nad 39 st. Stačí náplast emla proti bolesti, jak píše cerstvamama a v případě teploty paracetamol nebo ibuprofen. Diazepam má skutečně hodně vedlejších účinků a není to preventivní lék :(

yasmina
6. feb 2009

kocky nechcem to davat proti bolesti....
Malemu vykrucalo rucky anozky...ale neboli to febrilne krce..tak sa lekarka boji lebo su rizikovi predcasne sa narodili...aby nedostali nejake krce...ale som chcela vediet ci uz nejaka mamicka davala pred ockovanim...
tie vedlajsie ucinky su hrozne...

berenika39
6. feb 2009

před očkováním diazepam nemá opodstatnění,ne! dobré jsou kapky fenistil - tlumí alergickou reakci na očkovací látku, 2x4 kapky den před, v den očko a den po. Funguje to. Diazepam je lék se spoustou nežádoucích účinků, dává se jen v případě hrozících febrilních křečí při horečce, ale je to poslední volba.

yasmina
6. feb 2009

no parada...v pondelok volam neurologicke...teraz ma dovolenku....zatial mi nikto nepotvrdil ze je to spravne 😠

cherries
6. feb 2009

yasmina tak ako pise berenika39 pred a po ockovani sa odoruca Fenistil kvapky a diazepam je svinstvo to sa dava detom ak horucka vystupi nad 39 stupnov , reto tvoje deticky maju take vedlajsie ucinky , je smutne ze tvoja doktorka to ordinuje a dava akoby nic ☹

yasmina
6. feb 2009

no ja im to uz nedam...v stredu ideme na ockovanie...ziadny diazepam nebude...dufam ze im to neposkodi ked im nedam...

cherries
6. feb 2009

yasmina nech ti predpise doktorka potom Fenistil kvapky a mozes im dat Panadol sirup alebo Nurofen cipok alebo nieco take to mi moja doktorka poradila tiez pred ockovanim , moj mali je tiez predcasne narodeni ale ani raz mi nepovedala ze mu mam dat diazepam a to sme chori skoro stale ☹

altea
6. feb 2009

Diazepam (hovorím o diazepame -rectal) by som dávala len naozaj na to v indikovaných prípadoch 😕 😕 .My sme raz podali dieťaťu Diazepam ,aj to som povedala,že len polovičnú dávku a skončilo to zástavou. 😕 😨 Takže pozor !!

yasmina
6. feb 2009

Takze po dnesnej rade Mudr. Martina Mraza urcite nedam diazepam...a velmi ma mrzi ze som ho dala...
tymto varujem ostatne mamicky pred podavanim Diazepamu pred ockovanim...
kocky vam vdaka za prispevky...
http://poradnapediatra.rodinka.sk/
davam link ...toto sa zide viacerym ...rada ohladom zdravia/chorob deticiek...

sirinka
6. feb 2009

yasmina diky za link... 😉 ja tiez tvrdim, ze diazepam preventivne nie je vhodny.
takisto som pouzivala iba emla naplaste, ale kupovala som ich v rakusku, lebo u nas sa nedali zohnat.

erikasadek
6. feb 2009

baby kde ste boli pred mesiacmi ked tu kazdy tvrdil aky je zdravy a potrebny....

zdravae deticky prajem...... 😉

yasmina
6. feb 2009

sirinka naplaste sa daju kupit uz aj u nas...kupim si ich 😉
erikasadek 😉

gedgitka.a
7. feb 2009

co je to za hovadinu malýmu prťouskovi Diazepam je to svinstvo pro dospěláka, natož pro mimčo 😠 fakt fajn doktorka co tohle píše prckům 😖