Doktorka ma chce nahlásiť pre neočkovanie

klara023
21. sep 2015

Ahojte.. dceru som nedala ockovat v 15mes. Vakcinou MMR. Dnes ma dcera 3roky2mes. A doktorka mi volala ze ma zrazu musi nahlasit pre neockovanie..
Co ma čaká po nahlaseni??

miriem
21. sep 2015

Pozvanie na miestny RUVZ, urobia na teba trochu bububu a ked sa nedas, tak pokuta😉 A potom svaty pokoj od nich.

dominika6
21. sep 2015

@klara023
Preco si nesla

lenocka84
21. sep 2015

@klara023 len tak medzi nami.nahlasit ma pocet a nie meno.ide o citlive osobne udaje.takze porusuje zakon.

miku1
21. sep 2015

@lenocka84 Keby sa hlásil len počet a nie aj mená, asi by potom veľmi nemali koho predvolávať a pokutovať, nie?

dai
21. sep 2015

@lenocka84 zatial je u nas ockovanie povinne - kto ho odmietne porusuje zakon😉

lenocka84
21. sep 2015

@miku1 mozu predvolat.lebo dr ma nahlasit pocet a urad si ma prist odkontrokovat zaznamy a tak maju vediet kto odmietol.

@dai tu dochadza k obojstrannemu poruseniu

sardinka333
21. sep 2015

@klara023 doktorka to hlasit musí...inak ona sama by mohla mat problém a to jej za to iste nestoji. Zaplat pokutu a mas pokoj...cca 300 je maximálna možná pokuta...všade pišu ze okolo 90eur cca.

dai
21. sep 2015

@lenocka84 cize podla teba ked ty spravis priestupok alebo trstny cin a niekto ta nahlasi tak porusuje tvoje prava a tiez pacha trestny cin

lenocka84
21. sep 2015

@dai idealne je podpisat informovany nesuhlas s ockovacou latkou.
a tym je kryta aj dr a aj matka ktora nechce ockovat MMR.

maslenka47
21. sep 2015

@lenocka84 zlodej krici "chytte zlodeja" hej? Predstav si, ze teba niekto zmlati, ty ho nahlasis policii aj s jeho menom a adresou a on sa bude ohanat, ze si niekomu prezradila "citlive osobne udaje".

Ano, udaje, ktore doktro nahlasuje, su dostocne na identifikaciu osoby. Ale presne o to predsa ide nie? Ked je to raz povinne, tak je to povinne. Ak niekto odmietne, tak s vedomim, ze porusuje predpisy. Svoje "citlive" udaje sama zavesis kdekomu, hoci aj na internete, tak nebud zrazu citlivka, ze ich doktorka posunie dajakemu uradu, navyse ked je to jej povinnost. Tuto napriklad sama @klara023 napisala, ze nedala dieta ockovat. A ver tomu, ze aj z toho jedneho prispevku sa da vypatrat, o koho ide.

sardinka333
21. sep 2015

@dai na slovensku nič neobvyklé 🙂

lenocka84
21. sep 2015

@maslenka47 to tvoje nafackat si strc niekam.ja som s tebou husi nepasla.
pisem slusne a bez prejavom hnevu a cohokolvek.
a ano aj z toho prispevku sa to da.a verim ze presne tak to aj robia.a veci s ktorymi clovek nesuhlasi odmieta.aj s vedomim ze nieco porusuje.ruku na srdce ty si nikdy nic neporusila ze?

klara023
autor
21. sep 2015

@miriem hmm obavam sa tej pokuty.ale tak financie niesu prednejšie ako zdeavie..

alexandramaria
21. sep 2015

@klara023 Doktorka je zo zákona povinná tieto prípady nahlasovať. Asi sa nedá pokutovať alebo ohroziť pre matku, ktorá nechce očkovať. Plní si teda iba svoju zákonnú povinnosť.

linduska86
21. sep 2015

@klara023 pokuta- fakt sa Vam cudujem , ze nedavate deti ockovat ....

klara023
autor
21. sep 2015

@dominika6 dost som o tom citala a bala som sa ze dostane nieaku z tych ,,chorob,, ..presli uz skoro 2roky od neockovania a zase take divne myslienky...

klara023
autor
21. sep 2015

@linduska86 dcera ma vsetky tri ockovania.. nema akurat MMR vakcinu.. kazdy ma iny nazor na ockovanie...

maslenka47
21. sep 2015

@lenocka84 nevravim, ze nie. Ale rozhodne som neukazovala prstom na inych, ze vlastne oni su ti zli. Vies, nasej starkej, kym este zili, zistili tuberkulozu. Tiez musela nahlasovat mena a adresy vsetkych s kym bola za posledne tyzdne v kontakte. A ty by si ju hned posadila do basy, ze nahlasuje citlive osobne udaje.

