Dávate očkovať trojročné dieťa proti chrípke?

mirus321
1. nov 2013

Dávate očkovať proti chrípke deti vo veku 3 - 4 rokov, ktoré navštevujú MŠ? Ak áno, aké máte skúsenosti s očkovaním? Vyskytli sa nejaké nežiaduce následky?

ichbinich
1. nov 2013

Ja som dala syna ockovat proti chripke uz skor, ked nastupoval do jasli.
Nikdy nemal ziadnu negativnu reakciu na ziadne ockovanie, ani ja.
(Mam doma este stale nepouzite cipky, ktore mi lekar predpisal, keby syn nahodou dostal teplotu po prvom ockovani... a syn bude mat 4 roky 😉)

katka1981
1. nov 2013

ani som nad tym nerozmyslala ani pre seba ani pre nikoho z rodiny. V rodine kto sa dal, mal len zle skusenosti. Ja som chora kazdu chvilu, mam znizenu imunitu, ale chripku som nemala ani nepamatam, takze my urcite proti chripke ockovat nebudeme.

bubulka722
1. nov 2013

Takto hazardovať so zdravím dieťaťa by som si nikdy nedovolila.

nae
1. nov 2013

Nie, nedávam očkovať, to ma ani nenapadlo.

sissy27
1. nov 2013

zisti si, koľko je kmeňov chrípky - a len tak mimochodom, stále mutujú... a zisti si, proti koľkým kmeňom by ťa to očkovanie malo chrániť... a ak vieš základy matematiky, tak si ľahko spočítaš, či sa to oplatí... doteraz všetkých, čo poznám, že sa dali zaočkovať proti chrípke, tak ju aj dostali...

pimpulienka
1. nov 2013

NIE. A načo?

7511
1. nov 2013

Nie..nedala by som...

abbie
1. nov 2013

len to nie ... je to nehorazny biznis, nic viac a zisti si zlozenie vakciny a rychlo na ockovanie zabudnes

turistka
1. nov 2013

nie,v ziadnom pripade

gumimaci
1. nov 2013

Nie, ani nikto z rodiny sa nedava.

ivetkab.
1. nov 2013

Ja osobne nemám nič proti očkovaniu. Vakcíny sú na to, aby sa používali ... ale ja osobne nedávam deťom žiadne očkovania. A teda ani takmer 4 ročnému synovi spomínanú vakcínu proti chrípke. Dávam mu len marťankov, aby mal vyšší príjem vitamínu C a to je všetko. A keď naňho "idú" spolíky, tak máme taký medový sirup a ten je pre syna ako všeliek. Do dvoch-troch dní je po chorobe. Podľa mňa si deti majú prejsť chorobami, aby sa im vybudovala imunita. Proste neexistuje správny názor či očkovať alebo neočkovať. Každá mamina chceme dieťaťu len to naj, tak urob tak, ako to Ty uznáš za najlepšie.

sendy182
1. nov 2013

nie ............ako vieš že prekonáva tvoje dieťa každoročne chrípku?..........ja to sama neviem a dokonca málokedy i doktorka.....aj prechladnutie sa podobná na chrípku......,-)

melpomene
1. nov 2013

nie...toto je úplne zbytočné očkovanie a zbytočne si tú chrípku tým očkovaním môžeš privolať, pretože nikdy nevieš ako bude telo reagovať.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina1305
1. nov 2013

nie, okrem povinnych ockovani, sme nedavali ziadne ine

jerryjanka
1. nov 2013

nie nedavam, neuvažujem - od 0 do 100 rokov očkovať nebudeme, ked budeme mať nad sto rokov a omrzí nás život tak sa možno dáme zaočkovať - vyjde to menej ako eutanázia v holandsku 🤐

dejnas
1. nov 2013

NIE

adri2211
1. nov 2013

NIE

prevenar
1. nov 2013

Nie je to zly sposob, ako znicit svojmu dietatu zdravie ..ak teda to je cielom. ^^

urbanovapatricia
2. nov 2013

ja a môj syn sme bývali často chorý na prechladnutia,sople,kašle.poradili nám očkovanie proti chrípke.On má narušenú bunkovú imunitu a nábeh na astmu,ja mám celoročnú nádchu.Tak sme to skúsili,zabralo.prvé razy ochoreli,alebo mali horúčku,ale tak 3-4 krát už nič.To,čo býval 6-8krát ročne na antibiotikách,je teraz max. 1-2krát.Samozrejme,že nám imunolog nasadil aj liečbu na imunitu,teraz sa už nedávame,lebo je nám lepšie.Ak ste tak často chorí, viac ako 6 krát do roka,dala by som, ak nie,okrem povinných by som nedala nič.

aristka
2. nov 2013

týto pacoši z av nech ťa nestrašia ,tí paušalizujú všetko očko je zlé .....takže sa neľakaj ...inak čo sa týka očka proti chrípke ,nie nedávam ,ako bolo hore písané ,už je november ,takže je neskoro ,potom ide o vírusi chrípky ,ktoré sú silne mutagénne ,a detičky ako vieš nachytajú rôzne nachladnutia tak či tak ....ak by bol chorý nechaj doma ,vyležať a je .....inak sú ľudia ,u ktorých toto očko zaberá a predtým bývali chorý ...takže je to silne individuálne....

vinifred
2. nov 2013

..na chrípku nie..inak máme všetko možné..

ludka140281
2. nov 2013

ANO a som asi jedina,,,,,

brumka
2. nov 2013

povinne ockovania ano, zltacku a tbc tiez, ostane nie naco. a chripku uz vobec nie ved chripku som tolko rokov nevidela, doma sme maximalne nachladnuty co chripka nieje a raz za par rokov nas chytia priedusky co tiez nema nic s ockovanim proti chripke

cicak
2. nov 2013

ja som jeden čas nad tým uvažovala a doktorka mi povedala, že dieťa by si malo vybudovať imunitu. A myslím si, že má pravdu 🙂

zuzin78
2. nov 2013

Nie

gucz
2. nov 2013

nie

barcelona94901
2. nov 2013

NIE

m_ij_ka
2. nov 2013

ja som staršiu dcéru v tom veku nedala očkovať

ju11i
2. nov 2013

nie