Dieťa má potravinovú alergiu a chcem ho dať zaočkovať na rubeolu, mums a osýpky

ryka2
11. mar 2013

alergiu na vajecny zltok aj bielok,existuje inejaka ina vakcina,ktora jej nemoze uskodit?ja som ako dieta mala tazky priebehpri mumse ,osypkach aj ovcie kiahne boli zle.Nepiste mi prosim, ze mozem byt rada ze ju nebudu ockovat ja som za povinne ockovanie,zial nemozem ho dat dcere.

xlucia
12. mar 2013

@latvia
@peta1510 jasne ze imunita sa vyvija. syn mal speci problemy, urcity cas az tak, ze si ho zobral na starost primar na antolskej, ten ma riadne "dovzdelaval" aj v tom co som nechcela. doslovne.
riesili sme min. raz za tyzden ako dalej, aby mohol nieco jest a nezit zo vzduchu. vzdy je sanca ze z krvi nieco vyjde ale v reale sa nic nestane.
peta bud rada ze sa nieco nestalo. poznam aj opacne pripady. tazky anafyl. sok. a dozivotne nasledky.
a vec ktorou sa stale riadim ja, dieta je vo vyvine a nie je stroj... aj u nas je kopu veci ktore teoreticky nesmie, ale v reale ich je, pretoze nieco jest musi...

peta1510
12. mar 2013

@xlucia Pozeram,ze nam na to prisli v 2010,na ten bielok a narodeny je v 2007,takze to ockovanie prebehlo este ovela skor,cize sa mohlo stat,ze v danom case ani nemusel byt na ten bielok alergicky,ci?

peta1510
12. mar 2013

@xlucia Pozeram prave,ze v 2008 nam vysiel bielok negativny a v 2010 pozitivny.Teraz v maji ideme na kontrolu,dam im to vysetrit znova 😒

xlucia
13. mar 2013

@peta1510 daj to vysetrit znova. vase vysledky som nevidela, nemozem teda nic povedat. mozne je vsetko. co bolo, tym sa uz netrap a zariad sa podla momentalnej situacie

hajanka
13. mar 2013

@peta1510 mohlo sa kludne stat, ze tu alergiu mu spustila aj vakcina (ako nasledok oslabenej imunity a nerovnovahy medzi Th1 a Th2 po ockovani)