A z pripadnej karanteny by si asi spravila obmedzovanie osobnej slobody...

alexandramaria
21. sep 2015

@lenocka84 žiadne osobné údaje sa nenahlasujú. Lekári veľmi starostlivo dodržiavajú zákon a nahlasujú iba meno a priezvisko dieťaťa. Neuvedú dokonca ani rodné číslo. Následne si správny orgán vyžiada od lekára súčinnosť a požiada ho úradne z vyššej moci o dotknuté údaje. Lekár zo zákona MUSÍ vyhovieť dožadujúcemu sa orgánu. Ide sa veľmi zákonne a citlivo podľa 355/2007 a 122/2013. Nik vaše údaje nezneužíva. Nezavádzajte.

linduska86
21. sep 2015

@klara023 ano kazdy ma nato iny nazor - ty si zaockovana?
a mas nejaky padny dovod na neockovanie - to sa ta na tej komisii budu pytat - neziaduce ucinky - jááj aj ibulgin alebo paralen moze mat negativne - neziaduce ucinky - 🙂 sorry, za ten sarkazmus , ale nedalo mi - očkovať by sa malo plošne - zaradom - aby sme týmto chorobám predchádzali - inak tie famy o autizme su blbost 🙂
Tiez som mala pochybnosti - nedat maleho ockovat na MMR, ale uvazuj - ohrozujes nielen svoje dieta - ale aj deti ostatne. (ano aj zaockovane dieta moze ochoriet)

jvlo
21. sep 2015

Doktorka ta nahlasi, po case ta predvolaju na ruvz pojdes tam a bude to prebiehat podla okresu,kde patris, pretoze su take,kde ti budu len dohovarat,ale aj take kde ti naparia pokutu az do cca 300€. A to je vsetko. Budes mat od nich svaty pokoj. Ani sa ti necudujem, ze si nedala MMR...

klara023
autor
21. sep 2015

@linduska86 svagrininu malu este stihli zaočkovať posledny krat vakcinou proti TBC.tou poslednou vakcinou proti TBC ktoru zrazu zrušili lebo ticisky deti!! Mali zle reakcie. Jej mala si toho dost presla operacie koli hrckam atd.. preco zrazu uz netreba ludi ockovat proti TBC? mne sarkazmus nevadi.. vypocujem si kazdeho nazor,ale nech si aj moj vypocuju iní... vies keby sa nedaj boze nieco stalo po očkovaní tvojemu dietatu komu by si to vyčítala?? Je to tak no.. mna nezaujimaju ani dajaky ludia z komisie... nedam ockovat a bodka. Kazdy nech sa stara o svoje dieta nie o druhych.. aj tak su len zato plateni lebo je to ich robota.v skutocnosti im to je jedno..

vikykubik
21. sep 2015

A mysleli ste na to co bude ak tu natrepu utečencov s ich chorobami? Koľko som už citala že majú rôzne choroby s ktorými tu v našich končinách sme sa ani nestretl. Ak má dieťa vážne choroby tak by som nad očkovaním rozmýšľala ale ak je zdravé a má dobrú imunitu tak som za očkovanie

bonaqa2013
21. sep 2015

Posledná dcéra má len jedno očkovanie v 3 mesiacoch - dostala DMO, ohluchla, viac sme nedali očkovať a nikto ma nikde nenahlasoval. Aspoň si to myslím, pretože nik ma neotravoval - žiadna komisia.
Staršie deti majú všetky očkovania a OK....

klara023
autor
21. sep 2015

@vikykubik jasne ze som myslela.. neviem nase mamy tieto choroby prekonali a teraz sa toho kazdy boji.m ano je ina doba atd....

kuriatkomm
21. sep 2015

@vikykubik no predsa naše očkovania nás pred tými hrôzostrašnými chorobami od utečencov neuchránia..či čo si tým chcela povedať..?

klara023
autor
21. sep 2015

@bonaqa2013 vas sa asi bali este niekde nahlasovat ked vedeli ze mate ochorenia pravdepodobne koli ockovaniu...

linduska86
21. sep 2015

@klara023 ako ktorym lekarom - a vycitala by som to sama sebe v prvom rade 🙂 a az potom by som vynila niekoho ineho ak by sa preukazalo, ze to bola vina - neziaduci ucinok - ja tvoj nazor beriem :o)
@vikykubik suhlasim s Vami - na toto sa nikto nepozera 🙂

bonaqa2013
21. sep 2015

@klara023 máme to aj v zdr, karte. Pred očkovaním stav dcéry zhodnotený a po očkovaní.... no ale čo sa dá robiť - trápime sa a očkovanie nám poriadne zmenilo život. asi to bol osud , pretože 3 staršie deti žiadne problémy....

tiumen
21. sep 2015

@klara023 a nemalo by to byť po dvoch rokoch už premlčané ?